First To The Finish Cross Country Kickoff

August 26, 2017


Endurance Race Timing http://enduranceracetiming.com

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity 5K

Cross Country

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

1243

Jackson Stewart St. Teresa

16:29.00

5:19/M

11

 

2

2

1274

Justin Mumford Wesclin

16:35.10

5:21/M

9

 

3

3

1059

Luke Goebel Mater Dei

16:36.10

5:21/M

12

 

4

4

1178

Caleb Cornelius Saxony Lutheran

16:40.20

5:23/M

11

 

5

5

770

Austin Knight Carterville

16:47.70

5:25/M

12

 

6

6

927

Corbin Schwable Freeburg

16:53.20

5:27/M

11

 

7

7

875

Jacob Oyler Farmington

16:54.10

5:27/M

12

 

8

8

890

Jefferson Ross Bushur Father McGivney Catholic

16:56.20

5:28/M

9

 

9

9

982

Michael Oliver Herrin

16:58.60

5:28/M

11

 

10

(< 5)

1006

Javon Watkins Madison

17:05.50

5:31/M

12

 

11

10

1113

Benton Keran Notre Dame (Cape Girardeau)

17:11.20

5:33/M

11

 

12

11

1115

Blake Morris Notre Dame (Cape Girardeau)

17:14.20

5:34/M

10

 

13

12

1161

Josh Cable Rochester

17:23.20

5:36/M

12

 

14

13

1090

Brandon Schnitker Nashville

17:25.30

5:37/M

12

 

15

14

1004

Isaac Stout Lutheran North

17:26.30

5:37/M

11

 

16

15

1021

Casmir Cozzi Mascoutah

17:28.10

5:38/M

11

 

17

16

1138

Garrett Johnson Pinckneyville

17:29.40

5:38/M

12

 

18

17

912

Blake Hatter Freeburg

17:30.40

5:39/M

11

 

19

18

1133

Grant Batteau Pinckneyville

17:46.80

5:44/M

12

 

20

19

1276

Reiss Wegman Wesclin

17:49.20

5:45/M

12

 

21

20

931

Carson Smith Freeburg

17:50.30

5:45/M

11

 

22

21

1050

Patrick Thompson Mascoutah

17:51.20

5:45/M

12

 

23

22

836

BRYUAN MANUEL East St. Louis

17:57.10

5:47/M

12

 

24

23

1033

Brandon Johnson Mascoutah

18:02.30

5:49/M

12

 

25

24

892

Tyler Guthrie Father McGivney Catholic

18:04.60

5:50/M

9

 

26

25

1049

Darion Taylor Mascoutah

18:08.80

5:51/M

12

 

27

26

1037

Mathew McNicol Mascoutah

18:12.30

5:52/M

12

 

28

27

1251

Logan Fulkerson Steeleville

18:16.70

5:54/M

10

 

29

28

876

Adam Perry Farmington

18:21.40

5:55/M

9

 

30

29

805

Eli King Columbia

18:22.20

5:55/M

12

 

31

30

1091

Caleb Zgonina Nashville

18:23.30

5:56/M

12

 

32

31

1220

Brian Dust St. Anthony

18:30.80

5:58/M

9

 

33

32

1114

Gabe Meadors Notre Dame (Cape Girardeau)

18:31.70

5:58/M

11

 

34

33

1065

Kevin Medlin Mater Dei

18:31.90

5:58/M

12

 

35

34

1151

Garrett Headen Red Bud

18:32.40

5:59/M

12

 

36

35

896

Will Brant First Baptist Academy

18:33.80

5:59/M

11

 

37

36

1143

Liam Oliver Pinckneyville

18:33.80

5:59/M

11

 

38

37

1267

Drew Detmer Wesclin

18:34.30

5:59/M

12

 

39

38

932

McKallen Smith Freeburg

18:36.30

6:00/M

10

 

40

39

1036

Kristian Knecht Mascoutah

18:37.60

6:00/M

9

 

41

40

987

Colton Towle Herrin

18:40.50

6:01/M

12

 

42

41

867

Gage DeBlois Farmington

18:40.60

6:01/M

11

 

43

42

983

Logan Pierce Herrin

18:41.60

6:02/M

11

 

44

43

947

Elgin Scherff Gibault

18:41.70

6:02/M

11

 

45

44

888

Zach Brasel Father McGivney Catholic

18:42.30

6:02/M

10

 

46

45

1101

Deric Maurer New Athens

18:42.70

6:02/M

11

 

47

46

813

Ethan Sturm Columbia

18:43.90

6:02/M

10

 

48

47

930

Cade Smith Freeburg

18:44.80

6:03/M

9

 

49

48

951

Hunter Braden Hamilton County

18:46.30

6:03/M

11

 

50

49

1132

Dustin Bartnicki Pinckneyville

18:48.00

6:04/M

12

 

51

50

801

Joshua Foster Columbia

18:49.20

6:04/M

12

 

52

51

1248

Gavin Conway Steeleville

18:49.20

6:04/M

11

 

53

52

1224

Clayton Helmink St. Anthony

18:51.40

6:05/M

12

 

54

53

953

Trenton Butler Hamilton County

18:52.60

6:05/M

12

 

55

54

1241

Tyler Ohl St. Teresa

18:53.60

6:05/M

10

 

56

55

1254

AJ Stearns Steeleville

18:55.60

6:06/M

11

 

57

56

1212

Isaac Sinn Sparta

18:56.30

6:06/M

10

 

58

(< 5)

789

Nickoly Bierbaum Christ Our Rock Lutheran

18:58.00

6:07/M

9

 

59

57

1057

Alex Detmer Mater Dei

19:00.40

6:08/M

11

 

60

58

1054

Braeden Williams Mascoutah

19:00.80

6:08/M

12

 

61

59

1149

Wyatt DuClos Red Bud

19:00.90

6:08/M

12

 

62

60

1088

Gavin Love Nashville

19:03.80

6:09/M

10

 

63

61

891

Tanner Fox Father McGivney Catholic

19:07.00

6:10/M

9

 

64

62

1055

Andrew Stevenson Mater Dei

19:08.30

6:10/M

10

 

65

63

1236

Cayden Brilley St. Teresa

19:10.20

6:11/M

12

 

66

64

802

Ryan Groszek Columbia

19:12.00

6:12/M

11

 

67

65

856

Jazale O'Neal Fairfield

19:14.30

6:12/M

11

 

68

66

812

Tristan Oestrich Columbia

19:15.40

6:13/M

10

 

69

67

1197

Grant Seniker Southwestern

19:16.90

6:13/M

12

 

70

68

895

Diego Pacheco Father McGivney Catholic

19:18.40

6:14/M

9

 

71

69

1227

Walsh Kennan St. Anthony

19:19.00

6:14/M

9

 

72

70

1110

Clayton Eftink Notre Dame (Cape Girardeau)

19:19.10

6:14/M

10

 

73

71

1157

Alex Sievers Red Bud

19:19.90

6:14/M

11

 

74

72

1171

Colton Mitchell Rochester

19:19.90

6:14/M

11

 

75

(< 5)

1214

Michael Benning Springfield Lutheran

19:20.00

6:14/M

10

 

76

73

1250

Jacob Fedderke Steeleville

19:20.40

6:14/M

12

 

77

74

1165

Matt Herren Rochester

19:20.60

6:14/M

9

 

78

75

1118

Andrew West Notre Dame (Cape Girardeau)

19:21.50

6:15/M

11

 

79

76

1121

Lucas Frederking Okawville

19:24.60

6:15/M

9

 

80

(> 7)

1022

Kaleb Dabbs Mascoutah

19:24.80

6:15/M

12

 

81

77

997

Joey Jolly Lutheran North

19:26.30

6:16/M

11

 

82

78

1129

Tyler Roesener Okawville

19:27.80

6:16/M

12

 

83

79

1152

Edward Miller Red Bud

19:28.50

6:17/M

10

 

84

80

935

Evan Wilkerson Freeburg

19:29.00

6:17/M

9

 

85

81

1085

Landon Davis Nashville

19:29.40

6:17/M

11

 

86

82

909

Ben Fiedler Freeburg

19:30.80

6:17/M

12

 

87

83

858

Cody Todd Fairfield

19:32.40

6:18/M

11

 

88

84

883

Sammy Wileman Farmington

19:34.30

6:19/M

11

 

89

85

1112

Ashton Hopper Notre Dame (Cape Girardeau)

19:34.50

6:19/M

11

 

90

86

1106

Owen Whitworth New Athens

19:35.00

6:19/M

10

 

91

(> 7)

1040

Nathan Mostoller Mascoutah

19:35.60

6:19/M

11

 

92

(> 7)

934

James Trentman Freeburg

19:36.90

6:19/M

9

 

93

87

795

Caleb Bahr Columbia

19:38.20

6:20/M

10

 

94

88

967

Theron Smith Hamilton County

19:38.40

6:20/M

10

 

95

89

958

Logan Hunt Hamilton County

19:38.50

6:20/M

12

 

96

90

758

Reece Going Calvary Lutheran

19:38.50

6:20/M

11

 

97

91

1172

Danny Ryan Rochester

19:41.30

6:21/M

11

 

98

92

853

Michael Harvey Fairfield

19:42.00

6:21/M

11

 

99

93

1221

Austin Faber St. Anthony

19:47.20

6:23/M

9

 

100

94

837

KORTEZ MATTHEWS East St. Louis

19:47.60

6:23/M

11

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

95

796

Nick Bahr Columbia

19:53.20

6:25/M

12

 

102

96

1182

Austin Mueller Saxony Lutheran

19:53.70

6:25/M

11

 

103

(< 5)

991

Elland Morris Lebanon

19:54.30

6:25/M

11

 

104

97

844

DAMIAN SMITH East St. Louis

19:55.60

6:25/M

12

 

105

98

1237

Adrian Caceres St. Teresa

19:55.70

6:25/M

11

 

106

99

889

Elijah Burns Father McGivney Catholic

19:56.90

6:26/M

11

 

107

(> 7)

907

Connor Crowl Freeburg

19:57.70

6:26/M

10

 

108

100

1230

Tegeler Noah St. Anthony

19:57.80

6:26/M

9

 

109

(> 7)

1025

Jordan Eddy Mascoutah

20:00.30

6:27/M

9

 

110

101

854

Ethan Kakac Fairfield

20:02.10

6:28/M

12

 

111

102

756

Cole Going Calvary Lutheran

20:04.70

6:28/M

9

 

112

103

1252

Owen Gross Steeleville

20:06.00

6:29/M

11

 

113

104

1162

Nate Cross Rochester

20:06.40

6:29/M

10

 

114

105

1116

Cam Scobey Notre Dame (Cape Girardeau)

20:07.80

6:29/M

10

 

115

106

1135

Daniel Garavaglia Pinckneyville

20:07.90

6:29/M

9

 

116

107

1238

Jack Dunscomb St. Teresa

20:07.90

6:29/M

12

 

117

(> 7)

800

Dominic Dalpoas Columbia

20:11.40

6:31/M

9

 

118

108

1060

Steve Hirte Mater Dei

20:12.10

6:31/M

9

 

119

109

1120

Kaleb Bowers Okawville

20:14.50

6:32/M

11

 

120

110

1180

Sam Elfrink Saxony Lutheran

20:15.50

6:32/M

11

 

121

111

764

Chris Ballard Carterville

20:15.60

6:32/M

10

 

122

112

1127

Payton Riechmann Okawville

20:15.80

6:32/M

11

 

123

113

1068

James Sullivan Mater Dei

20:17.50

6:33/M

11

 

124

(< 5)

815

Colin Brown Decatur Eisenhower

20:19.10

6:33/M

10

 

125

114

1177

Nolan Brown Saxony Lutheran

20:19.10

6:33/M

12

 

126

115

1176

Jacob Western Rochester

20:19.60

6:33/M

10

 

127

116

1233

Wiedman Ty St. Anthony

20:21.30

6:34/M

9

 

128

117

964

Kaden Richards Hamilton County

20:21.40

6:34/M

10

 

129

118

752

Logan Van Ness Breese Central

20:24.00

6:35/M

12

 

