First To The Finish Kickoff

August 25, 2018


Endurance Race Timing http://enduranceracetiming.com

Overall Finish List - Boys

Middle School 3K

Cross Country MS

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

859

Cale Smith Decatur Thomas Jefferson MS

11:10.10

6:00/M

8

 

2

2

960

Salvatore Lione Mascoutah MS

11:13.13

6:02/M

8

 

3

3

1080

Bates Jacob Zion Lutheran School

11:18.06

6:05/M

8

 

4

4

961

Devon Parks Mascoutah MS

11:29.70

6:10/M

7

 

5

5

893

Jordan Reynolds Immanuel

11:31.74

6:12/M

8

 

6

6

865

Logan Stevens Dupo Middle School

11:40.70

6:16/M

8

 

7

7

1003

Carter Hemmer Springfield Christ the King

11:41.55

6:17/M

7

 

8

8

1079

Quin Gray Zion Lutheran School

11:52.86

6:23/M

8

 

9

9

892

Trevor Potthoff Immanuel

11:53.75

6:23/M

8

 

10

10

810

Aden McManaway Altamont Lutheran Interparish

11:57.41

6:25/M

7

 

11

11

978

Peyton Broyles O'fallon First Baptist MS

12:16.62

6:36/M

7

 

12

12

935

Charlie Gentemann Maryville Christian MS

12:22.15

6:39/M

7

 

13

13

916

Joshua Leemon Marissa Junior High School

12:25.04

6:41/M

8

 

14

14

903

Andrew Rethemeyer IMMANUEL LUTHERAN SCHOOL

12:25.58

6:41/M

8

 

15

15

855

Joey McGinn Decatur Thomas Jefferson MS

12:26.81

6:41/M

7

 

16

16

841

Josh Lachance Cougars

12:30.49

6:43/M

8

 

17

17

1020

Cayton Cratch St. Mark's Lutheran School

12:30.70

6:43/M

7

 

18

18

827

Mitchell Hardeman Christ Community Lutheran

12:31.66

6:44/M

7

 

19

19

957

Nathan Encinas Mascoutah MS

12:32.64

6:44/M

8

 

20

20

946

Dillon Paul Maryville Christian MS

12:36.33

6:46/M

5

 

21

21

822

Caleb Howard Carrollton Grade School

12:36.38

6:46/M

7

 

22

22

971

Tucker Horstman Murphysboro Middle School

12:40.30

6:49/M

7

 

23

23

1031

Cole Aberle Staunton Terriers

12:40.34

6:49/M

7

 

24

24

1028

Carter Wasson St. Mark's Lutheran School

12:40.52

6:49/M

8

 

25

25

964

Josh Boyle Murphysboro Middle School

12:41.24

6:49/M

6

 

26

26

1021

Trenton Ingles St. Mark's Lutheran School

12:41.36

6:49/M

6

 

27

27

1025

Evan Reitz St. Mark's Lutheran School

12:44.09

6:51/M

8

 

28

28

959

Dante Lione Mascoutah MS

12:46.69

6:52/M

6

 

29

29

1004

Andrew Hendricks Springfield Christ the King

12:47.29

6:52/M

7

 

30

30

839

Zach Duffie Cougars

12:50.62

6:54/M

5

 

31

31

1013

EJ Sanchez Springfield Christ the King

12:50.93

6:54/M

7

 

32

32

891

David Nissing Immanuel

12:53.68

6:56/M

8

 

33

33

936

Braden Gilmore Maryville Christian MS

12:55.15

6:57/M

7

 

34

34

1065

Manny Silva Trimpe Middle School

12:55.57

6:57/M

8

 

35

35

846

Sam Pfeiffer Cougars

12:56.43

6:57/M

7

 

36

36

1019

Evan Buch St. Mark's Lutheran School

12:58.16

6:58/M

8

 

37

37

1087

Elijah Zambrencia Zion Lutheran School

12:59.88

6:59/M

5

 

38

38

853

Davin Cunningham Decatur Thomas Jefferson MS

13:02.14

7:00/M

6

 

39

(< 5)

993

Benjamin Werts Our Lady Queen of Peace

13:03.83

7:01/M

8

 

40

39

918

Landen Perry Marissa Junior High School

13:03.92

7:01/M

6

 

41

40

886

Isaac Black Immanuel

13:06.25

7:03/M

5

 

42

41

1055

Camden Pierce Steeleville Junior High

13:07.04

7:03/M

7

 

43

42

1042

Rhyse Rucker Staunton Terriers

13:07.27

7:03/M

6

 

44

43

920

Brock Portz Marissa Junior High School

13:10.35

7:05/M

6

 

45

44

899

Aidan Hopfensperger IMMANUEL LUTHERAN SCHOOL

13:11.91

7:05/M

6

 

46

45

1081

Sam Landreth Zion Lutheran School

13:13.77

7:06/M

7

 

47

46

1046

Connor Brown Steeleville Junior High

13:15.96

7:07/M

5

 

48

47

830

Ty Lowry Christ Community Lutheran

13:16.87

7:08/M

8

 

49

48

1040

Thomas Ogata Staunton Terriers

13:17.14

7:08/M

7

 

50

49

1047

Parker Fiene Steeleville Junior High

13:22.24

7:11/M

5

 

51

50

856

Alec Murray Decatur Thomas Jefferson MS

13:24.10

7:12/M

7

 

52

51

928

Gavin Ambuel Maryville Christian MS

13:26.51

7:13/M

4

 

53

52

973

Trenton King Murphysboro Middle School

13:28.47

7:14/M

7

 

54

53

953

Owen Woolery Maryville Christian MS

13:29.59

7:15/M

4

 

55

54

1022

Tyler Ingles St. Mark's Lutheran School

13:29.82

7:15/M

6

 

56

55

956

Christopher Copher Mascoutah MS

13:33.20

7:17/M

8

 

57

56

969

Will Hawthorne Murphysboro Middle School

13:33.88

7:17/M

8

 

58

57

1008

Gino Moriconi Springfield Christ the King

13:34.84

7:18/M

6

 

59

58

975

Toby Raines Murphysboro Middle School

13:37.49

7:19/M

7

 

60

59

1000

Cannon Duke Springfield Christ the King

13:38.10

7:20/M

6

 

61

60

1070

Jacob Daube Trinity Lutheran Edwardsville

13:39.32

7:20/M

6

 

62

61

845

Daniel Obernuefemann Cougars

13:42.02

7:22/M

8

 

63

62

812

Kade Milleville Altamont Lutheran Interparish

13:42.84

7:22/M

5

 

64

63

929

Isaac Ballard Maryville Christian MS

13:43.31

7:22/M

8

 

65

64

1006

Kole Kersting Springfield Christ the King

13:43.39

7:22/M

8

 

66

65

862

Logan Kish Dupo Middle School

13:43.67

7:22/M

8

 

67

66

866

Peter Taylor Dupo Middle School

13:45.34

7:24/M

8

 

68

67

1014

Ryan Shea Springfield Christ the King

13:50.99

7:26/M

8

 

69

68

882

carter Pryor Holy Cross Collinsville

13:51.88

7:27/M

7

 

70

69

1045

Logan Bockhorn Steeleville Junior High

13:56.59

7:29/M

5

 

71

70

904

Carter Riegel IMMANUEL LUTHERAN SCHOOL

14:02.91

7:33/M

8

 

72

71

847

Austin Rarick Cougars

14:03.58

7:33/M

5

 

73

(> 7)

1012

Jacob Puccetti Springfield Christ the King

14:09.05

7:36/M

8

 

74

(> 7)

1002

Aiden Hemmer Springfield Christ the King

14:10.90

7:37/M

5

 

75

72

902

Quentin Parker IMMANUEL LUTHERAN SCHOOL

14:16.50

7:40/M

8

 

76

73

1061

Caden Heston Trimpe Middle School

14:17.61

7:41/M

7

 

77

74

889

Nathan Mehrhoff Immanuel

14:17.87

7:41/M

8

 

78

75

900

Ryder Loeb IMMANUEL LUTHERAN SCHOOL

14:22.86

7:43/M

6

 

79

76

894

Andrew Rockenbach Immanuel

14:23.96

7:44/M

8

 

80

77

870

Jacob Huether Evansville Attendance Center

14:27.83

7:46/M

7

 

81

78

1032

Victor Buehler Staunton Terriers

14:29.47

7:47/M

7

 

82

(< 5)

996

Hunter Ponce Roxana MS

14:29.99

7:47/M

7

 

83

79

955

Caiden Aurelio Mascoutah MS

14:31.67

7:48/M

7

 

84

80

927

Mitch Abert Maryville Christian MS

14:33.58

7:49/M

5

 

85

(< 5)

991

Jackson Collman Our Lady Queen of Peace

14:38.24

7:52/M

8

 

86

81

1066

Hunter Walters Trimpe Middle School

14:42.22

7:54/M

6

 

87

82

1077

Brady Donahue Zion Lutheran School

14:42.42

7:54/M

5

 

88

(< 5)

1016

Ashton Liefer St. Johns Lutheran (Red Bud)

14:46.30

7:56/M

8

 

89

(< 5)

908

Colten Kampwerth Immanuel, Okawville

14:50.51

7:58/M

6

 

90

83

867

Kayce Yancy Dupo Middle School

14:53.75

8:00/M

7

 

91

(> 7)

949

Kenan Strahm Maryville Christian MS

14:57.70

8:02/M

7

 

92

(> 7)

1010

Preston Obert Springfield Christ the King

14:58.96

8:03/M

6

 

93

84

873

Grant Walter Evansville Attendance Center

14:59.38

8:03/M

7

 

94

(< 5)

910

Jack Schuetz Immanuel, Okawville

14:59.44

8:03/M

5

 

95

85

1030

Andrew Welten St. Mark's Lutheran School

15:01.56

8:04/M

7

 

96

(> 7)

939

Sam Kuckuck Maryville Christian MS

15:01.66

8:04/M

6

 

97

86

831

Christian Pittman Christ Community Lutheran

15:04.34

8:06/M

7

 

98

87

815

Ben Roedl Altamont Lutheran Interparish

15:06.53

8:07/M

5

 

99

(> 7)

937

Drew Kamadulski Maryville Christian MS

15:06.87

8:07/M

4

 

100

88

912

Romeo Castro Marissa Junior High School

15:08.75

8:08/M

8

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

89

838

Ryan Chandler Cougars

15:13.57

8:11/M

6

 

102

90

967

Gavin Fike Murphysboro Middle School

15:14.80

8:11/M

7

 

103

91

874

Issac Walter Evansville Attendance Center

15:15.54

8:12/M

6

 

104

92

1052

Victor Mathis Steeleville Junior High

15:18.23

8:14/M

6

 

105

93

1086

Lane Stelling Zion Lutheran School

15:18.30

8:14/M

5

 

106

(> 7)

1007

Sam Luker Springfield Christ the King

15:18.94

8:14/M

6

 

107

94

816

Tyler Ruffner Altamont Lutheran Interparish

15:19.15

8:14/M

6

 

108

95

976

Jordan Whetstone Murphysboro Middle School

15:23.09

8:16/M

8

 

109

96

989

Landon Moore O'fallon First Baptist MS

15:23.87

8:16/M

6

 

110

97

885

Dean Baker Immanuel

15:24.36

8:17/M

5

 

111

98

984

Uriah Harris O'fallon First Baptist MS

15:24.81

8:17/M

5

 

112

99

1075

Max Weber Trinity Lutheran Edwardsville

15:26.43

8:18/M

5

 

113

(> 7)

933

Grayson Focht Maryville Christian MS

15:28.39

8:19/M

6

 

114

100

906

Rylen Stegen IMMANUEL LUTHERAN SCHOOL

15:28.46

8:19/M

5

 

115

101

813

Cooper Pals Altamont Lutheran Interparish

15:30.38

8:20/M

5

 

116

(> 7)

966

Nolan Ferguson Murphysboro Middle School

15:30.46

8:20/M

8

 

117

102

852

Austin Brown Decatur Thomas Jefferson MS

15:31.00

8:21/M

8

 

118

103

958

Andrew Latham Mascoutah MS

15:35.95

8:23/M

7

 

119

(< 5)

