Lincoln Magnet Cross Country Invitational

September 15, 2018


Results By Endurance Race Timing

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

218

Tedros Berhorst Quincy St. Peter

11:36.70

3:52/K

 

2

2

52

Thad Bergschneider Franklin Jr. High

11:59.10

4:00/K

 

3

3

374

DeWann Miller Springfield Lincoln

12:33.80

4:11/K

 

4

4

225

Tristan Pritts Quincy St. Peter

12:36.10

4:12/K

 

5

5

287

Anthony Donald Springfield Franklin

12:42.00

4:14/K

 

6

6

457

Drake Howard Taylorville Junior High School

12:43.40

4:14/K

 

7

7

253

Carter Hemmer Springfield Christ the King

12:51.50

4:17/K

 

8

8

459

Owen Morgan Taylorville Junior High School

12:52.10

4:17/K

 

9

9

460

Jesse Sloan Taylorville Junior High School

12:52.80

4:17/K

 

10

10

15

Eli Hoehn Auburn Junior High at Divernon

13:02.30

4:21/K

 

11

11

454

Brenton Good Taylorville Junior High School

13:11.50

4:24/K

 

12

12

282

Cole Boatman Springfield Franklin

13:12.60

4:24/K

 

13

13

64

Shayne White Franklin Jr. High

13:14.20

4:25/K

 

14

14

370

Carter Kruse Springfield Lincoln

13:17.00

4:26/K

 

15

15

11

Jacob Barth Auburn Junior High at Divernon

13:18.30

4:26/K

 

16

16

461

Will Turvey Taylorville Junior High School

13:19.80

4:26/K

 

17

17

54

Carson Bowman Franklin Jr. High

13:21.40

4:27/K

 

18

18

455

Brody Harker Taylorville Junior High School

13:22.50

4:27/K

 

19

19

95

Dylan Hocking Liberty Junior High School

13:22.60

4:27/K

 

20

20

228

Joe Warning Quincy St. Peter

13:23.10

4:28/K

 

21

21

102

Dalton Obert Liberty Junior High School

13:25.70

4:28/K

 

22

22

94

Lance Heitholt Liberty Junior High School

13:26.30

4:29/K

 

23

23

99

Carter Krutmeier Liberty Junior High School

13:26.50

4:29/K

 

24

24

36

Sam Springer Delavan Junior High

13:35.70

4:32/K

 

25

25

252

Aiden Hemmer Springfield Christ the King

13:36.60

4:32/K

 

26

26

91

Devon Funk Liberty Junior High School

13:45.30

4:35/K

 

27

27

366

Chase Heyen Springfield Lincoln

13:51.40

4:37/K

 

28

28

21

Jovan Richmond Auburn Junior High at Divernon

14:02.50

4:41/K

 

29

29

200

Parker Spellman Okaw Valley

14:03.30

4:41/K

 

30

30

10

James Baisden Auburn Junior High at Divernon

14:12.80

4:44/K

 

31

31

220

Aden Genenbacher Quincy St. Peter

14:13.70

4:44/K

 

32

32

433

Finn Loken St. Agnes/Blessed Sacrameent

14:16.70

4:45/K

 

33

33

37

Abrien Sundell Delavan Junior High

14:17.30

4:46/K

 

34

34

155

Wayne Brown Mason/Clark

14:19.20

4:46/K

 

35

35

426

Colin Curry St. Agnes/Blessed Sacrameent

14:20.70

4:47/K

 

36

36

361

Cooper Burk Springfield Lincoln

14:22.20

4:47/K

 

37

37

17

Bryan Lamb Auburn Junior High at Divernon

14:25.60

4:48/K

 

38

38

98

Noah Klauser Liberty Junior High School

14:30.00

4:50/K

 

39

39

177

Damarlynn Taylor Mason/Clark

14:31.90

4:50/K

 

40

40

191

Maverik Cutler Okaw Valley

14:32.20

4:51/K

 

41

41

196

Camden Moore Okaw Valley

14:32.40

4:51/K

 

42

42

34

Will Lafary Delavan Junior High

14:32.50

4:51/K

 

43

43

106

Keegan Sunde Liberty Junior High School

14:33.30

4:51/K

 

44

44

357

Sean Atkinson Springfield Lincoln

14:33.60

4:51/K

 

45

45

257

Gino Moriconi Springfield Christ the King

14:41.40

4:54/K

 

46

46

362

Griffin Burk Springfield Lincoln

14:43.00

4:54/K

 

47

47

250

Cannon Duke Springfield Christ the King

14:43.00

4:54/K

 

48

48

180

Desean Williams Mason/Clark

14:45.20

4:55/K

 

49

49

56

Trevor Colwell Franklin Jr. High

14:46.50

4:55/K

 