130

119

2496

Hayden Mitchell Murphysboro

20:24.10

6:35/M

 

131

(> 7)

1108

Alex Dow Notre Dame (Cape Girardeau)

20:24.90

6:35/M

11

 

132

120

1083

Evan Anderson Nashville

20:25.40

6:35/M

11

 

133

(> 7)

926

Aidan Schlichting Freeburg

20:26.10

6:35/M

10

 

134

121

970

Adam Wellen Hamilton County

20:26.30

6:35/M

10

 

135

122

757

Grant Going Calvary Lutheran

20:28.10

6:36/M

9

 

136

123

965

Matt Rubenacker Hamilton County

20:28.20

6:36/M

12

 

137

(> 7)

1019

Tomas Copher Mascoutah

20:28.80

6:36/M

12

 

138

124

773

Cody Rector Carterville

20:29.20

6:36/M

11

 

139

125

1134

Noah Conner Pinckneyville

20:32.20

6:37/M

11

 

140

(< 5)

791

Nolan Heard Christ Our Rock Lutheran

20:33.30

6:38/M

10

 

141

126

1002

Marcus Smith Lutheran North

20:34.00

6:38/M

12

 

142

127

1257

Ryan Brinkman Valmeyer

20:34.60

6:38/M

12

 

143

128

1173

Elliot Staley Rochester

20:34.80

6:38/M

10

 

144

129

1219

Drew Dust St. Anthony

20:35.20

6:38/M

9

 

145

130

849

JAMES YOUNG East St. Louis

20:36.30

6:39/M

12

 

146

(> 7)

919

David Oliver Freeburg

20:37.60

6:39/M

11

 

147

(< 5)

818

Caleb McKinley Decatur Eisenhower

20:37.70

6:39/M

9

 

148

131

851

Cole Clark Fairfield

20:40.80

6:40/M

11

 

149

(> 7)

807

Jake Koenigstein Columbia

20:42.00

6:41/M

12

 

150

132

826

Nathan Taylor Dupo

20:43.50

6:41/M

10

 

151

133

782

Ronin Doiron Chester

20:43.90

6:41/M

10

 

152

(> 7)

1046

Maguel Squires Mascoutah

20:44.60

6:41/M

9

 

153

134

865

Bryan Contreras Farmington

20:44.80

6:41/M

9

 

154

135

868

Alex Green Farmington

20:45.70

6:42/M

10

 

155

136

845

CAMERON WALKER East St. Louis

20:46.30

6:42/M

 

156

137

880

Evan Robinson Farmington

20:47.50

6:42/M

12

 

157

(> 7)

1020

Avery Cozzi Mascoutah

20:47.80

6:42/M

9

 

158

138

1077

Josh Jacobsen Metro-East Lutheran

20:49.10

6:43/M

11

 

159

(< 5)

761

Seth Howard Carrollton

20:49.10

6:43/M

9

 

160

(> 7)

908

Nathan Erwin Freeburg

20:50.00

6:43/M

12

 

161

139

827

Kyle Yancy Dupo

20:50.00

6:43/M

9

 

162

140

1137

Grant Jausel Pinckneyville

20:52.80

6:44/M

12

 

163

141

972

Damen Bordner Herrin

20:53.40

6:44/M

11

 

164

142

1246

Austin Block Steeleville

20:53.70

6:44/M

12

 

165

(> 7)

869

CJ Hart Farmington

20:54.10

6:45/M

11

 

166

143

1131

Caleb Unverfehrt Okawville

20:54.80

6:45/M

9

 

167

(> 7)

1117

James Thurmond Notre Dame (Cape Girardeau)

20:56.70

6:45/M

11

 

168

144

747

Noah Hollenkamp Breese Central

20:58.00

6:46/M

11

 

169

145

740

Braden Voss Althoff

20:58.70

6:46/M

9

 

170

146

974

David Carlson Herrin

21:00.10

6:46/M

11

 

171

147

857

Austin Schuster Fairfield

21:00.20

6:46/M

9

 

172

(> 7)

1109

David Dugan Notre Dame (Cape Girardeau)

21:00.40

6:46/M

11

 

173

148

859

Aaron Walker Fairfield

21:01.80

6:47/M

11

 

174

149

1260

Jake Krekel Valmeyer

21:02.00

6:47/M

12

 

175

150

778

Trent Bierman Chester

21:03.10

6:47/M

11

 

176

151

988

Bryce Williamson Herrin

21:04.00

6:48/M

11

 

177

152

1272

Bryan Knopp Wesclin

21:06.60

6:48/M

12

 

178

153

940

Josh Eichholz Gibault

21:07.60

6:49/M

10

 

179

(< 5)

742

Cole DeClue Alton Marquette

21:11.00

6:50/M

10

 

180

(> 7)

1164

Grayson Hatch Rochester

21:11.30

6:50/M

10

 

181

154

949

Cole Warden Gibault

21:14.20

6:51/M

10

 

182

(> 7)

1163

Andrew Day Rochester

21:17.80

6:52/M

9

 

183

155

1070

Nick Wolden Mater Dei

21:18.20

6:52/M

11

 

184

156

744

Will Detmer Breese Central

21:18.70

6:52/M

9

 

185

157

2482

Lucas Schaaf Staunton

21:19.30

6:53/M

 

186

158

748

Alex Huegen Breese Central

21:19.40

6:53/M

11

 

187

(> 7)

1056

Ryan Clancy Mater Dei

21:19.70

6:53/M

10

 

188

159

886

Brandon Arhing Father McGivney Catholic

21:19.80

6:53/M

9

 

189

(> 7)

960

Keegan Johnson Hamilton County

21:20.60

6:53/M

9

 

190

160

1181

Andrew Hyatt Saxony Lutheran

21:21.80

6:53/M

10

 

191

(> 7)

1034

Brendan Jones Mascoutah

21:22.60

6:54/M

10

 

192

161

2478

Brandon Wagoner Staunton

21:23.80

6:54/M

 

193

162

1204

Eli Hamilton Sparta

21:24.90

6:54/M

11

 

194

163

734

Joseph Long Althoff

21:25.50

6:55/M

9

 

195

164

784

Jordan Hughes Chester

21:26.60

6:55/M

9

 

196

165

768

Connor Harris Carterville

21:28.10

6:55/M

9

 

197

(> 7)

799

Curtis Crossley Columbia

21:30.20

6:56/M

10

 

198

166

1256

Connor Warhausen Steeleville

21:31.10

6:56/M

11

 

199

167

783

Josh Haberberger Chester

21:33.60

6:57/M

12

 

200

(> 7)

1039

Alex Midkiff Mascoutah

21:34.00

6:57/M

11

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

201

(> 7)

1107

Alex Albuixech-Robinson Notre Dame (Cape Girardeau)

21:34.20

6:57/M

10

 

202

168

1208

Caton Ramos Sparta

21:34.60

6:57/M

12

 

203

169

824

Keyonte Scarbrough Dupo

21:35.60

6:58/M

9

 

204

(> 7)

1026

Sean Ede Mascoutah

21:36.20

6:58/M

10

 

205

170

1093

Devin Caswell New Athens

21:37.10

6:58/M

12

 

206

171

938

Liam Brauer Gibault

21:37.50

6:58/M

10

 

207

(> 7)

1048

Joshua Sturgill Mascoutah

21:38.30

6:59/M

9

 

208

(> 7)

1232

Caleb Schwing St. Anthony

21:39.10

6:59/M

9

 

209

172

759

Josh Thieme Calvary Lutheran

21:39.90

6:59/M

9

 

210

(> 7)

1064

Tommy Marron Mater Dei

21:40.60

6:59/M

9

 

211

(> 7)

850

Jacob Britt Fairfield

21:41.80

7:00/M

9

 

212

(> 7)

925

Jacob Rickert Freeburg

21:44.30

7:01/M

10

 

213

173

937

Matt Bircher Gibault

21:45.60

7:01/M

12

 

214

(> 7)

874

Caylen Nielson Farmington

21:47.40

7:02/M

10

 

215

174

1269

Sam Gustafson Wesclin

21:47.60

7:02/M

11

 

216

175

941

Austin Gertison Gibault

21:48.40

7:02/M

11

 

217

176

1095

Chandler Hoffman New Athens

21:48.60

7:02/M

10

 

218

177

1154

Adam Nicholson Red Bud

21:49.40

7:02/M

12

 

219

178

730

Jonathan Dori Althoff

21:50.50

7:03/M

11

 

220

(> 7)

1228

Ollie Kingery St. Anthony

21:53.90

7:04/M

11

 

221

179

736

Matthew Minkck Althoff

21:58.20

7:05/M

10

 

222

(> 7)

1170

Ryan McClintoc Rochester

21:58.60

7:05/M

10

 

223

180

1082

Jonah Wilson Metro-East Lutheran

21:59.20

7:05/M

11

 

224

181

821

Austin Brockman Dupo

22:01.70

7:06/M

12

 

225

182

901

Heavyn Halwood First Baptist Academy

22:02.20

7:06/M

9

 

226

183

1207

Dustin Lohman Sparta

22:02.90

7:06/M

11

 

227

(> 7)

861

Jessy Amsden Farmington

22:03.60

7:07/M

11

 

228

(< 5)

1216

Jay McAfee Springfield Lutheran

22:03.80

7:07/M

11

 

229

184

1123

Daniel Jansen Okawville

22:04.80

7:07/M

9

 

230

(> 7)

1009

Reiss Aten Mascoutah

22:04.90

7:07/M

9

 

231

185

835

MARCUS LAMPLEY East St. Louis

22:05.10

7:07/M

10

 

232

(> 7)

1167

Troy Hofstrand Rochester

22:07.80

7:08/M

11

 

233

(> 7)

920

Cole Parker Freeburg

22:10.00

7:09/M

10

 

234

186

731

Jonathan Dykstra Althoff

22:10.30

7:09/M

12

 

235

187

1179

Cyrus Cornelius Saxony Lutheran

22:10.30

7:09/M

9

 

236

188

1155

Eric Prange Red Bud

22:13.20

7:10/M

11

 

237

(> 7)

1145

Josh Wright Pinckneyville

22:13.40

7:10/M

11

 

238

189

746

Jonathan Durbin Breese Central

22:15.20

7:11/M

9

 

239

190

939

Joe Busch Gibault

22:15.30

7:11/M

12

 

240

(> 7)

872

Chuckie Lambert Farmington

22:16.90

7:11/M

11

 

241

191

1199

Derek Watson Southwestern

22:17.00

7:11/M

10

 

242

192

2479

Brent Kinder Staunton

22:18.00

7:12/M

 

243

193

2481

Ethan VanPutte Staunton

22:18.50

7:12/M

 

244

(> 7)

962

Colin Meade Hamilton County

22:18.80

7:12/M

11

 

245

(> 7)

952

Trace Butler Hamilton County

22:19.00

7:12/M

9

 

246

194

2499

Vince Shields Murphysboro

22:21.00

7:13/M

 

247

195

825

Jacob Taylor Dupo

22:21.30

7:13/M

9

 

248

196

772

Chase McCrary Carterville

22:22.40

7:13/M

10

 

249

197

781

Jakob Cushman Chester

22:24.00

7:14/M

11

 

250

198

1159

Parker Sondag Red Bud

22:24.90

7:14/M

12

 

251

(> 7)

1222

Augie Heal St. Anthony

22:26.00

7:14/M

12

 

252

199

774

Quinn Rogers Carterville

22:26.70

7:14/M

9

 

253

(> 7)

797

Richard Barker Columbia

22:26.70

7:14/M

10

 

254

200

779

Lance Bohnert Chester

22:27.80

7:15/M

12

 

255

201

1194

Jordan Catheroll Southwestern

22:30.50

7:15/M

11

 

256

202

1079

Nathaniel Perry Metro-East Lutheran

22:31.40

7:16/M

11

 

257

(> 7)

906

Elliot Crowder Freeburg

22:31.40

7:16/M

10

 

258

(> 7)

923

Nolan Reinneck Freeburg

22:31.70

7:16/M

10

 

259

(> 7)

