2016 Tiger Fall Classic

September 06, 2016


Endurance Race Timing http://enduranceracetiming.com

Table of Contents

Finish List - Girls - Girls Varsity 5K - Cross Country
Finish List - Girls - Girls JV 5K - Cross Country
Team Summary - Girls - Girls Varsity 5K - Cross Country
Team Summary - Girls - Girls JV 5K - Cross Country
Team Detail - Girls - Girls Varsity 5K - Cross Country
Team Detail - Girls - Girls JV 5K - Cross Country
Finish List - Boys - Boys Varsity 5K - Cross Country
Finish List - Boys - Boys JV 5K - Cross Country
Team Summary - Boys - Boys Varsity 5K - Cross Country
Team Summary - Boys - Boys JV 5K - Cross Country
Team Detail - Boys - Boys Varsity 5K - Cross Country
Team Detail - Boys - Boys JV 5K - Cross Country
Top

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity 5K

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

462

Joey Black O'Fallon

17:12.27

5:33/M

12

 

2

2

466

Chris Conrad O'Fallon

17:15.96

5:34/M

12

 

3

3

191

Franky Romano Edwardsville

17:17.29

5:35/M

11

 

4

4

185

Jack Pifer Edwardsville

17:26.67

5:37/M

9

 

5

5

188

Roland Prenzler Edwardsville

17:35.32

5:40/M

10

 

6

6

60

Luke Goebel Breese (Mater Dei)

17:45.23

5:44/M

11

 

7

(< 5)

426

Hagan Schneider Mt. Vernon

17:56.49

5:47/M

12

 

8

7

61

Kevin Medlin Breese (Mater Dei)

18:03.90

5:49/M

11

 

9

8

26

Jackson Howell Belleville (East)

18:12.81

5:52/M

12

 

10

(< 5)

425

Evan Owens Mt. Vernon

18:23.96

5:56/M

11

 

11

9

180

Sam McCormick Edwardsville

18:27.50

5:57/M

12

 

12

10

173

Max Hartmann Edwardsville

18:30.06

5:58/M

10

 

13

11

39

Dillon Vaupel Belleville (East)

18:34.69

5:59/M

12

 

14

12

187

Dan Powell Edwardsville

18:39.68

6:01/M

10

 

15

13

483

Andrew Joyce O'Fallon

18:43.76

6:02/M

10

 

16

14

31

Zachariah Panek Belleville (East)

18:46.97

6:03/M

9

 

17

15

86

Drew Wehking Centralia

18:49.19

6:04/M

10

 

18

16

110

Jacob Sewell Collinsville

18:54.44

6:06/M

11

 

19

17

662

Jerod Willis Troy (Triad)

18:57.23

6:07/M

9

 

20

18

245

Collin Kessinger Greenville

19:01.05

6:08/M

12

 

21

19

654

Deric Patton Troy (Triad)

19:05.90

6:09/M

10

 

22

20

193

Jacob Schoenthal Edwardsville

19:08.38

6:10/M

12

 

23

21

661

Ben Walter Troy (Triad)

19:23.72

6:15/M

9

 

24

(< 5)

423

Nate Blevins Mt. Vernon

19:26.30

6:16/M

11

 

25

22

63

Otto Stark Breese (Mater Dei)

19:26.42

6:16/M

12

 

26

23

622

Brandon Isom Roxana

19:31.76

6:18/M

12

 

27

24

652

Seth Martin Troy (Triad)

19:32.32

6:18/M

10

 

28

25

650

Zach Jung Troy (Triad)

19:35.89

6:19/M

12

 

29

26

605

Zion Ward O'Fallon

19:52.84

6:25/M

12

 

30

27

626

Dakota Stumpf Roxana

19:59.48

6:27/M

12

 

31

28

621

James Henseler Roxana

20:01.24

6:27/M

12

 

32

(< 5)

669

Brendon Springman Wood River (East Alton-W.R.)

20:08.52

6:30/M

12

 

33

29

25

Ty Hill Belleville (East)

20:09.64

6:30/M

11

 

34

30

651

Zach Knopf Troy (Triad)

20:22.07

6:34/M

11

 

35

31

84

Matt Spiedel Centralia

20:25.84

6:35/M

9

 

36

32

62

Keegan Spirek Breese (Mater Dei)

20:30.99

6:37/M

12

 

37

33

32

Austin Radden Belleville (East)

20:34.21

6:38/M

10

 

38

34

22

Jack Gray Belleville (East)

20:36.56

6:39/M

9

 

39

35

114

Benito Hernandez Collinsville

20:38.00

6:39/M

11

 

40

36

225

Donald James Granite City

20:39.89

6:40/M

10

 

41

37

623

Nathan Lowe Roxana

20:45.29

6:42/M

11

 

42

38

467

Zachary Claxton O'Fallon

20:54.18

6:45/M

10

 

43

39

486

Brendan Krell O'Fallon

20:54.85

6:45/M

10

 

44

40

234

Aiden Sampson Granite City

20:55.03

6:45/M

11

 

45

41

625

Cree Stumpf Roxana

20:57.15

6:45/M

10

 

46

42

659

Carson Talleur Troy (Triad)

20:59.59

6:46/M

10

 

47

43

58

Alex Detmer Breese (Mater Dei)

21:00.56

6:46/M

10

 

48

44

59

Tyler Fritch Breese (Mater Dei)

21:07.44

6:49/M

12

 

49

45

109

Shane Sand Collinsville

21:09.05

6:49/M

11

 

50

46

490

Ryan Mank O'Fallon

21:10.34

6:50/M

11

 

51

47

64

Andrew Stevenson Breese (Mater Dei)

21:21.90

6:53/M

9

 

52

48

80

Jared Brothers Centralia

21:25.41

6:55/M

9

 

53

49

116

Garrett Lee Collinsville

21:32.29

6:57/M

9

 

54

50

27

Anthony Mannino Belleville (East)

21:38.55

6:59/M

10

 

55

51

232

Jeremiah Perry Granite City

21:49.90

7:02/M

9

 

56

52

105

Will Autenrieth Collinsville

21:51.82

7:03/M

12

 

57

(< 5)

424

Ezra Foxall Mt. Vernon

21:56.04

7:05/M

11

 

58

53

108

Jevon Pargo Collinsville

22:15.64

7:11/M

12

 

59

54

243

Caine Ashlock Greenville

22:15.85

7:11/M

12

 

60

55

83

Fred Secrest Centralia

22:43.87

7:20/M

9

 

61

56

221

Jack Blomme Granite City

22:45.61

7:20/M

11

 

62

57

81

Crede Correll Centralia

22:52.43

7:23/M

10

 

63

58

633

Devin Thomeczek Roxana

22:53.81

7:23/M

10

 

64

59

82

Adam Moulder Centralia

23:29.80

7:35/M

9

 

65

60

247

Simeon Robart Greenville

23:43.42

7:39/M

11

 

66

61

224

Jr. Harold Granite City

24:00.63

7:45/M

Tony

 

67

62

634

Joel Woodruff Roxana

24:29.17

7:54/M

10

 

68

63

244

Justin Erickson Greenville

24:57.84

8:03/M

9

 

69

64

248

Will Sunderland Greenville

25:01.74

8:04/M

12

 

70

65

249

TJ Zobrist Greenville

25:54.88

8:21/M

11

 

71

66

104

Richard Alexander Collinsville

27:26.23

8:51/M

12

 

72

67

246

Christian Kester Greenville

27:58.26

9:01/M

12

 

73

68

87

Jake Hardy Centralia

28:04.95

9:03/M

9

 

 
Top

Overall Finish List - Boys

 

Boys JV 5K

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

186

Holden Potter Edwardsville

18:59.88

6:07/M

11

 

2

2

177

Kyle Koons Edwardsville

19:08.62

6:10/M

9

 

3

3

166

Jonah Durbin Edwardsville

19:16.38

6:13/M

10

 

4

4

498

Aaron Reuter O'Fallon

19:17.86

6:13/M

12

 

5

5

159

Raleigh Brazier Edwardsville

19:32.52

6:18/M

11

 

6

6

476

Braden Gaab O'Fallon

19:33.62

6:18/M

9

 

7

7

160

Joseph Brooks Edwardsville

19:35.23

6:19/M

10

 

8

8

163

Jacob Davis Edwardsville

19:35.41

6:19/M

10

 

9

9

156

Todd Baxter Edwardsville

19:42.47

6:21/M

10

 

10

(> 7)

172

Henry Gruben Edwardsville

19:44.43

6:22/M

9

 

11

(> 7)

169

Tyler Farrar Edwardsville

19:49.52

6:24/M

12

 

12

(> 7)

175

Wyatt Hennig Edwardsville

20:00.22

6:27/M

11

 

13

(> 7)

184

Josh Perry Edwardsville

20:06.54

6:29/M

10

 

14

10

670

Chase Wallendorff Wood River (East Alton-W.R.)