1017

Kadin Liefer St. Johns Lutheran (Red Bud)

15:36.93

8:23/M

5

 

120

(> 7)

1026

Canon Ruby St. Mark's Lutheran School

15:41.26

8:26/M

6

 

121

(> 7)

1023

Luke Kraus St. Mark's Lutheran School

15:41.53

8:26/M

3

 

122

104

824

Haydyn Renteria Carrollton Grade School

15:43.22

8:27/M

7

 

123

105

911

Matthew Canning Marissa Junior High School

15:43.84

8:27/M

7

 

124

(> 7)

1011

Antek Pecori-Robinson Springfield Christ the King

15:47.86

8:29/M

6

 

125

106

842

Brady Marshall Cougars

15:48.16

8:30/M

6

 

126

107

864

Alexander Simmons Dupo Middle School

15:49.39

8:30/M

7

 

127

108

924

Carter Trieb Marissa Junior High School

15:50.28

8:31/M

7

 

128

109

1056

Carson Rednour Steeleville Junior High

15:51.63

8:31/M

5

 

129

110

803

Matthew Becker Altamont Lutheran Interparish

15:52.41

8:32/M

8

 

130

111

814

Ethan Robbins Altamont Lutheran Interparish

15:52.86

8:32/M

7

 

131

112

1074

Matthew Redden Trinity Lutheran Edwardsville

15:53.41

8:32/M

3

 

132

113

828

Ryan Hugo Christ Community Lutheran

15:55.94

8:33/M

6

 

133

114

1053

Braden Middendorf Steeleville Junior High

15:56.21

8:34/M

6

 

134

115

1062

Hunter Meiser Trimpe Middle School

15:57.22

8:35/M

8

 

135

116

988

Sawyer Mitchell O'fallon First Baptist MS

15:59.05

8:36/M

6

 

136

117

977

Barry Brant O'fallon First Baptist MS

15:59.06

8:36/M

5

 

137

118

863

Austin O'Brein Dupo Middle School

16:02.73

8:37/M

8

 

138

(> 7)

840

Riley Frech Cougars

16:03.77

8:38/M

6

 

139

119

898

Ben Gelinas IMMANUEL LUTHERAN SCHOOL

16:07.34

8:40/M

5

 

140

(> 7)

804

Kaden Davis Altamont Lutheran Interparish

16:08.94

8:40/M

7

 

141

(> 7)

1054

Mason Patterson Steeleville Junior High

16:09.19

8:41/M

8

 

142

120

913

Carter Daughtery Marissa Junior High School

16:15.06

8:44/M

6

 

143

(> 7)

1001

Peter Harmon Springfield Christ the King

16:19.43

8:46/M

8

 

144

(> 7)

950

Braden Waymire Maryville Christian MS

16:20.44

8:47/M

4

 

145

(> 7)

919

Landon Perry Marissa Junior High School

16:20.54

8:47/M

7

 

146

(> 7)

915

Joey Lay Marissa Junior High School

16:20.57

8:47/M

6

 

147

121

987

Ash Mager O'fallon First Baptist MS

16:21.84

8:47/M

5

 

148

(> 7)

940

Bode Laughlin Maryville Christian MS

16:23.02

8:48/M

3

 

149

122

823

Lucas Howard Carrollton Grade School

16:25.03

8:50/M

6

 

150

123

860

Zion Tally Decatur Thomas Jefferson MS

16:29.41

8:52/M

7

 

151

(> 7)

948

Parks Ryan Maryville Christian MS

16:29.74

8:52/M

3

 

152

(> 7)

1009

Finn Murphy Springfield Christ the King

16:37.60

8:56/M

6

 

153

(> 7)

844

Tim Miller Cougars

16:39.78

8:57/M

6

 

154

(> 7)

941

Jackson Laughlin Maryville Christian MS

16:43.54

8:59/M

5

 

155

124

854

Jacob Jones Decatur Thomas Jefferson MS

16:45.47

9:00/M

7

 

156

(> 7)

917

Tanner Middendorf Marissa Junior High School

16:47.50

9:01/M

7

 

157

125

1035

Trey Luketich Staunton Terriers

16:49.12

9:02/M

6

 

158

(> 7)

843

Logan Meyer Cougars

16:54.45

9:05/M

8

 

159

(> 7)

938

Cade King Maryville Christian MS

16:55.90

9:06/M

5

 

160

(> 7)

1048

Owen Gremmels Steeleville Junior High

16:57.03

9:07/M

4

 

161

(> 7)

921

Ethan Prest Marissa Junior High School

16:59.16

9:08/M

7

 

162

126

1037

Blake Moore Staunton Terriers

17:01.56

9:09/M

7

 

163

(> 7)

848

Evan Renneker Cougars

17:03.09

9:10/M

5

 

164

(> 7)

945

Parks Matthew Maryville Christian MS

17:05.78

9:11/M

3

 

165

127

868

Mines Brody Evansville Attendance Center

17:06.06

9:12/M

7

 

166

(< 5)

994

Nicholas Werts Our Lady Queen of Peace

17:09.81

9:13/M

6

 

167

(< 5)

907

Emil Galliano Immanuel, Okawville

17:16.03

9:17/M

4

 

168

128

1034

Sigafoos Jack Staunton Terriers

17:16.93

9:17/M

7

 

169

129

876

Adam Esker Holy Cross Collinsville

17:18.67

9:18/M

6

 

170

130

829

Owen Kinder Christ Community Lutheran

17:18.69

9:18/M

8

 

171

131

884

Ben Thomas Holy Cross Collinsville

17:19.94

9:19/M

7

 

172

132

1060

Caleb Becker Trimpe Middle School

17:20.50

9:19/M

7

 

173

(> 7)

943

Blake Lloyd Maryville Christian MS

17:22.29

9:20/M

4

 

174

133

1064

Kent Scottberg Trimpe Middle School

17:23.09

9:21/M

7

 

175

134

1068

Sam Bangert Trinity Lutheran Edwardsville

17:29.04

9:24/M

2

 

176

(> 7)

926

Jacob Wilson Marissa Junior High School

17:31.01

9:25/M

6

 

177

(< 5)

909

Ryker Obermeier Immanuel, Okawville

17:31.42

9:25/M

5

 

178

135

836

Caden Wheeler Christ Community Lutheran

17:33.82

9:26/M

6

 

179

136

869

Mines Carter Evansville Attendance Center

17:36.82

9:28/M

4

 

180

(> 7)

942

Nate Laughlin Maryville Christian MS

17:37.00

9:28/M

4

 

181

(> 7)

808

Dillon Hankins Altamont Lutheran Interparish

17:38.87

9:29/M

7

 

182

(> 7)

809

Kingston Koester Altamont Lutheran Interparish

17:40.28

9:30/M

6

 

183

(> 7)

947

Liam Priest Maryville Christian MS

17:43.10

9:32/M

4

 

184

137

1063

Robbie Oehmke Trimpe Middle School

17:48.02

9:34/M

6

 

185

(> 7)

923

Hayden Steinwagner Marissa Junior High School

17:48.12

9:34/M

6

 

186

138

1076

Alex Beyer Zion Lutheran School

17:49.08

9:35/M

5

 

187

(> 7)

944

J.J. Lostutter Maryville Christian MS

17:51.69

9:36/M

6

 

188

(> 7)

888

Benjamin Cross Immanuel

17:56.71

9:38/M

7

 

189

139

1073

Ryan Phillipi Trinity Lutheran Edwardsville

17:59.91

9:40/M

2

 

190

(> 7)

932

Seth England Maryville Christian MS

18:00.10

9:41/M

5

 

191

140

980

Kai Chapa O'fallon First Baptist MS

18:00.36

9:41/M

4

 

192

141

833

Ian Royer Christ Community Lutheran

18:00.57

9:41/M

8

 

193

(< 5)

999

Eithen Weigler Roxana MS

18:04.74

9:43/M

5

 

194

(> 7)

896

Andrew Dawson IMMANUEL LUTHERAN SCHOOL

18:07.81

9:44/M

5

 

195

(> 7)

817

Keegan Schultz Altamont Lutheran Interparish

18:09.27

9:45/M

6

 

196

(> 7)

931

Liam Bock Maryville Christian MS

18:20.47

9:51/M

3

 

197

(> 7)

954

Jaymeson Zook Maryville Christian MS

18:21.32

9:52/M

4

 

198

142

878

Gavin Huckelberry Holy Cross Collinsville

18:23.41

9:53/M

4

 

199

(> 7)

1083

Jacob Liefer Zion Lutheran School

18:29.22

9:56/M

4

 

200

(< 5)

992

Jonathan McMillin Our Lady Queen of Peace

18:33.91

9:58/M

5

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

1049

Wyatt Hartmann Steeleville Junior High

18:42.68

10:03/M

4

 

202

(< 5)

995

Terry Baine Roxana MS

18:42.93

10:03/M

6

 

203

(> 7)

897

Marcus Dawson IMMANUEL LUTHERAN SCHOOL

18:44.09

10:04/M

5

 

204

(> 7)

806

Brayden Elam Altamont Lutheran Interparish

18:46.48

10:05/M

5

 

205

(> 7)

951

Ethan Waymire Maryville Christian MS

18:48.56

10:06/M

6

 

206

143

872

Aaron Orella Evansville Attendance Center

18:48.92

10:06/M

5

 

207

(> 7)

914

Fred Klingeman Marissa Junior High School

18:49.77

10:07/M

6

 

208

(> 7)

1059

Drey Ballard Trimpe Middle School

18:55.24

10:10/M

6

 

209

(> 7)

805

Logan Duncan Altamont Lutheran Interparish

18:55.77

10:10/M

7

 

210

(> 7)

986

Jordan Lowary O'fallon First Baptist MS

18:57.59

10:11/M

4

 

211

(> 7)

1057

Logan Tripp Steeleville Junior High

19:00.87

10:13/M

7

 

212

(> 7)

972

Jacob Hull Murphysboro Middle School

19:05.18

10:16/M

8

 

213

(> 7)

857

Kaden Rutherford Decatur Thomas Jefferson MS

19:15.75

10:21/M

7

 

214

(> 7)

1041

Cole Rucker Staunton Terriers

19:19.72

10:23/M

6

 

215

144

861

Anthony Hinshaw Dupo Middle School

19:32.24

10:30/M

8

 

216

(> 7)

832

Connor Pittman Christ Community Lutheran

19:33.88

10:31/M

5

 

217

145

825

Colten Scharfenberg Carrollton Grade School

19:34.30

10:31/M

7

 

218

(> 7)

974

Zach Mills Murphysboro Middle School

19:42.31

10:35/M

7

 

219

(> 7)

895

Colton Carrier IMMANUEL LUTHERAN SCHOOL

19:47.03

10:38/M

5

 

220

(> 7)

982

Eli Ferrell O'fallon First Baptist MS

19:52.06

10:41/M

4

 

221

(> 7)

970

Aiston Holt Murphysboro Middle School

19:58.79

10:44/M

6

 

222

146

871

Brody Montroy Evansville Attendance Center

20:02.39

10:46/M

6

 

223

(> 7)

875

Korbin Zweigart Evansville Attendance Center

20:32.38

11:02/M

4

 

224

(> 7)

819

Adam Wolff Altamont Lutheran Interparish

20:41.41

11:07/M

5

 

225

147

877

CJ Hayes Holy Cross Collinsville

20:52.81

11:13/M

4

 

226

(> 7)

905

Ethan Roewe IMMANUEL LUTHERAN SCHOOL

21:00.79

11:17/M

7

 

227

(> 7)

1051

Rusty Mathis Steeleville Junior High

21:33.34

11:35/M

4

 

228

(> 7)

1029

Alex Welten St. Mark's Lutheran School

22:25.16

12:03/M

3

 

229

(> 7)

952

Nicholas Wise Maryville Christian MS

22:38.60

12:10/M

3

 

230

(> 7)

1050

Oliver Kiehna Steeleville Junior High

22:44.84

12:13/M

4

 

231

148

821

Samuel Droste Carrollton Grade School

22:51.27

12:17/M

6

 

232

149

826

Braedyn Staats Carrollton Grade School

23:08.86

12:26/M

7

 