1144

James Robb Pinckneyville

22:35.10

7:17/M

9

 

260

(> 7)

864

Parker Bowman Farmington

22:35.50

7:17/M

11

 

261

(< 5)

816

Jaquan Gully Decatur Eisenhower

22:37.00

7:18/M

9

 

262

203

1261

Jacob Mosbacher Valmeyer

22:37.90

7:18/M

10

 

263

(> 7)

1142

Trent Morgenstern Pinckneyville

22:38.00

7:18/M

9

 

264

204

1264

Logan Whitlock Valmeyer

22:40.80

7:19/M

9

 

265

205

785

Ian Reith Chester

22:41.10

7:19/M

10

 

266

(> 7)

1158

Jack Simpson Red Bud

22:41.80

7:19/M

11

 

267

(> 7)

1225

Schuette James St. Anthony

22:44.60

7:20/M

9

 

268

206

973

Anthony Bowling Herrin

22:45.30

7:20/M

11

 

269

(> 7)

1008

Andrew Akers Mascoutah

22:46.60

7:21/M

12

 

270

207

1130

Nick Rulevish Okawville

22:46.70

7:21/M

9

 

271

208

2495

Carter Miliur Murphysboro

22:46.70

7:21/M

 

272

(> 7)

916

Joshua Merz Freeburg

22:48.80

7:21/M

9

 

273

209

1183

Nick Shaw Saxony Lutheran

22:51.50

7:22/M

11

 

274

210

1271

Jason Kattenbraker Wesclin

22:51.80

7:22/M

10

 

275

211

2485

Noah Pickerill Staunton

22:52.20

7:23/M

 

276

(> 7)

788

Zach Zappa Chester

22:52.80

7:23/M

12

 

277

(> 7)

1014

Jordan Brown Mascoutah

22:54.40

7:23/M

12

 

278

(> 7)

921

Jack Parker Freeburg

22:56.30

7:24/M

10

 

279

212

2486

Josh Schuette Staunton

22:58.00

7:25/M

 

280

(> 7)

862

Gavin Anderson Farmington

22:59.90

7:25/M

9

 

281

(> 7)

981

Lance Mattingly Herrin

23:00.40

7:25/M

9

 

282

(> 7)

979

Nicholas Kane Herrin

23:01.10

7:25/M

11

 

283

213

750

Cole Ratermann Breese Central

23:01.10

7:25/M

10

 

284

214

2484

Ethan Ogata Staunton

23:01.10

7:25/M

 

285

(> 7)

893

Washington Alex Loeffler Father McGivney Catholic

23:01.70

7:25/M

12

 

286

(> 7)

863

Zach Barron Farmington

23:03.30

7:26/M

12

 

287

(> 7)

1174

Braden Stock Rochester

23:04.10

7:26/M

10

 

288

(> 7)

904

Alex Aguirre Freeburg

23:04.50

7:26/M

10

 

289

215

1094

Max Fowler New Athens

23:05.30

7:27/M

12

 

290

(> 7)

809

John Maxwell Columbia

23:07.50

7:27/M

11

 

291

216

745

Caleb Duke Breese Central

23:09.30

7:28/M

12

 

292

(> 7)

1047

Drew Starr Mascoutah

23:09.30

7:28/M

11

 

293

(> 7)

933

Adam Stein Freeburg

23:09.90

7:28/M

10

 

294

217

1001

Elijah Phillips Lutheran North

23:13.00

7:29/M

9

 

295

(> 7)

1128

Russell Rodely Okawville

23:13.90

7:29/M

12

 

296

(> 7)

905

Logan Causey Freeburg

23:15.60

7:30/M

10

 

297

218

822

Braden Koonce Dupo

23:15.90

7:30/M

10

 

298

219

1100

Joel Mattingly New Athens

23:17.10

7:31/M

12

 

299

220

1087

Zachary Langa Nashville

23:17.50

7:31/M

12

 

300

(> 7)

887

Noah Beltramea Father McGivney Catholic

23:18.40

7:31/M

9

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

301

221

838

RAYMOND MIX East St. Louis

23:18.50

7:31/M

12

 

302

(> 7)

1007

Ethan Abrahamson Mascoutah

23:20.10

7:32/M

12

 

303

222

1275

Austin Newell Wesclin

23:20.80

7:32/M

12

 

304

(> 7)

917

Landon Miles Freeburg

23:21.60

7:32/M

11

 

305

223

1099

Noah Lintker New Athens

23:23.80

7:33/M

10

 

306

(> 7)

1012

Jacob Bowers Mascoutah

23:24.40

7:33/M

11

 

307

224

1084

Derek Baugh Nashville

23:26.10

7:34/M

10

 

308

(< 5)

1215

David Ludwig Springfield Lutheran

23:26.80

7:34/M

11

 

309

(> 7)

950

Clancy Bond Hamilton County

23:31.90

7:35/M

10

 

310

(> 7)

1223

Dylan Helmink St. Anthony

23:32.40

7:35/M

9

 

311

(> 7)

945

Jacob Muehlhner Gibault

23:33.20

7:36/M

10

 

312

(> 7)

1058

Matt Fuehne Mater Dei

23:33.70

7:36/M

10

 

313

225

1005

Braiden Wade Lutheran North

23:33.90

7:36/M

10

 

314

(> 7)

1249

Ray Dagner Steeleville

23:34.90

7:36/M

9

 

315

(> 7)

1027

Noah Feldott Mascoutah

23:35.90

7:36/M

12

 

316

(> 7)

806

Isaac Kmucha Columbia

23:36.40

7:37/M

11

 

317

226

777

Brandyn Wiseman Carterville

23:38.30

7:37/M

11

 

318

(> 7)

959

Raegan Irwin Hamilton County

23:38.60

7:37/M

11

 

319

(> 7)

1184

Sam Varnon Saxony Lutheran

23:39.80

7:38/M

10

 

320

(> 7)

884

Parker Wilson Farmington

23:43.80

7:39/M

9

 

321

(> 7)

831

DEMONTRE DOWD East St. Louis

23:44.90

7:39/M

10

 

322

227

729

Isaiah Bernal Althoff

23:46.00

7:40/M

10

 

323

(> 7)

1268

Taylor Gooch Wesclin

23:46.10

7:40/M

11

 

324

(> 7)

1125

Allen Mueth Okawville

23:46.90

7:40/M

11

 

325

(> 7)

798

Nick Bierman Columbia

23:47.70

7:40/M

11

 

326

228

1211

Brandt Self Sparta

23:50.20

7:41/M

12

 

327

(< 5)

817

Parker Lindsey Decatur Eisenhower

23:52.10

7:42/M

10

 

328

229

754

Isaiah Barg Calvary Lutheran

23:52.90

7:42/M

9

 

329

(> 7)

1229

Will Niebrugge St. Anthony

23:53.40

7:42/M

11

 

330

(> 7)

780

Mitchell Colonel Chester

23:54.80

7:43/M

12

 

331

230

1195

Colby Dankenbring Southwestern

23:56.20

7:43/M

10

 

332

(> 7)

1126

Drew Riechmann Okawville

23:57.20

7:44/M

11

 

333

(> 7)

1098

Tim Lanham New Athens

23:57.50

7:44/M

11

 

334

(> 7)

1147

Nolan Brookman Red Bud

23:59.20

7:44/M

12

 

335

(> 7)

1150

Nate Gonzalez Red Bud

23:59.20

7:44/M

11

 

336

(> 7)

1102

Sean Osborn New Athens

23:59.90

7:44/M

10

 

337

(> 7)

769

Henry Jackson Carterville

24:01.50

7:45/M

9

 

338

231

1240

Jacquard Jones St. Teresa

24:07.20

7:47/M

9

 

339

(> 7)

1160

Brandon Voss Red Bud

24:08.80

7:47/M

9

 

340

232

2494

Jaron Gaston Murphysboro

24:09.60

7:47/M

 

341

(> 7)

1245

Luke Bartens Steeleville

24:18.10

7:50/M

10

 

342

233

732

Darion Heavens Althoff

24:18.80

7:50/M

9

 

343

(> 7)

1234

Tom Unkraut St. Anthony

24:30.60

7:54/M

9

 

344

(> 7)

924

Austin Reyling Freeburg

24:33.80

7:55/M

10

 

345

(> 7)

1103

Jacob Poirot New Athens

24:36.30

7:56/M

9

 

346

(> 7)

1124

Nathan Lintker Okawville

24:37.00

7:56/M

9

 

347

(> 7)

767

Connor Giblin Carterville

24:40.60

7:57/M

9

 

348

(> 7)

765

Caleb Deponai Carterville

24:40.60

7:57/M

9

 

349

(> 7)

1045

Samuel Salinas Mascoutah

24:47.60

8:00/M

11

 

350

(> 7)

968

Austin Stanley Hamilton County

24:49.20

8:00/M

10

 

351

(> 7)

985

Victor Sanchez Herrin

24:50.90

8:01/M

10

 

352

(> 7)

971

Nick Bartelsmeyer Herrin

24:51.30

8:01/M

12

 

353

(> 7)

1066

Will Schleper Mater Dei

24:51.90

8:01/M

11

 

354

234

903

Sam Parrish First Baptist Academy

24:52.80

8:01/M

9

 

355

(< 5)

741

Seth Cox Alton Marquette

24:54.00

8:02/M

12

 

356

235

2498

Jeremy Noris Murphysboro

24:55.00

8:02/M

 

357

(< 5)

762

Daniel Vandersand Carrollton

24:55.40

8:02/M

9

 

358

(> 7)

771

Benjamin Konvalinka Carterville

24:56.70

8:03/M

10

 

359

(> 7)

1136

Caleb Geary Pinckneyville

25:01.80

8:04/M

11

 

360

(< 5)

792

Zachary McKowen Christ Our Rock Lutheran

25:02.10

8:05/M

9

 

361

(> 7)

944

Josh Kuecker Gibault

25:03.90

8:05/M

11

 

362

(> 7)

942

Ben Gula Gibault

25:08.10

8:06/M

11

 

363

(> 7)

1086

Gabriel Fieber Nashville

25:10.10

8:07/M

9

 

364

(> 7)

1063

Colby Litteken Mater Dei

25:11.70

8:07/M

10

 

365

(> 7)

852

Lucas Halbert Fairfield

25:14.90

8:08/M

9

 

366

(> 7)

914

Evan Lucas Freeburg

25:17.70

8:09/M

11

 

367

(< 5)

794

Seth Wielt Christ Our Rock Lutheran

25:18.40

8:10/M

10

 

368

(> 7)

1029

Tyler Geis Mascoutah

25:22.10

8:11/M

10

 

369

(> 7)

929

Tate Shepherd Freeburg

25:24.80

8:12/M

12

 

370

(< 5)

1218

Tommy Tarr Springfield Lutheran

25:28.80

8:13/M

10

 

371

(> 7)

961

Will Jones Hamilton County

25:28.90

8:13/M

10

 

372

236

1205

Asa Ledbetter Sparta

25:30.60

8:14/M

10

 

373

(> 7)

1105

William Ridlen New Athens

25:35.50

8:15/M

11

 

374

(> 7)

1018

Josh Copher Mascoutah

25:36.90

8:15/M

9

 

375

(> 7)

1042

Sam Rankin Mascoutah

25:36.90

8:15/M

11

 

376

237

1278

Owen Webber Murphysboro

25:42.10

8:17/M

 

377

(> 7)

1226

Will Kabbes St. Anthony

25:43.80

8:18/M

10

 

378

(< 5)

990

Nathan Midgley Lebanon

25:45.70

8:18/M

11

 

379

238

1075

Nathanial Fleschert Metro-East Lutheran

25:46.70

8:19/M

9

 

380

(> 7)

1146

Josh Birke Red Bud

25:47.80

8:19/M

10

 

381

(> 7)

954

Clayton Cross Hamilton County

25:49.20

8:20/M

12

 

382

(> 7)

1140

Reid Keene Pinckneyville

25:50.00

8:20/M

9

 

383

239

1196

Jason Hendricks Southwestern

25:50.30

8:20/M

12

 

384

(> 7)

