2917 Tiger Fall Classic

September 06, 2017


Endurance Race Timing http://enduranceracetiming.com

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity 5K

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

200

Luke Goebel Breese (Mater Dei)

16:27.45

5:18/M

12

 

2

2

281

Roland Prenzler Edwardsville

16:41.94

5:23/M

11

 

3

(< 5)

320

Javon Watkins Madison

16:50.40

5:26/M

12

 

4

3

283

Francesco Romano Edwardsville

16:56.84

5:28/M

12

 

5

4

264

Max Hartmann Edwardsville

17:07.59

5:31/M

11

 

6

5

278

Jack Pifer Edwardsville

17:26.64

5:37/M

10

 

7

6

326

Evan Owens Mt. Vernon

17:44.26

5:43/M

12

 

8

7

216

Crede Correll Centralia

17:46.63

5:44/M

11

 

9

8

279

Holden Potter Edwardsville

17:53.88

5:46/M

12

 

10

9

303

Tony Harold Granite City

17:55.78

5:47/M

11

 

11

10

229

Benito Hernandez Collinsville

17:58.33

5:48/M

12

 

12

11

206

Kevin Medlin Breese (Mater Dei)

17:59.12

5:48/M

12

 

13

12

245

Todd Baxter Edwardsville

18:01.33

5:49/M

11

 

14

13

260

Raleigh Brazier Edwardsville

18:09.65

5:51/M

9

 

15

14

321

Nate Blevins Mt. Vernon

18:10.49

5:52/M

12

 

16

15

339

Triston Fornes O'Fallon

18:16.35

5:54/M

10

 

17

16

366

Spencer Woll O'Fallon

18:29.16

5:58/M

12

 

18

17

347

Brendan Krell O'Fallon

18:29.85

5:58/M

11

 

19

18

215

Jared Brothers Centralia

18:30.44

5:58/M

10

 

20

19

378

Cree Stumpf Roxana

18:31.11

5:58/M

11

 

21

20

324

Landon James Mt. Vernon

18:34.18

5:59/M

9

 

22

21

307

Jeremiah Perry Granite City

18:39.51

6:01/M

10

 

23

22

359

Nico Parker O'Fallon

18:41.15

6:02/M

9

 

24

23

341

Braden Gaab O'Fallon

18:45.11

6:03/M

10

 

25

24

335

Eoin Devine O'Fallon

18:45.78

6:03/M

12

 

26

25

384

Caleb Bagwell Troy (Triad)

18:50.02

6:05/M

9

 

27

26

198

Alex Detmer Breese (Mater Dei)

18:51.60

6:05/M

11

 

28

27

323

Eli Epplin Mt. Vernon

18:56.11

6:06/M

9

 

29

28

327

Kevin Perkins Mt. Vernon

18:56.67

6:06/M

9

 

30

29

239

Jacob Sewell Collinsville

19:01.04

6:08/M

12

 

31

30

236

Theo Paxton Collinsville

19:02.54

6:08/M

9

 

32

31

233

Axel Muniz Collinsville

19:04.68

6:09/M

9

 

33

32

329

Jay Reiss Mt. Vernon

19:06.65

6:10/M

11

 

34

33

190

Zachariah Panek Belleville (East)

19:08.38

6:10/M

10

 

35

34

310

Tyler Tindall Granite City

19:08.52

6:10/M

12

 

36

35

195

Quinten Titchenal Belleville (East)

19:09.27

6:11/M

11

 

37

36

183

Jackson Howell Belleville (East)

19:10.52

6:11/M

12

 

38

37

356

Kolson Mendelsohn O'Fallon

19:12.05

6:12/M

11

 

39

38

328

Maliq Petties Mt. Vernon

19:12.92

6:12/M

9

 

40

39

299

Jack Blomme Granite City

19:14.26

6:12/M

12

 

41

40

191

Austin Radden Belleville (East)

19:14.58

6:12/M

11

 

42

41

209

Andrew Stevenson Breese (Mater Dei)

19:14.64

6:12/M

10

 