233

150

883

Colin Pryor Holy Cross Collinsville

23:09.35

12:27/M

1

 

234

(> 7)

990

Ephraim Rodgers O'fallon First Baptist MS

23:15.23

12:30/M

7

 

235

(> 7)

979

Jaden Burgener O'fallon First Baptist MS

23:20.94

12:33/M

5

 

236

(> 7)

820

Ben Yagow Altamont Lutheran Interparish

23:52.60

12:50/M

7

 

237

151

879

Josh Kline Holy Cross Collinsville

24:48.83

13:20/M

5

 

238

(> 7)

849

Jake Schmulbach Cougars

25:11.03

13:32/M

6

 

239

(> 7)

1018

Logan Bartens St. Mark's Lutheran School

25:34.42

13:45/M

8

 

240

(> 7)

1058

Barrett Wilson Steeleville Junior High

25:53.14

13:55/M

4

 

241

(> 7)

881

Mason Mathews Holy Cross Collinsville

25:56.80

13:57/M

1

 

242

(> 7)

922

Landon Sabo Marissa Junior High School

26:36.60

14:18/M

6

 

243

(> 7)

934

Ethan Garrett Maryville Christian MS

27:35.51

14:50/M

5

 

244

(> 7)

880

Lenny Mason Holy Cross Collinsville

27:57.88

15:02/M

2

 

245

(> 7)

983

Elijah Gibson O'fallon First Baptist MS

30:10.25

16:13/M

7

 

246

(> 7)

1027

JJ Underwood St. Mark's Lutheran School

32:03.58

17:14/M

3

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys Varsity 5K

 

Cross Country

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

542

Blake Morris Notre Dame (Cape Girardeau)

16:39.04

5:22/M

11

 

2

2

649

Caleb Cornelius Saxony Lutheran

16:51.17

5:26/M

12

 

3

(< 5)

720

Jackson Stewart St. Teresa

17:08.99

5:32/M

12

 

4

3

396

Casmir Cozzi Mascoutah

17:21.25

5:36/M

12

 

5

4

208

Tyler Guthrie Father McGivney Catholic

17:33.17

5:40/M

10

 

6

5

255

Corbin Schwable Freeburg

17:47.25

5:44/M

12

 

7

6

11

Camden Sadler Althoff Catholic

17:51.85

5:45/M

12

 

8

7

124

Ethan Sturm Columbia

17:52.53

5:46/M

11

 

9

(< 5)

663

Caden Bohn Southwestern

17:54.33

5:46/M

12

 

10

8

752

Gavin Conway Steeleville

18:01.39

5:49/M

12

 

11

9

410

Kristian Knecht Mascoutah

18:03.65

5:49/M

10

 

12

10

348

Michael Oliver Herrin

18:08.92

5:51/M

12

 

13

11

463

Alex Detmer Mater Dei

18:10.42

5:52/M

12

 

14

12

372

Isaac Stout Lutheran North

18:14.11

5:53/M

12

 

15

13

205

Zach Brasel Father McGivney Catholic

18:14.40

5:53/M

11

 

16

14

367

Secondo Kaka Lutheran North

18:17.13

5:54/M

12

 

17

15

697

Brian Dust St. Anthony

18:23.67

5:56/M

10

 

18

(< 5)

217

Will Brant First Baptist Academy

18:26.16

5:57/M

12

 

19

16

262

Evan Wilkerson Freeburg

18:28.28

5:57/M

10

 

20

17

257

Carson Smith Freeburg

18:28.34

5:57/M

12

 

21

18

616

Matt Herren Rochester

18:28.81

5:57/M

10

 

22

19

89

Gabriel Stephens Carterville

18:34.63

5:59/M

11

 

23

(< 5)

687

Zach Fales Springfield Lutheran

18:39.50

6:01/M

10

 

24

20

462

Ryan Clancy Mater Dei

18:40.76

6:01/M

11

 

25

21

256

Cade Smith Freeburg

18:46.62

6:03/M

10

 

26

22

416

Alex Midkiff Mascoutah

18:47.08

6:04/M

12

 

27

23

623

Colton Mitchell Rochester

18:48.82

6:04/M

12

 

28

24

117

Curtis Crossley Columbia

18:49.08

6:04/M

11

 

29

25

418

Nathan Mostoller Mascoutah

18:50.58

6:05/M

12

 

30

26

302

Elgin Scherff Gibault

18:54.73

6:06/M

12

 

31

27

792

Gavin Hill Wesclin

18:57.58

6:07/M

9

 

32

28

63

Grant Going Calvary Lutheran

18:59.10

6:07/M

10

 

33

(< 5)

785

Seth Hamerski Webber

18:59.51

6:07/M

9

 

34

29

123

Tristan Oestrich Columbia

19:01.47

6:08/M

11

 

35

30

684

Isaac Sinn Sparta

19:04.18

6:09/M

11

 

36

31

408

Noah Jensen Mascoutah

19:08.41

6:10/M

10

 

37

(< 5)

111

Samuel Britt Christ Our Rock Lutheran

19:14.06

6:12/M

10

 

38

32

760

AJ Stearns Steeleville

19:15.19

6:13/M

12

 

39

33

611

Andrew Day Rochester

19:15.61

6:13/M

10

 

40

34

309

Hunter Braden Hamilton County

19:16.38

6:13/M

12

 

41

35

382

Kade Portz Marissa

19:16.97

6:13/M

11

 

42

36

525

Gavin Love Nashville

19:17.12

6:13/M

11

 

43

37

132

Colin Brown Decatur Eisenhower

19:18.57

6:14/M

11

 

44

38

349

Logan Pierce Herrin

19:22.57

6:15/M

12

 

45

(< 5)

719

Tyler Ohl St. Teresa

19:23.13

6:15/M

11

 

46

39

399

Jordan Eddy Mascoutah

19:23.61

6:15/M

10

 

47

40

707

Noah Tegeler St. Anthony

19:27.51

6:16/M

10

 

48

41

203

Brandon Arhing Father McGivney Catholic

19:30.58

6:17/M

10

 

49

42

321

Theron Smith Hamilton County

19:33.21

6:18/M

11

 

50

43

259

Keary Thompson Freeburg

19:35.88

6:19/M

9

 

51

(< 5)

737

Trent Markezich Staunton

19:38.79

6:20/M

9

 

52

44

539

Clayton Eftink Notre Dame (Cape Girardeau)

19:40.06

6:21/M

11

 

53

45

206

Elijah Burns Father McGivney Catholic

19:41.11

6:21/M

12

 

54

46

395

Avery Cozzi Mascoutah

19:43.20

6:22/M

10

 

55

47

626

Danny Ryan Rochester

19:43.91

6:22/M

12

 

56

48

247

David Oliver Freeburg

19:44.40

6:22/M

12

 

57

49

115

Caleb Bahr Columbia

19:44.87

6:22/M

11

 

58

50

86

Cody Rector Carterville

19:46.15

6:23/M

12

 

59

(< 5)

112

Nolan Heard Christ Our Rock Lutheran

19:46.28

6:23/M

11

 

60

51

650

Sam Elfrink Saxony Lutheran

19:47.34

6:23/M

12

 

61

52

383

Kyle Rahlfs Marissa

19:51.11

6:24/M

11

 

62

(> 7)

413

Dylan Lyons Mascoutah

19:51.98

6:24/M

11

 

63

53

366

Joey Jolly Lutheran North

19:55.99

6:25/M

12

 

64

54

295

Liam Brauer Gibault

19:57.96

6:26/M

11

 

65

55

516

Evan Anderson Nashville

19:58.61

6:26/M

12

 

66

(< 5)

113

Zachary McKowen Christ Our Rock Lutheran

20:00.86

6:27/M

10

 

67

(> 7)

424

Maguel Squires Mascoutah

20:01.96

6:27/M

10

 

68

56

140

Juan Rivas Dupo

20:07.69

6:29/M

10

 

69

57

353

Merrett Simpkins Herrin

20:10.23

6:30/M

9

 

70

58

4

Jack Hiller Althoff Catholic

20:11.70

6:31/M

9

 

71

59

78

Chris Ballard Carterville

20:12.58

6:31/M

11

 

72

60

699

Austin Faber St. Anthony

20:13.91

6:31/M

10

 

73

61

351

Keaton Rosado Herrin

20:14.18

6:32/M

9

 

74

(> 7)

400

Sean Ede Mascoutah

20:17.50

6:33/M

11

 

75

62

13

Braden Voss Althoff Catholic

20:19.60

6:33/M

10

 

76

63

258

McKallen Smith Freeburg

20:23.36

6:35/M

11

 

77

64

62

Cole Going Calvary Lutheran

20:24.17

6:35/M

10

 

78

65

461

Andrew Stevenson Mater Dei

20:30.33

6:37/M

11

 

79

66

762

Connor Warhausen Steeleville

20:31.86

6:37/M

12

 

80

(> 7)

254

Aidan Schlichting Freeburg

20:32.16

6:37/M

11

 

81

67

320

Evan Shelton Hamilton County

20:33.42

6:38/M

11

 

82

68

41

Will Detmer Breese Central

20:36.40

6:39/M

10

 

83

69

319

Kaden Richards Hamilton County

20:37.48

6:39/M

11

 

84

70

610

Nate Cross Rochester

20:41.45

6:40/M

11

 

85

(< 5)

114

Ty Reynolds Christ Our Rock Lutheran

20:42.77

6:41/M

11

 

86

(< 5)

775

Jacob Mosbacher Valmeyer

20:43.41

6:41/M

11

 

87

71

796

Grant Miller Wesclin

20:43.81

6:41/M

10

 

88

72

325

Adam Wellen Hamilton County

20:44.53

6:41/M

11

 

89

73

519

Landon Davis Nashville

20:44.95

6:41/M

12

 

90

74

572

Nick Rulevish Okawville

20:46.45

6:42/M

10

 

91

75

543

Cade Scobey Notre Dame (Cape Girardeau)

20:46.76

6:42/M

10

 

92

76

43

Ethan Hall Breese Central

20:48.49

6:43/M

12

 

93

(> 7)

261

James Trentman Freeburg

20:48.69

6:43/M

10

 

94

77

633

Max Wither Rochester

20:48.79

6:43/M

9

 

95

78

618

Troy Hofstrand Rochester

20:50.88

6:43/M

12

 

96

(> 7)

409

Brendan Jones Mascoutah

20:52.67

6:44/M

11

 

97

79

379

Alex Hayes Marissa

20:53.30

6:44/M

11

 

98

80

710

Ty Wiedman St. Anthony

20:53.89

6:44/M

10

 

99

81

754

Ronin Doiron Steeleville

20:55.01

6:45/M

11

 

100

82

585

Edward Miller Red Bud

20:55.17

6:45/M

11

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

83

510

Hayden Mitchell Murphysboro

20:55.56

6:45/M

10

 

102

(> 7)

608

Gage Brust Rochester

20:56.48

6:45/M

12

 

103

84

338

Anthony Bowling Herrin

20:57.02

6:45/M

12

 

104

85

134

Victor Hernandez Decatur Eisenhower

20:58.46

6:46/M

9

 

105

(> 7)

621

Spencer Loy Rochester

21:01.86

6:47/M

9

 

106

86

350

Ruben Pullum Herrin

21:01.87

6:47/M

9

 

107

87

121

Ryan Groszek Columbia

21:02.05

6:47/M

12

 

108

88

757

Owen Gross Steeleville

21:03.28

6:47/M

12

 

109

89

711

Michael Willenborg St. Anthony

21:03.30

6:47/M

10

 

110

(> 7)

426

Joshua Sturgill Mascoutah

21:03.49

6:47/M

10

 

111

90

87

Quinn Rogers Carterville

21:06.09

6:48/M

10

 

112

(> 7)

241

Ryan Leadley Freeburg

21:06.83

6:48/M

12

 

113

(> 7)

632

Jacob Western Rochester

21:07.82

6:49/M

11

 

114

91

5

Rodney Holas Althoff Catholic

21:08.93

6:49/M

10

 

115

(> 7)

235

Connor Crowl Freeburg

21:09.35

6:49/M

11

 

116

92

118

Thomas Crossley Columbia

21:10.50

6:50/M

9

 