1156

Logan Schoenbeck Red Bud

25:51.50

8:20/M

10

 

385

(> 7)

936

Seth Berenz Gibault

25:52.50

8:21/M

11

 

386

(> 7)

735

Isaiah Lyke Althoff

25:59.50

8:23/M

9

 

387

(> 7)

977

Colton Haught Herrin

25:59.60

8:23/M

10

 

388

240

2500

Johnny Watchel Murphysboro

26:00.30

8:23/M

 

389

241

1000

Alexander Paul Lutheran North

26:01.30

8:24/M

10

 

390

(> 7)

1122

Kole Jackson Okawville

26:01.40

8:24/M

9

 

391

242

1201

Dayton Baue Sparta

26:06.10

8:25/M

9

 

392

(> 7)

910

Caleb Gebke Freeburg

26:06.40

8:25/M

10

 

393

(< 5)

743

Nick Hamm Alton Marquette

26:06.60

8:25/M

10

 

394

243

902

Parker Hartman First Baptist Academy

26:07.30

8:25/M

10

 

395

(> 7)

1015

Pete Buehrle Mascoutah

26:07.60

8:25/M

10

 

396

(> 7)

894

Christian Logue Father McGivney Catholic

26:13.60

8:27/M

9

 

397

(> 7)

1013

Jalen Brown Mascoutah

26:15.50

8:28/M

11

 

398

(> 7)

1016

John Cayamanda Mascoutah

26:19.50

8:29/M

10

 

399

(> 7)

2483

Jeremy McAdams Staunton

26:21.10

8:30/M

 

400

244

1259

Logan Henerfauth Valmeyer

26:23.60

8:31/M

9

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

401

245

994

DaVion Ford Lutheran North

26:29.80

8:33/M

9

 

402

(> 7)

969

Ian Stover Hamilton County

26:33.60

8:34/M

9

 

403

(> 7)

832

THOMAS HARRIS East St. Louis

26:39.70

8:36/M

11

 

404

(> 7)

739

Ben Underwood Althoff

26:49.30

8:39/M

12

 

405

(> 7)

1096

Cameron Juenger New Athens

26:56.80

8:41/M

12

 

406

(< 5)

989

Dylan Hatten Lebanon

26:59.90

8:42/M

11

 

407

(> 7)

998

Anthony Krato Lutheran North

27:07.20

8:45/M

11

 

408

(> 7)

1041

Jonathon Paterline Mascoutah

27:07.30

8:45/M

12

 

409

(> 7)

1235

Will Willenborg St. Anthony

27:10.70

8:46/M

12

 

410

(> 7)

1119

Ethan Bening Okawville

27:15.60

8:47/M

10

 

411

(> 7)

1053

Matthew Vaughan Mascoutah

27:27.60

8:51/M

10

 

412

246

1258

James Eschmann Valmeyer

27:29.40

8:52/M

9

 

413

(> 7)

1028

Greg Foust Mascoutah

27:34.60

8:54/M

11

 

414

(> 7)

956

Dylan Halley Hamilton County

27:36.00

8:54/M

10

 

415

(> 7)

1062

Adam Klostermann Mater Dei

27:41.90

8:56/M

9

 

416

(> 7)

1092

Jacob Burgin New Athens

27:43.30

8:56/M

9

 

417

(> 7)

1253

Drake Smith Steeleville

27:48.90

8:58/M

9

 

418

(> 7)

1244

Robbie Axtell Steeleville

27:52.00

8:59/M

12

 

419

(> 7)

1003

Temohn Staches Lutheran North

27:57.60

9:01/M

10

 

420

247

900

Adam Fike First Baptist Academy

28:01.40

9:02/M

12

 

421

(> 7)

911

Colin Gray Freeburg

28:10.30

9:05/M

11

 

422

(> 7)

993

Elijah Day Lutheran North

28:14.00

9:06/M

9

 

423

(> 7)

1017

Matthew Clayton Mascoutah

28:51.20

9:18/M

10

 

424

(> 7)

1044

Caden Salinas Mascoutah

28:56.80

9:20/M

9

 

425

(< 5)

760

Zach Beiermann Carrollton

29:15.80

9:26/M

9

 

426

(> 7)

1035

Sam Kelley Mascoutah

29:33.80

9:32/M

12

 

427

(> 7)

999

Nathan Laesch Lutheran North

29:41.10

9:35/M

9

 

428

(> 7)

1030

Jonathon Grypp Mascoutah

30:23.30

9:48/M

9

 

429

(> 7)

1273

Trey Macke Wesclin

30:48.40

9:56/M

12

 

430

(> 7)

1097

Ryan Juenger New Athens

30:50.50

9:57/M

9

 

431

248

1081

Ean Thoron Metro-East Lutheran

30:55.80

9:58/M

12

 

432

(> 7)

1169

Alex Livengood Rochester

31:03.30

10:01/M

9

 

433

(> 7)

1141

Will Martin Pinckneyville

31:42.90

10:14/M

12

 

434

(> 7)

955

Seth Davenport Hamilton County

31:43.20

10:14/M

10

 

435

249

899

Logan Burgener First Baptist Academy

31:57.90

10:18/M

11

 

436

(> 7)

943

Nick Gula Gibault

32:14.80

10:24/M

11

 

437

250

820

Brady Beggs Dupo

32:24.40

10:27/M

12

 

438

(> 7)

1023

Jacob Dukart-Anderson Mascoutah

33:11.20

10:42/M

9

 

439

251

1076

Kevin Harness Metro-East Lutheran

35:21.90

11:24/M

9

 

440

(> 7)

1072

Luke Zurliene Mater Dei

35:47.30

11:33/M

10

 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity 5K

 

Cross Country

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Mascoutah

110

15

21

23

25

26

39

58

 

 

Top 5 Times: 1:29:42.70--- Average Time: 17:56.54

 

2

Freeburg

128

6

17

20

38

47

80

82

 

 

Top 5 Times: 1:29:35.00--- Average Time: 17:55.00

 

3

Notre Dame (Cape Girardeau)

198

10

11

32

70

75

85

105

 

 

Top 5 Times: 1:31:37.70--- Average Time: 18:19.54

 

4

Father McGivney Catholic

205

8

24

44

61

68

99

159

 

 

Top 5 Times: 1:32:08.50--- Average Time: 18:25.70

 

5

Pinckneyville

225

16

18

36

49

106

125

140

 

 

Top 5 Times: 1:32:45.90--- Average Time: 18:33.18

 

6

Columbia

255

29

46

50

64

66

87

95

 

 

Top 5 Times: 1:34:22.70--- Average Time: 18:52.54

 

7

Mater Dei

263

3

33

57

62

108

113

155

 

 

Top 5 Times: 1:33:28.80--- Average Time: 18:41.76

 

8

Farmington

294

7

28

41

84

134

135

137

 

 

Top 5 Times: 1:34:15.20--- Average Time: 18:51.04

 

9

Nashville

304

13

30

60

81

120

220

224

 

 

Top 5 Times: 1:34:47.20--- Average Time: 18:57.44

 

10

Steeleville

309

27

51

55

73

103

142

166

 

 

Top 5 Times: 1:35:27.90--- Average Time: 19:05.58

 

11

St. Teresa

323

1

54

63

98

107

231

 

 

Top 5 Times: 1:34:36.40--- Average Time: 18:55.28

 

12

St. Anthony

345

31

52

69

93

100

116

129

 

 

Top 5 Times: 1:36:26.20--- Average Time: 19:17.24

 

13

Rochester

353

12

72

74

91

104

115

128

 

 

Top 5 Times: 1:35:51.40--- Average Time: 19:10.28

 

14

Herrin

378

9

40

42

141

146

151

206

 

 

Top 5 Times: 1:36:14.20--- Average Time: 19:14.84

 

15

Wesclin

384

2

19

37

152

174

210

222

 

 

Top 5 Times: 1:35:52.80--- Average Time: 19:10.56

 

16

Hamilton County

395

48

53

88

89

117

121

123

 

 

Top 5 Times: 1:37:17.20--- Average Time: 19:27.44

 

17

Red Bud

420

34

59

71

79

177

188

198

 

 

Top 5 Times: 1:38:11.10--- Average Time: 19:38.22

 

18

Fairfield

472

65

83

92

101

131

147

148

 

 

Top 5 Times: 1:39:11.60--- Average Time: 19:50.32

 

19

East St. Louis

479

22

94

97

130

136

185

221

 

 

Top 5 Times: 1:39:02.90--- Average Time: 19:48.58

 

20

Saxony Lutheran

484

4

96

110

114

160

187

209

 

 

Top 5 Times: 1:38:30.30--- Average Time: 19:42.06

 

21

Okawville

518

76

78

109

112

143

184

207

 

 

Top 5 Times: 1:40:17.50--- Average Time: 20:03.50

 

22

Carterville

601

5

111

124

165

196

199

226

 

 

Top 5 Times: 1:41:23.00--- Average Time: 20:16.60

 

23

Lutheran North

659

14

77

126

217

225

241

245

 

 

Top 5 Times: 1:44:13.50--- Average Time: 20:50.70

 

24

New Athens

692

45

86

170

176

215

219

223

 

 

Top 5 Times: 1:44:48.70--- Average Time: 20:57.74

 

25

Gibault

694

43

153

154

171

173

175

190

 

 

Top 5 Times: 1:44:26.60--- Average Time: 20:53.32

 

26

Calvary Lutheran

715

90

102

122

172

229

 

 

Top 5 Times: 1:45:44.10--- Average Time: 21:08.82

 

27

Breese Central

765

118

144

156

158

189

213

216

 

 

Top 5 Times: 1:46:15.30--- Average Time: 21:15.06

 

28

Sparta

797

56

162

168

183

228

236

242

 

 

Top 5 Times: 1:47:48.90--- Average Time: 21:33.78

 

29

Chester

811

133

150

164

167

197

200

205

 

 

Top 5 Times: 1:47:11.20--- Average Time: 21:26.24

 

30

Dupo

816

132

139

169

181

195

218

250

 

 

Top 5 Times: 1:47:32.10--- Average Time: 21:30.42

 

31

Althoff

851

145

163

178

179

186

227

233

 

 

Top 5 Times: 1:48:23.20--- Average Time: 21:40.64

 

32

Staunton

914

157

161

192

193

211

212

214

 

 

Top 5 Times: 1:50:11.80--- Average Time: 22:02.36

 

33

Valmeyer

927

127

149

203

204

244

246

 

 

Top 5 Times: 1:53:18.90--- Average Time: 22:39.78

 

34

Southwestern

928

67

191

201

230

239

 

 

Top 5 Times: 1:53:50.90--- Average Time: 22:46.18

 

35

First Baptist Academy

941

35

182

234

243

247

249

 

 

Top 5 Times: 1:59:37.50--- Average Time: 23:55.50

 

36

Murphysboro

988

119

194

208

232

235

237

240

 

 

Top 5 Times: 1:54:36.40--- Average Time: 22:55.28

 

37

Metro-East Lutheran

1006

138

180

202

238

248

251

 

 

Top 5 Times: 2:02:02.20--- Average Time: 24:24.44

 

Inc.

Alton Marquette

3 finishers

 

 

 

Inc.

Carrollton

3 finishers

 

 

 

Inc.

Decatur Eisenhower

4 finishers

 

 

 

Inc.

Springfield Lutheran

4 finishers

 

 

 

Inc.

Christ Our Rock Lutheran

4 finishers

 

 

 

Inc.

Lebanon

3 finishers

 

 

 

Inc.