20:08.59

6:30/M

11

 

15

11

610

Spencer Woll O'Fallon

20:08.91

6:30/M

11

 

16

12

38

Quinten Titchenal Belleville (East)

20:11.77

6:31/M

10

 

17

(> 7)

176

Cameron Johnston Edwardsville

20:15.23

6:32/M

12

 

18

(> 7)

190

Luke Raffaelle Edwardsville

20:17.21

6:33/M

12

 

19

(> 7)

197

Dean Stuart Edwardsville

20:25.30

6:35/M

11

 

20

13

497

Jacob Ramirez O'Fallon

20:28.25

6:36/M

10

 

21

(> 7)

195

Thomas Siganga Edwardsville

20:28.71

6:36/M

11

 

22

14

496

Jonathon Prouhet O'Fallon

20:35.49

6:38/M

11

 

23

15

648

Ryan D'Antonio Troy (Triad)

20:36.37

6:39/M

12

 

24

16

609

Alex Wilhelm O'Fallon

20:36.72

6:39/M

10

 

25

17

656

Christian Podding Troy (Triad)

20:43.39

6:41/M

9

 

26

(> 7)

178

Jason Liu Edwardsville

20:46.00

6:42/M

9

 

27

18

226

Matt Kline Granite City

20:52.97

6:44/M

12

 

28

19

665

Jacob Mustain Wood River (East Alton-W.R.)

20:55.43

6:45/M

11

 

29

(< 5)

428

Ty Crane Mt. Vernon

20:55.56

6:45/M

10

 

30

20

658

Jaskson Saffel Troy (Triad)

21:08.76

6:49/M

11

 

31

21

37

Danyal Tigue Belleville (East)

21:10.44

6:50/M

12

 

32

22

470

Noah Decker O'Fallon

21:12.52

6:50/M

10

 

33

23

120

Austin Roberts Collinsville

21:12.62

6:50/M

9

 

34

(> 7)

182

Andrew Meng Edwardsville

21:16.00

6:52/M

11

 

35

(> 7)

484

James Kelly O'Fallon

21:16.79

6:52/M

10

 

36

(> 7)

603

Eric Shipley O'Fallon

21:19.36

6:53/M

12

 

37

24

666

Andrew Noack Wood River (East Alton-W.R.)

21:20.73

6:53/M

10

 

38

(> 7)

602

Jordan Sheldon O'Fallon

21:21.93

6:53/M

10

 

39

(> 7)

189

Logan Pursell Edwardsville

21:22.37

6:54/M

11

 

40

(> 7)

199

Grant Theide Edwardsville

21:29.08

6:56/M

12

 

41

25

629

William Cotter Roxana

21:35.78

6:58/M

12

 

42

(> 7)

204

Jack Viagniaux Edwardsville

21:39.05

6:59/M

12

 

43

(> 7)

155

Mathew Barton Edwardsville

21:41.54

7:00/M

12

 

44

(> 7)

203

Alexander Valdez Edwardsville

21:42.87

7:00/M

9

 

45

26

647

Isaiah Barker Troy (Triad)

21:43.06

7:00/M

10

 

46

(> 7)

158

Kurt Brase Edwardsville

21:43.23

7:00/M

9

 

47

27

115

Diego Hernandez Collinsville

21:44.76

7:01/M

10

 

48

(> 7)

477

Grant George O'Fallon

21:45.00

7:01/M

9

 

49

(> 7)

183

Joe Paolucci Edwardsville

21:54.93

7:04/M

11

 

50

28

36

Dylan Taylor Belleville (East)

21:58.24

7:05/M

9

 

51

(> 7)

170

Akbar Fidahussain Edwardsville

22:02.74

7:06/M

11

 

52

29

655

Andrew Plantz Troy (Triad)

22:05.05

7:07/M

10

 

53

(> 7)

481

Riley Hinton O'Fallon

22:06.17

7:08/M

10

 

54

(> 7)

471

Eoin Devine O'Fallon

22:09.09

7:09/M

11

 

55

30

19

Jonathon Brueggemann Belleville (East)

22:12.68

7:10/M

12

 

56

31

653

Bryan Martinez Troy (Triad)

22:13.70

7:10/M

11

 

57

(> 7)

488

Shawn Largent O'Fallon

22:14.00

7:10/M

10

 

58

32

34

Steven Siemonsma Belleville (East)

22:18.72

7:12/M

10

 

59

(< 5)

68

Mitchell Wilke Breese (Mater Dei)

22:19.48

7:12/M

12

 

60

(< 5)

427

Isaiah Bradshaw Mt. Vernon

22:20.16

7:12/M

10

 

61

(> 7)

474

TJ Ferrenbach O'Fallon

22:23.72

7:13/M

11

 

62

33

119

Blake Risler Collinsville

22:25.24

7:14/M

10

 

63

34

657

Zach Rose Troy (Triad)

22:27.13

7:15/M

10

 

64

(> 7)

164

Andrew Delmore Edwardsville

22:27.91

7:15/M

9

 

65

35

627

Jarrett Warmack Roxana

22:30.68

7:15/M

10

 

66

(> 7)

465

Matthew Caesar O'Fallon

22:34.92

7:17/M

9

 

67

(> 7)

473

Turner Faulkner O'Fallon

22:36.42

7:17/M

11

 

68

36

624

Jazz Richardson Roxana

22:47.17

7:21/M

12

 

69

(> 7)

478

Travis Halverson O'Fallon

22:51.93

7:22/M

10

 

70

37

671

Ryne White Wood River (East Alton-W.R.)

22:58.63

7:25/M

10

 

71

38

112

Joel Arnold Collinsville

23:11.43

7:29/M

9

 

72

(> 7)

207

Trevor Welsh Edwardsville

23:13.04

7:29/M

9

 

73

(> 7)

201

Nick Trueb Edwardsville

23:18.52

7:31/M

11

 

74

(< 5)

430

Minh Nquyen Mt. Vernon

23:19.19

7:31/M

10

 

75

39

122

Nathan Stehman Collinsville

23:19.81

7:31/M

11

 

76

(> 7)

192

Adam Sarabia Edwardsville

23:22.24

7:32/M

9

 

77

(> 7)

495

Nick Oulvey O'Fallon

23:24.79

7:33/M

9

 

78

40

113

Zack Hartman Collinsville

23:25.42

7:33/M

10

 

79

41

227

Isaiah Mizell Granite City

23:33.73

7:36/M

11

 

80

(> 7)

165

Evan Driscoll Edwardsville

23:39.22

7:38/M

9

 

81

42

630

Douglas Johnson Roxana

23:39.86

7:38/M

9

 

82

43

40

Jerome Williams Belleville (East)

23:42.39

7:39/M

11

 

83

(> 7)

202

Austin Turner Edwardsville

23:43.33

7:39/M

12

 

84

44

235

Tyler Tindall Granite City

23:57.61

7:44/M

11

 

85

(< 5)

429

Connor McDannel Mt. Vernon

23:58.49

7:44/M

10

 

86

45

123

Gabe Wheeler Collinsville

24:01.44

7:45/M

11

 

87

(> 7)

463

Weston Blackburn O'Fallon

24:02.45

7:45/M

10

 

88

(> 7)

179

Dev Mathur Edwardsville

24:14.12

7:49/M

9

 

89

46

674

Blake Unterbrink Wood River (East Alton-W.R.)

24:27.81

7:53/M

11

 

90

47

632

Gage Robinette Roxana

24:27.96

7:53/M

9

 

91

48

628

David Akeman Roxana

24:29.56

7:54/M

10

 

92

(> 7)

121

Esaul Sanchez Collinsville

24:36.25

7:56/M

10

 

93

(> 7)

194

Ryan Shustrin Edwardsville

24:46.35

7:59/M

11

 

94

(< 5)

67

James Sullivan Breese (Mater Dei)

24:54.40

8:02/M

10

 

95

49

30

Sixx Morrow Belleville (East)

25:06.74

8:06/M

11

 

96

(> 7)

206

Alex Welch Edwardsville

25:10.08

8:07/M

10

 

97

(> 7)

487

Eric Largent O'Fallon

25:13.20

8:08/M

10

 

98

(> 7)

21

Kristopher Castellanos Belleville (East)

25:20.69

8:10/M

12

 

99

(> 7)

23

Gavin Green Belleville (East)

25:24.82

8:12/M

11

 

100

(> 7)

29

Clinton Montgomery Belleville (East)

25:25.66

8:12/M

12

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

(> 7)

33

Connor Ruesink Belleville (East)

25:30.42

8:14/M

10

 

102

50

236

Jordan Smith Granite City

25:39.66

8:16/M

11

 

103

51

672

Austion Brimer Wood River (East Alton-W.R.)