43

42

178

Jack Gray Belleville (East)

19:16.07

6:13/M

10

 

44

43

217

Cory Fleeman Centralia

19:16.08

6:13/M

9

 

45

44

241

Nathan Stehman Collinsville

19:18.44

6:14/M

12

 

46

45

389

Zach Knopf Troy (Triad)

19:24.32

6:15/M

12

 

47

46

196

Reed Wilks Belleville (East)

19:34.36

6:19/M

10

 

48

47

306

Eri Neri Granite City

19:37.09

6:20/M

11

 

49

48

201

Steve Hirte Breese (Mater Dei)

19:37.47

6:20/M

9

 

50

(< 5)

409

Chase Wallendorff Wood River (East Alton-W.R.)

19:39.03

6:20/M

12

 

51

49

210

James Sullivan Breese (Mater Dei)

19:39.53

6:20/M

11

 

52

(> 7)

272

Andrew Meng Edwardsville

19:40.91

6:21/M

12

 

53

50

234

Adrian Ochoa Collinsville

19:48.17

6:23/M

12

 

54

51

380

Jarrett Warmack Roxana

19:51.70

6:24/M

 

55

52

314

Ryker Grove Greenville

19:54.03

6:25/M

12

 

56

53

231

Garrett Lee Collinsville

19:55.45

6:25/M

10

 

57

54

394

Christian Poddig Troy (Triad)

19:56.62

6:26/M

10

 

58

55

309

Aiden Sampson Granite City

19:57.49

6:26/M

12

 

59

56

395

Zach Rose Troy (Triad)

20:13.27

6:31/M

11

 

60

57

313

Justin Erickson Greenville

20:16.04

6:32/M

10

 

61

58

197

Ryan Clancy Breese (Mater Dei)

20:20.61

6:34/M

10

 

62

59

377

Kaleb St. Cyr Roxana

20:38.93

6:39/M

 

63

60

301

Logan Gilmore Granite City

20:40.81

6:40/M

10

 

64

61

393

Andrew Plantz Troy (Triad)

20:46.30

6:42/M

11

 

65

62

222

Adam Moulder Centralia

20:50.08

6:43/M

10

 

66

63

182

Ty Hill Belleville (East)

20:50.67

6:43/M

12

 

67

64

219

Andrew Hiltibidal Centralia

20:52.74

6:44/M

9

 

68

65

374

Carlos Ruvalcaba Roxana

20:58.26

6:46/M

 

69

66

396

Jaskson Saffel Troy (Triad)

21:05.55

6:48/M

12

 

70

67

371

Douglas Johnson Roxana

21:10.40

6:50/M

10

 

71

68

317

Clayton Neilsen Greenville

21:18.18

6:52/M

12

 

72

69

316

David Munshaw Greenville

21:18.19

6:52/M

12

 

73

(< 5)

406

Jacob Mustain Wood River (East Alton-W.R.)

21:37.52

6:58/M

12

 

74

(< 5)

402

Nikolas Duley Wood River (East Alton-W.R.)

21:59.99

7:05/M

 

75

70

367

David Akeman Roxana

22:03.06

7:07/M

11

 

76

71

220

Deven Mayes Centralia

22:04.76

7:07/M

12

 

77

72

397

Ted Tiernan Troy (Triad)

22:14.06

7:10/M

11

 

78

(> 7)

383

Logan Abbett Troy (Triad)

22:17.27

7:11/M

11

 

79

(< 5)

408

Blake Unterbrink Wood River (East Alton-W.R.)

