Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Logan BLASE | JR | North Point | 4:57.08 | |
2 | Anthony HARDIN | FR | Roxana | 4:57.52 | |
3 | Noah JACOB | FR | Maryville Christian | 4:57.83 | |
4 | Sam KUCKUCK | SO | Triad | 4:58.80 | 2023 Tiger Indoor |
5 | Mason DALEY | SO | Glenwood | 4:59.75 | |
6 | Jonathan Jack WHITE | FR | Belleville West | 4:59.79 | St. Clair County Meet |
7 | Edward WILSON | SO | Glenwood | 5:02.69 | |
8 | Ryan HARDY | SR | Rochester | 5:05.00 | |
9 | Lucas JENSEN | FR | Mascoutah | 5:05.39 | 2023 Highland Fr/So Boys Invitational |
10 | Jacob DAHLQUIST | FR | Centralia | 5:06.48 | Belleville West Norm Armstrong Invitational |
11 | Cedar NGIRAMOLI | JR | Lanphier | 5:07.55 | |
12 | Ben SIMPKINS | JR | Collinsville | 5:10.70 | |
13 | Kyle COOLEY | SO | Belleville East | 5:11.28 | 2023 Knight Boys Indoor Invitational |
14 | Nathan GILBERT | SO | Roxana | 5:20.90 | |
15 | Andrew THOMASON | JR | Belleville West | 5:22.07 | St. Clair County Meet |
16 | Evan BAKER | JR | East Alton-Wood River | 5:26.00 | |
17 | Hank MCCLAINE | FR | Alton | 5:35.00 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | Justice ELDRIDGE | JR | Civic Memorial | 4:26.78 | 2023 Military Classic |
2 | Drew TWYMAN | SO | Triad | 4:37.41 | |
3 | Leo COZZI | SO | Mascoutah | 4:40.95 | St. Clair County Meet |
4 | Lucas NAUGLE | JR | Civic Memorial | 4:41.95 | |
5 | Sachit MUDULI | JR | University (Normal) | 4:43.49 | |
6 | Brandt HENDERSON | SR | University (Normal) | 4:44.00 | |
7 | Aidan LOFFLEMAN | SR | East Alton-Wood River | 4:44.50 | |
8 | Colin THOMAS | FR | Edwardsville | 4:44.90 | |
9 | Andrew GONSKI | JR | Collinsville | 4:45.59 | 2023 Winston Brown Invitational |
10 | Caedmon COOK | JR | Mt. Vernon | 4:47.37 | Collinsville Invitational |
11 | Brandon ETHERIDGE | JR | Mt. Vernon | 4:47.82 | Belleville West Norm Armstrong Invitational |
12 | Taylor DAVIS | FR | Edwardsville | 4:48.69 | |
13 | Noah GALLIVAN | SO | Alton | 4:50.00 | |
14 | Chase COOLEY | SO | Belleville East | 4:50.81 | 2023 Knight Boys Indoor Invitational |
15 | Mitchell LERNER | FR | North Point | 4:55.70 | |
16 | Jack ARENDS | JR | Rochester | 4:56.00 |