25:42.58

8:17/M

10

 

104

(> 7)

162

Myles Daugherty Edwardsville

26:09.78

8:26/M

11

 

105

(> 7)

492

Ian Mitchell O'Fallon

26:10.34

8:26/M

9

 

106

(< 5)

402

Griffin Dorethy Greenville

26:21.72

8:30/M

10

 

107

(> 7)

157

Charlie Belobrajdic Edwardsville

26:23.36

8:31/M

9

 

108

(> 7)

200

Blake Thorneberry Edwardsville

26:34.33

8:34/M

9

 

109

(> 7)

660

Ted Tiernan Troy (Triad)

26:39.04

8:36/M

10

 

110

(< 5)

401

John Campbell Greenville

27:26.82

8:51/M

10

 

111

(> 7)

24

Cesco Henrichs Belleville (East)

29:12.38

9:25/M

9

 

112

52

239

James Roark Granite City

29:26.44

9:30/M

9

 

113

(< 5)

66

Colby Litteken Breese (Mater Dei)

29:40.10

9:34/M

9

 

114

53

222

Logan Gilmore Granite City

30:39.99

9:53/M

9

 

115

54

631

Ethan Lenhardt Roxana

33:11.37

10:42/M

9

 

Top

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity 5K

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edwardsville

31

3

4

5

9

10

12

20

 

 

Top 5 Times: 1:29:16.84--- Average Time: 17:51.37

 

2

O'Fallon

80

1

2

13

26

38

39

46

 

 

Top 5 Times: 1:33:59.01--- Average Time: 18:47.80

 

3

Belleville (East)

95

8

11

14

29

33

34

50

 

 

Top 5 Times: 1:36:18.32--- Average Time: 19:15.66

 

4

Troy (Triad)

106

17

19

21

24

25

30

42

 

 

Top 5 Times: 1:36:35.06--- Average Time: 19:19.01

 

5

Breese (Mater Dei)

110

6

7

22

32

43

44

47

 

 

Top 5 Times: 1:36:47.10--- Average Time: 19:21.42

 

6

Roxana

156

23

27

28

37

41

58

62

 

 

Top 5 Times: 1:41:14.92--- Average Time: 20:14.98

 

7

Collinsville

197

16

35

45

49

52

53

66

 

 

Top 5 Times: 1:44:05.60--- Average Time: 20:49.12

 

8

Centralia

206

15

31

48

55

57

59

68

 

 

Top 5 Times: 1:46:16.74--- Average Time: 21:15.35

 

9

Granite City

244

36

40

51

56

61

 

 

Top 5 Times: 1:50:11.06--- Average Time: 22:02.21

 

10

Greenville

259

18

54

60

63

64

65

67

 

 

Top 5 Times: 1:54:59.90--- Average Time: 22:59.98

 

Inc.

Mt. Vernon

4 finishers

 

 

 

Inc.

Wood River (East Alton-W.R.)

1 finishers

 

 

 
Top
 

Team Summary Report - Boys

Boys JV 5K

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edwardsville

18

1

2

3

5

7

8

9

 

 

Top 5 Times: 1:36:32.63--- Average Time: 19:18.53

 

2

O'Fallon

48

4

6

11

13

14

16

22

 

 

Top 5 Times: 1:40:04.13--- Average Time: 20:00.83

 

3

Troy (Triad)

107

15

17

20

26

29

31

34

 

 

Top 5 Times: 1:46:16.63--- Average Time: 21:15.33

 

4

Belleville (East)

123

12

21

28

30

32

43

49

 

 

Top 5 Times: 1:47:51.85--- Average Time: 21:34.37

 

5

Wood River (East Alton-W.R.)

136

10

19

24

37

46

51

 

 

Top 5 Times: 1:49:51.19--- Average Time: 21:58.24

 

6

Collinsville

160

23

27

33

38

39

40

45

 

 

Top 5 Times: 1:51:53.86--- Average Time: 22:22.77

 

7

Roxana

185

25

35

36

42

47

48

54

 

 

Top 5 Times: 1:55:01.45--- Average Time: 23:00.29

 

8

Granite City

205

18

41

44

50

52

53

 

 

Top 5 Times: 2:03:30.41--- Average Time: 24:42.08

 

Inc.

Breese (Mater Dei)

3 finishers

 

 

 

Inc.

Greenville

2 finishers

 

 

 

Inc.

Mt. Vernon

4 finishers

 

 

 
 
Top

Final Team Results - Boys

Boys Varsity 5K

Team - Edwardsville Finish Position - 1
Team Score (places): 31 Team Score (times): 1:29:16.84 Ave Time:17:51.37
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

191

Franky Romano

11

3

3

17:17.29

17:17.29

0:00.00

2

185

Jack Pifer

9

4

7

17:26.67

34:43.96

0:09.38

3

188

Roland Prenzler

10

5

12

17:35.32

52:19.28

0:18.03

4

180

Sam McCormick

12

9

21

18:27.50

1:10:46.78

1:10.21

5

173

Max Hartmann

10

10

31

18:30.06

1:29:16.84

1:12.77

6

187

Dan Powell

10

(12)

(43)

18:39.68

1:47:56.52

1:22.39

7

193

Jacob Schoenthal

12

(20)

(63)

19:08.38

2:07:04.90

1:51.09

 
Team - O'Fallon Finish Position - 2
Team Score (places): 80 Team Score (times): 1:33:59.01 Ave Time:18:47.80
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

462

Joey Black

12

1

1

17:12.27

17:12.27

0:00.00

2

466

Chris Conrad

12

2

3

17:15.96

34:28.23

0:03.69

3

483

Andrew Joyce

10

13

16

18:43.76

53:11.99

1:31.49

4

605

Zion Ward

12

26

42

19:52.84

1:13:04.83

2:40.57

5

467

Zachary Claxton

10

38

80

20:54.18

1:33:59.01

3:41.91

6

486

Brendan Krell

10

(39)

(119)

20:54.85

1:54:53.86

3:42.58

7

490

Ryan Mank

11

(46)

(165)

21:10.34

2:16:04.20

3:58.07

 
Team - Belleville (East) Finish Position - 3
Team Score (places): 95 Team Score (times): 1:36:18.32 Ave Time:19:15.66
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

26

Jackson Howell

12

8

8

18:12.81

18:12.81

0:00.00

2

39

Dillon Vaupel

12

11

19

18:34.69

36:47.50

0:21.88

3

31

Zachariah Panek

9

14

33

18:46.97

55:34.47

0:34.16

4

25

Ty Hill

11

29

62

20:09.64

1:15:44.11

1:56.83

5

32

Austin Radden

10

33

95

20:34.21

1:36:18.32

2:21.40

6

22

Jack Gray

9

(34)

(129)

20:36.56

1:56:54.88

2:23.75

7

27

Anthony Mannino

10

(50)

(179)

21:38.55

2:18:33.43

3:25.74

 
Team - Troy (Triad) Finish Position - 4
Team Score (places): 106 Team Score (times): 1:36:35.06 Ave Time:19:19.01
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

662

Jerod Willis

9

17

17

18:57.23

18:57.23

0:00.00

2

654

Deric Patton

10

19

36

19:05.90

38:03.13

0:08.67

3

661

Ben Walter

9

21

57

19:23.72

57:26.85

0:26.49

4

652

Seth Martin

10

24

81

19:32.32

1:16:59.17

0:35.09

5

650

Zach Jung

12

25

106

19:35.89

1:36:35.06

0:38.66

6

651

Zach Knopf

11

(30)

(136)

20:22.07

1:56:57.13

1:24.84

7

659

Carson Talleur

10

(42)

(178)

20:59.59

2:17:56.72

2:02.36

 
Team - Breese (Mater Dei) Finish Position - 5
Team Score (places): 110 Team Score (times): 1:36:47.10 Ave Time:19:21.42
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

60

Luke Goebel

11

6

6

17:45.23

17:45.23

0:00.00

2

61

Kevin Medlin

11

7

13

18:03.90

35:49.13

0:18.67

3

63

Otto Stark

12

22

35

19:26.42

55:15.55

1:41.19

4

62

Keegan Spirek

12

32

67

20:30.99

1:15:46.54

2:45.76

5

58

Alex Detmer

10

43

110

21:00.56

1:36:47.10

3:15.33

6

59

Tyler Fritch

12

(44)

(154)

21:07.44

1:57:54.54

3:22.21

7

64

Andrew Stevenson

9

(47)

(201)

21:21.90

2:19:16.44

3:36.67

 
Team - Roxana Finish Position - 6
Team Score (places): 156 Team Score (times): 1:41:14.92 Ave Time:20:14.98
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

622

Brandon Isom

12

23

23

19:31.76

19:31.76

0:00.00

2

626

Dakota Stumpf

12

27

50

19:59.48

39:31.24

0:27.72

3

621

James Henseler

12

28

78

20:01.24

59:32.48

0:29.48

4

623

Nathan Lowe

11

37

115

20:45.29

1:20:17.77

1:13.53

5

625

Cree Stumpf

10

41

156

20:57.15

1:41:14.92

1:25.39

6

633

Devin Thomeczek

10

(58)

(214)

22:53.81

2:04:08.73

3:22.05

7

634

Joel Woodruff

10

(62)

(276)