Madison

1 finishers

 

 

 
 
</

Final Team Results - Boys

Boys Varsity 5K

Cross Country

Team - Mascoutah Finish Position - 1
Team Score (places): 110 Team Score (times): 1:29:42.70 Ave Time:17:56.54
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1021

Casmir Cozzi

11

15

15

17:28.10

17:28.10

0:00.00

2

1050

Patrick Thompson

12

21

36

17:51.20

35:19.30

0:23.10

3

1033

Brandon Johnson

12

23

59

18:02.30

53:21.60

0:34.20

4

1049

Darion Taylor

12

25

84

18:08.80

1:11:30.40

0:40.70

5

1037

Mathew McNicol

12

26

110

18:12.30

1:29:42.70

0:44.20

6

1036

Kristian Knecht

9

(39)

(149)

18:37.60

1:48:20.30

1:09.50

7

1054

Braeden Williams

12

(58)

(207)

19:00.80

2:07:21.10

1:32.70

8

1022

Kaleb Dabbs

12

More Than 7

 

19:24.80

2:26:45.90

1:56.70

9

1040

Nathan Mostoller

11

More Than 7

 

19:35.60

2:46:21.50

2:07.50

10

1025

Jordan Eddy

9

More Than 7

 

20:00.30

3:06:21.80

2:32.20

11

1019

Tomas Copher

12

More Than 7

 

20:28.80

3:26:50.60

3:00.70

12

1046

Maguel Squires

9

More Than 7

 

20:44.60

3:47:35.20

3:16.50

13

1020

Avery Cozzi

9

More Than 7

 

20:47.80

4:08:23.00

3:19.70

14

1034

Brendan Jones

10

More Than 7

 

21:22.60

4:29:45.60

3:54.50

15

1039

Alex Midkiff

11

More Than 7

 

21:34.00

4:51:19.60

4:05.90

16

1026

Sean Ede

10

More Than 7

 

21:36.20

5:12:55.80

4:08.10

17

1048

Joshua Sturgill

9

More Than 7

 

21:38.30

5:34:34.10

4:10.20

18

1009

Reiss Aten

9

More Than 7

 

22:04.90

5:56:39.00

4:36.80

19

1008

Andrew Akers

12

More Than 7

 

22:46.60

6:19:25.60

5:18.50

20

1014

Jordan Brown

12

More Than 7

 

22:54.40

6:42:20.00

5:26.30

21

1047

Drew Starr

11

More Than 7

 

23:09.30

7:05:29.30

5:41.20

22

1007

Ethan Abrahamson

12

More Than 7

 

23:20.10

7:28:49.40

5:52.00

23

1012

Jacob Bowers

11

More Than 7

 

23:24.40

7:52:13.80

5:56.30

24

1027

Noah Feldott

12

More Than 7

 

23:35.90

8:15:49.70

6:07.80

25

1045

Samuel Salinas

11

More Than 7

 

24:47.60

8:40:37.30

7:19.50

26

1029

Tyler Geis

10

More Than 7

 

25:22.10

9:05:59.40

7:54.00

27

1018

Josh Copher

9

More Than 7

 

25:36.90

9:31:36.30

8:08.80

28

1042

Sam Rankin

11

More Than 7

 

25:36.90

9:57:13.20

8:08.80

29

1015

Pete Buehrle

10

More Than 7

 

26:07.60

10:23:20.80

8:39.50

30

1013

Jalen Brown

11

More Than 7

 

26:15.50

10:49:36.30

8:47.40

31

1016

John Cayamanda

10

More Than 7

 

26:19.50

11:15:55.80

8:51.40

32

1041

Jonathon Paterline

12

More Than 7

 

27:07.30

11:43:03.10

9:39.20

33

1053

Matthew Vaughan

10

More Than 7

 

27:27.60

12:10:30.70

9:59.50

34

1028

Greg Foust

11

More Than 7

 

27:34.60

12:38:05.30

10:06.50

35

1017

Matthew Clayton

10

More Than 7

 

28:51.20

13:06:56.50

11:23.10

36

1044

Caden Salinas

9

More Than 7

 

28:56.80

13:35:53.30

11:28.70

37

1035

Sam Kelley

12

More Than 7

 

29:33.80

14:05:27.10

12:05.70

38

1030

Jonathon Grypp

9

More Than 7

 

30:23.30

14:35:50.40

12:55.20

39

1023

Jacob Dukart-Anderson

9

More Than 7

 

33:11.20

15:09:01.60

15:43.10

 
Team - Freeburg Finish Position - 2
Team Score (places): 128 Team Score (times): 1:29:35.00 Ave Time:17:55.00
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

927

Corbin Schwable

11

6

6

16:53.20

16:53.20

0:00.00

2

912

Blake Hatter

11

17

23

17:30.40

34:23.60

0:37.20

3

931

Carson Smith

11

20

43

17:50.30

52:13.90

0:57.10

4

932

McKallen Smith

10

38

81

18:36.30

1:10:50.20

1:43.10

5

930

Cade Smith

9

47

128

18:44.80

1:29:35.00

1:51.60

6

935

Evan Wilkerson

9

(80)

(208)

19:29.00

1:49:04.00

2:35.80

7

909

Ben Fiedler

12

(82)

(290)

19:30.80

2:08:34.80

2:37.60

8

934

James Trentman

9

More Than 7

 

19:36.90

2:28:11.70

2:43.70

9

907

Connor Crowl

10

More Than 7

 

19:57.70

2:48:09.40

3:04.50

10

926

Aidan Schlichting

10

More Than 7

 

20:26.10

3:08:35.50

3:32.90

11

919

David Oliver

11

More Than 7

 

20:37.60

3:29:13.10

3:44.40

12

908

Nathan Erwin

12

More Than 7

 

20:50.00

3:50:03.10

3:56.80

13

925

Jacob Rickert

10

More Than 7

 

21:44.30

4:11:47.40

4:51.10

14

920

Cole Parker

10

More Than 7

 

22:10.00

4:33:57.40

5:16.80

15

906

Elliot Crowder

10

More Than 7

 

22:31.40

4:56:28.80

5:38.20

16

923

Nolan Reinneck

10

More Than 7

 

22:31.70

5:19:00.50

5:38.50

17

916

Joshua Merz

9

More Than 7

 

22:48.80

5:41:49.30

5:55.60

18

921

Jack Parker

10

More Than 7

 

22:56.30

6:04:45.60

6:03.10

19

904

Alex Aguirre

10

More Than 7

 

23:04.50

6:27:50.10

6:11.30

20

933

Adam Stein

10

More Than 7

 

23:09.90

6:51:00.00

6:16.70

21

905

Logan Causey

10

More Than 7

 

23:15.60

7:14:15.60

6:22.40

22

917

Landon Miles

11

More Than 7

 

23:21.60

7:37:37.20

6:28.40

23

924

Austin Reyling

10

More Than 7

 

24:33.80

8:02:11.00

7:40.60

24

914

Evan Lucas

11

More Than 7

 

25:17.70

8:27:28.70

8:24.50

25

929

Tate Shepherd

12

More Than 7

 

25:24.80

8:52:53.50

8:31.60

26

910

Caleb Gebke

10

More Than 7

 

26:06.40

9:18:59.90

9:13.20

27

911

Colin Gray

11

More Than 7

 

28:10.30

9:47:10.20

11:17.10

 
Team - Notre Dame (Cape Girardeau) Finish Position - 3
Team Score (places): 198 Team Score (times): 1:31:37.70 Ave Time:18:19.54
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1113

Benton Keran

11

10

10

17:11.20

17:11.20

0:00.00

2

1115

Blake Morris

10

11

21

17:14.20

34:25.40

0:03.00

3

1114

Gabe Meadors

11

32

53

18:31.70

52:57.10

1:20.50

4

1110

Clayton Eftink

10

70

123

19:19.10

1:12:16.20

2:07.90

5

1118

Andrew West

11

75

198

19:21.50

1:31:37.70

2:10.30

6

1112

Ashton Hopper

11

(85)

(283)

19:34.50

1:51:12.20

2:23.30

7

1116

Cam Scobey

10

(105)

(388)

20:07.80

2:11:20.00

2:56.60

8

1108

Alex Dow

11

More Than 7

 

20:24.90

2:31:44.90

3:13.70

9

1117

James Thurmond

11

More Than 7

 

20:56.70

2:52:41.60

3:45.50

10

1109

David Dugan

11

More Than 7

 

21:00.40

3:13:42.00

3:49.20

11

1107

Alex Albuixech-Robinson

10

More Than 7

 

21:34.20

3:35:16.20

4:23.00

 
Team - Father McGivney Catholic Finish Position - 4
Team Score (places): 205 Team Score (times): 1:32:08.50 Ave Time:18:25.70
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

890

Jefferson Ross Bushur

9

8

8

16:56.20

16:56.20

0:00.00

2

892

Tyler Guthrie

9

24

32

18:04.60

35:00.80

1:08.40

3

888

Zach Brasel

10

44

76

18:42.30

53:43.10

1:46.10

4

891

Tanner Fox

9

61

137

19:07.00

1:12:50.10

2:10.80

5

895

Diego Pacheco

9

68

205

19:18.40

1:32:08.50

2:22.20

6

889

Elijah Burns

11

(99)

(304)

19:56.90

1:52:05.40

3:00.70

7

886

Brandon Arhing

9

(159)

(463)

21:19.80

2:13:25.20

4:23.60

8

893

Washington Alex Loeffler

12

More Than 7

 

23:01.70

2:36:26.90

6:05.50

9

887

Noah Beltramea

9

More Than 7

 

23:18.40

2:59:45.30

6:22.20

10

894

Christian Logue

9

More Than 7

 

26:13.60

3:25:58.90

9:17.40

 
Team - Pinckneyville Finish Position - 5
Team Score (places): 225 Team Score (times): 1:32:45.90 Ave Time:18:33.18
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1138

Garrett Johnson

12

16

16

17:29.40

17:29.40

0:00.00

2

1133

Grant Batteau

12

18

34

17:46.80

35:16.20

0:17.40

3

1143

Liam Oliver

11

36

70

18:33.80

53:50.00

1:04.40

4

1132

Dustin Bartnicki

12

49

119

18:48.00

1:12:38.00

1:18.60

5

1135

Daniel Garavaglia

9

106

225

20:07.90

1:32:45.90

2:38.50

6

1134

Noah Conner

11

(125)

(350)

20:32.20

1:53:18.10

3:02.80

7

1137

Grant Jausel

12

(140)

(490)

20:52.80

2:14:10.90

3:23.40

8

1145

Josh Wright

11

More Than 7

 

22:13.40

2:36:24.30

4:44.00

9

1144

James Robb

9

More Than 7

 

22:35.10

2:58:59.40

5:05.70

10

1142

Trent Morgenstern

9

More Than 7

 

22:38.00

3:21:37.40

5:08.60

11

1136

Caleb Geary

11

More Than 7

 

25:01.80

3:46:39.20

7:32.40

12

1140

Reid Keene

9

More Than 7

 

25:50.00

4:12:29.20

8:20.60

13

1141

Will Martin

12

More Than 7

 

31:42.90

4:44:12.10

14:13.50

 
Team - Columbia Finish Position - 6
Team Score (places): 255 Team Score (times): 1:34:22.70 Ave Time:18:52.54
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

805

Eli King

12

29

29

18:22.20

18:22.20

0:00.00

2

813

Ethan Sturm

10

46

75

18:43.90

37:06.10

0:21.70

3

801

Joshua Foster

12

50

125

18:49.20

55:55.30

0:27.00

4

802

Ryan Groszek

11

64

189

19:12.00

1:15:07.30

0:49.80

5

812

Tristan Oestrich

10

66

255

19:15.40

1:34:22.70

0:53.20

6

795

Caleb Bahr

10

(87)

(342)

19:38.20

1:54:00.90

1:16.00

7

796

Nick Bahr

12

(95)

(437)

19:53.20

2:13:54.10

1:31.00

8

800

Dominic Dalpoas

9

More Than 7

 

20:11.40

2:34:05.50

1:49.20

9

807

Jake Koenigstein

12

More Than 7

 

20:42.00

2:54:47.50

2:19.80

10

799

Curtis Crossley

10

More Than 7

 

21:30.20

3:16:17.70

3:08.00

11

797

Richard Barker

10

More Than 7

 

22:26.70

3:38:44.40

4:04.50

12

809

John Maxwell

11

More Than 7

 

23:07.50

4:01:51.90

4:45.30

13

806

Isaac Kmucha

11

More Than 7

 

23:36.40

4:25:28.30

5:14.20

14

798

Nick Bierman

11

More Than 7

 