117

93

161

Jahkese King East St. Louis

21:13.83

6:51/M

11

 

118

94

318

Colin Meade Hamilton County

21:14.93

6:51/M

12

 

119

95

473

James Sullivan Mater Dei

21:14.98

6:51/M

12

 

120

96

541

Bryson Kielhofner Notre Dame (Cape Girardeau)

21:16.57

6:52/M

11

 

121

97

317

Aaron Meade Hamilton County

21:18.05

6:52/M

9

 

122

98

45

Alex Huegen Breese Central

21:18.39

6:52/M

12

 

123

99

137

Caleb McKinley Decatur Eisenhower

21:19.11

6:53/M

10

 

124

(> 7)

607

Charles Archey Rochester

21:19.43

6:53/M

9

 

125

100

144

Kyle Yancy Dupo

21:20.00

6:53/M

10

 

126

101

584

Nick Fehr Red Bud

21:20.69

6:53/M

9

 

127

102

475

Nick Wolden Mater Dei

21:21.28

6:53/M

12

 

128

103

522

Ray Habeck Nashville

21:26.30

6:55/M

9

 

129

104

568

Dominic Perry Okawville

21:26.56

6:55/M

9

 

130

(< 5)

688

Justin Kerwin Springfield Lutheran

21:27.06

6:55/M

9

 

131

(> 7)

412

Nick Love Mascoutah

21:27.84

6:55/M

12

 

132

105

466

Nick Hummert Mater Dei

21:27.90

6:55/M

11

 

133

(> 7)

324

Brady Thrane Hamilton County

21:28.31

6:55/M

9

 

134

106

709

Kennan Walsh St. Anthony

21:29.62

6:56/M

10

 

135

(> 7)

249

Jack Parker Freeburg

21:30.50

6:56/M

11

 

136

107

651

Austin Mueller Saxony Lutheran

21:30.72

6:56/M

12

 

137

(< 5)

556

Kyle Friend Odin

21:32.22

6:57/M

9

 

138

108

59

Isaiah Barg Calvary Lutheran

21:32.83

6:57/M

10

 

139

(< 5)

666

Derek Watson Southwestern

21:33.42

6:57/M

11

 

140

(> 7)

407

Israel Ignacio Mascoutah

21:33.80

6:57/M

11

 

141

(> 7)

615

Grayson Hatch Rochester

21:34.45

6:57/M

11

 

142

109

793

Jason Kattenbraker Wesclin

21:46.22

7:01/M

11

 

143

(< 5)

32

Cole DeClue Alton Marquette

21:47.16

7:02/M

11

 

144

110

582

Brentyn Brunkhorst Red Bud

21:48.62

7:02/M

9

 

145

111

563

Daniel Jansen Okawville

21:50.26

7:03/M

10

 

146

112

64

Reece Going Calvary Lutheran

21:51.79

7:03/M

12

 

147

113

496

Jonah Wilson Metro-East Lutheran

21:52.45

7:03/M

12

 

148

114

464

Matt Fuehne Mater Dei

21:53.11

7:04/M

11

 

149

115

385

Caydin Wagner Marissa

21:53.36

7:04/M

10

 

150

(< 5)

717

Adrian Caceres St. Teresa

21:54.14

7:04/M

12

 

151

(< 5)

735

Brandon Wagoner Staunton

21:55.73

7:04/M

11

 

152

116

703

Ollie Kingery St. Anthony

21:59.16

7:05/M

12

 

153

117

518

Derek Baugh Nashville

22:03.02

7:07/M

11

 

154

118

47

Alex Schiefer Breese Central

22:03.26

7:07/M

11

 

155

(> 7)

614

Adam Gribbins Rochester

22:04.17

7:07/M

9

 

156

(> 7)

612

Aiden Garland-Sutter Rochester

22:09.16

7:09/M

9

 

157

(> 7)

228

Alex Aguirre Freeburg

22:09.25

7:09/M

11

 

158

(> 7)

624

Mark Naumovich Rochester

22:10.51

7:09/M

9

 

159

119

119

Dominic Dalpoas Columbia

22:12.33

7:10/M

10

 

160

(> 7)

122

John Maxwell Columbia

22:13.16

7:10/M

12

 

161

120

526

Nicholas Orr Nashville

22:13.56

7:10/M

12

 

162

121

512

Vince Shields Murphysboro

22:14.01

7:10/M

11

 

163

122

507

Drew Blevens Murphysboro

22:14.13

7:10/M

9

 

164

(> 7)

425

Drew Starr Mascoutah

22:15.26

7:11/M

12

 

165

123

567

Allen Mueth Okawville

22:15.39

7:11/M

12

 

166

124

679

Garrett Kempfer Sparta

22:21.49

7:13/M

9

 

167

(> 7)

622

Ryan McClintoc Rochester

22:21.56

7:13/M

11

 

168

125

677

Lee Craig Sparta

22:22.85

7:13/M

9

 

169

(> 7)

251

Nolan Reinneck Freeburg

22:24.14

7:14/M

11

 

170

126

347

Lance Mattingly Herrin

22:24.70

7:14/M

10

 

171

(> 7)

630

Adam Transue Rochester

22:27.09

7:15/M

9

 

172

127

91

Gabe Whitehead Carterville

22:28.88

7:15/M

9

 

173

(> 7)

472

Evan Schlueter Mater Dei

22:29.59

7:15/M

9

 

174

(> 7)

606

Liam Higginbotham Rochester

22:29.97

7:15/M

12

 

175

128

296

Josh Eichholz Gibault

22:30.89

7:15/M

11

 

176

129

653

Nate Thompson Saxony Lutheran

22:31.36

7:16/M

9

 

177

130

521

Ostin Habeck Nashville

22:31.66

7:16/M

9

 

178

131

301

Jacob Muehlhner Gibault

22:31.93

7:16/M

11

 

179

(> 7)

310

Trace Butler Hamilton County

22:32.08

7:16/M

10

 

180

(> 7)

524

Caleb Klein Nashville

22:32.32

7:16/M

10

 

181

(> 7)

337

Damen Bordner Herrin

22:32.68

7:16/M

12

 

182

(> 7)

245

Joshua Merz Freeburg

22:34.54

7:17/M

10

 

183

132

571

Payton Riechmann Okawville

22:35.63

7:17/M

12

 

184

(> 7)

343

Andres Diaz Herrin

22:36.10

7:17/M

11

 

185

133

591

Alex Sievers Red Bud

22:37.04

7:18/M

12

 

186

(> 7)

629

Bryson Taylor Rochester

22:37.43

7:18/M

12

 

187

(> 7)

701

Schuette James St. Anthony

22:38.68

7:18/M

10

 

188

134

561

Lucas Frederking Okawville

22:39.19

7:18/M

10

 

189

(> 7)

260

Kye Trautman Freeburg

22:40.03

7:19/M

9

 

190

(> 7)

315

Keegan Johnson Hamilton County

22:41.14

7:19/M

10

 

191

135

753

Ray Dagner Steeleville

22:44.87

7:20/M

10

 

192

(< 5)

691

Christian Schoeffel Springfield Lutheran

22:46.36

7:21/M

9

 

193

136

573

Caleb Unverfehrt Okawville

22:49.65

7:22/M

10

 

194

137

508

Micky Grode Murphysboro

22:50.72

7:22/M

11

 

195

138

163

Tyreese Meeks East St. Louis

22:52.89

7:23/M

10

 

196

139

494

Nathaniel Perry Metro-East Lutheran

22:56.52

7:24/M

12

 

197

(> 7)

248

Cole Parker Freeburg

22:58.41

7:25/M

11

 

198

(> 7)

354

Bryce Williamson Herrin

22:58.61

7:25/M

12

 

199

(> 7)

232

Logan Causey Freeburg

22:59.59

7:25/M

11

 

200

(> 7)

391

Jacob Bowers Mascoutah

23:04.82

7:26/M

12

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

140

540

Preston Hicks Notre Dame (Cape Girardeau)

23:05.04

7:27/M

10

 

202

141

489

Ethan Ashauer Metro-East Lutheran

23:06.93

7:27/M

10

 

203

142

592

Jack Simpson Red Bud

23:08.56

7:28/M

12

 

204

(> 7)

560

Kaleb Bowers Okawville

23:10.83

7:28/M

12

 

205

143

595

Brandon Voss Red Bud

23:10.97

7:28/M

10

 

206

(> 7)

706

Grant Nuxoll St. Anthony

23:11.71

7:29/M

10

 

207

144

133

Bramm Cravens Decatur Eisenhower

23:12.68

7:29/M

9

 

208

(> 7)

242

Jack Lee Freeburg

23:12.84

7:29/M

9

 

209

(< 5)

736

Lucas Schaaf Staunton

23:13.34

7:29/M

11

 

210

145

84

Chase McCrary Carterville

23:15.20

7:30/M

11

 

211

(> 7)

402

Gabriel Encinas Mascoutah

23:15.42

7:30/M

10

 

212

146

143

Nathan Taylor Dupo

23:16.28

7:30/M

11

 

213

(> 7)

628

Braden Stock Rochester

23:20.84

7:32/M

11

 

214

147

8

Matthew Minkck Althoff Catholic

23:22.06

7:32/M

11

 

215

(> 7)

253

Jacob Rickert Freeburg

23:22.54

7:32/M

11

 

216

148

537

Owen Beussink Notre Dame (Cape Girardeau)

23:23.19

7:33/M

10

 

217

(> 7)

465

Ryan Gerdes Mater Dei

23:23.60

7:33/M

10

 

218

149

300

Josh Kuecker Gibault

23:23.92

7:33/M

12

 

219

150

751

David Coleman Steeleville

23:24.38

7:33/M

10

 

220

151

492

Josh Jacobsen Metro-East Lutheran

23:26.52

7:34/M

12

 

221

(> 7)

558

Diego Alonso-Lustres Okawville

23:28.06

7:34/M

11

 

222

152

586

Issac Miller Red Bud

23:29.92

7:35/M

9

 

223

153

654

Sam Varnon Saxony Lutheran

23:31.24

7:35/M

11

 

224

(> 7)

231

Jase Brueggemann Freeburg

23:33.23

7:36/M

9

 

225

(> 7)

625

Jaden Rilying Rochester

23:35.27

7:36/M

9

 

226

(< 5)

690

Jay McAfee Springfield Lutheran

23:35.42

7:36/M

12

 

227

(> 7)

394

Josh Copher Mascoutah

23:37.48

7:37/M

10

 

228

(> 7)

594

Ethan Summers Red Bud

23:47.30

7:40/M

9

 

229

154

12

Dominick Vollmer Althoff Catholic

23:47.52

7:40/M

9

 

230

155

7

Shawn Minick Althoff Catholic

23:47.86

7:40/M

9

 

231

(> 7)

316

Will Jones Hamilton County

23:50.72

7:41/M

11

 

232

156

680

Kody Kempfer Sparta

23:50.79

7:41/M

9

 

233

(> 7)

346

Nicholas Kane Herrin

23:56.22

7:43/M

12

 

234

(> 7)

559

Ethan Bening Okawville

23:57.68

7:44/M

11

 

235

(> 7)

390

Cameron Aurelio Mascoutah

23:59.68

7:44/M

10

 

236

157

509

Tristian Mick Murphysboro

24:00.20

7:45/M

11

 

237

(> 7)

589

Eric Prange Red Bud

24:04.34

7:46/M

12

 

238

(> 7)

252

Austin Reyling Freeburg

24:04.89

7:46/M

11

 

239

158

490

Nathanial Fleschert Metro-East Lutheran

24:05.57

7:46/M

10

 

240

(> 7)

588

Matt Nunn Red Bud

24:05.88

7:46/M

11

 

241

159

298

Ben Gula Gibault

24:08.37

7:47/M

12

 

242

160

80

Caleb Deponai Carterville

24:10.43

7:48/M

10

 

243

161

377

Kierdan Cheetham Marissa

24:13.36

7:49/M

9

 

244

162

681

Dustin Lohman Sparta

24:14.18

7:49/M

12

 

245

163

65

Brendan Larkins Calvary Lutheran

24:15.57

7:49/M

10

 

246

(> 7)

233

Paul Colgan Freeburg

24:16.04

7:50/M

9

 