24:29.17

2:28:37.90

4:57.41

 
Team - Collinsville Finish Position - 7
Team Score (places): 197 Team Score (times): 1:44:05.60 Ave Time:20:49.12
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

110

Jacob Sewell

11

16

16

18:54.44

18:54.44

0:00.00

2

114

Benito Hernandez

11

35

51

20:38.00

39:32.44

1:43.56

3

109

Shane Sand

11

45

96

21:09.05

1:00:41.49

2:14.61

4

116

Garrett Lee

9

49

145

21:32.29

1:22:13.78

2:37.85

5

105

Will Autenrieth

12

52

197

21:51.82

1:44:05.60

2:57.38

6

108

Jevon Pargo

12

(53)

(250)

22:15.64

2:06:21.24

3:21.20

7

104

Richard Alexander

12

(66)

(316)

27:26.23

2:33:47.47

8:31.79

 
Team - Centralia Finish Position - 8
Team Score (places): 206 Team Score (times): 1:46:16.74 Ave Time:21:15.35
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

86

Drew Wehking

10

15

15

18:49.19

18:49.19

0:00.00

2

84

Matt Spiedel

9

31

46

20:25.84

39:15.03

1:36.65

3

80

Jared Brothers

9

48

94

21:25.41

1:00:40.44

2:36.22

4

83

Fred Secrest

9

55

149

22:43.87

1:23:24.31

3:54.68

5

81

Crede Correll

10

57

206

22:52.43

1:46:16.74

4:03.24

6

82

Adam Moulder

9

(59)

(265)

23:29.80

2:09:46.54

4:40.61

7

87

Jake Hardy

9

(68)

(333)

28:04.95

2:37:51.49

9:15.76

 
Team - Granite City Finish Position - 9
Team Score (places): 244 Team Score (times): 1:50:11.06 Ave Time:22:02.21
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

225

Donald James

10

36

36

20:39.89

20:39.89

0:00.00

2

234

Aiden Sampson

11

40

76

20:55.03

41:34.92

0:15.14

3

232

Jeremiah Perry

9

51

127

21:49.90

1:03:24.82

1:10.01

4

221

Jack Blomme

11

56

183

22:45.61

1:26:10.43

2:05.72

5

224

Jr. Harold

Tony

61

244

24:00.63

1:50:11.06

3:20.74

 
Team - Greenville Finish Position - 10
Team Score (places): 259 Team Score (times): 1:54:59.90 Ave Time:22:59.98
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

245

Collin Kessinger

12

18

18

19:01.05

19:01.05

0:00.00

2

243

Caine Ashlock

12

54

72

22:15.85

41:16.90

3:14.80

3

247

Simeon Robart

11

60

132

23:43.42

1:05:00.32

4:42.37

4

244

Justin Erickson

9

63

195

24:57.84

1:29:58.16

5:56.79

5

248

Will Sunderland

12

64

259

25:01.74

1:54:59.90

6:00.69

6

249

TJ Zobrist

11

(65)

(324)

25:54.88

2:20:54.78

6:53.83

7

246

Christian Kester

12

(67)

(391)

27:58.26

2:48:53.04

8:57.21

 
Team - Mt. Vernon Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

426

Hagan Schneider

12

Less Than 5

 

17:56.49

17:56.49

0:00.00

2

425

Evan Owens

11

Less Than 5

 

18:23.96

36:20.45

0:27.47

3

423

Nate Blevins

11

Less Than 5

 

19:26.30

55:46.75

1:29.81

4

424

Ezra Foxall

11

Less Than 5

 

21:56.04

1:17:42.79

3:59.55

 
Team - Wood River (East Alton-W.R.) Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

669

Brendon Springman

12

Less Than 5

 

20:08.52

20:08.52

0:00.00

Top
 

Final Team Results - Boys

 

Boys JV 5K

 
 
Team - Edwardsville Finish Position - 1
Team Score (places): 18 Team Score (times): 1:36:32.63 Ave Time:19:18.53
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

186

Holden Potter

11

1

1

18:59.88

18:59.88

0:00.00

2

177

Kyle Koons

9

2

3

19:08.62

38:08.50

0:08.74

3

166

Jonah Durbin

10

3

6

19:16.38

57:24.88

0:16.50

4

159

Raleigh Brazier

11

5

11

19:32.52

1:16:57.40

0:32.64

5

160

Joseph Brooks

10

7

18

19:35.23

1:36:32.63

0:35.35

6

163

Jacob Davis

10

(8)

(26)

19:35.41

1:56:08.04

0:35.53

7

156

Todd Baxter

10

(9)

(35)

19:42.47

2:15:50.51

0:42.59

8

172

Henry Gruben

9

More Than 7

 

19:44.43

2:35:34.94

0:44.55

9

169

Tyler Farrar

12

More Than 7

 

19:49.52

2:55:24.46

0:49.64

10

175

Wyatt Hennig

11

More Than 7

 

20:00.22

3:15:24.68

1:00.34

11

184

Josh Perry

10

More Than 7

 

20:06.54

3:35:31.22

1:06.66

12

176

Cameron Johnston

12

More Than 7

 

20:15.23

3:55:46.45

1:15.35

13

190

Luke Raffaelle

12

More Than 7

 

20:17.21

4:16:03.66

1:17.33

14

197

Dean Stuart

11

More Than 7

 

20:25.30

4:36:28.96

1:25.42

15

195

Thomas Siganga

11

More Than 7

 

20:28.71

4:56:57.67

1:28.83

16

178

Jason Liu

9

More Than 7

 

20:46.00

5:17:43.67

1:46.12

17

182

Andrew Meng

11

More Than 7

 

21:16.00

5:38:59.67

2:16.12

18

189

Logan Pursell

11

More Than 7

 

21:22.37

6:00:22.04

2:22.49

19

199

Grant Theide

12

More Than 7

 

21:29.08

6:21:51.12

2:29.20

20

204

Jack Viagniaux

12

More Than 7

 

21:39.05

6:43:30.17

2:39.17

21

155

Mathew Barton

12

More Than 7

 

21:41.54

7:05:11.71

2:41.66

22

203

Alexander Valdez

9

More Than 7

 

21:42.87

7:26:54.58

2:42.99

23

158

Kurt Brase

9

More Than 7

 

21:43.23

7:48:37.81

2:43.35

24

183

Joe Paolucci

11

More Than 7

 

21:54.93

8:10:32.74

2:55.05

25

170

Akbar Fidahussain

11

More Than 7

 

22:02.74

8:32:35.48

3:02.86

26

164

Andrew Delmore

9

More Than 7

 

22:27.91

8:55:03.39

3:28.03

27

207

Trevor Welsh

9

More Than 7

 

23:13.04

9:18:16.43

4:13.16

28

201

Nick Trueb

11

More Than 7

 

23:18.52

9:41:34.95

4:18.64

29

192

Adam Sarabia

9

More Than 7

 

23:22.24

10:04:57.19

4:22.36

30

165

Evan Driscoll

9

More Than 7

 

23:39.22

10:28:36.41

4:39.34

31

202

Austin Turner

12

More Than 7

 

23:43.33

10:52:19.74

4:43.45

32

179

Dev Mathur

9

More Than 7

 

24:14.12

11:16:33.86

5:14.24

33

194

Ryan Shustrin

11

More Than 7

 

24:46.35

11:41:20.21

5:46.47

34

206

Alex Welch

10

More Than 7

 

25:10.08

12:06:30.29

6:10.20

35

162

Myles Daugherty

11

More Than 7

 

26:09.78

12:32:40.07

7:09.90

36

157

Charlie Belobrajdic

9

More Than 7

 

26:23.36

12:59:03.43

7:23.48

37

200

Blake Thorneberry

9

More Than 7

 

26:34.33

13:25:37.76

7:34.45

 
Team - O'Fallon Finish Position - 2
Team Score (places): 48 Team Score (times): 1:40:04.13 Ave Time:20:00.83
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

498

Aaron Reuter

12

4

4

19:17.86

19:17.86

0:00.00

2

476

Braden Gaab

9

6

10

19:33.62

38:51.48

0:15.76

3

610

Spencer Woll

11

11

21

20:08.91

59:00.39

0:51.05

4

497

Jacob Ramirez

10

13

34

20:28.25

1:19:28.64

1:10.39

5

496

Jonathon Prouhet

11

14

48

20:35.49

1:40:04.13

1:17.63

6

609

Alex Wilhelm

10

(16)

(64)

20:36.72

2:00:40.85

1:18.86

7

470

Noah Decker

10

(22)

(86)

21:12.52

2:21:53.37

1:54.66

8

484

James Kelly

10

More Than 7

 

21:16.79

2:43:10.16

1:58.93

9

603

Eric Shipley

12

More Than 7

 

21:19.36

3:04:29.52

2:01.50

10

602

Jordan Sheldon

10

More Than 7

 

21:21.93

3:25:51.45

2:04.07

11

477

Grant George

9

More Than 7

 

21:45.00

3:47:36.45

2:27.14

12

481

Riley Hinton

10

More Than 7

 