23:47.70

4:49:16.00

5:25.50

 
Team - Mater Dei Finish Position - 7
Team Score (places): 263 Team Score (times): 1:33:28.80 Ave Time:18:41.76
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1059

Luke Goebel

12

3

3

16:36.10

16:36.10

0:00.00

2

1065

Kevin Medlin

12

33

36

18:31.90

35:08.00

1:55.80

3

1057

Alex Detmer

11

57

93

19:00.40

54:08.40

2:24.30

4

1055

Andrew Stevenson

10

62

155

19:08.30

1:13:16.70

2:32.20

5

1060

Steve Hirte

9

108

263

20:12.10

1:33:28.80

3:36.00

6

1068

James Sullivan

11

(113)

(376)

20:17.50

1:53:46.30

3:41.40

7

1070

Nick Wolden

11

(155)

(531)

21:18.20

2:15:04.50

4:42.10

8

1056

Ryan Clancy

10

More Than 7

 

21:19.70

2:36:24.20

4:43.60

9

1064

Tommy Marron

9

More Than 7

 

21:40.60

2:58:04.80

5:04.50

10

1058

Matt Fuehne

10

More Than 7

 

23:33.70

3:21:38.50

6:57.60

11

1066

Will Schleper

11

More Than 7

 

24:51.90

3:46:30.40

8:15.80

12

1063

Colby Litteken

10

More Than 7

 

25:11.70

4:11:42.10

8:35.60

13

1062

Adam Klostermann

9

More Than 7

 

27:41.90

4:39:24.00

11:05.80

14

1072

Luke Zurliene

10

More Than 7

 

35:47.30

5:15:11.30

19:11.20

 
Team - Farmington Finish Position - 8
Team Score (places): 294 Team Score (times): 1:34:15.20 Ave Time:18:51.04
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

875

Jacob Oyler

12

7

7

16:54.10

16:54.10

0:00.00

2

876

Adam Perry

9

28

35

18:21.40

35:15.50

1:27.30

3

867

Gage DeBlois

11

41

76

18:40.60

53:56.10

1:46.50

4

883

Sammy Wileman

11

84

160

19:34.30

1:13:30.40

2:40.20

5

865

Bryan Contreras

9

134

294

20:44.80

1:34:15.20

3:50.70

6

868

Alex Green

10

(135)

(429)

20:45.70

1:55:00.90

3:51.60

7

880

Evan Robinson

12

(137)

(566)

20:47.50

2:15:48.40

3:53.40

8

869

CJ Hart

11

More Than 7

 

20:54.10

2:36:42.50

4:00.00

9

874

Caylen Nielson

10

More Than 7

 

21:47.40

2:58:29.90

4:53.30

10

861

Jessy Amsden

11

More Than 7

 

22:03.60

3:20:33.50

5:09.50

11

872

Chuckie Lambert

11

More Than 7

 

22:16.90

3:42:50.40

5:22.80

12

864

Parker Bowman

11

More Than 7

 

22:35.50

4:05:25.90

5:41.40

13

862

Gavin Anderson

9

More Than 7

 

22:59.90

4:28:25.80

6:05.80

14

863

Zach Barron

12

More Than 7

 

23:03.30

4:51:29.10

6:09.20

15

884

Parker Wilson

9

More Than 7

 

23:43.80

5:15:12.90

6:49.70

 
Team - Nashville Finish Position - 9
Team Score (places): 304 Team Score (times): 1:34:47.20 Ave Time:18:57.44
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1090

Brandon Schnitker

12

13

13

17:25.30

17:25.30

0:00.00

2

1091

Caleb Zgonina

12

30

43

18:23.30

35:48.60

0:58.00

3

1088

Gavin Love

10

60

103

19:03.80

54:52.40

1:38.50

4

1085

Landon Davis

11

81

184

19:29.40

1:14:21.80

2:04.10

5

1083

Evan Anderson

11

120

304

20:25.40

1:34:47.20

3:00.10

6

1087

Zachary Langa

12

(220)

(524)

23:17.50

1:58:04.70

5:52.20

7

1084

Derek Baugh

10

(224)

(748)

23:26.10

2:21:30.80

6:00.80

8

1086

Gabriel Fieber

9

More Than 7

 

25:10.10

2:46:40.90

7:44.80

 
Team - Steeleville Finish Position - 10
Team Score (places): 309 Team Score (times): 1:35:27.90 Ave Time:19:05.58
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1251

Logan Fulkerson

10

27

27

18:16.70

18:16.70

0:00.00

2

1248

Gavin Conway

11

51

78

18:49.20

37:05.90

0:32.50

3

1254

AJ Stearns

11

55

133

18:55.60

56:01.50

0:38.90

4

1250

Jacob Fedderke

12

73

206

19:20.40

1:15:21.90

1:03.70

5

1252

Owen Gross

11

103

309

20:06.00

1:35:27.90

1:49.30

6

1246

Austin Block

12

(142)

(451)

20:53.70

1:56:21.60

2:37.00

7

1256

Connor Warhausen

11

(166)

(617)

21:31.10

2:17:52.70

3:14.40

8

1249

Ray Dagner

9

More Than 7

 

23:34.90

2:41:27.60

5:18.20

9

1245

Luke Bartens

10

More Than 7

 

24:18.10

3:05:45.70

6:01.40

10

1253

Drake Smith

9

More Than 7

 

27:48.90

3:33:34.60

9:32.20

11

1244

Robbie Axtell

12

More Than 7

 

27:52.00

4:01:26.60

9:35.30

 
Team - St. Teresa Finish Position - 11
Team Score (places): 323 Team Score (times): 1:34:36.40 Ave Time:18:55.28
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1243

Jackson Stewart

11

1

1

16:29.00

16:29.00

0:00.00

2

1241

Tyler Ohl

10

54

55

18:53.60

35:22.60

2:24.60

3

1236

Cayden Brilley

12

63

118

19:10.20

54:32.80

2:41.20

4

1237

Adrian Caceres

11

98

216

19:55.70

1:14:28.50

3:26.70

5

1238

Jack Dunscomb

12

107

323

20:07.90

1:34:36.40

3:38.90

6

1240

Jacquard Jones

9

(231)

(554)

24:07.20

1:58:43.60

7:38.20

 
Team - St. Anthony Finish Position - 12
Team Score (places): 345 Team Score (times): 1:36:26.20 Ave Time:19:17.24
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1220

Brian Dust

9

31

31

18:30.80

18:30.80

0:00.00

2

1224

Clayton Helmink

12

52

83

18:51.40

37:22.20

0:20.60

3

1227

Walsh Kennan

9

69

152

19:19.00

56:41.20

0:48.20

4

1221

Austin Faber

9

93

245

19:47.20

1:16:28.40

1:16.40

5

1230

Tegeler Noah

9

100

345

19:57.80

1:36:26.20

1:27.00

6

1233

Wiedman Ty

9

(116)

(461)

20:21.30

1:56:47.50

1:50.50

7

1219

Drew Dust

9

(129)

(590)

20:35.20

2:17:22.70

2:04.40

8

1232

Caleb Schwing

9

More Than 7

 

21:39.10

2:39:01.80

3:08.30

9

1228

Ollie Kingery

11

More Than 7

 

21:53.90

3:00:55.70

3:23.10

10

1222

Augie Heal

12

More Than 7

 

22:26.00

3:23:21.70

3:55.20

11

1225

Schuette James

9

More Than 7

 

22:44.60

3:46:06.30

4:13.80

12

1223

Dylan Helmink

9

More Than 7

 

23:32.40

4:09:38.70

5:01.60

13

1229

Will Niebrugge

11

More Than 7

 

23:53.40

4:33:32.10

5:22.60

14

1234

Tom Unkraut

9

More Than 7

 

24:30.60

4:58:02.70

5:59.80

15

1226

Will Kabbes

10

More Than 7

 

25:43.80

5:23:46.50

7:13.00

16

1235

Will Willenborg

12

More Than 7

 

27:10.70

5:50:57.20

8:39.90

 
Team - Rochester Finish Position - 13
Team Score (places): 353 Team Score (times): 1:35:51.40 Ave Time:19:10.28
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1161

Josh Cable

12

12

12

17:23.20

17:23.20

0:00.00

2

1171

Colton Mitchell

11

72

84

19:19.90

36:43.10

1:56.70

3

1165

Matt Herren

9

74

158

19:20.60

56:03.70

1:57.40

4

1172

Danny Ryan

11

91

249

19:41.30

1:15:45.00

2:18.10

5

1162

Nate Cross

10

104

353

20:06.40

1:35:51.40

2:43.20

6

1176

Jacob Western

10

(115)

(468)

20:19.60

1:56:11.00

2:56.40

7

1173

Elliot Staley

10

(128)

(596)

20:34.80

2:16:45.80

3:11.60

8

1164

Grayson Hatch

10

More Than 7

 

21:11.30

2:37:57.10

3:48.10

9

1163

Andrew Day

9

More Than 7

 

21:17.80

2:59:14.90

3:54.60

10

1170

Ryan McClintoc

10

More Than 7

 

21:58.60

3:21:13.50

4:35.40

11

1167

Troy Hofstrand

11

More Than 7

 

22:07.80

3:43:21.30

4:44.60

12

1174

Braden Stock

10

More Than 7

 

23:04.10

4:06:25.40

5:40.90

13

1169

Alex Livengood

9

More Than 7

 

31:03.30

4:37:28.70

13:40.10

 
Team - Herrin Finish Position - 14
Team Score (places): 378 Team Score (times): 1:36:14.20 Ave Time:19:14.84
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

982

Michael Oliver

11

9

9

16:58.60

16:58.60

0:00.00

2

987

Colton Towle

12

40

49

18:40.50

35:39.10

1:41.90

3

983

Logan Pierce

11

42

91

18:41.60

54:20.70

1:43.00

4

972

Damen Bordner

11

141

232

20:53.40

1:15:14.10

3:54.80

5

974

David Carlson

11

146

378

21:00.10

1:36:14.20

4:01.50

6

988

Bryce Williamson

11

(151)

(529)

21:04.00

1:57:18.20

4:05.40

7

973

Anthony Bowling

11

(206)

(735)

22:45.30

2:20:03.50

5:46.70

8

981

Lance Mattingly

9

More Than 7

 

23:00.40

2:43:03.90

6:01.80

9

979

Nicholas Kane

11

More Than 7

 

23:01.10

3:06:05.00

6:02.50

10

985

Victor Sanchez

10

More Than 7

 

24:50.90

3:30:55.90

7:52.30

11

971

Nick Bartelsmeyer

12

More Than 7

 

24:51.30

3:55:47.20

7:52.70

12

977

Colton Haught

10

More Than 7

 

25:59.60

4:21:46.80

9:01.00

 
Team - Wesclin Finish Position - 15
Team Score (places): 384 Team Score (times): 1:35:52.80 Ave Time:19:10.56
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1274

Justin Mumford

9

2

2

16:35.10

16:35.10

0:00.00

2

1276

Reiss Wegman

12

19

21

17:49.20

34:24.30

1:14.10

3

1267

Drew Detmer

12

37

58

18:34.30

52:58.60

1:59.20

4

1272

Bryan Knopp

12

152

210

21:06.60

1:14:05.20

4:31.50

5

1269

Sam Gustafson

11

174

384

21:47.60

1:35:52.80

5:12.50

6

1271

Jason Kattenbraker

10

(210)

(594)

22:51.80

1:58:44.60

6:16.70

7

1275

Austin Newell

12

(222)

(816)

23:20.80

2:22:05.40

6:45.70

8

1268

Taylor Gooch

11

More Than 7

 

23:46.10

2:45:51.50

7:11.00

9

1273

Trey Macke

12

More Than 7

 

30:48.40

3:16:39.90

14:13.30

 
Team - Hamilton County Finish Position - 16
Team Score (places): 395 Team Score (times): 1:37:17.20 Ave Time:19:27.44
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