247

(> 7)

569

Drew Riechmann Okawville

24:19.04

7:51/M

12

 

248

164

139

Braden Koonce Dupo

24:22.67

7:52/M

11

 

249

165

538

Evan Boyd Notre Dame (Cape Girardeau)

24:28.23

7:54/M

10

 

250

(> 7)

420

Mason Richter Mascoutah

24:28.31

7:54/M

12

 

251

(> 7)

564

Ethan Kolweier Okawville

24:29.53

7:54/M

10

 

252

166

204

Noah Beltramea Father McGivney Catholic

24:30.72

7:54/M

10

 

253

(> 7)

471

Will Schleper Mater Dei

24:32.65

7:55/M

12

 

254

167

384

Riley Seymore Marissa

24:35.05

7:56/M

10

 

255

(> 7)

417

Lance Miller Mascoutah

24:35.51

7:56/M

9

 

256

(< 5)

33

Nick Hamm Alton Marquette

24:40.53

7:57/M

11

 

257

(> 7)

10

Connor Riley Althoff Catholic

24:42.54

7:58/M

9

 

258

(> 7)

570

Ethan Riechmann Okawville

24:46.83

7:59/M

9

 

259

168

209

Christian Logue Father McGivney Catholic

24:47.89

8:00/M

10

 

260

169

513

Lenny Tweedy Murphysboro

24:50.30

8:01/M

9

 

261

(> 7)

617

Clark Hofstrand Rochester

24:51.85

8:01/M

10

 

262

170

141

Keyonte Scarbrough Dupo

24:53.02

8:02/M

10

 

263

171

380

Austin Lawless Marissa

24:54.71

8:02/M

11

 

264

(> 7)

85

Jax Ping Carterville

24:56.09

8:03/M

10

 

265

(> 7)

322

Austin Stanley Hamilton County

24:56.37

8:03/M

11

 

266

172

157

THOMAS HARRIS East St. Louis

24:56.39

8:03/M

12

 

267

(> 7)

230

Zach Bollman Freeburg

24:56.67

8:03/M

10

 

268

(> 7)

404

Tyler Geis Mascoutah

24:57.32

8:03/M

11

 

269

(> 7)

398

Alex Dunson Mascoutah

24:57.42

8:03/M

10

 

270

(> 7)

758

Christian Rees Steeleville

24:58.87

8:03/M

9

 

271

173

49

John Walsh Breese Central

25:01.44

8:04/M

11

 

272

(> 7)

239

Cole Huelsmann Freeburg

25:02.12

8:05/M

9

 

273

(> 7)

229

Jared Beals Freeburg

25:02.94

8:05/M

9

 

274

174

365

Elijah Day Lutheran North

25:03.13

8:05/M

10

 

275

(> 7)

474

John Venhaus Mater Dei

25:04.68

8:05/M

9

 

276

(< 5)

774

Logan Henerfauth Valmeyer

25:04.94

8:05/M

10

 

277

(> 7)

81

Connor Giblin Carterville

25:05.22

8:05/M

10

 

278

175

791

Taylor Gooch Wesclin

25:06.12

8:06/M

12

 

279

176

303

Paden Schultz Gibault

25:07.42

8:06/M

10

 

280

(> 7)

700

Dylan Helmink St. Anthony

25:08.29

8:06/M

10

 

281

(> 7)

90

Andrew Stephenson Carterville

25:08.91

8:06/M

9

 

282

177

67

Lars Marion Calvary Lutheran

25:15.59

8:09/M

9

 

283

(> 7)

88

Dylan Stanley Carterville

25:18.12

8:10/M

9

 

284

(> 7)

593

Warren Stolte Red Bud

25:20.19

8:10/M

9

 

285

(< 5)

218

Wyatt Broyles First Baptist Academy

25:25.48

8:12/M

11

 

286

(> 7)

344

IJ Hill Herrin

25:25.53

8:12/M

9

 

287

178

46

Cole Ratermann Breese Central

25:25.83

8:12/M

11

 

288

(> 7)

352

Victor Sanchez Herrin

25:27.03

8:13/M

11

 

289

179

511

Joshua Reinhout-Holmes Murphysboro

25:28.26

8:13/M

9

 

290

180

798

Orion Partington Wesclin

25:50.47

8:20/M

10

 

291

(< 5)

31

Connor Dalton Alton Marquette

25:54.12

8:21/M

11

 

292

(> 7)

83

Benjamin Konvalinka Carterville

26:01.27

8:24/M

11

 

293

181

794

Caleb Locke Wesclin

26:04.46

8:25/M

9

 

294

(> 7)

520

Gabriel Fieber Nashville

26:06.28

8:25/M

10

 

295

182

154

Jahmone Creer East St. Louis

26:08.65

8:26/M

10

 

296

(> 7)

294

Seth Berenz Gibault

26:08.88

8:26/M

12

 

297

183

165

LINTEZ SIMMONS East St. Louis

26:10.21

8:26/M

10

 

298

(> 7)

708

Tom Unkraut St. Anthony

26:12.50

8:27/M

10

 

299

(> 7)

312

Dylan Halley Hamilton County

26:13.09

8:27/M

11

 

300

(> 7)

243

Evan Lucas Freeburg

26:13.18

8:27/M

12

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

301

(> 7)

470

Mike Redmann Mater Dei

26:19.54

8:29/M

9

 

302

184

158

Garland Howard East St. Louis

26:21.63

8:30/M

10

 

303

(> 7)

565

Nathan Lintker Okawville

26:27.07

8:32/M

10

 

304

185

42

Carson Foster Breese Central

26:34.89

8:34/M

9

 

305

(> 7)

314

Raegan Irwin Hamilton County

26:35.47

8:35/M

12

 

306

(> 7)

517

David Arnold Nashville

26:45.42

8:38/M

10

 

307

(> 7)

476

Luke Zurliene Mater Dei

26:46.36

8:38/M

11

 

308

186

790

Cale Frisse Wesclin

26:53.85

8:40/M

9

 

309

(> 7)

313

Ben Irvin Hamilton County

27:00.99

8:43/M

9

 

310

(> 7)

414

Tyler Mabry Mascoutah

27:03.69

8:44/M

11

 

311

187

135

Parker Lindsey Decatur Eisenhower

27:05.03

8:44/M

11

 

312

(> 7)

401

Isaiah Ellis Mascoutah

27:05.11

8:44/M

10

 

313

(> 7)

759

Drake Smith Steeleville

27:09.32

8:45/M

10

 

314

188

648

Christian Caruso Saxony Lutheran

27:10.11

8:46/M

12

 

315

(> 7)

392

Jalen Brown Mascoutah

27:15.23

8:47/M

12

 

316

(> 7)

411

Christian Koerner Mascoutah

27:23.13

8:50/M

11

 

317

(> 7)

583

Ben DeRousse Red Bud

27:25.26

8:51/M

10

 

318

(> 7)

761

Joey Stoffel Steeleville

27:35.76

8:54/M

10

 

319

(> 7)

704

William Lawrence St. Anthony

27:38.06

8:55/M

12

 

320

(< 5)

773

James Eschmann Valmeyer

27:38.18

8:55/M

10

 

321

(> 7)

48

Spencer Tebbe Breese Central

27:41.25

8:56/M

9

 

322

(> 7)

422

Calivn Sato Mascoutah

27:42.95

8:56/M

10

 

323

189

169

XAIAH WILLIS East St. Louis

27:56.46

9:01/M

10

 

324

(> 7)

323

Ian Stover Hamilton County

27:58.54

9:01/M

10

 

325

(> 7)

393

Pete Buehrle Mascoutah

28:10.06

9:05/M

11

 

326

(> 7)

587

Grant Nortin Red Bud

28:10.89

9:05/M

9

 

327

(> 7)

116

Nick Bierman Columbia

28:14.25

9:06/M

12

 

328

190

60

Jared Braun Calvary Lutheran

28:17.83

9:07/M

10

 

329

(> 7)

609

Caleb Cross Rochester

28:18.29

9:08/M

9

 

330

191

138

Zach Beatte Dupo

28:24.13

9:10/M

11

 

331

(< 5)

718

Jacquard Jones St. Teresa

28:27.82

9:11/M

10

 

332

(< 5)

555

Cody Fraizer Odin

28:36.64

9:14/M

11

 

333

(> 7)

789

Dylan Flowers Wesclin

28:42.62

9:15/M

12

 

334

(> 7)

415

Dylan Meyer Mascoutah

28:45.64

9:16/M

11

 

335

(> 7)

40

Wyatt Autry Breese Central

28:46.07

9:17/M

9

 

336

(> 7)

419

Everett Range Mascoutah

28:46.47

9:17/M

9

 

337

(> 7)

82

Connor Harris Carterville

28:48.31

9:17/M

10

 

338

(> 7)

403

Greg Foust Mascoutah

28:49.99

9:18/M

12

 

339

(> 7)

705

Will Niebrugge St. Anthony

28:52.18

9:19/M

12

 

340

(> 7)

156

DEMONTRE DOWD East St. Louis

28:55.00

9:20/M

11

 

341

(> 7)

14

Brandon Weyhaupt Althoff Catholic

28:58.00

9:21/M

9

 

342

192

676

Ethan Bradshaw Sparta

28:58.30

9:21/M

10

 

343

(> 7)

164

John Redmond East St. Louis

29:04.22

9:23/M

9

 

344

(> 7)

6

Joseph Long Althoff Catholic

29:06.11

9:23/M

10

 

345

(> 7)

1

Isaiah Bernal Althoff Catholic

29:06.48

9:23/M

11

 

346

(> 7)

405

Evan Gill Mascoutah

29:19.70

9:27/M

11

 

347

(> 7)

523

Tristan Jack Nashville

29:23.19

9:29/M

9

 

348

193

369

Alexander Paul Lutheran North

29:24.26

9:29/M

11

 

349

(> 7)

515

Adam Anderson Nashville

29:25.83

9:29/M

9

 

350

(> 7)

381

Tyler Place Marissa

29:38.49

9:34/M

12

 

351

(> 7)

397

Kenneth Davis Mascoutah

29:40.29

9:34/M

11

 

352

(> 7)

151

BRANDON BROWN East St. Louis

29:55.83

9:39/M

10

 

353

(> 7)

311

Seth Davenport Hamilton County

30:00.06

9:41/M

11

 

354

194

136

Izaiah Maxwell Decatur Eisenhower

30:39.33

9:53/M

11

 

355

(> 7)

421

Caden Salinas Mascoutah

30:40.48

9:54/M

10

 

356

(> 7)

427

Charlie Vorhees Mascoutah

30:41.19

9:54/M

11

 

357

(> 7)

406

Ethan Hollowell Mascoutah

30:50.84

9:57/M

11

 

358

(> 7)

468

Adam Klostermann Mater Dei

31:06.96

10:02/M

10

 

359

(> 7)

750

Dayton Baue Steeleville

31:24.68

10:08/M

11

 

360

(> 7)

566

Evan Miller Okawville

31:33.35

10:11/M

9

 

361

(< 5)

35

Ronan Stork Alton Marquette

31:42.32

10:14/M

11

 

362

(> 7)

244

Camden McKay Freeburg

31:52.44

10:17/M

9

 

363

195

491

Kevin Harness Metro-East Lutheran

31:53.58

10:17/M

10

 

364

196

371

Temohn Staches Lutheran North

32:24.94

10:27/M

11

 

365

(> 7)

562

Kole Jackson Okawville

32:36.50

10:31/M

10

 

366

(> 7)

237

Coden Haley Freeburg

32:37.18

10:31/M

9

 

367

(> 7)

250

Chase Poindexter Freeburg

32:38.81

10:32/M

9

 

368

(> 7)

120

Patrick Dent Columbia

32:42.98

10:33/M

11

 

369

(< 5)

219

Braden Burgener First Baptist Academy

33:57.71

10:57/M

10

 

370

(> 7)

9

Tanner Morford Althoff Catholic

35:02.25

11:18/M

12

 

371

(> 7)

3

John Orlet Althoff Catholic

36:08.50

11:39/M

11

 

372

(> 7)

79

River Costin Carterville

36:50.60

11:53/M

9

 

373

(> 7)