22:06.17

4:09:42.62

2:48.31

13

471

Eoin Devine

11

More Than 7

 

22:09.09

4:31:51.71

2:51.23

14

488

Shawn Largent

10

More Than 7

 

22:14.00

4:54:05.71

2:56.14

15

474

TJ Ferrenbach

11

More Than 7

 

22:23.72

5:16:29.43

3:05.86

16

465

Matthew Caesar

9

More Than 7

 

22:34.92

5:39:04.35

3:17.06

17

473

Turner Faulkner

11

More Than 7

 

22:36.42

6:01:40.77

3:18.56

18

478

Travis Halverson

10

More Than 7

 

22:51.93

6:24:32.70

3:34.07

19

495

Nick Oulvey

9

More Than 7

 

23:24.79

6:47:57.49

4:06.93

20

463

Weston Blackburn

10

More Than 7

 

24:02.45

7:11:59.94

4:44.59

21

487

Eric Largent

10

More Than 7

 

25:13.20

7:37:13.14

5:55.34

22

492

Ian Mitchell

9

More Than 7

 

26:10.34

8:03:23.48

6:52.48

 
Team - Troy (Triad) Finish Position - 3
Team Score (places): 107 Team Score (times): 1:46:16.63 Ave Time:21:15.33
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

648

Ryan D'Antonio

12

15

15

20:36.37

20:36.37

0:00.00

2

656

Christian Podding

9

17

32

20:43.39

41:19.76

0:07.02

3

658

Jaskson Saffel

11

20

52

21:08.76

1:02:28.52

0:32.39

4

647

Isaiah Barker

10

26

78

21:43.06

1:24:11.58

1:06.69

5

655

Andrew Plantz

10

29

107

22:05.05

1:46:16.63

1:28.68

6

653

Bryan Martinez

11

(31)

(138)

22:13.70

2:08:30.33

1:37.33

7

657

Zach Rose

10

(34)

(172)

22:27.13

2:30:57.46

1:50.76

8

660

Ted Tiernan

10

More Than 7

 

26:39.04

2:57:36.50

6:02.67

 
Team - Belleville (East) Finish Position - 4
Team Score (places): 123 Team Score (times): 1:47:51.85 Ave Time:21:34.37
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

38

Quinten Titchenal

10

12

12

20:11.77

20:11.77

0:00.00

2

37

Danyal Tigue

12

21

33

21:10.44

41:22.21

0:58.67

3

36

Dylan Taylor

9

28

61

21:58.24

1:03:20.45

1:46.47

4

19

Jonathon Brueggemann

12

30

91

22:12.68

1:25:33.13

2:00.91

5

34

Steven Siemonsma

10

32

123

22:18.72

1:47:51.85

2:06.95

6

40

Jerome Williams

11

(43)

(166)

23:42.39

2:11:34.24

3:30.62

7

30

Sixx Morrow

11

(49)

(215)

25:06.74

2:36:40.98

4:54.97

8

21

Kristopher Castellanos

12

More Than 7

 

25:20.69

3:02:01.67

5:08.92

9

23

Gavin Green

11

More Than 7

 

25:24.82

3:27:26.49

5:13.05

10

29

Clinton Montgomery

12

More Than 7

 

25:25.66

3:52:52.15

5:13.89

11

33

Connor Ruesink

10

More Than 7

 

25:30.42

4:18:22.57

5:18.65

12

24

Cesco Henrichs

9

More Than 7

 

29:12.38

4:47:34.95

9:00.61

 
Team - Wood River (East Alton-W.R.) Finish Position - 5
Team Score (places): 136 Team Score (times): 1:49:51.19 Ave Time:21:58.24
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

670

Chase Wallendorff

11

10

10

20:08.59

20:08.59

0:00.00

2

665

Jacob Mustain

11

19

29

20:55.43

41:04.02

0:46.84

3

666

Andrew Noack

10

24

53

21:20.73

1:02:24.75

1:12.14

4

671

Ryne White

10

37

90

22:58.63

1:25:23.38

2:50.04

5

674

Blake Unterbrink

11

46

136

24:27.81

1:49:51.19

4:19.22

6

672

Austion Brimer

10

(51)

(187)

25:42.58

2:15:33.77

5:33.99

 
Team - Collinsville Finish Position - 6
Team Score (places): 160 Team Score (times): 1:51:53.86 Ave Time:22:22.77
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

120

Austin Roberts

9

23

23

21:12.62

21:12.62

0:00.00

2

115

Diego Hernandez

10

27

50

21:44.76

42:57.38

0:32.14

3

119

Blake Risler

10

33

83

22:25.24

1:05:22.62

1:12.62

4

112

Joel Arnold

9

38

121

23:11.43

1:28:34.05

1:58.81

5

122

Nathan Stehman

11

39

160

23:19.81

1:51:53.86

2:07.19

6

113

Zack Hartman

10

(40)

(200)

23:25.42

2:15:19.28

2:12.80

7

123

Gabe Wheeler

11

(45)

(245)

24:01.44

2:39:20.72

2:48.82

8

121

Esaul Sanchez

10

More Than 7

 

24:36.25

3:03:56.97

3:23.63

 
Team - Roxana Finish Position - 7
Team Score (places): 185 Team Score (times): 1:55:01.45 Ave Time:23:00.29
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

629

William Cotter

12

25

25

21:35.78

21:35.78

0:00.00

2

627

Jarrett Warmack

10

35

60

22:30.68

44:06.46

0:54.90

3

624

Jazz Richardson

12

36

96

22:47.17

1:06:53.63

1:11.39

4

630

Douglas Johnson

9

42

138

23:39.86

1:30:33.49

2:04.08

5

632

Gage Robinette

9

47

185

24:27.96

1:55:01.45

2:52.18

6

628

David Akeman

10

(48)

(233)

24:29.56

2:19:31.01

2:53.78

7

631

Ethan Lenhardt

9

(54)

(287)

33:11.37

2:52:42.38

11:35.59

 
Team - Granite City Finish Position - 8
Team Score (places): 205 Team Score (times): 2:03:30.41 Ave Time:24:42.08
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

226

Matt Kline

12

18

18

20:52.97

20:52.97

0:00.00

2

227

Isaiah Mizell

11

41

59

23:33.73

44:26.70

2:40.76

3

235

Tyler Tindall

11

44

103

23:57.61

1:08:24.31

3:04.64

4

236

Jordan Smith

11

50

153

25:39.66

1:34:03.97

4:46.69

5

239

James Roark

9

52

205

29:26.44

2:03:30.41

8:33.47

6

222

Logan Gilmore

9

(53)

(258)

30:39.99

2:34:10.40

9:47.02

 
Team - Breese (Mater Dei) Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

68

Mitchell Wilke

12

Less Than 5

 

22:19.48

22:19.48

0:00.00

2

67

James Sullivan

10

Less Than 5

 

24:54.40

47:13.88

2:34.92

3

66

Colby Litteken

9

Less Than 5

 

29:40.10

1:16:53.98

7:20.62

 
Team - Greenville Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

402

Griffin Dorethy

10

Less Than 5

 

26:21.72

26:21.72

0:00.00

2

401

John Campbell

10

Less Than 5

 

27:26.82

53:48.54

1:05.10

 
Team - Mt. Vernon Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

428

Ty Crane

10

Less Than 5

 

20:55.56

20:55.56

0:00.00

2

427

Isaiah Bradshaw

10

Less Than 5

 

22:20.16

43:15.72

1:24.60

3

430

Minh Nquyen

10

Less Than 5

 

23:19.19

1:06:34.91

2:23.63

4

429

Connor McDannel

10

Less Than 5

 

23:58.49

1:30:33.40

3:02.93

Top

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity 5K

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

415

Kate Bushue Mt. Vernon

20:15.31

6:32/M

12

 

2

2

142

Abby Korak Edwardsville

20:50.05

6:43/M

9

 

3

3

134

Julianna Determan Edwardsville

20:55.07

6:45/M

12

 

4

4

150

Abby Schrobilgen Edwardsville

21:17.65

6:52/M

10

 

5

5

146

Maddie Miller Edwardsville

21:18.04

6:52/M

10

 

6

6

140

Jaycie Hudson Edwardsville

21:21.16

6:53/M

10

 

7

7

137

Payton Flowers Edwardsville

21:22.85

6:54/M

10

 

8

8

18

Seleiya Wilson Belleville (East)

21:29.66

6:56/M

11

 

9

9

404

Madeline Bruce Marion

21:54.31

7:04/M

12

 

10

10

42

Elyse Faust Breese (Mater Dei)

22:06.67

7:08/M

10

 

11

11

641

Maddie Keller Troy (Triad)

22:09.02

7:09/M

11

 

12

12

645

Madi Walter Troy (Triad)

22:28.04

7:15/M

11

 

13

13

133

Kiara Delgado Edwardsville

22:31.89

7:16/M

10

 

14

14

44

Sophia Lager Breese (Mater Dei)