951

Hunter Braden

11

48

48

18:46.30

18:46.30

0:00.00

2

953

Trenton Butler

12

53

101

18:52.60

37:38.90

0:06.30

3

967

Theron Smith

10

88

189

19:38.40

57:17.30

0:52.10

4

958

Logan Hunt

12

89

278

19:38.50

1:16:55.80

0:52.20

5

964

Kaden Richards

10

117

395

20:21.40

1:37:17.20

1:35.10

6

970

Adam Wellen

10

(121)

(516)

20:26.30

1:57:43.50

1:40.00

7

965

Matt Rubenacker

12

(123)

(639)

20:28.20

2:18:11.70

1:41.90

8

960

Keegan Johnson

9

More Than 7

 

21:20.60

2:39:32.30

2:34.30

9

962

Colin Meade

11

More Than 7

 

22:18.80

3:01:51.10

3:32.50

10

952

Trace Butler

9

More Than 7

 

22:19.00

3:24:10.10

3:32.70

11

950

Clancy Bond

10

More Than 7

 

23:31.90

3:47:42.00

4:45.60

12

959

Raegan Irwin

11

More Than 7

 

23:38.60

4:11:20.60

4:52.30

13

968

Austin Stanley

10

More Than 7

 

24:49.20

4:36:09.80

6:02.90

14

961

Will Jones

10

More Than 7

 

25:28.90

5:01:38.70

6:42.60

15

954

Clayton Cross

12

More Than 7

 

25:49.20

5:27:27.90

7:02.90

16

969

Ian Stover

9

More Than 7

 

26:33.60

5:54:01.50

7:47.30

17

956

Dylan Halley

10

More Than 7

 

27:36.00

6:21:37.50

8:49.70

18

955

Seth Davenport

10

More Than 7

 

31:43.20

6:53:20.70

12:56.90

 
Team - Red Bud Finish Position - 17
Team Score (places): 420 Team Score (times): 1:38:11.10 Ave Time:19:38.22
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1151

Garrett Headen

12

34

34

18:32.40

18:32.40

0:00.00

2

1149

Wyatt DuClos

12

59

93

19:00.90

37:33.30

0:28.50

3

1157

Alex Sievers

11

71

164

19:19.90

56:53.20

0:47.50

4

1152

Edward Miller

10

79

243

19:28.50

1:16:21.70

0:56.10

5

1154

Adam Nicholson

12

177

420

21:49.40

1:38:11.10

3:17.00

6

1155

Eric Prange

11

(188)

(608)

22:13.20

2:00:24.30

3:40.80

7

1159

Parker Sondag

12

(198)

(806)

22:24.90

2:22:49.20

3:52.50

8

1158

Jack Simpson

11

More Than 7

 

22:41.80

2:45:31.00

4:09.40

9

1147

Nolan Brookman

12

More Than 7

 

23:59.20

3:09:30.20

5:26.80

10

1150

Nate Gonzalez

11

More Than 7

 

23:59.20

3:33:29.40

5:26.80

11

1160

Brandon Voss

9

More Than 7

 

24:08.80

3:57:38.20

5:36.40

12

1146

Josh Birke

10

More Than 7

 

25:47.80

4:23:26.00

7:15.40

13

1156

Logan Schoenbeck

10

More Than 7

 

25:51.50

4:49:17.50

7:19.10

 
Team - Fairfield Finish Position - 18
Team Score (places): 472 Team Score (times): 1:39:11.60 Ave Time:19:50.32
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

856

Jazale O'Neal

11

65

65

19:14.30

19:14.30

0:00.00

2

858

Cody Todd

11

83

148

19:32.40

38:46.70

0:18.10

3

853

Michael Harvey

11

92

240

19:42.00

58:28.70

0:27.70

4

854

Ethan Kakac

12

101

341

20:02.10

1:18:30.80

0:47.80

5

851

Cole Clark

11

131

472

20:40.80

1:39:11.60

1:26.50

6

857

Austin Schuster

9

(147)

(619)

21:00.20

2:00:11.80

1:45.90

7

859

Aaron Walker

11

(148)

(767)

21:01.80

2:21:13.60

1:47.50

8

850

Jacob Britt

9

More Than 7

 

21:41.80

2:42:55.40

2:27.50

9

852

Lucas Halbert

9

More Than 7

 

25:14.90

3:08:10.30

6:00.60

 
Team - East St. Louis Finish Position - 19
Team Score (places): 479 Team Score (times): 1:39:02.90 Ave Time:19:48.58
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

836

BRYUAN MANUEL

12

22

22

17:57.10

17:57.10

0:00.00

2

837

KORTEZ MATTHEWS

11

94

116

19:47.60

37:44.70

1:50.50

3

844

DAMIAN SMITH

12

97

213

19:55.60

57:40.30

1:58.50

4

849

JAMES YOUNG

12

130

343

20:36.30

1:18:16.60

2:39.20

5

845

CAMERON WALKER

136

479

20:46.30

1:39:02.90

2:49.20

6

835

MARCUS LAMPLEY

10

(185)

(664)

22:05.10

2:01:08.00

4:08.00

7

838

RAYMOND MIX

12

(221)

(885)

23:18.50

2:24:26.50

5:21.40

8

831

DEMONTRE DOWD

10

More Than 7

 

23:44.90

2:48:11.40

5:47.80

9

832

THOMAS HARRIS

11

More Than 7

 

26:39.70

3:14:51.10

8:42.60

 
Team - Saxony Lutheran Finish Position - 20
Team Score (places): 484 Team Score (times): 1:38:30.30 Ave Time:19:42.06
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1178

Caleb Cornelius

11

4

4

16:40.20

16:40.20

0:00.00

2

1182

Austin Mueller

11

96

100

19:53.70

36:33.90

3:13.50

3

1180

Sam Elfrink

11

110

210

20:15.50

56:49.40

3:35.30

4

1177

Nolan Brown

12

114

324

20:19.10

1:17:08.50

3:38.90

5

1181

Andrew Hyatt

10

160

484

21:21.80

1:38:30.30

4:41.60

6

1179

Cyrus Cornelius

9

(187)

(671)

22:10.30

2:00:40.60

5:30.10

7

1183

Nick Shaw

11

(209)

(880)

22:51.50

2:23:32.10

6:11.30

8

1184

Sam Varnon

10

More Than 7

 

23:39.80

2:47:11.90

6:59.60

 
Team - Okawville Finish Position - 21
Team Score (places): 518 Team Score (times): 1:40:17.50 Ave Time:20:03.50
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1121

Lucas Frederking

9

76

76

19:24.60

19:24.60

0:00.00

2

1129

Tyler Roesener

12

78

154

19:27.80

38:52.40

0:03.20

3

1120

Kaleb Bowers

11

109

263

20:14.50

59:06.90

0:49.90

4

1127

Payton Riechmann

11

112

375

20:15.80

1:19:22.70

0:51.20

5

1131

Caleb Unverfehrt

9

143

518

20:54.80

1:40:17.50

1:30.20

6

1123

Daniel Jansen

9

(184)

(702)

22:04.80

2:02:22.30

2:40.20

7

1130

Nick Rulevish

9

(207)

(909)

22:46.70

2:25:09.00

3:22.10

8

1128

Russell Rodely

12

More Than 7

 

23:13.90

2:48:22.90

3:49.30

9

1125

Allen Mueth

11

More Than 7

 

23:46.90

3:12:09.80

4:22.30

10

1126

Drew Riechmann

11

More Than 7

 

23:57.20

3:36:07.00

4:32.60

11

1124

Nathan Lintker

9

More Than 7

 

24:37.00

4:00:44.00

5:12.40

12

1122

Kole Jackson

9

More Than 7

 

26:01.40

4:26:45.40

6:36.80

13

1119

Ethan Bening

10

More Than 7

 

27:15.60

4:54:01.00

7:51.00

 
Team - Carterville Finish Position - 22
Team Score (places): 601 Team Score (times): 1:41:23.00 Ave Time:20:16.60
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

770

Austin Knight

12

5

5

16:47.70

16:47.70

0:00.00

2

764

Chris Ballard

10

111

116

20:15.60

37:03.30

3:27.90

3

773

Cody Rector

11

124

240

20:29.20

57:32.50

3:41.50

4

768

Connor Harris

9

165

405

21:28.10

1:19:00.60

4:40.40

5

772

Chase McCrary

10

196

601

22:22.40

1:41:23.00

5:34.70

6

774

Quinn Rogers

9

(199)

(800)

22:26.70

2:03:49.70

5:39.00

7

777

Brandyn Wiseman

11

(226)

(1026)

23:38.30

2:27:28.00

6:50.60

8

769

Henry Jackson

9

More Than 7

 

24:01.50

2:51:29.50

7:13.80

9

767

Connor Giblin

9

More Than 7

 

24:40.60

3:16:10.10

7:52.90

10

765

Caleb Deponai

9

More Than 7

 

24:40.60

3:40:50.70

7:52.90

11

771

Benjamin Konvalinka

10

More Than 7

 

24:56.70

4:05:47.40

8:09.00

 
Team - Lutheran North Finish Position - 23
Team Score (places): 659 Team Score (times): 1:44:13.50 Ave Time:20:50.70
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1004

Isaac Stout

11

14

14

17:26.30

17:26.30

0:00.00

2

997

Joey Jolly

11

77

91

19:26.30

36:52.60

2:00.00

3

1002

Marcus Smith

12

126

217

20:34.00

57:26.60

3:07.70

4

1001

Elijah Phillips

9

217

434

23:13.00

1:20:39.60

5:46.70

5

1005

Braiden Wade

10

225

659

23:33.90

1:44:13.50

6:07.60

6

1000

Alexander Paul

10

(241)

(900)

26:01.30

2:10:14.80

8:35.00

7

994

DaVion Ford

9

(245)

(1145)

26:29.80

2:36:44.60

9:03.50

8

998

Anthony Krato

11

More Than 7

 

27:07.20

3:03:51.80

9:40.90

9

1003

Temohn Staches

10

More Than 7

 

27:57.60

3:31:49.40

10:31.30

10

993

Elijah Day

9

More Than 7

 

28:14.00

4:00:03.40

10:47.70

11

999

Nathan Laesch

9

More Than 7

 

29:41.10

4:29:44.50

12:14.80

 
Team - New Athens Finish Position - 24
Team Score (places): 692 Team Score (times): 1:44:48.70 Ave Time:20:57.74
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1101

Deric Maurer

11

45

45

18:42.70

18:42.70

0:00.00

2

1106

Owen Whitworth

10

86

131

19:35.00

38:17.70

0:52.30

3

1093

Devin Caswell

12

170

301

21:37.10

59:54.80

2:54.40

4

1095

Chandler Hoffman

10

176

477

21:48.60

1:21:43.40

3:05.90

5

1094

Max Fowler

12

215

692

23:05.30

1:44:48.70

4:22.60

6

1100

Joel Mattingly

12

(219)

(911)

23:17.10

2:08:05.80

4:34.40

7

1099

Noah Lintker

10

(223)

(1134)

23:23.80

2:31:29.60

4:41.10

8

1098

Tim Lanham

11

More Than 7

 

23:57.50

2:55:27.10

5:14.80

9

1102

Sean Osborn

10

More Than 7

 

23:59.90

3:19:27.00

5:17.20

10

1103

Jacob Poirot

9

More Than 7

 

24:36.30

3:44:03.30

5:53.60

11

1105

William Ridlen

11

More Than 7

 

25:35.50

4:09:38.80

6:52.80

12

1096

Cameron Juenger

12

More Than 7

 

26:56.80

4:36:35.60

8:14.10

13

1092

Jacob Burgin

9

More Than 7

 

27:43.30

5:04:18.90

9:00.60

14

1097

Ryan Juenger

9

More Than 7

 

30:50.50

5:35:09.40

12:07.80

 
Team - Gibault Finish Position - 25
Team Score (places): 694 Team Score (times): 1:44:26.60 Ave Time:20:53.32
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

947

Elgin Scherff

11

43

43

18:41.70

18:41.70

0:00.00

2

940

Josh Eichholz

10

153

196

21:07.60

39:49.30

2:25.90

3

949

Cole Warden

10

154

350

21:14.20

1:01:03.50

2:32.50

4

938

Liam Brauer

10

171

521

21:37.50

1:22:41.00

2:55.80

5

937

Matt Bircher

12

173

694

21:45.60

1:44:26.60

3:03.90

6

941

Austin Gertison

11

(175)