631

Matt Weier Rochester

37:11.10

12:00/M

11

 

374

(> 7)

236

Joshua Erwin Freeburg

37:14.04

12:01/M

9

 

375

(> 7)

2

Deacon Casner Althoff Catholic

39:38.92

12:47/M

9

 

376

197

368

Mike McKinney Lutheran North

39:44.65

12:49/M

9

 

Team Summary Report - Boys

Middle School 3K

 

Cross Country MS

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Mascoutah MS

108

2

4

19

28

55

79

103

 

 

Top 5 Times: 1:01:35.36--- Average Time: 12:19.07

 

2

St. Mark's Lutheran School

130

17

24

26

27

36

54

85

 

 

Top 5 Times: 1:03:34.83--- Average Time: 12:42.97

 

3

Immanuel

160

5

9

32

40

74

76

97

 

 

Top 5 Times: 1:03:43.29--- Average Time: 12:44.66

 

4

Maryville Christian MS

169

12

20

33

51

53

63

80

 

 

Top 5 Times: 1:04:49.73--- Average Time: 12:57.95

 

5

Zion Lutheran School

175

3

8

37

45

82

93

138

 

 

Top 5 Times: 1:04:06.99--- Average Time: 12:49.40

 

6

Springfield Christ the King

183

7

29

31

57

59

64

67

 

 

Top 5 Times: 1:04:32.71--- Average Time: 12:54.54

 

7

Decatur Thomas Jefferson MS

206

1

15

38

50

102

123

124

 

 

Top 5 Times: 1:05:34.15--- Average Time: 13:06.83

 

8

Cougars

213

16

30

35

61

71

89

106

 

 

Top 5 Times: 1:06:03.14--- Average Time: 13:12.63

 

9

Murphysboro Middle School

213

22

25

52

56

58

90

95

 

 

Top 5 Times: 1:06:01.38--- Average Time: 13:12.28

 

10

IMMANUEL LUTHERAN SCHOOL

275

14

44

70

72

75

100

119

 

 

Top 5 Times: 1:08:19.76--- Average Time: 13:39.95

 

11

Marissa Junior High School

288

13

39

43

88

105

108

120

 

 

Top 5 Times: 1:09:31.90--- Average Time: 13:54.38

 

12

Steeleville Junior High

297

41

46

49

69

92

109

114

 

 

Top 5 Times: 1:09:00.06--- Average Time: 13:48.01

 

13

Staunton Terriers

316

23

42

48

78

125

126

128

 

 

Top 5 Times: 1:10:23.34--- Average Time: 14:04.67

 

14

Dupo Middle School

327

6

65

66

83

107

118

144

 

 

Top 5 Times: 1:09:52.85--- Average Time: 13:58.57

 

15

Altamont Lutheran Interparish

354

10

62

87

94

101

110

111

 

 

Top 5 Times: 1:11:36.31--- Average Time: 14:19.26

 

16

Christ Community Lutheran

394

18

47

86

113

130

135

141

 

 

Top 5 Times: 1:14:07.50--- Average Time: 14:49.50

 

17

Trimpe Middle School

435

34

73

81

115

132

133

137

 

 

Top 5 Times: 1:15:13.12--- Average Time: 15:02.62

 

18

O'fallon First Baptist MS

438

11

96

98

116

117

121

140

 

 

Top 5 Times: 1:15:03.41--- Average Time: 15:00.68

 

19

Evansville Attendance Center

515

77

84

91

127

136

143

146

 

 

Top 5 Times: 1:19:25.63--- Average Time: 15:53.13

 

20

Carrollton Grade School

540

21

104

122

145

148

149

 

 

Top 5 Times: 1:27:10.20--- Average Time: 17:26.04

 

21

Trinity Lutheran Edwardsville

544

60

99

112

134

139

 

 

Top 5 Times: 1:20:28.11--- Average Time: 16:05.62

 

22

Holy Cross Collinsville

617

68

129

131

142

147

150

151

 

 

Top 5 Times: 1:27:46.71--- Average Time: 17:33.34

 

Inc.

Immanuel, Okawville

4 finishers

 

 

 

Inc.

Our Lady Queen of Peace

4 finishers

 

 

 

Inc.

Roxana MS

3 finishers

 

 

 

Inc.

St. Johns Lutheran (Red Bud)

2 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity 5K

 

Cross Country

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Mascoutah

90

3

9

22

25

31

39

46

 

 

Top 5 Times: 1:32:10.97--- Average Time: 18:26.19

 

2

Freeburg

102

5

16

17

21

43

48

63

 

 

Top 5 Times: 1:33:06.37--- Average Time: 18:37.27

 

3

Rochester

191

18

23

33

47

70

77

78

 

 

Top 5 Times: 1:36:58.60--- Average Time: 19:23.72

 

4

Columbia

196

7

24

29

49

87

92

119

 

 

Top 5 Times: 1:36:30.00--- Average Time: 19:18.00

 

5

Herrin

250

10

38

57

61

84

86

126

 

 

Top 5 Times: 1:38:52.92--- Average Time: 19:46.58

 

6

Father McGivney Catholic

269

4

13

41

45

166

168

 

 

Top 5 Times: 1:39:29.98--- Average Time: 19:54.00

 

7

Steeleville

275

8

32

66

81

88

135

150

 

 

Top 5 Times: 1:39:46.73--- Average Time: 19:57.35

 

8

Hamilton County

284

34

42

67

69

72

94

97

 

 

Top 5 Times: 1:40:45.02--- Average Time: 20:09.00

 

9

St. Anthony

284

15

40

60

80

89

106

116

 

 

Top 5 Times: 1:40:02.28--- Average Time: 20:00.46

 

10

Mater Dei

293

11

20

65

95

102

105

114

 

 

Top 5 Times: 1:39:57.77--- Average Time: 19:59.55

 

11

Carterville

345

19

50

59

90

127

145

160

 

 

Top 5 Times: 1:42:08.33--- Average Time: 20:25.67

 

12

Notre Dame (Cape Girardeau)

356

1

44

75

96

140

148

165

 

 

Top 5 Times: 1:41:27.47--- Average Time: 20:17.49

 

13

Althoff Catholic

364

6

58

62

91

147

154

155

 

 

Top 5 Times: 1:42:54.14--- Average Time: 20:34.83

 

14

Nashville

384

36

55

73

103

117

120

130

 

 

Top 5 Times: 1:43:30.00--- Average Time: 20:42.00

 

15

Marissa

442

35

52

79

115

161

167

171

 

 

Top 5 Times: 1:46:08.10--- Average Time: 21:13.62

 

16

Saxony Lutheran

442

2

51

107

129

153

188

 

 

Top 5 Times: 1:44:11.83--- Average Time: 20:50.37

 

17

Lutheran North

446

12

14

53

174

193

196

197

 

 

Top 5 Times: 1:50:54.62--- Average Time: 22:10.92

 

18

Calvary Lutheran

475

28

64

108

112

163

177

190

 

 

Top 5 Times: 1:47:03.46--- Average Time: 21:24.69

 

19

Gibault

488

26

54

128

131

149

159

176

 

 

Top 5 Times: 1:47:19.43--- Average Time: 21:27.89

 

20

Breese Central

533

68

76

98

118

173

178

185

 

 

Top 5 Times: 1:49:47.98--- Average Time: 21:57.60

 

21

Okawville

544

74

104

111

123

132

134

136

 

 

Top 5 Times: 1:48:54.29--- Average Time: 21:46.86

 

22

Decatur Eisenhower

552

37

85

99

144

187

194

 

 

Top 5 Times: 1:51:53.85--- Average Time: 22:22.77

 

23

Wesclin

562

27

71

109

175

180

181

186

 

 

Top 5 Times: 1:52:24.20--- Average Time: 22:28.84

 

24

Red Bud

568

82

101

110

133

142

143

152

 

 

Top 5 Times: 1:49:50.08--- Average Time: 21:58.02

 

25

Sparta

597

30

124

125

156

162

192

 

 

Top 5 Times: 1:51:53.49--- Average Time: 22:22.70

 

26

Murphysboro

620

83

121

122

137

157

169

179

 

 

Top 5 Times: 1:52:14.62--- Average Time: 22:26.92

 

27

Dupo

636

56

100

146

164

170

191

 

 

Top 5 Times: 1:53:59.66--- Average Time: 22:47.93

 

28

Metro-East Lutheran

702

113

139

141

151

158

195

 

 

Top 5 Times: 1:55:27.99--- Average Time: 23:05.60

 

29

East St. Louis

768

93

138

172

182

183

184

189

 

 

Top 5 Times: 2:01:21.97--- Average Time: 24:16.39

 

Inc.

Alton Marquette

4 finishers

 

 

 

Inc.

Christ Our Rock Lutheran

4 finishers

 

 

 

Inc.

First Baptist Academy

3 finishers

 

 

 

Inc.

Odin

2 finishers

 

 

 

Inc.

Southwestern

2 finishers

 

 

 

Inc.

Springfield Lutheran

4 finishers

 

 

 

Inc.

St. Teresa

4 finishers

 

 

 

Inc.

Staunton

3 finishers

 

 

 

Inc.

Valmeyer

3 finishers

 

 

 

Inc.

Webber

1 finishers

 

 

 
 

Final Team Results - Boys

Middle School 3K

Cross Country MS

Team - Mascoutah MS Finish Position - 1
Team Score (places): 108 Team Score (times): 1:01:35.36 Ave Time:12:19.07
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

960

Salvatore Lione

8

2

2

11:13.13

11:13.13

0:00.00

2

961

Devon Parks

7

4

6

11:29.70

22:42.83

0:16.57

3

957

Nathan Encinas

8

19

25

12:32.64

35:15.47

1:19.51

4

959

Dante Lione

6

28

53

12:46.69

48:02.16

1:33.56

5

956

Christopher Copher

8

55

108

13:33.20

1:01:35.36

2:20.07

6

955

Caiden Aurelio

7

(79)

(187)

14:31.67

1:16:07.03

3:18.54

7

958

Andrew Latham

7

(103)

(290)

15:35.95

1:31:42.98

4:22.82

 
Team - St. Mark's Lutheran School Finish Position - 2
Team Score (places): 130 Team Score (times): 1:03:34.83 Ave Time:12:42.97
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1020

Cayton Cratch

7

17

17

12:30.70

12:30.70

0:00.00

2

1028

Carter Wasson

8

24

41

12:40.52

25:11.22

0:09.82

3

1021

Trenton Ingles

6

26

67

12:41.36

37:52.58

0:10.66

4

1025

Evan Reitz

8

27

94

12:44.09

50:36.67

0:13.39

5

1019

Evan Buch

8

36

130

12:58.16

1:03:34.83

0:27.46

6

1022

Tyler Ingles

6

(54)

(184)

13:29.82

1:17:04.65

0:59.12

7

1030

Andrew Welten

7

(85)

(269)

15:01.56

1:32:06.21

2:30.86

8

1026

Canon Ruby

6

More Than 7

 

15:41.26

1:47:47.47

3:10.56

9

1023

Luke Kraus

3

More Than 7

 

15:41.53

2:03:29.00

3:10.83

10

1029

Alex Welten

3

More Than 7

 

22:25.16

2:25:54.16

9:54.46

11

1018

Logan Bartens

8

More Than 7

 

25:34.42

2:51:28.58

13:03.72

12

1027

JJ Underwood

3

More Than 7

 

32:03.58

3:23:32.16

19:32.88

 
Team - Immanuel Finish Position - 3
Team Score (places): 160 Team Score (times): 1:03:43.29 Ave Time:12:44.66
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

893

Jordan Reynolds

8

5

5

11:31.74

11:31.74

0:00.00

2

892

Trevor Potthoff

8

9

14

11:53.75

23:25.49

0:22.01

3

891

David Nissing

8

32

46

12:53.68

36:19.17

1:21.94

4

886

Isaac Black

5

40

86

13:06.25

49:25.42

1:34.51

5

889

Nathan Mehrhoff

8

74

160

14:17.87

1:03:43.29

2:46.13

6

894

Andrew Rockenbach

8

(76)

(236)

14:23.96

1:18:07.25

2:52.22

7

885

Dean Baker

5

(97)

(333)

