#4 Girls 800 Meters Start List
Section 1 of 6
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Mary WAGNER |
JR |
Red Bud |
3:16.00 |
2 |
MoQuiesha MILLER |
SR |
Cahokia |
3:20.00 |
3 |
Sara PETRACCA |
SR |
Salem |
3:20.00 |
4 |
Lauren ICE |
SO |
Salem |
3:25.50 |
5 |
Madison LACY |
SO |
Carbondale |
NT |
6 |
Lauren LEBEAU |
SO |
Carbondale |
NT |
7 |
McKenna MOTT |
SO |
Marshall County |
NT |
8 |
Alison RHEINECKER |
SO |
Sparta |
NT |
9 |
Molly THOMAS |
SO |
McCracken County High |
NT |
10 |
Chloe WILLIAMS |
FR |
Harrisburg |
NT |
Section 2 of 6
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Abby SNELL |
SO |
Centralia |
3:00.00 |
2 |
Kasha WARD |
FR |
Carterville |
3:00.00 |
3 |
Kiya PORTER |
SO |
Cahokia |
3:02.00 |
4 |
Haley BAGGETT |
SO |
Evansville North |
3:05.00 |
5 |
Megan HOLMES |
SO |
Marion |
3:05.00 |
6 |
Danielle LITTLE |
FR |
Highland |
3:05.00 |
7 |
Abby O'KEEFE |
JR |
Marion |
3:05.00 |
8 |
Adrienne VALLETT |
SO |
Red Bud |
3:08.00 |
9 |
Peyton BROWN |
SO |
Carterville |
3:10.00 |
10 |
Olivia POWLESS |
FR |
Salem |
3:10.00 |
11 |
Anna CARLSON |
FR |
Herrin |
3:15.00 |
12 |
Kayleigh GARRISON |
FR |
Mt. Vernon |
3:15.00 |
13 |
Hailey HENSON |
FR |
Marshall County |
3:15.00 |
Section 3 of 6
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Raelan GOLD |
JR |
Centralia |
2:50.00 |
2 |
Natalia TOEDTE |
FR |
Centralia |
2:50.00 |
3 |
Sophie EASTHAM |
JR |
Sesser-Valier |
2:51.00 |
4 |
Alyssa SHELTON |
FR |
Henderson County |
2:52.20 |
5 |
Abby RUMAGE |
SO |
Apollo |
2:53.98 |
6 |
Tavianna BRAY |
JR |
Mt. Vernon |
2:54.00 |
7 |
Olivia BRAWDY |
SR |
Evansville North |
2:55.00 |
8 |
Kylie HARPER |
SO |
Belleville West |
2:55.00 |
9 |
Shelby BOWSHER |
SO |
Monticello |
2:58.00 |
10 |
Kaitlyn ALVEY |
SR |
Apollo |
2:59.93 |
11 |
Kealan CONOVER |
SO |
Carterville |
3:00.00 |
12 |
Avery RUNGE |
JR |
Chester |
3:00.00 |
Section 4 of 6
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Meggie DACOSSE |
JR |
Murphysboro |
2:45.00 |
2 |
Rachel FINDERS |
SR |
Murphysboro |
2:45.00 |
3 |
Abi JACKSON |
JR |
O'Fallon |
2:45.00 |
4 |
Sydney LORTON |
SO |
Cowden-Herrick |
2:45.00 |
5 |
Morgan MILIKAN |
SR |
Evansville North |
2:45.00 |
6 |
Emma NEWTON |
SO |
McCracken County High |
2:45.00 |
7 |
Anna KISTNER |
SO |
Sesser-Valier |
2:48.00 |
8 |
Grace WALTER |
SO |
Sparta |
2:48.00 |
9 |
Alyssa ELLIOTT |
FR |
Belleville West |
2:35.00 |
10 |
Fallon COCHRAN |
JR |
Murphysboro |
2:50.00 |
11 |
Katelyn CROSS |
SR |
Cahokia |
2:50.00 |
12 |
Maddie DECKER |
FR |
DuQuoin |
2:50.00 |
Section 5 of 6
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Erionna BROADEN |
FR |
Belleville East |
2:40.00 |
2 |
Carmen GUNN |
JR |
Marshall County |
2:40.00 |
3 |
Tyana HOLLOWAY |
SO |
Alton |
2:40.00 |
4 |
Kate MARTI |
SR |
Highland |
2:40.00 |
5 |
Reality PATTON |
SR |
Belleville East |
2:40.00 |
6 |
Madeline PRIDEAUX |
SO |
Carbondale |
2:40.00 |
7 |
Sophie WICHLAC |
JR |
O'Fallon |
2:40.00 |
8 |
Riley GUY |
FR |
St. Anthony |
2:42.25 |
9 |
Baylee HARE |
SO |
Apollo |
2:43.65 |
10 |
Jacqueline CRAIN |
SO |
DuQuoin |
2:43.92 |
11 |
Kaitlyn BROOKS |
JR |
McCracken County High |
2:44.00 |
12 |
Summer CHELF |
JR |
Mt. Vernon |
2:45.00 |
Section 6 of 6
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Gabrielle ALONGI |
JR |
DuQuoin |
2:22.71 |
2 |
Eva SCHWABB |
SO |
Alton |
2:27.00 |
3 |
Sarah CARR |
SR |
St. Anthony |
2:27.45 |
4 |
Shonjahnea GRIGGS |
SR |
East St. Louis |
2:28.00 |
5 |
Olivia MURNANE |
FR |
Belleville East |
2:28.00 |
6 |
Maysha VICKERS |
SR |
East St. Louis |
2:29.00 |
7 |
Karlon'tajhi MOBLEY |
JR |
East St. Louis |
2:30.00 |
9 |
Tori KING |
FR |
Belleville West |
2:37.00 |
10 |
Alyssa CORSO |
SR |
O'Fallon |
2:38.00 |
11 |
Mackenzie MURPHY |
JR |
Monticello |
2:38.00 |
12 |
Adriene CARRIL |
JR |
Sparta |
2:39.00 |