#1 Boys 100 Meters (8th Grade Boys) Start List
Finals
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Dylan MURRAY |
8 |
Piasa Southwestern |
12.03 |
2 |
Avion LIDDELL |
8 |
Cahokia Wirth |
11.87 |
3 |
Cameron WAUGH |
8 |
Gillespie |
11.71 |
4 |
Dominic LOVETT |
8 |
Granite City Coolidge |
11.41 |
5 |
Baryon WHITLEY |
8 |
East St. Louis Lincoln |
11.56 |
6 |
Xavier MIX |
8 |
East St. Louis Clark |
11.92 |
7 |
Patrian CARTER |
8 |
Alton |
11.95 |
8 |
Brody NEWBERRY |
8 |
East Alton MS |
12.15 |
Heat 1 of 4 Prelims
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
2 |
Kavontay SAMELTON-DANSER |
8 |
Alton |
12.80 |
3 |
Vaeden HAWKES |
8 |
Edwardsville Liberty |
12.00 |
4 |
Ronald MCKINNLEY |
8 |
East St. Louis Clark |
11.30 |
5 |
Cameron WAUGH |
8 |
Gillespie |
11.40 |
6 |
Brody NEWBERRY |
8 |
East Alton MS |
12.10 |
7 |
Mark MASINELLI |
8 |
Staunton |
13.10 |
Heat 2 of 4 Prelims
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
2 |
Travon HAIRSTON |
8 |
Edwardsville Liberty |
12.60 |
3 |
Jeremiah WHITE |
8 |
Cahokia Wirth |
12.00 |
4 |
Dominic LOVETT |
8 |
Granite City Coolidge |
11.10 |
5 |
Avion LIDDELL |
8 |
Cahokia Wirth |
11.40 |
6 |
Cj FRENSKO |
8 |
Gillespie |
12.20 |
7 |
Gage THORNTON |
8 |
Bethalto Trimpe |
13.50 |
Heat 3 of 4 Prelims
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Logans WONDERS |
8 |
Roxana |
16.80 |
2 |
Jacob HILMES |
8 |
Greenville |
12.60 |
3 |
Patrian CARTER |
8 |
Alton |
11.90 |
4 |
Xavier MIX |
8 |
East St. Louis Clark |
11.10 |
5 |
Mason SCHLEMER |
8 |
Bethalto Trimpe |
11.70 |
6 |
Brandon BATTLE |
8 |
Edwardsville Lincoln |
12.30 |
7 |
Spencer SLADEN |
8 |
East Alton MS |
13.60 |
Heat 4 of 4 Prelims
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Ashtin SORGEA |
8 |
Piasa Southwestern |
14.60 |
2 |
Caleb MCKENNEY |
8 |
Edwardsville Lincoln |
12.40 |
3 |
Montez HOLLOWAY |
8 |
East St. Louis Lincoln |
11.90 |
4 |
Baryon WHITLEY |
8 |
East St. Louis Lincoln |
10.90 |
5 |
Dylan MURRAY |
8 |
Piasa Southwestern |
11.80 |
6 |
Kody GALLOWAY |
8 |
Granite City Coolidge |
12.30 |
7 |
Daniel PRATTE |
8 |
Staunton |
14.00 |