15:24.36

1:33:31.61

3:52.62

8

888

Benjamin Cross

7

More Than 7

 

17:56.71

1:51:28.32

6:24.97

 
Team - Maryville Christian MS Finish Position - 4
Team Score (places): 169 Team Score (times): 1:04:49.73 Ave Time:12:57.95
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

935

Charlie Gentemann

7

12

12

12:22.15

12:22.15

0:00.00

2

946

Dillon Paul

5

20

32

12:36.33

24:58.48

0:14.18

3

936

Braden Gilmore

7

33

65

12:55.15

37:53.63

0:33.00

4

928

Gavin Ambuel

4

51

116

13:26.51

51:20.14

1:04.36

5

953

Owen Woolery

4

53

169

13:29.59

1:04:49.73

1:07.44

6

929

Isaac Ballard

8

(63)

(232)

13:43.31

1:18:33.04

1:21.16

7

927

Mitch Abert

5

(80)

(312)

14:33.58

1:33:06.62

2:11.43

8

949

Kenan Strahm

7

More Than 7

 

14:57.70

1:48:04.32

2:35.55

9

939

Sam Kuckuck

6

More Than 7

 

15:01.66

2:03:05.98

2:39.51

10

937

Drew Kamadulski

4

More Than 7

 

15:06.87

2:18:12.85

2:44.72

11

933

Grayson Focht

6

More Than 7

 

15:28.39

2:33:41.24

3:06.24

12

950

Braden Waymire

4

More Than 7

 

16:20.44

2:50:01.68

3:58.29

13

940

Bode Laughlin

3

More Than 7

 

16:23.02

3:06:24.70

4:00.87

14

948

Parks Ryan

3

More Than 7

 

16:29.74

3:22:54.44

4:07.59

15

941

Jackson Laughlin

5

More Than 7

 

16:43.54

3:39:37.98

4:21.39

16

938

Cade King

5

More Than 7

 

16:55.90

3:56:33.88

4:33.75

17

945

Parks Matthew

3

More Than 7

 

17:05.78

4:13:39.66

4:43.63

18

943

Blake Lloyd

4

More Than 7

 

17:22.29

4:31:01.95

5:00.14

19

942

Nate Laughlin

4

More Than 7

 

17:37.00

4:48:38.95

5:14.85

20

947

Liam Priest

4

More Than 7

 

17:43.10

5:06:22.05

5:20.95

21

944

J.J. Lostutter

6

More Than 7

 

17:51.69

5:24:13.74

5:29.54

22

932

Seth England

5

More Than 7

 

18:00.10

5:42:13.84

5:37.95

23

931

Liam Bock

3

More Than 7

 

18:20.47

6:00:34.31

5:58.32

24

954

Jaymeson Zook

4

More Than 7

 

18:21.32

6:18:55.63

5:59.17

25

951

Ethan Waymire

6

More Than 7

 

18:48.56

6:37:44.19

6:26.41

26

952

Nicholas Wise

3

More Than 7

 

22:38.60

7:00:22.79

10:16.45

27

934

Ethan Garrett

5

More Than 7

 

27:35.51

7:27:58.30

15:13.36

 
Team - Zion Lutheran School Finish Position - 5
Team Score (places): 175 Team Score (times): 1:04:06.99 Ave Time:12:49.40
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1080

Bates Jacob

8

3

3

11:18.06

11:18.06

0:00.00

2

1079

Quin Gray

8

8

11

11:52.86

23:10.92

0:34.80

3

1087

Elijah Zambrencia

5

37

48

12:59.88

36:10.80

1:41.82

4

1081

Sam Landreth

7

45

93

13:13.77

49:24.57

1:55.71

5

1077

Brady Donahue

5

82

175

14:42.42

1:04:06.99

3:24.36

6

1086

Lane Stelling

5

(93)

(268)

15:18.30

1:19:25.29

4:00.24

7

1076

Alex Beyer

5

(138)

(406)

17:49.08

1:37:14.37

6:31.02

8

1083

Jacob Liefer

4

More Than 7

 

18:29.22

1:55:43.59

7:11.16

 
Team - Springfield Christ the King Finish Position - 6
Team Score (places): 183 Team Score (times): 1:04:32.71 Ave Time:12:54.54
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1003

Carter Hemmer

7

7

7

11:41.55

11:41.55

0:00.00

2

1004

Andrew Hendricks

7

29

36

12:47.29

24:28.84

1:05.74

3

1013

EJ Sanchez

7

31

67

12:50.93

37:19.77

1:09.38

4

1008

Gino Moriconi

6

57

124

13:34.84

50:54.61

1:53.29

5

1000

Cannon Duke

6

59

183

13:38.10

1:04:32.71

1:56.55

6

1006

Kole Kersting

8

(64)

(247)

13:43.39

1:18:16.10

2:01.84

7

1014

Ryan Shea

8

(67)

(314)

13:50.99

1:32:07.09

2:09.44

8

1012

Jacob Puccetti

8

More Than 7

 

14:09.05

1:46:16.14

2:27.50

9

1002

Aiden Hemmer

5

More Than 7

 

14:10.90

2:00:27.04

2:29.35

10

1010

Preston Obert

6

More Than 7

 

14:58.96

2:15:26.00

3:17.41

11

1007

Sam Luker

6

More Than 7

 

15:18.94

2:30:44.94

3:37.39

12

1011

Antek Pecori-Robinson

6

More Than 7

 

15:47.86

2:46:32.80

4:06.31

13

1001

Peter Harmon

8

More Than 7

 

16:19.43

3:02:52.23

4:37.88

14

1009

Finn Murphy

6

More Than 7

 

16:37.60

3:19:29.83

4:56.05

 
Team - Decatur Thomas Jefferson MS Finish Position - 7
Team Score (places): 206 Team Score (times): 1:05:34.15 Ave Time:13:06.83
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

859

Cale Smith

8

1

1

11:10.10

11:10.10

0:00.00

2

855

Joey McGinn

7

15

16

12:26.81

23:36.91

1:16.71

3

853

Davin Cunningham

6

38

54

13:02.14

36:39.05

1:52.04

4

856

Alec Murray

7

50

104

13:24.10

50:03.15

2:14.00

5

852

Austin Brown

8

102

206

15:31.00

1:05:34.15

4:20.90

6

860

Zion Tally

7

(123)

(329)

16:29.41

1:22:03.56

5:19.31

7

854

Jacob Jones

7

(124)

(453)

16:45.47

1:38:49.03

5:35.37

8

857

Kaden Rutherford

7

More Than 7

 

19:15.75

1:58:04.78

8:05.65

 
Team - Cougars Finish Position - 8
Team Score (places): 213 Team Score (times): 1:06:03.14 Ave Time:13:12.63
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

841

Josh Lachance

8

16

16

12:30.49

12:30.49

0:00.00

2

839

Zach Duffie

5

30

46

12:50.62

25:21.11

0:20.13

3

846

Sam Pfeiffer

7

35

81

12:56.43

38:17.54

0:25.94

4

845

Daniel Obernuefemann

8

61

142

13:42.02

51:59.56

1:11.53

5

847

Austin Rarick

5

71

213

14:03.58

1:06:03.14

1:33.09

6

838

Ryan Chandler

6

(89)

(302)

15:13.57

1:21:16.71

2:43.08

7

842

Brady Marshall

6

(106)

(408)

15:48.16

1:37:04.87

3:17.67

8

840

Riley Frech

6

More Than 7

 

16:03.77

1:53:08.64

3:33.28

9

844

Tim Miller

6

More Than 7

 

16:39.78

2:09:48.42

4:09.29

10

843

Logan Meyer

8

More Than 7

 

16:54.45

2:26:42.87

4:23.96

11

848

Evan Renneker

5

More Than 7

 

17:03.09

2:43:45.96

4:32.60

12

849

Jake Schmulbach

6

More Than 7

 

25:11.03

3:08:56.99

12:40.54

 
Team - Murphysboro Middle School Finish Position - 9
Team Score (places): 213 Team Score (times): 1:06:01.38 Ave Time:13:12.28
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

971

Tucker Horstman

7

22

22

12:40.30

12:40.30

0:00.00

2

964

Josh Boyle

6

25

47

12:41.24

25:21.54

0:00.94

3

973

Trenton King

7

52

99

13:28.47

38:50.01

0:48.17

4

969

Will Hawthorne

8

56

155

13:33.88

52:23.89

0:53.58

5

975

Toby Raines

7

58

213

13:37.49

1:06:01.38

0:57.19

6

967

Gavin Fike

7

(90)

(303)

15:14.80

1:21:16.18

2:34.50

7

976

Jordan Whetstone

8

(95)

(398)

15:23.09

1:36:39.27

2:42.79

8

966

Nolan Ferguson

8

More Than 7

 

15:30.46

1:52:09.73

2:50.16

9

972

Jacob Hull

8

More Than 7

 

19:05.18

2:11:14.91

6:24.88

10

974

Zach Mills

7

More Than 7

 

19:42.31

2:30:57.22

7:02.01

11

970

Aiston Holt

6

More Than 7

 

19:58.79

2:50:56.01

7:18.49

 
Team - IMMANUEL LUTHERAN SCHOOL Finish Position - 10
Team Score (places): 275 Team Score (times): 1:08:19.76 Ave Time:13:39.95
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

903

Andrew Rethemeyer

8

14

14

12:25.58

12:25.58

0:00.00

2

899

Aidan Hopfensperger

6

44

58

13:11.91

25:37.49

0:46.33

3

904

Carter Riegel

8

70

128

14:02.91

39:40.40

1:37.33

4

902

Quentin Parker

8

72

200

14:16.50

53:56.90

1:50.92

5

900

Ryder Loeb

6

75

275

14:22.86

1:08:19.76

1:57.28

6

906

Rylen Stegen

5

(100)

(375)

15:28.46

1:23:48.22

3:02.88

7

898

Ben Gelinas

5

(119)

(494)

16:07.34

1:39:55.56

3:41.76

8

896

Andrew Dawson

5

More Than 7

 

18:07.81

1:58:03.37

5:42.23

9

897

Marcus Dawson

5

More Than 7

 

18:44.09

2:16:47.46

6:18.51

10

895

Colton Carrier

5

More Than 7

 

19:47.03

2:36:34.49

7:21.45

11

905

Ethan Roewe

7

More Than 7

 

21:00.79

2:57:35.28

8:35.21

 
Team - Marissa Junior High School Finish Position - 11
Team Score (places): 288 Team Score (times): 1:09:31.90 Ave Time:13:54.38
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

916

Joshua Leemon

8

13

13

12:25.04

12:25.04

0:00.00

2

918

Landen Perry

6

39

52

13:03.92

25:28.96

0:38.88

3

920

Brock Portz

6

43

95

13:10.35

38:39.31

0:45.31

4

912

Romeo Castro

8

88

183

15:08.75

53:48.06

2:43.71

5

911

Matthew Canning

7

105

288

15:43.84

1:09:31.90

3:18.80

6

924

Carter Trieb

7

(108)

(396)

15:50.28

1:25:22.18

3:25.24

7

913

Carter Daughtery

6

(120)

(516)

16:15.06

1:41:37.24

3:50.02

8

919

Landon Perry

7

More Than 7

 

16:20.54

1:57:57.78

3:55.50

9

915

Joey Lay

6

More Than 7

 

16:20.57

2:14:18.35

3:55.53

10

917

Tanner Middendorf

7

More Than 7

 

16:47.50

2:31:05.85

4:22.46

11

921

Ethan Prest

7

More Than 7

 

16:59.16

2:48:05.01

4:34.12

12

926

Jacob Wilson

6

More Than 7

 

17:31.01

3:05:36.02

5:05.97

13

923

Hayden Steinwagner

6

More Than 7

 

17:48.12

3:23:24.14

5:23.08

14

914

Fred Klingeman

6

More Than 7

 

18:49.77

3:42:13.91

6:24.73

15

922

Landon Sabo

6

More Than 7

 

26:36.60

4:08:50.51

14:11.56

 
Team - Steeleville Junior High Finish Position - 12
Team Score (places): 297 Team Score (times): 1:09:00.06 Ave Time:13:48.01
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1055