50

50

222

Oliver Moore Quincy St. Peter

14:49.10

4:56/K

 

51

51

22

Wyatt Thurman Auburn Junior High at Divernon

14:54.00

4:58/K

 

52

52

371

Jaden Kuntz Springfield Lincoln

14:54.50

4:58/K

 

53

53

221

Bryce Keck Quincy St. Peter

14:55.50

4:58/K

 

54

(< 5)

204

Dawson Dillard Our Saviour School

15:00.50

5:00/K

 

55

54

31

Matt Behrends Delavan Junior High

15:01.00

5:00/K

 

56

55

60

Mack Leonard Franklin Jr. High

15:02.90

5:01/K

 

57

56

262

EJ Sanchez Springfield Christ the King

15:05.60

5:02/K

 

58

57

63

Dylan Walkington Franklin Jr. High

15:07.80

5:02/K

 

59

58

421

Grant Blackburn St. Agnes/Blessed Sacrameent

15:10.60

5:03/K

 

60

59

38

Paul Yontz Delavan Junior High

15:11.70

5:04/K

 

61

60

261

Jacob Puccetti Springfield Christ the King

15:19.90

5:06/K

 

62

61

294

Christian Lithila Springfield Franklin

15:27.20

5:09/K

 

63

62

420

Charlie Alan St. Agnes/Blessed Sacrameent

15:29.70

5:10/K

 

64

63

289

Elliot Fifer Springfield Franklin

15:34.50

5:11/K

 

65

64

441

Zach Wilson St. Agnes/Blessed Sacrameent

15:34.70

5:11/K

 

66

(< 5)

239

Erick Scroggins Roxana MS

15:35.20

5:12/K

 

67

65

195

Braden Montgomery Okaw Valley

15:38.50

5:13/K

 

68

66

259

Preston Obert Springfield Christ the King

15:45.50

5:15/K

 

69

67

340

Matthew Pfeiffer Springfield Jefferson

15:46.60

5:15/K

 

70

68

176

Delarian Scott Mason/Clark

15:53.40

5:18/K

 

71

69

300

Arnav Nagrecha Springfield Franklin

15:59.30

5:20/K

 

72

70

197

Andrew Neal Okaw Valley

16:00.30

5:20/K

 

73

71

332

Norman Duffy Springfield Jefferson

16:05.20

5:22/K

 

74

(< 5)

237

Hunter Ponce Roxana MS

16:14.80

5:25/K

 

75

72

430

Noah Jugan St. Agnes/Blessed Sacrameent

16:24.50

5:28/K

 

76

(< 5)

208

Kaleb Kluge Our Saviour School

16:27.00

5:29/K

 

77

73

336

Jesse Huntsucker Springfield Jefferson

16:28.40

5:29/K

 

78

74

438

Hunter Schukai St. Agnes/Blessed Sacrameent

16:30.00

5:30/K

 

79

75

189

Grady Sparks Okaw Valley

16:32.20

5:31/K

 

80

76

193

Zeb Francisco Okaw Valley

16:32.30

5:31/K

 

81

77

285

Ashton Davis Springfield Franklin

16:32.60

5:31/K

 

82

78

18

Maddux McQuality Auburn Junior High at Divernon

16:44.00

5:35/K

 

83

79

298

Aaron Minder Springfield Franklin

16:45.60

5:35/K

 

84

80

170

Tarus Morning Mason/Clark

17:28.90

5:49/K

 

85

81

167

Lamont Hughes Mason/Clark

18:37.20

6:12/K

 

86

(< 5)

240

Eithen Weigler Roxana MS

18:49.00

6:16/K

 

87

(< 5)

238

Daniel Scroggins Roxana MS

19:47.50

6:36/K

 

88

(< 5)

71

Jack Dabrowski Grant Middle School

20:10.60

6:43/K

 

89

82

334

Shaunessy Hermann Springfield Jefferson

20:14.20

6:45/K

 

90

(< 5)

72

BeiLee Wilhelm Grant Middle School

20:34.30

6:51/K

 

91

83

335

Demarion Holmes Springfield Jefferson

23:37.40

7:52/K

 

92

84

331

Travell Bailey Springfield Jefferson

26:09.40

8:43/K

 

93

85

342

Tyshaun Young Springfield Jefferson

26:29.20

8:50/K

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys Open

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

(< 5)

395

Jerryon Nunn Springfield Washington MS

13:12.00

4:24/K

 

2

1

263

Ryan Shea Springfield Christ the King

14:23.40

4:48/K

 

3

2

452

Jack Chesser Taylorville Junior High School

14:29.40

4:50/K

 

