2022 Collinsville Girls Invitational4/29/2022

< Back

#4 Women's 800 Meters (Varsity) Results

Finals

PL Athlete Yr. Team Time Splits Pts HPL
1 Peyton SCHIEPPE SR O'Fallon 2:17.14
1:07.63 1:09.52
(1:07.63) (2:17.14)
10 2 (1)
2 Kaitlyn HATLEY SO Father McGivney Catholic 2:21.81
1:08.53 1:13.28
(1:08.53) (2:21.81)
8 2 (2)
3 Julia MONSON SR O'Fallon 2:28.26
1:12.18 1:16.08
(1:12.18) (2:28.26)
6 2 (3)
4 Madison STROTHEIDE JR Edwardsville 2:31.06
1:14.91 1:16.15
(1:14.91) (2:31.06)
5 2 (4)
5 Dylan PEEL SO Edwardsville 2:31.38
1:14.77 1:16.61
(1:14.77) (2:31.38)
4 2 (5)
6 Grace HOPPER FR Glenwood 2:32.06
1:14.24 1:17.82
(1:14.24) (2:32.06)
3 2 (6)
7 Amelia MARTIN SO Mascoutah 2:33.85
1:14.83 1:19.02
(1:14.83) (2:33.85)
2 2 (7)
8 Bella HANNAFORD SO Civic Memorial 2:34.07
1:14.53 1:19.55
(1:14.53) (2:34.07)
1 2 (8)
9 Kali GADEN JR Glenwood 2:34.67
1:15.16 1:19.51
(1:15.16) (2:34.67)
  2 (9)
10 Alyssa MANN JR Civic Memorial 2:36.54
1:17.04 1:19.50
(1:17.04) (2:36.54)
  1 (1)
11 Kayden GILMORE SR Murphysboro 2:38.86
1:15.08 1:23.78
(1:15.08) (2:38.86)
  2 (10)
12 Brooke STUBBS FR Belleville West 2:42.55
1:15.69 1:26.86
(1:15.69) (2:42.55)
  1 (2)
13 Miah GILMORE FR Murphysboro 2:42.94
1:17.89 1:25.05
(1:17.89) (2:42.94)
  1 (3)
14 Catalina JIMENEZ FR Collinsville 2:45.06
1:19.35 1:25.72
(1:19.35) (2:45.06)
  1 (4)
15 Abigail PATRICK JR Mascoutah 2:45.51
1:16.70 1:28.81
(1:16.70) (2:45.51)
  1 (5)
16 Eleanor SCHMITZ FR Belleville West 2:49.93
1:18.64 1:31.29
(1:18.64) (2:49.93)
  1 (6)
17 Emelia MCLEOD JR Triad 3:03.11
1:31.79 1:31.32
(1:31.79) (3:03.11)
  1 (7)
18 Tawney ANAYA SO Belleville East 3:12.73
1:22.60 1:50.13
(1:22.60) (3:12.73)
  1 (8)
19 Madison GROOM JR Columbia 3:16.51
1:34.68 1:41.84
(1:34.68) (3:16.51)
  1 (9)
20 Makaila BECKWITH FR Belleville East 3:30.38
1:25.87 2:04.51
(1:25.87) (3:30.38)
  1 (10)
21 Adrianna MISRA JR Columbia 3:42.26
1:45.03 1:57.24
(1:45.03) (3:42.26)
  1 (11)

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Splits Pts
1 Alyssa MANN JR Civic Memorial2:36.54
1:17.04 1:19.50
(1:17.04) (2:36.54)
 
2 Brooke STUBBS FR Belleville West2:42.55
1:15.69 1:26.86
(1:15.69) (2:42.55)
 
3 Miah GILMORE FR Murphysboro2:42.94
1:17.89 1:25.05
(1:17.89) (2:42.94)
 
4 Catalina JIMENEZ FR Collinsville2:45.06
1:19.35 1:25.72
(1:19.35) (2:45.06)
 
5 Abigail PATRICK JR Mascoutah2:45.51
1:16.70 1:28.81
(1:16.70) (2:45.51)
 
6 Eleanor SCHMITZ FR Belleville West2:49.93
1:18.64 1:31.29
(1:18.64) (2:49.93)
 
7 Emelia MCLEOD JR Triad3:03.11
1:31.79 1:31.32
(1:31.79) (3:03.11)
 
8 Tawney ANAYA SO Belleville East3:12.73
1:22.60 1:50.13
(1:22.60) (3:12.73)
 
9 Madison GROOM JR Columbia3:16.51
1:34.68 1:41.84
(1:34.68) (3:16.51)
 
10 Makaila BECKWITH FR Belleville East3:30.38
1:25.87 2:04.51
(1:25.87) (3:30.38)
 
11 Adrianna MISRA JR Columbia3:42.26
1:45.03 1:57.24
(1:45.03) (3:42.26)
 


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Splits Pts
1 Peyton SCHIEPPE SR O'Fallon2:17.14
1:07.63 1:09.52
(1:07.63) (2:17.14)
10
2 Kaitlyn HATLEY SO Father McGivney Catholic2:21.81
1:08.53 1:13.28
(1:08.53) (2:21.81)
8
3 Julia MONSON SR O'Fallon2:28.26
1:12.18 1:16.08
(1:12.18) (2:28.26)
6
4 Madison STROTHEIDE JR Edwardsville2:31.06
1:14.91 1:16.15
(1:14.91) (2:31.06)
5
5 Dylan PEEL SO Edwardsville2:31.38
1:14.77 1:16.61
(1:14.77) (2:31.38)
4
6 Grace HOPPER FR Glenwood2:32.06
1:14.24 1:17.82
(1:14.24) (2:32.06)
3
7 Amelia MARTIN SO Mascoutah2:33.85
1:14.83 1:19.02
(1:14.83) (2:33.85)
2
8 Bella HANNAFORD SO Civic Memorial2:34.07
1:14.53 1:19.55
(1:14.53) (2:34.07)
1
9 Kali GADEN JR Glenwood2:34.67
1:15.16 1:19.51
(1:15.16) (2:34.67)
 
10 Kayden GILMORE SR Murphysboro2:38.86
1:15.08 1:23.78
(1:15.08) (2:38.86)