Camden Pierce

7

41

41

13:07.04

13:07.04

0:00.00

2

1046

Connor Brown

5

46

87

13:15.96

26:23.00

0:08.92

3

1047

Parker Fiene

5

49

136

13:22.24

39:45.24

0:15.20

4

1045

Logan Bockhorn

5

69

205

13:56.59

53:41.83

0:49.55

5

1052

Victor Mathis

6

92

297

15:18.23

1:09:00.06

2:11.19

6

1056

Carson Rednour

5

(109)

(406)

15:51.63

1:24:51.69

2:44.59

7

1053

Braden Middendorf

6

(114)

(520)

15:56.21

1:40:47.90

2:49.17

8

1054

Mason Patterson

8

More Than 7

 

16:09.19

1:56:57.09

3:02.15

9

1048

Owen Gremmels

4

More Than 7

 

16:57.03

2:13:54.12

3:49.99

10

1049

Wyatt Hartmann

4

More Than 7

 

18:42.68

2:32:36.80

5:35.64

11

1057

Logan Tripp

7

More Than 7

 

19:00.87

2:51:37.67

5:53.83

12

1051

Rusty Mathis

4

More Than 7

 

21:33.34

3:13:11.01

8:26.30

13

1050

Oliver Kiehna

4

More Than 7

 

22:44.84

3:35:55.85

9:37.80

14

1058

Barrett Wilson

4

More Than 7

 

25:53.14

4:01:48.99

12:46.10

 
Team - Staunton Terriers Finish Position - 13
Team Score (places): 316 Team Score (times): 1:10:23.34 Ave Time:14:04.67
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1031

Cole Aberle

7

23

23

12:40.34

12:40.34

0:00.00

2

1042

Rhyse Rucker

6

42

65

13:07.27

25:47.61

0:26.93

3

1040

Thomas Ogata

7

48

113

13:17.14

39:04.75

0:36.80

4

1032

Victor Buehler

7

78

191

14:29.47

53:34.22

1:49.13

5

1035

Trey Luketich

6

125

316

16:49.12

1:10:23.34

4:08.78

6

1037

Blake Moore

7

(126)

(442)

17:01.56

1:27:24.90

4:21.22

7

1034

Sigafoos Jack

7

(128)

(570)

17:16.93

1:44:41.83

4:36.59

8

1041

Cole Rucker

6

More Than 7

 

19:19.72

2:04:01.55

6:39.38

 
Team - Dupo Middle School Finish Position - 14
Team Score (places): 327 Team Score (times): 1:09:52.85 Ave Time:13:58.57
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

865

Logan Stevens

8

6

6

11:40.70

11:40.70

0:00.00

2

862

Logan Kish

8

65

71

13:43.67

25:24.37

2:02.97

3

866

Peter Taylor

8

66

137

13:45.34

39:09.71

2:04.64

4

867

Kayce Yancy

7

83

220

14:53.75

54:03.46

3:13.05

5

864

Alexander Simmons

7

107

327

15:49.39

1:09:52.85

4:08.69

6

863

Austin O'Brein

8

(118)

(445)

16:02.73

1:25:55.58

4:22.03

7

861

Anthony Hinshaw

8

(144)

(589)

19:32.24

1:45:27.82

7:51.54

 
Team - Altamont Lutheran Interparish Finish Position - 15
Team Score (places): 354 Team Score (times): 1:11:36.31 Ave Time:14:19.26
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

810

Aden McManaway

7

10

10

11:57.41

11:57.41

0:00.00

2

812

Kade Milleville

5

62

72

13:42.84

25:40.25

1:45.43

3

815

Ben Roedl

5

87

159

15:06.53

40:46.78

3:09.12

4

816

Tyler Ruffner

6

94

253

15:19.15

56:05.93

3:21.74

5

813

Cooper Pals

5

101

354

15:30.38

1:11:36.31

3:32.97

6

803

Matthew Becker

8

(110)

(464)

15:52.41

1:27:28.72

3:55.00

7

814

Ethan Robbins

7

(111)

(575)

15:52.86

1:43:21.58

3:55.45

8

804

Kaden Davis

7

More Than 7

 

16:08.94

1:59:30.52

4:11.53

9

808

Dillon Hankins

7

More Than 7

 

17:38.87

2:17:09.39

5:41.46

10

809

Kingston Koester

6

More Than 7

 

17:40.28

2:34:49.67

5:42.87

11

817

Keegan Schultz

6

More Than 7

 

18:09.27

2:52:58.94

6:11.86

12

806

Brayden Elam

5

More Than 7

 

18:46.48

3:11:45.42

6:49.07

13

805

Logan Duncan

7

More Than 7

 

18:55.77

3:30:41.19

6:58.36

14

819

Adam Wolff

5

More Than 7

 

20:41.41

3:51:22.60

8:44.00

15

820

Ben Yagow

7

More Than 7

 

23:52.60

4:15:15.20

11:55.19

 
Team - Christ Community Lutheran Finish Position - 16
Team Score (places): 394 Team Score (times): 1:14:07.50 Ave Time:14:49.50
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

827

Mitchell Hardeman

7

18

18

12:31.66

12:31.66

0:00.00

2

830

Ty Lowry

8

47

65

13:16.87

25:48.53

0:45.21

3

831

Christian Pittman

7

86

151

15:04.34

40:52.87

2:32.68

4

828

Ryan Hugo

6

113

264

15:55.94

56:48.81

3:24.28

5

829

Owen Kinder

8

130

394

17:18.69

1:14:07.50

4:47.03

6

836

Caden Wheeler

6

(135)

(529)

17:33.82

1:31:41.32

5:02.16

7

833

Ian Royer

8

(141)

(670)

18:00.57

1:49:41.89

5:28.91

8

832

Connor Pittman

5

More Than 7

 

19:33.88

2:09:15.77

7:02.22

 
Team - Trimpe Middle School Finish Position - 17
Team Score (places): 435 Team Score (times): 1:15:13.12 Ave Time:15:02.62
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1065

Manny Silva

8

34

34

12:55.57

12:55.57

0:00.00

2

1061

Caden Heston

7

73

107

14:17.61

27:13.18

1:22.04

3

1066

Hunter Walters

6

81

188

14:42.22

41:55.40

1:46.65

4

1062

Hunter Meiser

8

115

303

15:57.22

57:52.62

3:01.65

5

1060

Caleb Becker

7

132

435

17:20.50

1:15:13.12

4:24.93

6

1064

Kent Scottberg

7

(133)

(568)

17:23.09

1:32:36.21

4:27.52

7

1063

Robbie Oehmke

6

(137)

(705)

17:48.02

1:50:24.23

4:52.45

8

1059

Drey Ballard

6

More Than 7

 

18:55.24

2:09:19.47

5:59.67

 
Team - O'fallon First Baptist MS Finish Position - 18
Team Score (places): 438 Team Score (times): 1:15:03.41 Ave Time:15:00.68
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

978

Peyton Broyles

7

11

11

12:16.62

12:16.62

0:00.00

2

989

Landon Moore

6

96

107

15:23.87

27:40.49

3:07.25

3

984

Uriah Harris

5

98

205

15:24.81

43:05.30

3:08.19

4

988

Sawyer Mitchell

6

116

321

15:59.05

59:04.35

3:42.43

5

977

Barry Brant

5

117

438

15:59.06

1:15:03.41

3:42.44

6

987

Ash Mager

5

(121)

(559)

16:21.84

1:31:25.25

4:05.22

7

980

Kai Chapa

4

(140)

(699)

18:00.36

1:49:25.61

5:43.74

8

986

Jordan Lowary

4

More Than 7

 

18:57.59

2:08:23.20

6:40.97

9

982

Eli Ferrell

4

More Than 7

 

19:52.06

2:28:15.26

7:35.44

10

990

Ephraim Rodgers

7

More Than 7

 

23:15.23

2:51:30.49

10:58.61

11

979

Jaden Burgener

5

More Than 7

 

23:20.94

3:14:51.43

11:04.32

12

983

Elijah Gibson

7

More Than 7

 

30:10.25

3:45:01.68

17:53.63

 
Team - Evansville Attendance Center Finish Position - 19
Team Score (places): 515 Team Score (times): 1:19:25.63 Ave Time:15:53.13
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

870

Jacob Huether

7

77

77

14:27.83

14:27.83

0:00.00

2

873

Grant Walter

7

84

161

14:59.38

29:27.21

0:31.55

3

874

Issac Walter

6

91

252

15:15.54

44:42.75

0:47.71

4

868

Mines Brody

7

127

379

17:06.06

1:01:48.81

2:38.23

5

869

Mines Carter

4

136

515

17:36.82

1:19:25.63

3:08.99

6

872

Aaron Orella

5

(143)

(658)

18:48.92

1:38:14.55

4:21.09

7

871

Brody Montroy

6

(146)

(804)

20:02.39

1:58:16.94

5:34.56

8

875

Korbin Zweigart

4

More Than 7

 

20:32.38

2:18:49.32

6:04.55

 
Team - Carrollton Grade School Finish Position - 20
Team Score (places): 540 Team Score (times): 1:27:10.20 Ave Time:17:26.04
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

822

Caleb Howard

7

21

21

12:36.38

12:36.38

0:00.00

2

824

Haydyn Renteria

7

104

125

15:43.22

28:19.60

3:06.84

3

823

Lucas Howard

6

122

247

16:25.03

44:44.63

3:48.65

4

825

Colten Scharfenberg

7

145

392

19:34.30

1:04:18.93

6:57.92

5

821

Samuel Droste

6

148

540

22:51.27

1:27:10.20

10:14.89

6

826

Braedyn Staats

7

(149)

(689)

23:08.86

1:50:19.06

10:32.48

 
Team - Trinity Lutheran Edwardsville Finish Position - 21
Team Score (places): 544 Team Score (times): 1:20:28.11 Ave Time:16:05.62
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1070

Jacob Daube

6

60

60

13:39.32

13:39.32

0:00.00

2

1075

Max Weber

5

99

159

15:26.43

29:05.75

1:47.11

3

1074

Matthew Redden

3

112

271

15:53.41

44:59.16

2:14.09

4

1068

Sam Bangert

2

134

405

17:29.04

1:02:28.20

3:49.72

5

1073

Ryan Phillipi

2

139

544

17:59.91

1:20:28.11

4:20.59

 
Team - Holy Cross Collinsville Finish Position - 22
Team Score (places): 617 Team Score (times): 1:27:46.71 Ave Time:17:33.34
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

882

carter Pryor

7

68

68

13:51.88

13:51.88

0:00.00

2

876

Adam Esker

6

129

197

17:18.67

31:10.55

3:26.79

3

884

Ben Thomas

7

131

328

17:19.94

48:30.49

3:28.06

4

878

Gavin Huckelberry

4

142

470

18:23.41

1:06:53.90

4:31.53

5

877

CJ Hayes

4

147

617

20:52.81

1:27:46.71

7:00.93

6

883

Colin Pryor

1

(150)

(767)

23:09.35

1:50:56.06

9:17.47

7

879

Josh Kline

5

(151)

(918)

24:48.83

2:15:44.89

10:56.95

8

881

Mason Mathews

1

More Than 7

 

25:56.80

2:41:41.69

12:04.92

9

880

Lenny Mason

2

More Than 7

 

27:57.88

3:09:39.57

14:06.00

 
Team - Immanuel, Okawville Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

908

Colten Kampwerth

6

Less Than 5

 

14:50.51

14:50.51

0:00.00

2

910

Jack Schuetz

5

Less Than 5

 

14:59.44

29:49.95

0:08.93

3

907

Emil Galliano

4

Less Than 5

 

17:16.03

47:05.98

2:25.52

4

909

Ryker Obermeier

5

Less Than 5

 

17:31.42

1:04:37.40

2:40.91

 
Team - Our Lady Queen of Peace Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

993

Benjamin Werts

8

Less Than 5

 

13:03.83

13:03.83

0:00.00

2

991

Jackson Collman

8

Less Than 5

 

14:38.24

27:42.07

1:34.41

3

994

Nicholas Werts

6

Less Than 5

 

17:09.81

44:51.88

4:05.98

4

992

Jonathan McMillin

5

Less Than 5

 

18:33.91

1:03:25.79

5:30.08

 
Team - Roxana MS Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):