4

3

453

Jacob Franklin Taylorville Junior High School

14:32.70

4:51/K

 

5

4

105

Avryn Perry Liberty Junior High School

14:36.80

4:52/K

 

6

5

103

Layne Obert Liberty Junior High School

14:40.80

4:53/K

 

7

(< 5)

399

Wyatt Watson Springfield Washington MS

14:41.60

4:54/K

 

8

6

458

Adrien Miller Taylorville Junior High School

14:50.90

4:57/K

 

9

7

104

Daniel Parrish Liberty Junior High School

15:00.90

5:00/K

 

10

8

360

Aden Blake Springfield Lincoln

15:10.60

5:03/K

 

11

9

456

Hayden Harker Taylorville Junior High School

15:12.90

5:04/K

 

12

10

434

Owen Neff St. Agnes/Blessed Sacrameent

15:19.00

5:06/K

 

13

11

151

Mareecus Benson Mason/Clark

15:20.00

5:07/K

 

14

12

50

James Adkins Franklin Jr. High

15:38.80

5:13/K

 

15

13

51

Leo Bergschneider Franklin Jr. High

15:50.10

5:17/K

 

16

14

359

Kaiwi Bender Springfield Lincoln

15:51.60

5:17/K

 

17

15

358

Jackson Beachy Springfield Lincoln

15:52.70

5:17/K

 

18

16

53

Eli Blankenship Franklin Jr. High

15:53.00

5:18/K

 

19

17

12

Kelton Chelbian Auburn Junior High at Divernon

16:00.30

5:20/K

 

20

(< 5)

223

Nathan Oliver Quincy St. Peter

16:02.50

5:21/K

 

21

18

297

Darion Marchan Springfield Franklin

16:08.50

5:23/K

 

22

19

61

Owen Paluska Franklin Jr. High

16:09.60

5:23/K

 

23

20

451

Ross Brown Taylorville Junior High School

16:15.50

5:25/K

 

24

21

368

Sam Hoffek Springfield Lincoln

16:15.70

5:25/K

 

25

22

365

Malik Greco Springfield Lincoln

16:16.10

5:25/K

 

26

23

89

Jason Dyer Liberty Junior High School

16:16.60

5:25/K

 

27

24

19

Michael Moldenhauer Auburn Junior High at Divernon

16:16.90

5:25/K

 

28

25

428

Keagan Eck St. Agnes/Blessed Sacrameent

16:21.50

5:27/K

 

29

26

422

Micah Boansinga St. Agnes/Blessed Sacrameent

16:38.00

5:33/K

 

30

27

16

Caleb Kendall Auburn Junior High at Divernon

16:40.70

5:33/K

 

31

28

260

Antek Pecori-Robinson Springfield Christ the King

16:41.50

5:34/K

 

32

29

364

DeVonn Garder Springfield Lincoln

16:49.50

5:36/K

 

33

30

198

Carson Nixon Okaw Valley

16:57.10

5:39/K

 

34

31

367

Alex Hockenyos Springfield Lincoln

16:57.80

5:39/K

 

35

32

281

Siddu Bangaru Springfield Franklin

17:01.00

5:40/K

 

36

33

97

Kameron Kasperie Liberty Junior High School

17:01.60

5:40/K

 

37

34

101

Julian Luaders Liberty Junior High School

17:02.00

5:41/K

 

38

(> 7)

377

Lucas Trimmer Springfield Lincoln

17:02.60

5:41/K

 

39

35

435

William Pittman St. Agnes/Blessed Sacrameent

17:15.50

5:45/K

 

40

36

295

Gabe Lobmaster Springfield Franklin

17:18.20

5:46/K

 

41

37

55

Cayden Colwell Franklin Jr. High

17:21.20

5:47/K

 

42

38

59

Collin Johnson Franklin Jr. High

17:22.60

5:47/K

 

43

39

57

Owen Evans Franklin Jr. High

17:42.60

5:54/K

 

44

(< 5)

391

Zachary Gibbons Springfield Washington MS

17:49.50

5:56/K

 

45

40

251

Peter Harmon Springfield Christ the King

17:55.20

5:58/K

 

46

41

256

Sam Luker Springfield Christ the King

17:55.50

5:58/K

 

47

(< 5)

394

Cedar Ngiramoa Springfield Washington MS

17:55.60

5:58/K

 

48

42

258

Finn Murphy Springfield Christ the King

17:58.40

5:59/K

 

49

43

171

Jerell Morris Mason/Clark

17:59.70

6:00/K

 

50

44

190

Zander Ashley Okaw Valley

18:01.20

6:00/K

 

51

(< 5)

224

Cayson Peters Quincy St. Peter

18:01.70

6:00/K

 

52

45

296

David Lu Springfield Franklin

18:02.00

6:01/K

 

