#5 Women's 1600 Meters Start List
Section 1 of 4
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Avery RUNGE |
FR |
Chester |
6:45.00 |
2 |
Samantha ZOCHER |
FR |
Monticello |
6:45.00 |
3 |
Kaitlyn ALVEY |
SO |
Apollo |
6:45.66 |
4 |
Emily DANIELS |
SR |
Salem |
6:50.00 |
5 |
Taya RAY |
SO |
Cahokia |
6:50.00 |
6 |
Emma NEWTON |
8 |
St. Mary |
7:11.10 |
7 |
Haley FORD |
JR |
Marshall County B |
7:12.00 |
8 |
Clair HILL |
SO |
Althoff |
7:15.00 |
9 |
Cleo LEBEAU |
SO |
Althoff |
7:15.00 |
10 |
MoQuiesha MILLER |
SO |
Cahokia |
7:20.00 |
11 |
Claire GRIFFY |
SO |
Salem |
7:29.71 |
12 |
kennadi WARREN |
SR |
Johnston City |
7:30.00 |
13 |
makenzie NICHOLS |
SO |
Johnston City |
7:35.00 |
14 |
Michaela ROUGGLEY |
JR |
Dupo |
7:35.01 |
15 |
Ashlyn KNAPP |
FR |
Red Bud |
8:00.00 |
16 |
Dusk DONOHO |
FR |
Salem |
8:04.00 |
17 |
Brielle KING |
FR |
Cahokia |
8:18.00 |
18 |
Madison REYNOLDS |
SO |
Murphysboro |
NT |
19 |
Kaylyn SUITOR |
SR |
McCracken County High |
NT |
Section 2 of 4
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Daniele LONDON |
SR |
Red Bud |
6:22.00 |
2 |
Annika JANSEN |
SO |
Carterville |
6:23.00 |
3 |
Lily BOSECKER |
FR |
Evansville North |
6:25.00 |
4 |
Gordon QUINCY |
JR |
Marion |
6:26.00 |
5 |
Reese HERRIN |
SO |
Carterville |
6:30.00 |
6 |
Grace RAINEY |
SO |
Evansville North |
6:30.91 |
7 |
Marissa BASI |
SO |
Marion |
6:31.00 |
8 |
SYDNEY MCMAHON |
FR |
St. Thomas More |
6:34.00 |
9 |
Alexia MINTER |
FR |
Marshall County |
6:34.00 |
10 |
Adriene CARRIL |
FR |
Sparta |
6:36.00 |
11 |
Carly CARRIL |
SR |
Sparta |
6:36.00 |
12 |
Tarryn STORY |
FR |
Marshall County |
6:37.00 |
13 |
Caroline BOARMAN |
FR |
Apollo |
6:39.14 |
14 |
Calynn HARTMANN |
FR |
Red Bud |
6:41.00 |
15 |
Olivia SCHALDEMOSE |
JR |
Murphysboro |
6:43.00 |
16 |
Grace HODGES |
SO |
First Baptist Academy |
6:44.00 |
Section 3 of 4
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Naomi DAHLQIST |
JR |
Centralia |
6:00.00 |
2 |
Cheyenne FINLEY |
SO |
Centralia |
6:00.00 |
3 |
Elle DOERR |
FR |
Belleville West |
6:00.35 |
4 |
Megan ADAMS |
SR |
Carterville |
6:03.00 |
5 |
Hadley FISHER |
SO |
Evansville North |
6:03.00 |
6 |
Kayla KOKOTOVICH |
SO |
Belleville West |
6:05.00 |
7 |
Lauren SMITH |
FR |
Belleville East |
6:05.00 |
8 |
Hannah SWEENEY |
SO |
Belleville East |
6:05.00 |
9 |
Kaylee FANN |
SR |
Murphysboro |
6:07.00 |
10 |
Autumn KNIGHT |
FR |
McCracken County High |
6:07.50 |
11 |
Sammi ROBERTS |
SO |
Apollo |
6:11.79 |
12 |
Mia SMITH |
FR |
Belleville East |
6:15.00 |
13 |
Jordyn RAY |
SR |
Marshall County |
6:17.00 |
14 |
Raegan HALLEY |
SO |
Hamilton County |
6:19.00 |
15 |
Gracee KELLY |
SO |
Centralia |
6:20.00 |
16 |
Mercedes RAMIRES |
SO |
Dupo |
6:21.17 |
Section 4 of 4
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Anna Sophia KELLER |
SR |
St. Anthony |
4:52.15 |
2 |
Grace MCDURMON |
JR |
Evansville Mater Dei |
5:12.37 |
3 |
FRAN HENDRICKSON |
FR |
St. Thomas More |
5:24.89 |
4 |
Kate BUSHUE |
SR |
Mt. Vernon |
5:31.00 |
5 |
Maddie COLLINS |
JR |
O'Fallon |
5:35.00 |
6 |
Brisa MCGRATH |
SO |
Mahomet-Seymour |
5:35.00 |
7 |
Katie MANK |
SO |
O'Fallon |
5:40.00 |
8 |
Alyssa MCPIKE |
SO |
Monticello |
5:40.00 |
9 |
Sophie WICHLAC |
FR |
O'Fallon |
5:45.00 |
10 |
Ashley ZIMMERMAN |
SR |
McCracken County High |
5:45.37 |
11 |
Madi BALBACH |
FR |
Mahomet-Seymour |
5:50.00 |
12 |
Morgan ELMORE |
JR |
Monticello |
5:50.00 |
13 |
Jennifer ARREOLA |
FR |
Belleville West |
5:50.20 |
14 |
MORGAN CINNAMON |
JR |
St. Thomas More |
5:51.44 |
15 |
Jenna STRAUB |
JR |
Mahomet-Seymour |
5:54.00 |
16 |
Franchesica LAURENCIO |
JR |
Harrisburg |
5:55.00 |