22:17.55

7:11/M

12

 

80

(> 7)

388

Jaden Henderson Troy (Triad)

22:50.05

7:22/M

9

 

81

73

221

Branson McCray Centralia

23:16.56

7:30/M

9

 

82

74

372

Isaac Lewis Roxana

23:16.64

7:30/M

 

83

75

319

Will Sussenbach Greenville

23:22.31

7:32/M

9

 

84

76

312

John Campbell Greenville

23:24.88

7:33/M

11

 

85

77

318

Simeon Robart Greenville

23:42.44

7:39/M

12

 

 

Overall Finish List - Boys

 

Boys JV 5K

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

345

Ashton Hess O'Fallon

18:21.61

5:55/M

11

 

2

2

263

Henry Gruben Edwardsville

18:23.98

5:56/M

10

 

3

3

258

Tyler Duty Edwardsville

18:37.31

6:00/M

11

 

4

4

360

Will Ray O'Fallon

18:52.34

6:05/M

11

 

5

5

277

Jack Perulfi Edwardsville

19:00.74

6:08/M

9

 

6

6

274

Colten O'Brien Edwardsville

19:05.38

6:09/M

10

 

7

7

266

Austin Krone Edwardsville

19:23.89

6:15/M

9

 

8

8

265

Wyatt Hennig Edwardsville

19:26.07

6:16/M

12

 

9

9

363

David Tady O'Fallon

19:26.33

6:16/M

10

 

10

10

225

Edgar Acevedo Collinsville

19:38.89

6:20/M

12

 

11

11

364

Alex Tillock O'Fallon

19:41.51

6:21/M

9

 

12

12

248

Kurt Brase Edwardsville

19:41.61

6:21/M

10

 

13

13

242

Kevin Varela Collinsville

19:42.50

6:21/M

9

 

14

14

365

Alex Wilhelm O'Fallon

19:48.41

6:23/M

11

 

15

(> 7)

276

Josh Perry Edwardsville

19:54.54

6:25/M

11

 

16

15

176

Nate Enriquez Belleville (East)

19:56.21

6:26/M

9

 

17

16

186

Anthony Mannino Belleville (East)

20:02.73

6:28/M

11

 

18

(> 7)

271

Ian McRae Edwardsville

20:06.38

6:29/M

10

 

19

17

226

Joel Arnold Collinsville

20:08.67

6:30/M

10

 

20

(> 7)

296

Patrick Welch Edwardsville

20:12.68

6:31/M

9

 

21

(> 7)

282

Logan Pursell Edwardsville

20:16.10

6:32/M

12

 

22

18

230

Diego Hernandez Collinsville

20:16.36

6:32/M

11

 

23

(> 7)

289

Dean Stuart Edwardsville

20:24.62

6:35/M

12

 

24

19

351

Shawn Largent O'Fallon

20:29.42

6:36/M

11

 

25

20

350

Eric Largent O'Fallon

20:29.59

6:36/M

11

 

26

(> 7)

291

Avery Thompson Edwardsville

20:38.49

6:39/M

9

 

27

21

410

Jake Wells Wood River (East Alton-W.R.)

20:50.03

6:43/M

 

28

(> 7)

334

Jacob Denley O'Fallon

20:56.73

6:45/M

10

 

29

22

180

Cesco Henrichs Belleville (East)

20:59.25

6:46/M

10

 

30

(> 7)

355

Ben McCoy O'Fallon

20:59.46

6:46/M

9

 

31

(> 7)

346

James Kelly O'Fallon

21:03.84

6:47/M

11

 

32

23

213

Chuan Xu Breese (Mater Dei)

21:04.38

6:48/M

10

 

33

24

227

Paul Falbe Collinsville

21:04.55

6:48/M

10

 

34

(> 7)

336

Eamonn Dixon O'Fallon

21:05.50

6:48/M

11

 

35

25

199

Matt Fuehne Breese (Mater Dei)

21:05.87

6:48/M

10

 

36

(> 7)

287

Hunter Sitki Edwardsville

21:08.87

6:49/M

10

 

37

(> 7)

284

Adam Sarabia Edwardsville

21:10.64

6:50/M

10

 

38

26

194

Greyson Tichenal Belleville (East)

21:13.68

6:51/M

9

 

39

(> 7)

254

Nick DeMare Edwardsville

21:15.59

6:51/M

9

 

40

27

411

Ryne White Wood River (East Alton-W.R.)