53

46

293

Simon Lanter Springfield Franklin

18:05.00

6:02/K

 

54

47

192

Garrett Ferguson Okaw Valley

18:05.80

6:02/K

 

55

48

440

Max Stanley St. Agnes/Blessed Sacrameent

18:08.20

6:03/K

 

56

49

436

Daron Poage St. Agnes/Blessed Sacrameent

18:13.10

6:04/K

 

57

(> 7)

375

Nate Pasman Springfield Lincoln

18:38.30

6:13/K

 

58

50

288

Jared Dong Springfield Franklin

19:05.80

6:22/K

 

59

(> 7)

62

Zach Roodhouse Franklin Jr. High

19:13.90

6:24/K

 

60

51

14

Joe Gunter Auburn Junior High at Divernon

19:16.30

6:25/K

 

61

52

194

Owen Miller Okaw Valley

19:26.50

6:29/K

 

62

53

179

Daquan Williams Mason/Clark

19:34.60

6:31/K

 

63

54

291

Garrett Kesler Springfield Franklin

19:35.60

6:32/K

 

64

(< 5)

341

Devonte White-Johnson Springfield Jefferson

19:46.20

6:35/K

 

65

55

431

Adrian Koerper St. Agnes/Blessed Sacrameent

20:01.20

6:40/K

 

66

(< 5)

206

Daniel Hallam Our Saviour School

20:18.30

6:46/K

 

67

56

168

Marion Montgomery Mason/Clark

20:32.60

6:51/K

 

68

(< 5)

219

Tegan Dawson Quincy St. Peter

20:38.20

6:53/K

 

69

57

173

Denninson Purham Mason/Clark

20:42.90

6:54/K

 

70

58

9

Dallas Alavazarez Auburn Junior High at Divernon

21:22.70

7:07/K

 

71

(> 7)

372

Remi Lynn Springfield Lincoln

21:44.40

7:15/K

 

72

(> 7)

292

Grant Kesler Springfield Franklin

22:00.60

7:20/K

 

73

(> 7)

301

Jackson O'Connor Springfield Franklin

22:03.50

7:21/K

 

74

59

23

Luke Trojahn Auburn Junior High at Divernon

22:03.50

7:21/K

 

75

(> 7)

302

Shaun Snyder Springfield Franklin

22:11.90

7:24/K

 

76

(> 7)

378

Eli Usher Springfield Lincoln

22:12.60

7:24/K

 

77

60

175

Parker Rush Mason/Clark

23:14.30

7:45/K

 

78

61

163

Jerry Harmon Mason/Clark

24:09.50

8:03/K

 

79

(> 7)

160

Lavon Ervin Mason/Clark

24:49.70

8:16/K

 

80

(> 7)

178

Samad Weston jr Mason/Clark

24:51.90

8:17/K

 

81

(> 7)

283

Thomas Brodt Springfield Franklin

24:55.50

8:18/K

 

82

(> 7)

156

Xavion Brownlee Mason/Clark

25:08.40

8:23/K

 

83

(< 5)

209

Tanner Martin Our Saviour School

25:38.10

8:33/K

 

84

(> 7)

439

Frank Sluga St. Agnes/Blessed Sacrameent

27:01.00

9:00/K

 

85

62

199

Lukas Northcraft Okaw Valley

27:05.00

9:02/K

 

86

(> 7)

437

David Reichensperger St. Agnes/Blessed Sacrameent

27:07.00

9:02/K

 

87

(> 7)

169

Sammy Morning Mason/Clark

28:34.20

9:31/K

 

88

(< 5)

337

Brandon McIlroy Springfield Jefferson

28:37.70

9:32/K

 

89

(> 7)

165

La'montez Heard Mason/Clark

30:44.00

10:15/K

 

90

63

13

Noah Farthing Auburn Junior High at Divernon

34:31.60

11:30/K

 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Taylorville Junior High School

50

6

8

9

11

16

18

 

 

Top 5 Times: 1:04:59.60

 

2

Quincy St. Peter

106

1

4

20

31

50

53

 

 

Top 5 Times: 1:06:38.70

 

3

Liberty Junior High School

111

19

21

22

23

26

38

43

 

 

Top 5 Times: 1:07:26.40

 

4

Auburn Junior High at Divernon

120

10

15

28

30

37

51

78

 

 

Top 5 Times: 1:09:01.50

 

5

Springfield Lincoln

124

3

14

27

36

44

46

52

 

 

Top 5 Times: 1:08:38.00

 

6

Franklin Jr. High

136

2

13

17

49

55

57

 

 

Top 5 Times: 1:08:24.10

 

7

Springfield Christ the King

180

7

25

45

47

56

60

66

 