22:48.50

7:21/M

12

 

15

15

7

Sydney Hartung Belleville (East)

22:59.52

7:25/M

12

 

16

16

419

Bria Moore Mt. Vernon

23:07.01

7:27/M

10

 

17

17

636

Katie Chase Troy (Triad)

23:09.56

7:28/M

11

 

18

18

640

Melissa Kafer Troy (Triad)

23:16.65

7:30/M

10

 

19

19

43

Malina Isaak Breese (Mater Dei)

23:18.61

7:31/M

11

 

20

20

417

Savannah Childers Mt. Vernon

23:23.91

7:33/M

11

 

21

21

403

Marissa Basi Marion

23:27.31

7:34/M

10

 

22

22

75

Cheyenne Finley Centralia

23:33.77

7:36/M

10

 

23

23

46

Gretta Stark Breese (Mater Dei)

23:36.59

7:37/M

9

 

24

24

416

Summer Chelf Mt. Vernon

23:38.57

7:37/M

9

 

25

25

10

Megan Korte Belleville (East)

23:53.17

7:42/M

12

 

26

26

211

Alyssa Comer Granite City

23:54.10

7:43/M

11

 

27

27

418

Shalyn Crane Mt. Vernon

24:05.60

7:46/M

12

 

28

28

92

Kayla Tirey Collinsville

24:10.28

7:48/M

11

 

29

29

89

Andrea Frerker Collinsville

24:20.28

7:51/M

12

 

30

30

616

Michaela Tarpley Roxana

24:48.84

8:00/M

10

 

31

31

639

Erika Jestin Troy (Triad)

24:54.00

8:02/M

11

 

32

32

91

McKenna Laing Collinsville

25:02.54

8:05/M

9

 

33

33

642

Samantha Kilzer Troy (Triad)

25:04.23

8:05/M

9

 

34

34

88

Vjosa Beluli Collinsville

25:06.76

8:06/M

9

 

35

35

408

McKenzie Miller Marion

25:07.28

8:06/M

9

 

36

(< 5)

664

Carissa Gilreath Wood River (East Alton-W.R.)

25:16.59

8:09/M

12

 

37

36

409

Merri Silvasti Marion

25:18.18

8:10/M

12

 

38

37

47

Kinsey Stockmann Breese (Mater Dei)

25:21.86

8:11/M

11

 

39

38

217

Chessy Nikonowicz Granite City

25:21.88

8:11/M

9

 

40

39

613

Lette Palen Roxana

25:25.79

8:12/M

10

 

41

40

41

Mya Albers Breese (Mater Dei)

25:26.09

8:12/M

10

 

42

41

45

Faith Rackers Breese (Mater Dei)

25:27.03

8:13/M

9

 

43

(< 5)

447

Alley Johnson O'Fallon

25:27.79

8:13/M

12

 

44

(< 5)

453

Maggie Sheerin O'Fallon

25:29.67

8:13/M

12

 

45

42

77

Gracee Kelly Centralia

25:56.13

8:22/M

10

 

46

43

405

Ana Cuartas Marion

26:00.25

8:23/M

10

 

47

(< 5)

241

Emma Leonhard Greenville

26:01.81

8:24/M

11

 

48

44

637

Emily Cronin Troy (Triad)

26:06.14

8:25/M

11

 

49

45

615

Sarah Stover Roxana

26:31.41

8:33/M

10

 

50

46

612

Shalyn Edwards Roxana

26:33.81

8:34/M

12

 

51

(< 5)

458

Elaina Whorton O'Fallon

26:39.97

8:36/M

12

 

52

47

8

Kaci Hewlett Belleville (East)

26:49.37

8:39/M

11

 

53

48

76

Raelan Gold Centralia

26:50.92

8:39/M

9

 

54

49

614

Jaidyn Peebles Roxana

27:39.91

8:55/M

10

 

55

50

90

Makenzie Kell Collinsville

28:03.22

9:03/M

9

 

56

51

407

Quincy Gordon Marion

28:03.79

9:03/M

11

 

57

52

410

Tay-Lyn Taylor Marion

28:11.49

9:05/M

9

 

58

(< 5)

242

Jenna Sanchez Greenville

28:35.53

9:13/M

12

 

59

53

93

Emily VanFossen Collinsville

28:46.26

9:17/M

9

 

60

(< 5)

663

Kaylee Dailey Wood River (East Alton-W.R.)

28:58.62

9:21/M

12

 

61

(< 5)

240

Elizabeth Boyd Greenville

30:02.49

9:41/M

12

 

62

54

79

Anicia Sanders Centralia

30:18.03

9:46/M

10

 

63

55

420

Phoebe Ross Mt. Vernon

30:23.78

9:48/M

9

 

64

56

13

Imani Smith Belleville (East)

31:13.39

10:04/M

12

 

65

57

213

Marla Garcia Granite City

32:24.21

10:27/M

10

 

66

58

212

Kaitlyn Fusselman Granite City

33:03.02

10:40/M

9

 

67

59

218

Amanda Rivera Granite City

35:36.65

11:29/M

9

 

68

60

216

Jaden Myint Granite City

36:37.83

11:49/M

10

 

69

61

78

Hailey Paulson Centralia

37:31.55

12:06/M

12

 

 
Top

Overall Finish List - Girls

 

Girls JV 5K

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

154

Victoria Vegher Edwardsville

21:33.41

6:57/M

12

 

2

2

153

Hannah Stuart Edwardsville

22:37.60

7:18/M

10

 

3

3

151

Katelyn Singh Edwardsville

22:59.37

7:25/M

11

 

4

4

143

Elise Krone Edwardsville

23:24.98

7:33/M

10

 

5

5

135

Honor Dimick Edwardsville

23:39.19

7:38/M

11

 

6

6

149

Caitlyn Scheibal Edwardsville

23:53.13

7:42/M

12

 

7

7

126

Kennison Adams Edwardsville

23:55.67

7:43/M

11

 

8

8

443

Sabrina Favela O'Fallon

24:05.56

7:46/M

11

 

9

(> 7)

127

Haley Allard Edwardsville

24:15.48

7:49/M

11

 

10

(> 7)

128

Jacquelin Anderson Edwardsville

24:17.28

7:50/M

9

 

11

(< 5)

644

Alyssa Postma Troy (Triad)

24:17.43

7:50/M

9

 

12

(> 7)

130

Savannah Brannen Edwardsville

24:39.86

7:57/M

12

 

13

9

441

Jessica Davis O'Fallon

25:03.24

8:05/M

11

 

14

10

439

Grace Clinton O'Fallon

25:07.45

8:06/M

9

 

15

11

437

Carissa Christensen O'Fallon

25:18.59

8:10/M

11

 

16

12

451

Taylor Peck O'Fallon

25:21.79

8:11/M

10

 

17

(< 5)

635

Mya Bain Troy (Triad)

25:32.90

8:14/M

9

 

18

(< 5)

638

Elaine Fitzgerald Troy (Triad)

25:34.13

8:15/M

12

 

19

13

452

Kendall Schieppe O'Fallon

25:47.50

8:19/M

9

 

20

14

448

Elizabeth Long O'Fallon

25:56.33

8:22/M

11

 

21

(> 7)

438

Talia Christensen O'Fallon

26:20.56

8:30/M

11

 

22

(> 7)

444

Julia Gundlach O'Fallon

26:21.84

8:30/M

10

 

23

15

51

Olivia Perkes Breese (Mater Dei)

26:51.86

8:40/M

9

 

24

(> 7)

138

Shivani Greene Edwardsville

26:52.55

8:40/M

9

 

25

(> 7)

136

Meghan Dustmann Edwardsville

26:53.74

8:40/M

10

 

26

16

56

Emily Wiegmann Breese (Mater Dei)

27:21.91

8:49/M

10

 

27

17

48

Grace Fuehne Breese (Mater Dei)

27:52.50

8:59/M

11

 

28

18

55

Madeline Sullivan Breese (Mater Dei)

28:12.62

9:06/M

10

 

29

(> 7)

455

Kendra Vollmer O'Fallon

28:21.43

9:09/M

10

 

30

(> 7)

436

Jordan Baskette O'Fallon

28:32.45

9:12/M

10

 

31

(< 5)

643

Shelby Lavely Troy (Triad)

29:02.06

9:22/M

10

 

32

(> 7)

442

Lindsey Escudero O'Fallon

29:28.50

9:30/M

11

 

33

(> 7)

457

Leah Walton O'Fallon

29:32.86

9:32/M

11

 

34

(> 7)

144

Lauren Ladd Edwardsville

29:43.19

9:35/M

9

 

35

(> 7)

132

Grace Chapman Edwardsville

29:48.88

9:37/M

10

 

36

19

49

Carly Kampwerth Breese (Mater Dei)

30:20.23

9:47/M

10

 

37

(< 5)

14

Lauren Smith Belleville (East)

31:08.85

10:03/M

9

 

38

(> 7)

129

Muriel Bowen Edwardsville

31:18.59

10:06/M

9

 