21:16.49

6:52/M

11

 

41

28

179

Gavin Green Belleville (East)

21:40.32

6:59/M

12

 

42

(> 7)

295

Alex Welch Edwardsville

21:40.55

6:59/M

11

 

43

29

401

Austin Brimer Wood River (East Alton-W.R.)

21:45.72

7:01/M

11

 

44

(> 7)

267

Polson Kyle Edwardsville

21:50.72

7:03/M

9

 

45

30

187

Curtis Martin Belleville (East)

21:56.14

7:05/M

9

 

46

31

188

TJ McKinley Belleville (East)

22:01.54

7:06/M

9

 

47

(> 7)

340

Landon Fuller O'Fallon

22:02.55

7:06/M

10

 

48

(> 7)

192

Noah Stinnett Belleville (East)

22:06.49

7:08/M

11

 

49

(> 7)

338

TJ Ferrenbach O'Fallon

22:06.81

7:08/M

12

 

50

(> 7)

362

Zac Tackett O'Fallon

22:08.08

7:08/M

9

 

51

(> 7)

343

Christian Hairr O'Fallon

22:13.27

7:10/M

9

 

52

(> 7)

358

Drake O'Leary O'Fallon

22:15.36

7:11/M

9

 

53

32

403

Kody Fitton Wood River (East Alton-W.R.)

22:25.23

7:14/M

11

 

54

33

243

Matt Wilde Collinsville

22:27.60

7:15/M

10

 

55

(> 7)

275

Ivan Pazmino Edwardsville

22:36.35

7:17/M

10

 

56

(> 7)

185

Devin Jankowski Belleville (East)

22:42.43

7:19/M

11

 

57

34

232

Cameron Marek Collinsville

22:52.42

7:23/M

9

 

58

(> 7)

297

Trevor Welsh Edwardsville

22:53.04

7:23/M

10

 

59

35

404

Damien Holbrook-blair Wood River (East Alton-W.R.)

22:54.47

7:23/M

 

60

(> 7)

353

Darwin Mah O'Fallon

23:01.42

7:25/M

10

 

61

(> 7)

250

Garrison Daniel Edwardsville

23:12.35

7:29/M

9

 

62

36

373

Matthew Olbert Roxana

23:13.16

7:29/M

 

63

37

379

Mark Vongprachahn Roxana

23:16.11

7:30/M

 

64

(> 7)

256

Evan Driscoll Edwardsville

23:16.65

7:30/M

10

 

65

(> 7)

354

Max Marrel O'Fallon

23:22.69

7:32/M

9

 

66

(< 5)

300

Mason Drake Granite City

23:23.94

7:33/M

9

 

67

(> 7)

270

Mason McKinney Edwardsville

23:33.20

7:36/M

9

 

68

(> 7)

261

Xavier Frisse Edwardsville

23:45.33

7:40/M

9

 

69

(> 7)

349

Ryan Kukorola O'Fallon

23:49.23

7:41/M

9

 

70

(> 7)

348

Ryan Krell O'Fallon

23:51.22

7:42/M

9

 

71

(> 7)

247

Jackson Borden Edwardsville

24:00.93

7:45/M

10

 

72

(> 7)

246

Charlie Belobrajdic Edwardsville

24:03.11

7:45/M

10

 

73

38

207

Will Schleper Breese (Mater Dei)

24:05.55

7:46/M

11

 

74

39

405

Trent Klabough Wood River (East Alton-W.R.)

24:09.25

7:47/M

10

 

75

(> 7)

292

Blake Thorneberry Edwardsville

24:10.31

7:48/M

10

 

76

(> 7)

361

Wyatt Robinson O'Fallon

24:14.66

7:49/M

9

 

77

(> 7)

193

Dylan Taylor Belleville (East)

24:18.76

7:50/M

10

 

78

(> 7)

273

Steinkuehler Mitchell Edwardsville

24:35.88

7:56/M

9

 

79

(> 7)

255

Will Dimitroff Edwardsville

24:37.45

7:56/M

9

 

80

(> 7)

262

Zack Gibbs Edwardsville

25:02.60

8:05/M

9

 

81

(< 5)