 

Top 5 Times: 1:10:58.10

 

8

Springfield Franklin

210

5

12

61

63

69

77

79

 

 

Top 5 Times: 1:12:55.60

 

9

Delavan Junior High

212

24

33

42

54

59

 

 

Top 5 Times: 1:12:38.20

 

10

Okaw Valley

245

29

40

41

65

70

75

76

 

 

Top 5 Times: 1:14:46.70

 

11

St. Agnes/Blessed Sacrameent

251

32

35

58

62

64

72

74

 

 

Top 5 Times: 1:14:52.40

 

12

Mason/Clark

269

34

39

48

68

80

81

 

 

Top 5 Times: 1:16:58.60

 

13

Springfield Jefferson

376

67

71

73

82

83

84

85

 

 

Top 5 Times: 1:32:11.80

 

Inc.

Grant Middle School

2 finishers

 

 

 

Inc.

Our Saviour School

2 finishers

 

 

 

Inc.

Roxana MS

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

Boys Open

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Taylorville Junior High School

40

2

3

6

9

20

 

 

Top 5 Times: 1:15:21.40

 

2

Liberty Junior High School

72

4

5

7

23

33

34

 

 

Top 5 Times: 1:17:36.70

 

3

Springfield Lincoln

80

8

14

15

21

22

29

31

 

 

Top 5 Times: 1:19:26.70

 

4

Franklin Jr. High

97

12

13

16

19

37

38

39

 

 

Top 5 Times: 1:20:52.70

 

5

St. Agnes/Blessed Sacrameent

144

10

25

26

35

48

49

55

 

 

Top 5 Times: 1:23:42.20

 

6

Springfield Christ the King

152

1

28

40

41

42

 

 

Top 5 Times: 1:24:54.00

 

7

Springfield Franklin

177

18

32

36

45

46

50

54

 

 

Top 5 Times: 1:26:34.70

 

8

Auburn Junior High at Divernon

177

17

24

27

51

58

59

63

 

 

Top 5 Times: 1:29:36.90

 

9

Mason/Clark

220

11

43

53

56

57

60

61

 

 

Top 5 Times: 1:34:09.80

 

10

Okaw Valley

235

30

44

47

52

62

 

 

Top 5 Times: 1:39:35.60

 

Inc.

Our Saviour School

2 finishers

 

 

 

Inc.

Quincy St. Peter

3 finishers

 

 

 

Inc.

Springfield Jefferson

2 finishers

 

 

 

Inc.

Springfield Washington MS

4 finishers

 

 

 
 

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

244

Kaitlyn Lee Springfield Christ the King

13:30.50

4:30/K

 

2

2

404

Maggie Fleischli St. Agnes/Blessed Sacrameent

13:34.40

4:31/K

 

3

3

83

Arianna Neisen Liberty Junior High School

13:47.20

4:36/K

 

4

4

347

Maddie Kim Springfield Lincoln

13:52.00

4:37/K

 

5

5

229

Mariah Carlisle Roxana MS

14:15.40

4:45/K

 

6

6

235

Gabrielle Woodruff Roxana MS

14:18.70

4:46/K

 

7

7

77

Maddy Gibbs Liberty Junior High School

14:29.10

4:50/K

 

8

8

270

Payton Heise Springfield Franklin

14:30.20

4:50/K

 

9

9

280

Mia Volpert Springfield Franklin

14:34.90

4:51/K

 

10

10

409

Hannah Lambert St. Agnes/Blessed Sacrameent

14:36.10

4:52/K

 

11

11

417

Billingsley Sophie St. Agnes/Blessed Sacrameent

14:36.70

4:52/K

 

12

12

1

Rylee Chelbian Auburn Junior High at Divernon

14:38.90

4:53/K

 

13

13

28

Annabelle Lafary Delavan Junior High

14:41.30

4:54/K

 

14

14

406

Grayson Hady St. Agnes/Blessed Sacrameent

14:43.00

4:54/K

 

15

15

232

Laynie Gehrs Roxana MS

14:44.70

4:55/K

 

16

16

42

Eden Copelin Franklin Jr. High

14:55.40

4:58/K

 

17

17

6

Katie Pace Auburn Junior High at Divernon

14:56.90

4:59/K

 

18

18

449

Hallie Smith Taylorville Junior High School

15:00.40

5:00/K

 

19

19

43

Sydne Dean Franklin Jr. High

15:02.10

5:01/K

 

20

20

231

Chyann Duncan Roxana MS

15:12.50

5:04/K

 

21

21

217

Reese Terstriep Quincy St. Peter

15:17.50

5:06/K

 

22

22

26

Amelia Gasper Delavan Junior High

15:20.40

5:07/K

 