39

(> 7)

147

Maya Noonan Edwardsville

31:24.51

10:08/M

10

 

40

20

52

Aften Richter Breese (Mater Dei)

31:47.38

10:15/M

12

 

41

(< 5)

9

Maebree Koch Belleville (East)

32:10.01

10:23/M

9

 

42

21

57

Meredith Wilke Breese (Mater Dei)

32:35.59

10:31/M

10

 

43

(> 7)

54

Madison Stone Breese (Mater Dei)

33:06.05

10:41/M

10

 

44

(< 5)

99

Payten Geppert Collinsville

34:19.73

11:04/M

9

 

45

(< 5)

100

Deyanira Mercado Collinsville

35:16.25

11:23/M

11

 

46

(> 7)

148

Anna Potter Edwardsville

35:55.10

11:35/M

9

 

47

(> 7)

53

Ryanlynn Schultz Breese (Mater Dei)

38:33.97

12:26/M

9

 

48

(< 5)

15

Mia Smith Belleville (East)

38:37.22

12:27/M

9

 

49

(< 5)

6

Ariana Glass Belleville (East)

38:59.76

12:35/M

11

 

50

(> 7)

50

Danielle Padak Breese (Mater Dei)

39:56.73

12:53/M

12

 

51

(< 5)

103

Ashley Sanchez Collinsville

39:59.89

12:54/M

9

 

Top

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity 5K

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edwardsville

20

2

3

4

5

6

7

13

 

 

Top 5 Times: 1:45:41.97--- Average Time: 21:08.39

 

2

Mt. Vernon

88

1

16

20

24

27

55

 

 

Top 5 Times: 1:54:30.40--- Average Time: 22:54.08

 

3

Troy (Triad)

89

11

12

17

18

31

33

44

 

 

Top 5 Times: 1:55:57.27--- Average Time: 23:11.45

 

4

Breese (Mater Dei)

103

10

14

19

23

37

40

41

 

 

Top 5 Times: 1:57:12.23--- Average Time: 23:26.45

 

5

Marion

144

9

21

35

36

43

51

52

 

 

Top 5 Times: 2:01:47.33--- Average Time: 24:21.47

 

6

Belleville (East)

151

8

15

25

47

56

 

 

Top 5 Times: 2:06:25.11--- Average Time: 25:17.02

 

7

Collinsville

173

28

29

32

34

50

53

 

 

Top 5 Times: 2:06:43.08--- Average Time: 25:20.62

 

8

Roxana

209

30

39

45

46

49

 

 

Top 5 Times: 2:10:59.76--- Average Time: 26:11.95

 

9

Centralia

227

22

42

48

54

61

 

 

Top 5 Times: 2:24:10.40--- Average Time: 28:50.08

 

10

Granite City

238

26

38

57

58

59

60

 

 

Top 5 Times: 2:30:19.86--- Average Time: 30:03.97

 

Inc.

Greenville

3 finishers

 

 

 

Inc.

O'Fallon

3 finishers

 

 

 

Inc.

Wood River (East Alton-W.R.)

2 finishers

 

 

 
Top
 

Team Summary Report - Girls

Girls JV 5K

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edwardsville

15

1

2

3

4

5

6

7

 

 

Top 5 Times: 1:54:14.55--- Average Time: 22:50.91

 

2

O'Fallon

50

8

9

10

11

12

13

14

 

 

Top 5 Times: 2:04:56.63--- Average Time: 24:59.33

 

3

Breese (Mater Dei)

85

15

16

17

18

19

20

21

 

 

Top 5 Times: 2:20:39.12--- Average Time: 28:07.82

 

Inc.

Belleville (East)

4 finishers

 

 

 

Inc.

Collinsville

3 finishers

 

 

 

Inc.

Troy (Triad)

4 finishers

 

 

 
 
Top

Final Team Results - Girls

Girls Varsity 5K

Team - Edwardsville Finish Position - 1
Team Score (places): 20 Team Score (times): 1:45:41.97 Ave Time:21:08.39
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

142

Abby Korak

9

2

2

20:50.05

20:50.05

0:00.00

2

134

Julianna Determan

12

3

5

20:55.07

41:45.12

0:05.02

3

150

Abby Schrobilgen

10

4

9

21:17.65

1:03:02.77

0:27.60

4

146

Maddie Miller

10

5

14

21:18.04

1:24:20.81

0:27.99

5

140

Jaycie Hudson

10

6

20

21:21.16

1:45:41.97

0:31.11

6

137

Payton Flowers

10

(7)

(27)

21:22.85

2:07:04.82

0:32.80

7

133

Kiara Delgado

10

(13)

(40)

22:31.89

2:29:36.71

1:41.84

 
Team - Mt. Vernon Finish Position - 2
Team Score (places): 88 Team Score (times): 1:54:30.40 Ave Time:22:54.08
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

415

Kate Bushue

12

1

1

20:15.31

20:15.31

0:00.00

2

419

Bria Moore

10

16

17

23:07.01

43:22.32

2:51.70

3

417

Savannah Childers

11

20

37

23:23.91

1:06:46.23

3:08.60

4

416

Summer Chelf

9

24

61

23:38.57

1:30:24.80

3:23.26

5

418

Shalyn Crane

12

27

88

24:05.60

1:54:30.40

3:50.29

6

420

Phoebe Ross

9

(55)

(143)

30:23.78

2:24:54.18

10:08.47

 
Team - Troy (Triad) Finish Position - 3
Team Score (places): 89 Team Score (times): 1:55:57.27 Ave Time:23:11.45
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

641

Maddie Keller

11

11

11

22:09.02

22:09.02

0:00.00

2

645

Madi Walter

11

12

23

22:28.04

44:37.06

0:19.02

3

636

Katie Chase

11

17

40

23:09.56

1:07:46.62

1:00.54

4

640

Melissa Kafer

10

18

58

23:16.65

1:31:03.27

1:07.63

5

639

Erika Jestin

11

31

89

24:54.00

1:55:57.27

2:44.98

6

642

Samantha Kilzer

9

(33)

(122)

25:04.23

2:21:01.50

2:55.21

7

637

Emily Cronin

11

(44)

(166)

26:06.14

2:47:07.64

3:57.12

 
Team - Breese (Mater Dei) Finish Position - 4
Team Score (places): 103 Team Score (times): 1:57:12.23 Ave Time:23:26.45
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

42

Elyse Faust

10

10

10

22:06.67

22:06.67

0:00.00

2

44

Sophia Lager

12

14

24

22:48.50

44:55.17

0:41.83

3

43

Malina Isaak

11

19

43

23:18.61

1:08:13.78

1:11.94

4

46

Gretta Stark

9

23

66

23:36.59

1:31:50.37

1:29.92

5

47

Kinsey Stockmann

11

37

103

25:21.86

1:57:12.23

3:15.19

6

41

Mya Albers

10

(40)

(143)

25:26.09

2:22:38.32

3:19.42

7

45

Faith Rackers

9

(41)

(184)

25:27.03

2:48:05.35

3:20.36

 
Team - Marion Finish Position - 5
Team Score (places): 144 Team Score (times): 2:01:47.33 Ave Time:24:21.47
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

404

Madeline Bruce

12

9

9

21:54.31

21:54.31

0:00.00

2

403

Marissa Basi

10

21

30

23:27.31

45:21.62

1:33.00

3

408

McKenzie Miller

9

35

65

25:07.28

1:10:28.90

3:12.97

4

409

Merri Silvasti

12

36

101

25:18.18

1:35:47.08

3:23.87

5

405

Ana Cuartas

10

43

144

26:00.25

2:01:47.33

4:05.94

6

407

Quincy Gordon

11

(51)

(195)

28:03.79

2:29:51.12

6:09.48

7

410

Tay-Lyn Taylor

9

(52)

(247)

28:11.49

2:58:02.61

6:17.18

 
Team - Belleville (East) Finish Position - 6
Team Score (places): 151 Team Score (times): 2:06:25.11 Ave Time:25:17.02
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

18

Seleiya Wilson

11

8

8

21:29.66

21:29.66

0:00.00

2

7

Sydney Hartung

12

15

23

22:59.52

44:29.18

1:29.86

3

10

Megan Korte

12

25

48

23:53.17

1:08:22.35

2:23.51

4

8

Kaci Hewlett

11

47

95

26:49.37

1:35:11.72

5:19.71

5

13

Imani Smith

12

56

151

31:13.39

2:06:25.11

9:43.73

 
Team - Collinsville Finish Position - 7
Team Score (places): 173 Team Score (times): 2:06:43.08 Ave Time:25:20.62
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

92

Kayla Tirey

11

28

28

24:10.28

24:10.28

0:00.00

2

89

Andrea Frerker

12

29

57

24:20.28

48:30.56

0:10.00

3

91

McKenna Laing

9

32

89

25:02.54

1:13:33.10

0:52.26

4

88

Vjosa Beluli

9

34

123

25:06.76

1:38:39.86

0:56.48

5

90

Makenzie Kell

9

50

173

28:03.22

2:06:43.08

3:52.94

6

93

Emily VanFossen

9

(53)

