#9 Boys 1600 Meters Start List
Section 1 of 3
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Mark VONGPRACHANH |
SR |
Roxana |
5:30.00 |
2 |
Chase CURTIS |
SO |
Pawnee |
5:30.77 |
3 |
Wyatt BROYLES |
JR |
First Baptist Academy |
5:33.00 |
4 |
Owen KOBBEMANN |
JR |
Highland |
5:33.60 |
5 |
Tyler JOHANNES |
JR |
Sacred Heart-Griffin |
5:36.41 |
6 |
Josh BIRKE |
JR |
Red Bud |
5:39.70 |
7 |
Caleb FARTHING |
SO |
Auburn |
5:50.00 |
8 |
Kevin POLLARD |
FR |
Litchfield |
5:55.00 |
9 |
Jordan STOCKAMP |
SO |
Litchfield |
5:55.00 |
10 |
Matthew HAAR |
FR |
Civic Memorial |
5:58.00 |
11 |
Tyler JONES |
SR |
Staunton |
6:00.00 |
12 |
Jacob DIVJAK |
FR |
Auburn |
6:06.82 |
13 |
Matt STILWELL |
SR |
Pawnee |
6:18.00 |
14 |
John MOSLEY |
FR |
Hillsboro |
6:30.00 |
15 |
Logan SCHOENBECK |
JR |
Red Bud |
6:30.89 |
Section 2 of 3
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Mark ELDRIDGE |
JR |
Civic Memorial |
4:58.00 |
2 |
Adam BOHM |
SO |
Havana |
5:00.00 |
3 |
Blake HATTER |
SR |
Freeburg |
5:00.00 |
4 |
Andrew DAY |
SO |
Rochester |
5:02.00 |
5 |
Jackson WATTS |
SO |
Carbondale |
5:02.00 |
6 |
David SNIDER |
SR |
Havana |
5:03.00 |
7 |
Carter SINNOCK |
SR |
Quincy |
5:08.00 |
8 |
Sean EDE |
JR |
Mascoutah |
5:10.00 |
9 |
Andrew BERTMAN |
SR |
Jersey |
5:15.00 |
10 |
Brandon ARHING |
SO |
Father McGivney Catholic |
5:18.00 |
11 |
Christian CAZIER |
SR |
Jersey |
5:20.00 |
12 |
Cole WARDEN |
JR |
Waterloo |
5:20.00 |
13 |
Ayden BREWER |
FR |
Hillsboro |
5:23.00 |
14 |
Damien HOLBROOK-BLAIR |
SR |
East Alton-Wood River |
5:25.00 |
15 |
Damon SHARP |
FR |
Carlinville |
5:29.00 |
16 |
Trent MARKEZICH |
FR |
Staunton |
5:30.00 |
Section 3 of 3
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Andrew O'KEEFE |
SR |
Granite City |
4:20.00 |
2 |
Dathan MATON |
SR |
Glenwood |
4:30.00 |
3 |
Drey MATON |
SR |
Glenwood |
4:30.00 |
4 |
Eli WARD |
JR |
Waterloo |
4:35.00 |
5 |
Alex PARTLOW |
FR |
Carbondale |
4:38.00 |
6 |
Casmir COZZI |
SR |
Mascoutah |
4:38.55 |
7 |
Corbin SCHWABLE |
SR |
Freeburg |
4:40.00 |
8 |
Otis SANDERS |
SR |
Pleasant Plains |
4:45.00 |
9 |
Will BRANT |
SR |
First Baptist Academy |
4:48.61 |
10 |
Matt HERREN |
SO |
Rochester |
4:49.00 |
11 |
Steven MELIN |
SR |
Pleasant Plains |
4:50.00 |
12 |
Jeremiah PERRY |
JR |
Granite City |
4:50.00 |
13 |
Tyler GUTHRIE |
SO |
Father McGivney Catholic |
4:53.00 |
14 |
Josh LOEH |
SO |
Highland |
4:54.00 |
15 |
Noah FLEER |
SR |
Quincy |
4:56.00 |
16 |
Carlos RUVALCABA |
SO |
Roxana |
4:56.00 |