23

23

24

Addie Briggs Delavan Junior High

15:21.30

5:07/K

 

24

24

47

Maggie Newberry Franklin Jr. High

15:23.40

5:08/K

 

25

25

419

Reese Watson St. Agnes/Blessed Sacrameent

15:30.60

5:10/K

 

26

26

446

Ella Moreland Taylorville Junior High School

15:32.70

5:11/K

 

27

27

230

Riley Doyle Roxana MS

15:33.90

5:11/K

 

28

28

442

Anna Goodman Taylorville Junior High School

15:34.00

5:11/K

 

29

29

40

Alivia Clayton Franklin Jr. High

15:42.70

5:14/K

 

30

30

70

Melia Muschinske Grant Middle School

15:49.10

5:16/K

 

31

31

233

Zoey Losch Roxana MS

15:52.00

5:17/K

 

32

32

80

Ally Lefringhouse Liberty Junior High School

15:56.40

5:19/K

 

33

33

242

Sienna Desalle Springfield Christ the King

15:58.60

5:19/K

 

34

34

29

Grace Yontz Delavan Junior High

15:59.90

5:20/K

 

35

35

214

Makayla Patton Quincy St. Peter

16:09.90

5:23/K

 

36

36

411

Miriam O'Brien St. Agnes/Blessed Sacrameent

16:17.90

5:26/K

 

37

37

85

Lanee Schuette Liberty Junior High School

16:18.10

5:26/K

 

38

38

402

Vanessa Bommarito St. Agnes/Blessed Sacrameent

16:19.90

5:26/K

 

39

39

245

Josie Mack Springfield Christ the King

16:24.20

5:28/K

 

40

40

88

Anna Wheelock Liberty Junior High School

16:31.40

5:30/K

 

41

41

352

Hannah Pasman Springfield Lincoln

16:33.70

5:31/K

 

42

42

69

Elly Lightfoot Grant Middle School

16:34.30

5:31/K

 

43

43

7

Ivyee Reynolds Auburn Junior High at Divernon

16:37.40

5:32/K

 

44

44

215

Morgan Patton Quincy St. Peter

16:38.20

5:33/K

 

45

45

450

Sophie Ward Taylorville Junior High School

16:42.20

5:34/K

 

46

46

213

Hannah Mueller Quincy St. Peter

16:46.50

5:35/K

 

47

47

216

Grayson Pritts Quincy St. Peter

16:49.10

5:36/K

 

48

48

183

Laila Christensen Okaw Valley

16:49.80

5:36/K

 

49

49

185

Sydney Luckenbill Okaw Valley

16:50.60

5:37/K

 

50

50

27

Moira Hurst Delavan Junior High

16:52.20

5:37/K

 

51

51

66

Chloe Dabrowski Grant Middle School

16:55.70

5:38/K

 

52

52

448

Sophia Rogers Taylorville Junior High School

16:56.60

5:39/K

 

53

53

41

Baylie Colwell Franklin Jr. High

17:05.60

5:42/K

 

54

54

187

Julia Schrock Okaw Valley

17:12.80

5:44/K

 

55

55

247

Abby McDowell Springfield Christ the King

17:23.20

5:48/K

 

56

56

186

Ella Roley Okaw Valley

17:34.00

5:51/K

 

57

57

8

Lillian Waghorn Auburn Junior High at Divernon

17:36.60

5:52/K

 

58

58

353

Nola Sommer Springfield Lincoln

17:44.40

5:55/K

 

59

59

447

Julia Prose Taylorville Junior High School

17:46.10

5:55/K

 

60

60

350

Julia Longstaff Springfield Lincoln

17:54.80

5:58/K

 

61

61

2

Emily Dennis Auburn Junior High at Divernon

18:03.70

6:01/K

 

62

62

249

Janelle Wray Springfield Christ the King

18:20.80

6:07/K

 

63

63

5

Reese Megginson Auburn Junior High at Divernon

18:26.70

6:09/K

 

64

64

273

Nishi Korrapati Springfield Franklin

18:27.80

6:09/K

 

65

65

269

Lucy Graham Springfield Franklin

18:34.80

6:11/K

 

66

66

73

Caydence Ancelet Liberty Junior High School

18:35.90

6:12/K

 

67

67

212

Adayre Klauser Quincy St. Peter

18:39.90

6:13/K

 

68

68

243

Kyra Kersting Springfield Christ the King

18:59.20

6:20/K

 

69

69

65

Izabella Colgan Grant Middle School

19:00.80

6:20/K

 

70

70

67

Abby Edwards Grant Middle School

19:06.30

6:22/K

 

71

71

346

Olivia Kell Springfield Lincoln

19:12.60

6:24/K

 