(226)

28:46.26

2:35:29.34

4:35.98

 
Team - Roxana Finish Position - 8
Team Score (places): 209 Team Score (times): 2:10:59.76 Ave Time:26:11.95
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

616

Michaela Tarpley

10

30

30

24:48.84

24:48.84

0:00.00

2

613

Lette Palen

10

39

69

25:25.79

50:14.63

0:36.95

3

615

Sarah Stover

10

45

114

26:31.41

1:16:46.04

1:42.57

4

612

Shalyn Edwards

12

46

160

26:33.81

1:43:19.85

1:44.97

5

614

Jaidyn Peebles

10

49

209

27:39.91

2:10:59.76

2:51.07

 
Team - Centralia Finish Position - 9
Team Score (places): 227 Team Score (times): 2:24:10.40 Ave Time:28:50.08
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

75

Cheyenne Finley

10

22

22

23:33.77

23:33.77

0:00.00

2

77

Gracee Kelly

10

42

64

25:56.13

49:29.90

2:22.36

3

76

Raelan Gold

9

48

112

26:50.92

1:16:20.82

3:17.15

4

79

Anicia Sanders

10

54

166

30:18.03

1:46:38.85

6:44.26

5

78

Hailey Paulson

12

61

227

37:31.55

2:24:10.40

13:57.78

 
Team - Granite City Finish Position - 10
Team Score (places): 238 Team Score (times): 2:30:19.86 Ave Time:30:03.97
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

211

Alyssa Comer

11

26

26

23:54.10

23:54.10

0:00.00

2

217

Chessy Nikonowicz

9

38

64

25:21.88

49:15.98

1:27.78

3

213

Marla Garcia

10

57

121

32:24.21

1:21:40.19

8:30.11

4

212

Kaitlyn Fusselman

9

58

179

33:03.02

1:54:43.21

9:08.92

5

218

Amanda Rivera

9

59

238

35:36.65

2:30:19.86

11:42.55

6

216

Jaden Myint

10

(60)

(298)

36:37.83

3:06:57.69

12:43.73

 
Team - Greenville Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

241

Emma Leonhard

11

Less Than 5

 

26:01.81

26:01.81

0:00.00

2

242

Jenna Sanchez

12

Less Than 5

 

28:35.53

54:37.34

2:33.72

3

240

Elizabeth Boyd

12

Less Than 5

 

30:02.49

1:24:39.83

4:00.68

 
Team - O'Fallon Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

447

Alley Johnson

12

Less Than 5

 

25:27.79

25:27.79

0:00.00

2

453

Maggie Sheerin

12

Less Than 5

 

25:29.67

50:57.46

0:01.88

3

458

Elaina Whorton

12

Less Than 5

 

26:39.97

1:17:37.43

1:12.18

 
Team - Wood River (East Alton-W.R.) Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

664

Carissa Gilreath

12

Less Than 5

 

25:16.59

25:16.59

0:00.00

2

663

Kaylee Dailey

12

Less Than 5

 

28:58.62

54:15.21

3:42.03

Top
 

Final Team Results - Girls

 

Girls JV 5K

 
 
Team - Edwardsville Finish Position - 1
Team Score (places): 15 Team Score (times): 1:54:14.55 Ave Time:22:50.91
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

154

Victoria Vegher

12

1

1

21:33.41

21:33.41

0:00.00

2

153

Hannah Stuart

10

2

3

22:37.60

44:11.01

1:04.19

3

151

Katelyn Singh

11

3

6

22:59.37

1:07:10.38

1:25.96

4

143

Elise Krone

10

4

10

23:24.98

1:30:35.36

1:51.57

5

135

Honor Dimick

11

5

15

23:39.19

1:54:14.55

2:05.78

6

149

Caitlyn Scheibal

12

(6)

(21)

23:53.13

2:18:07.68

2:19.72

7

126

Kennison Adams

11

(7)

(28)

23:55.67

2:42:03.35

2:22.26

8

127

Haley Allard

11

More Than 7

 

24:15.48

3:06:18.83

2:42.07

9

128

Jacquelin Anderson

9

More Than 7

 

24:17.28

3:30:36.11

2:43.87

10

130

Savannah Brannen

12

More Than 7

 

24:39.86

3:55:15.97

3:06.45

11

138

Shivani Greene

9

More Than 7

 

26:52.55

4:22:08.52

5:19.14

12

136

Meghan Dustmann

10

More Than 7

 

26:53.74

4:49:02.26

5:20.33

13

144

Lauren Ladd

9

More Than 7

 

29:43.19

5:18:45.45

8:09.78

14

132

Grace Chapman

10

More Than 7

 

29:48.88

5:48:34.33

8:15.47

15

129

Muriel Bowen

9

More Than 7

 

31:18.59

6:19:52.92

9:45.18

16

147

Maya Noonan

10

More Than 7

 

31:24.51

6:51:17.43

9:51.10

17

148

Anna Potter

9

More Than 7

 

35:55.10

7:27:12.53

14:21.69

 
Team - O'Fallon Finish Position - 2
Team Score (places): 50 Team Score (times): 2:04:56.63 Ave Time:24:59.33
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

443

Sabrina Favela

11

8

8

24:05.56

24:05.56

0:00.00

2

441

Jessica Davis

11

9

17

25:03.24

49:08.80

0:57.68

3

439

Grace Clinton

9

10

27

25:07.45

1:14:16.25

1:01.89

4

437

Carissa Christensen

11

11

38

25:18.59

1:39:34.84

1:13.03

5

451

Taylor Peck

10

12

50

25:21.79

2:04:56.63

1:16.23

6

452

Kendall Schieppe

9

(13)

(63)

25:47.50

2:30:44.13

1:41.94

7

448

Elizabeth Long

11

(14)

(77)

25:56.33

2:56:40.46

1:50.77

8

438

Talia Christensen

11

More Than 7

 

26:20.56

3:23:01.02

2:15.00

9

444

Julia Gundlach

10

More Than 7

 

26:21.84

3:49:22.86

2:16.28

10

455

Kendra Vollmer

10

More Than 7

 

28:21.43

4:17:44.29

4:15.87

11

436

Jordan Baskette

10

More Than 7

 

28:32.45

4:46:16.74

4:26.89

12

442

Lindsey Escudero

11

More Than 7

 

29:28.50

5:15:45.24

5:22.94

13

457

Leah Walton

11

More Than 7

 

29:32.86

5:45:18.10

5:27.30

 
Team - Breese (Mater Dei) Finish Position - 3
Team Score (places): 85 Team Score (times): 2:20:39.12 Ave Time:28:07.82
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

51

Olivia Perkes

9

15

15

26:51.86

26:51.86

0:00.00

2

56

Emily Wiegmann

10

16

31

27:21.91

54:13.77

0:30.05

3

48

Grace Fuehne

11

17

48

27:52.50

1:22:06.27

1:00.64

4

55

Madeline Sullivan

10

18

66

28:12.62

1:50:18.89

1:20.76

5

49

Carly Kampwerth

10

19

85

30:20.23

2:20:39.12

3:28.37

6

52

Aften Richter

12

(20)

(105)

31:47.38

2:52:26.50

4:55.52

7

57

Meredith Wilke

10

(21)

(126)

32:35.59

3:25:02.09

5:43.73

8

54

Madison Stone

10

More Than 7

 

33:06.05

3:58:08.14

6:14.19

9

53

Ryanlynn Schultz

9

More Than 7

 

38:33.97

4:36:42.11

11:42.11

10

50

Danielle Padak

12

More Than 7

 

39:56.73

5:16:38.84

13:04.87

 
Team - Belleville (East) Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

14

Lauren Smith

9

Less Than 5

 

31:08.85

31:08.85

0:00.00

2

9

Maebree Koch

9

Less Than 5

 

32:10.01

1:03:18.86

1:01.16

3

15

Mia Smith

9

Less Than 5

 

38:37.22

1:41:56.08

7:28.37

4

6

Ariana Glass

11

Less Than 5

 

38:59.76

2:20:55.84

7:50.91

 
Team - Collinsville Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

99

Payten Geppert

9

Less Than 5

 

34:19.73

34:19.73

0:00.00

2

100

Deyanira Mercado

11

Less Than 5

 

35:16.25

1:09:35.98

0:56.52

3

103

Ashley Sanchez

9

Less Than 5

 

39:59.89

1:49:35.87

5:40.16

 
Team - Troy (Triad) Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

644

Alyssa Postma

9

Less Than 5

 

24:17.43

24:17.43

0:00.00

2

635

Mya Bain

9

Less Than 5

 

25:32.90

49:50.33

1:15.47

3

638

Elaine Fitzgerald

12

Less Than 5

 

25:34.13

1:15:24.46

1:16.70

4

643

Shelby Lavely

10

Less Than 5

 

29:02.06

1:44:26.52

4:44.63