(869)

21:48.40

2:06:15.00

3:06.70

7

939

Joe Busch

12

(190)

(1059)

22:15.30

2:28:30.30

3:33.60

8

945

Jacob Muehlhner

10

More Than 7

 

23:33.20

2:52:03.50

4:51.50

9

944

Josh Kuecker

11

More Than 7

 

25:03.90

3:17:07.40

6:22.20

10

942

Ben Gula

11

More Than 7

 

25:08.10

3:42:15.50

6:26.40

11

936

Seth Berenz

11

More Than 7

 

25:52.50

4:08:08.00

7:10.80

12

943

Nick Gula

11

More Than 7

 

32:14.80

4:40:22.80

13:33.10

 
Team - Calvary Lutheran Finish Position - 26
Team Score (places): 715 Team Score (times): 1:45:44.10 Ave Time:21:08.82
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

758

Reece Going

11

90

90

19:38.50

19:38.50

0:00.00

2

756

Cole Going

9

102

192

20:04.70

39:43.20

0:26.20

3

757

Grant Going

9

122

314

20:28.10

1:00:11.30

0:49.60

4

759

Josh Thieme

9

172

486

21:39.90

1:21:51.20

2:01.40

5

754

Isaiah Barg

9

229

715

23:52.90

1:45:44.10

4:14.40

 
Team - Breese Central Finish Position - 27
Team Score (places): 765 Team Score (times): 1:46:15.30 Ave Time:21:15.06
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

752

Logan Van Ness

12

118

118

20:24.00

20:24.00

0:00.00

2

747

Noah Hollenkamp

11

144

262

20:58.00

41:22.00

0:34.00

3

744

Will Detmer

9

156

418

21:18.70

1:02:40.70

0:54.70

4

748

Alex Huegen

11

158

576

21:19.40

1:24:00.10

0:55.40

5

746

Jonathan Durbin

9

189

765

22:15.20

1:46:15.30

1:51.20

6

750

Cole Ratermann

10

(213)

(978)

23:01.10

2:09:16.40

2:37.10

7

745

Caleb Duke

12

(216)

(1194)

23:09.30

2:32:25.70

2:45.30

 
Team - Sparta Finish Position - 28
Team Score (places): 797 Team Score (times): 1:47:48.90 Ave Time:21:33.78
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1212

Isaac Sinn

10

56

56

18:56.30

18:56.30

0:00.00

2

1204

Eli Hamilton

11

162

218

21:24.90

40:21.20

2:28.60

3

1208

Caton Ramos

12

168

386

21:34.60

1:01:55.80

2:38.30

4

1207

Dustin Lohman

11

183

569

22:02.90

1:23:58.70

3:06.60

5

1211

Brandt Self

12

228

797

23:50.20

1:47:48.90

4:53.90

6

1205

Asa Ledbetter

10

(236)

(1033)

25:30.60

2:13:19.50

6:34.30

7

1201

Dayton Baue

9

(242)

(1275)

26:06.10

2:39:25.60

7:09.80

 
Team - Chester Finish Position - 29
Team Score (places): 811 Team Score (times): 1:47:11.20 Ave Time:21:26.24
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

782

Ronin Doiron

10

133

133

20:43.90

20:43.90

0:00.00

2

778

Trent Bierman

11

150

283

21:03.10

41:47.00

0:19.20

3

784

Jordan Hughes

9

164

447

21:26.60

1:03:13.60

0:42.70

4

783

Josh Haberberger

12

167

614

21:33.60

1:24:47.20

0:49.70

5

781

Jakob Cushman

11

197

811

22:24.00

1:47:11.20

1:40.10

6

779

Lance Bohnert

12

(200)

(1011)

22:27.80

2:09:39.00

1:43.90

7

785

Ian Reith

10

(205)

(1216)

22:41.10

2:32:20.10

1:57.20

8

788

Zach Zappa

12

More Than 7

 

22:52.80

2:55:12.90

2:08.90

9

780

Mitchell Colonel

12

More Than 7

 

23:54.80

3:19:07.70

3:10.90

 
Team - Dupo Finish Position - 30
Team Score (places): 816 Team Score (times): 1:47:32.10 Ave Time:21:30.42
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

826

Nathan Taylor

10

132

132

20:43.50

20:43.50

0:00.00

2

827

Kyle Yancy

9

139

271

20:50.00

41:33.50

0:06.50

3

824

Keyonte Scarbrough

9

169

440

21:35.60

1:03:09.10

0:52.10

4

821

Austin Brockman

12

181

621

22:01.70

1:25:10.80

1:18.20

5

825

Jacob Taylor

9

195

816

22:21.30

1:47:32.10

1:37.80

6

822

Braden Koonce

10

(218)

(1034)

23:15.90

2:10:48.00

2:32.40

7

820

Brady Beggs

12

(250)

(1284)

32:24.40

2:43:12.40

11:40.90

 
Team - Althoff Finish Position - 31
Team Score (places): 851 Team Score (times): 1:48:23.20 Ave Time:21:40.64
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

740

Braden Voss

9

145

145

20:58.70

20:58.70

0:00.00

2

734

Joseph Long

9

163

308

21:25.50

42:24.20

0:26.80

3

730

Jonathan Dori

11

178

486

21:50.50

1:04:14.70

0:51.80

4

736

Matthew Minkck

10

179

665

21:58.20

1:26:12.90

0:59.50

5

731

Jonathan Dykstra

12

186

851

22:10.30

1:48:23.20

1:11.60

6

729

Isaiah Bernal

10

(227)

(1078)

23:46.00

2:12:09.20

2:47.30

7

732

Darion Heavens

9

(233)

(1311)

24:18.80

2:36:28.00

3:20.10

8

735

Isaiah Lyke

9

More Than 7

 

25:59.50

3:02:27.50

5:00.80

9

739

Ben Underwood

12

More Than 7

 

26:49.30

3:29:16.80

5:50.60

 
Team - Staunton Finish Position - 32
Team Score (places): 914 Team Score (times): 1:50:11.80 Ave Time:22:02.36
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

2482

Lucas Schaaf

157

157

21:19.30

21:19.30

0:00.00

2

2478

Brandon Wagoner

161

318

21:23.80

42:43.10

0:04.50

3

2479

Brent Kinder

192

510

22:18.00

1:05:01.10

0:58.70

4

2481

Ethan VanPutte

193

703

22:18.50

1:27:19.60

0:59.20

5

2485

Noah Pickerill

211

914

22:52.20

1:50:11.80

1:32.90

6

2486

Josh Schuette

(212)

(1126)

22:58.00

2:13:09.80

1:38.70

7

2484

Ethan Ogata

(214)

(1340)

23:01.10

2:36:10.90

1:41.80

8

2483

Jeremy McAdams

More Than 7

 

26:21.10

3:02:32.00

5:01.80

 
Team - Valmeyer Finish Position - 33
Team Score (places): 927 Team Score (times): 1:53:18.90 Ave Time:22:39.78
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1257

Ryan Brinkman

12

127

127

20:34.60

20:34.60

0:00.00

2

1260

Jake Krekel

12

149

276

21:02.00

41:36.60

0:27.40

3

1261

Jacob Mosbacher

10

203

479

22:37.90

1:04:14.50

2:03.30

4

1264

Logan Whitlock

9

204

683

22:40.80

1:26:55.30

2:06.20

5

1259

Logan Henerfauth

9

244

927

26:23.60

1:53:18.90

5:49.00

6

1258

James Eschmann

9

(246)

(1173)

27:29.40

2:20:48.30

6:54.80

 
Team - Southwestern Finish Position - 34
Team Score (places): 928 Team Score (times): 1:53:50.90 Ave Time:22:46.18
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1197

Grant Seniker

12

67

67

19:16.90

19:16.90

0:00.00

2

1199

Derek Watson

10

191

258

22:17.00

41:33.90

3:00.10

3

1194

Jordan Catheroll

11

201

459

22:30.50

1:04:04.40

3:13.60

4

1195

Colby Dankenbring

10

230

689

23:56.20

1:28:00.60

4:39.30

5

1196

Jason Hendricks

12

239

928

25:50.30

1:53:50.90

6:33.40

 
Team - First Baptist Academy Finish Position - 35
Team Score (places): 941 Team Score (times): 1:59:37.50 Ave Time:23:55.50
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

896

Will Brant

11

35

35

18:33.80

18:33.80

0:00.00

2

901

Heavyn Halwood

9

182

217

22:02.20

40:36.00

3:28.40

3

903

Sam Parrish

9

234

451

24:52.80

1:05:28.80

6:19.00

4

902

Parker Hartman

10

243

694

26:07.30

1:31:36.10

7:33.50

5

900

Adam Fike

12

247

941

28:01.40

1:59:37.50

9:27.60

6

899

Logan Burgener

11

(249)

(1190)

31:57.90

2:31:35.40

13:24.10

 
Team - Murphysboro Finish Position - 36
Team Score (places): 988 Team Score (times): 1:54:36.40 Ave Time:22:55.28
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

2496

Hayden Mitchell

119

119

20:24.10

20:24.10

0:00.00

2

2499

Vince Shields

194

313

22:21.00

42:45.10

1:56.90

3

2495

Carter Miliur

208

521

22:46.70

1:05:31.80

2:22.60

4

2494

Jaron Gaston

232

753

24:09.60

1:29:41.40

3:45.50

5

2498

Jeremy Noris

235

988

24:55.00

1:54:36.40

4:30.90

6

1278

Owen Webber

(237)

(1225)

25:42.10

2:20:18.50

5:18.00

7

2500

Johnny Watchel

(240)

(1465)

26:00.30

2:46:18.80

5:36.20

 
Team - Metro-East Lutheran Finish Position - 37
Team Score (places): *** Team Score (times): 2:02:02.20 Ave Time:24:24.44
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1077

Josh Jacobsen

11

138

138

20:49.10

20:49.10

0:00.00

2

1082

Jonah Wilson

11

180

318

21:59.20

42:48.30

1:10.10

3

1079

Nathaniel Perry

11

202

520

22:31.40

1:05:19.70

1:42.30

4

1075

Nathanial Fleschert

9

238

758

25:46.70

1:31:06.40

4:57.60

5

1081

Ean Thoron

12

248

1006

30:55.80

2:02:02.20

10:06.70

6

1076

Kevin Harness

9

(251)

(1257)

35:21.90

2:37:24.10

14:32.80

 
Team - Alton Marquette Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

742

Cole DeClue

10

Less Than 5

 

21:11.00

21:11.00

0:00.00

2

741

Seth Cox

12

Less Than 5

 

24:54.00

46:05.00

3:43.00

3

743

Nick Hamm

10

Less Than 5

 

26:06.60

1:12:11.60

4:55.60

 
Team - Carrollton Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

761

Seth Howard

9

Less Than 5

 

20:49.10

20:49.10

0:00.00

2

762

Daniel Vandersand

9

Less Than 5

 

24:55.40

45:44.50

4:06.30

3

760

Zach Beiermann

9

Less Than 5

 

29:15.80

1:15:00.30

8:26.70

 
Team - Decatur Eisenhower Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

815

Colin Brown

10

Less Than 5

 

20:19.10

20:19.10

0:00.00

2

818

Caleb McKinley

9

Less Than 5

 

20:37.70

40:56.80

0:18.60

3

816

Jaquan Gully

9

Less Than 5

 

22:37.00

1:03:33.80

2:17.90

4

817

Parker Lindsey

10

Less Than 5

 

23:52.10

1:27:25.90

3:33.00

 
Team - Springfield Lutheran Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1214

Michael Benning

10

Less Than 5

 

19:20.00

19:20.00

0:00.00

2

1216

Jay McAfee

11

Less Than 5

 

22:03.80

41:23.80

2:43.80

3

1215

David Ludwig

11

Less Than 5

 

23:26.80

1:04:50.60

4:06.80

4

1218

Tommy Tarr

10

Less Than 5

 

25:28.80

1:30:19.40

6:08.80