72

72

444

Lydia Heberling Taylorville Junior High School

19:30.20

6:30/K

 

73

73

241

Mary Bracco Springfield Christ the King

19:30.20

6:30/K

 

74

74

3

Ellie Harvey Auburn Junior High at Divernon

19:55.30

6:38/K

 

75

75

44

Emma Greathouse Franklin Jr. High

19:56.90

6:39/K

 

76

76

188

Kate Stauder Okaw Valley

19:58.10

6:39/K

 

77

(< 5)

202

Lauren Eoff Our Saviour School

20:11.20

6:44/K

 

78

77

267

Olivia Filipiak Springfield Franklin

20:23.00

6:48/K

 

79

78

266

Audrey Delcomyn Springfield Franklin

20:37.70

6:52/K

 

80

79

323

Yvette Rodriguez Springfield Jefferson

20:43.80

6:54/K

 

81

80

68

Kyis Kinnell Grant Middle School

20:50.00

6:57/K

 

82

81

356

Michelle Ye Springfield Lincoln

20:54.10

6:58/K

 

83

82

351

Katherine Minch Springfield Lincoln

20:56.30

6:59/K

 

84

(< 5)

201

Abigail Casey Our Saviour School

22:08.60

7:23/K

 

85

83

324

LaDyamond Smith Springfield Jefferson

23:12.60

7:44/K

 

86

84

139

Louise Rogers Mason/Clark

23:19.40

7:46/K

 

87

85

316

Desiree McCullum Springfield Jefferson

23:54.80

7:58/K

 

88

86

305

Olivea Burks Springfield Jefferson

24:19.60

8:06/K

 

89

87

128

Breonna Johnson Mason/Clark

27:06.10

9:02/K

 

90

88

304

Ilanah Bell Springfield Jefferson

27:09.90

9:03/K

 

91

89

137

Dorietha Redmond Mason/Clark

27:12.70

9:04/K

 

92

90

135

Imoni Pelly Mason/Clark

27:13.40

9:04/K

 

93

91

144

Jamailah Thomas Mason/Clark

27:29.70

9:10/K

 

94

92

317

Brylee McKean-Myers Springfield Jefferson

27:57.40

9:19/K

 

95

93

330

Destiny Young Springfield Jefferson

27:57.70

9:19/K

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Girls Open

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

403

Sindija Cousineau St. Agnes/Blessed Sacrameent

15:41.40

5:14/K

 

2

2

416

Caroline Sheehan St. Agnes/Blessed Sacrameent

15:55.00

5:18/K

 

3

(< 5)

265

Maya Ashenfelter Springfield Franklin

16:24.10

5:28/K

 

4

3

415

Julia Provenzano St. Agnes/Blessed Sacrameent

16:24.90

5:28/K

 

5

4

408

Ali Klinner St. Agnes/Blessed Sacrameent

16:31.60

5:30/K

 

6

(< 5)

382

Valerie Nguyen Springfield Washington MS

16:45.80

5:35/K

 

7

5

401

Sophia Bommarito St. Agnes/Blessed Sacrameent

17:46.70

5:55/K

 

8

(< 5)

246

Hannah McArthur Springfield Christ the King

18:03.70

6:01/K

 

9

6

325

Lily Sowers Springfield Jefferson

18:11.80

6:04/K

 

10

(< 5)

385

Lorena Thompson Springfield Washington MS

20:00.30

6:40/K

 

11

(< 5)

354

Nikala Walker Springfield Lincoln

20:21.40

6:47/K

 

12

(< 5)

384

Macy Sumner Springfield Washington MS

20:29.40

6:50/K

 

13

(< 5)

275

Zahra Qureshi Springfield Franklin

20:57.70

6:59/K

 

14

(< 5)

345

Emelia Fultz Springfield Lincoln

21:05.90

7:02/K

 

15

(< 5)

348

Rayna Kruger Springfield Lincoln

21:06.90

7:02/K

 

16

7

410

Sadie Murphy St. Agnes/Blessed Sacrameent

21:14.40

7:05/K

 

17

(< 5)

84

Camdyn Ormond Liberty Junior High School

21:38.00

7:13/K

 

18

(< 5)

76

Addison Gibbs Liberty Junior High School

21:38.60

7:13/K

 

19

8

310

Stephanie Goveia Springfield Jefferson

22:18.60

7:26/K

 

20

(< 5)

45

Faith Greathouse Franklin Jr. High

22:22.90

7:27/K

 

21

(< 5)

49

Katy Wiser Franklin Jr. High

23:22.60

7:47/K

 

22

9

149

Lazaria Wilson Mason/Clark

23:48.50

7:56/K

 

23

10

322

Kayla Robinson Springfield Jefferson

24:09.00

8:03/K

 

24

(< 5)

182

Adriana Brown Okaw Valley

24:20.80

8:07/K

 

25

(< 5)

79

Josie Hocking Liberty Junior High School

24:46.80

8:15/K

 

26

11

132

Deleriana Mclemore Mason/Clark

25:54.20

8:38/K

 

27

12

328

Talaya Williams Springfield Jefferson

26:05.90

8:42/K

 

28

13

413

Elizabeth Poage St. Agnes/Blessed Sacrameent

27:02.60

9:01/K

 

29

(< 5)

383

Caitlyn Rainey Springfield Washington MS

27:07.60

9:02/K

 

30

14

108

Jazmine Bailey Mason/Clark

27:55.40

9:18/K

 

31

15

129

Jamaya Johnson Mason/Clark

28:08.30

9:23/K

 

32

16

114

Persia Evans Mason/Clark

28:34.90

9:31/K

 

33

17

146

Keaire Wells Mason/Clark

28:40.40

9:33/K

 

34

18

134

Kinyatta Moore Mason/Clark

28:42.50

9:34/K

 

35

(> 7)

130

Laylah Leech Mason/Clark

28:43.70

9:34/K

 

36

(> 7)

145

Aniyah Washington Mason/Clark

28:55.20

9:38/K

 

37

(< 5)

355

Kai Watkins Springfield Lincoln

29:12.90

9:44/K

 

38

(> 7)

412

Medeleine Pauley St. Agnes/Blessed Sacrameent

29:33.70

9:51/K

 

39

19

313

Shelby Harmon Springfield Jefferson

29:37.10

9:52/K

 

40

20

312

Cloe Harbour Springfield Jefferson

30:02.70

10:01/K

 

41

(> 7)

115

Kyriel Fisher Mason/Clark

30:55.80

10:18/K

 

42

21

327

Taccorri Williams Springfield Jefferson

31:07.20

10:22/K

 

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

St. Agnes/Blessed Sacrameent

62

2

10

11

14

25

36

38

 

 

Top 5 Times: 1:13:00.80

 

2

Roxana MS

73

5

6

15

20

27

31

 

 

Top 5 Times: 1:14:05.20

 

3

Liberty Junior High School

119

3

7

32

37

40

66

 

 

Top 5 Times: 1:17:02.20

 

4

Franklin Jr. High

141

16

19

24

29

53

75

 

 

Top 5 Times: 1:18:09.20

 

5

Delavan Junior High

142

13

22

23

34

50

 

 

Top 5 Times: 1:18:15.10

 

6

Taylorville Junior High School

169

18

26

28

45

52

59

72

 

 

Top 5 Times: 1:19:45.90

 

7

Auburn Junior High at Divernon

190

12

17

43

57

61

63

74

 

 

Top 5 Times: 1:21:53.50

 

8

Springfield Christ the King

190

1

33

39

55

62

68

73

 

 

Top 5 Times: 1:21:37.30

 

9

Quincy St. Peter

193

21

35

44

46

47

67

 

 

Top 5 Times: 1:21:41.20

 

10

Springfield Franklin

223

8

9

64

65

77

78

 

 

Top 5 Times: 1:26:30.70

 

11

Springfield Lincoln

234

4

41

58

60

71

81

82

 

 

Top 5 Times: 1:25:17.50

 

12

Grant Middle School

262

30

42

51

69

70

80

 

 

Top 5 Times: 1:27:26.20

 

13

Okaw Valley

283

48

49

54

56

76

 

 

Top 5 Times: 1:28:25.30

 

14

Springfield Jefferson

421

79

83

85

86

88

92

93

 

 

Top 5 Times: 1:59:20.70

 

15

Mason/Clark

441

84

87

89

90

91

 

 

Top 5 Times: 2:12:21.30

 

Inc.

Our Saviour School

2 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

Girls Open

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

St. Agnes/Blessed Sacrameent

15

1

2

3

4

5

7

13

 

 

Top 5 Times: 1:22:19.60

 

2

Springfield Jefferson

55

6

8

10

12

19

20

21

 

 

Top 5 Times: 2:00:22.40

 

3

Mason/Clark

65

9

11

14

15

16

17

18

 

 

Top 5 Times: 2:14:21.30

 

Inc.

Franklin Jr. High

2 finishers

 

 

 

Inc.

Liberty Junior High School

3 finishers

 

 

 

Inc.

Okaw Valley

1 finishers

 

 

 

Inc.

Springfield Christ the King

1 finishers

 

 

 

Inc.

Springfield Franklin

2 finishers

 

 

 

Inc.

Springfield Lincoln

4 finishers

 

 

 

Inc.

Springfield Washington MS

4 finishers