302

Stephen Glasgow Granite City

25:17.22

8:09/M

9

 

82

(> 7)

184

Jamari Jackson Belleville (East)

25:32.65

8:14/M

11

 

83

(> 7)

252

Tyler Deets Edwardsville

25:45.54

8:18/M

9

 

84

40

204

Colby Litteken Breese (Mater Dei)

25:46.08

8:19/M

10

 

85

(> 7)

288

Keaton Smith Edwardsville

25:48.02

8:19/M

9

 

86

41

203

Adam Klostermann Breese (Mater Dei)

25:50.05

8:20/M

9

 

87

(< 5)

305

Aaron McKeal Granite City

25:50.17

8:20/M

9

 

88

(> 7)

237

Landon Risler Collinsville

26:09.02

8:26/M

9

 

89

42

376

Kaleb Smith Roxana

26:13.13

8:27/M

 

90

(> 7)

285

Ryan Shustrin Edwardsville

26:27.25

8:32/M

12

 

91

(> 7)

177

Erik Fournier Belleville (East)

26:45.74

8:38/M

9

 

92

(> 7)

240

Alex Stannke Collinsville

26:55.34

8:41/M

9

 

93

43

382

Brydon Young Roxana

27:16.52

8:48/M

 

94

44

214

Luke Zurliene Breese (Mater Dei)

27:31.47

8:53/M

10

 

95

(> 7)

352

Carter Leibig O'Fallon

27:59.24

9:02/M

9

 

96

(> 7)

181

KJ Hill Belleville (East)

28:04.42

9:03/M

11

 

97

(< 5)

315

Daniel Kester Greenville

28:19.24

9:08/M

11

 

98

(> 7)

175

Joshua Brueggemann Belleville (East)

28:52.39

9:19/M

10

 

99

(> 7)

244

Joseph Woodard Collinsville

29:05.62

9:23/M

10

 

100

45

375

Jacob Sitton Roxana

30:05.38

9:42/M

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

101

46

370

Caleb Hurst Roxana

30:58.43

9:59/M

 

102

(> 7)

235

Jesus Ochoa Collinsville

31:03.08

10:01/M

12

 

103

(< 5)

298

Corey Anderson Granite City

31:40.64

10:13/M

12

 

104

(< 5)

311

Eli Borwick Greenville

33:16.66

10:44/M

10

 

105

(> 7)

228

Chase Giacoletto Collinsville

36:22.83

11:44/M

10

 

106

47

368

Noah Bedwell Roxana

39:00.60

12:35/M

 

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity 5K

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edwardsville

22

2

3

4

5

8

12

13

 

 

Top 5 Times: 1:26:06.89--- Average Time: 17:13.38

 

2

O'Fallon

93

15

16

17

22

23

24

37

 

 

Top 5 Times: 1:32:41.62--- Average Time: 18:32.32

 

3

Mt. Vernon

95

6

14

20

27

28

32

38

 

 

Top 5 Times: 1:32:21.71--- Average Time: 18:28.34

 

4

Breese (Mater Dei)

127

1

11

26

41

48

49

58

 

 

Top 5 Times: 1:32:10.28--- Average Time: 18:26.06

 

5

Collinsville

144

10

29

30

31

44

50

53

 

 

Top 5 Times: 1:34:25.03--- Average Time: 18:53.01

 

6

Granite City

150

9

21

34

39

47

55

60

 

 

Top 5 Times: 1:34:35.16--- Average Time: 18:55.03

 

7

Belleville (East)

186

33

35

36

40

42

46

63

 

 

Top 5 Times: 1:35:58.82--- Average Time: 19:11.76

 

8

Centralia

194

7

18

43

62

64

71

73

 

 

Top 5 Times: 1:37:15.97--- Average Time: 19:27.19

 

9

Troy (Triad)

241

25

45

54

56

61

66

72

 

 

Top 5 Times: 1:39:10.53--- Average Time: 19:50.11

 

10

Roxana

261

19

51

59

65

67

70

74

 

 

Top 5 Times: 1:41:10.40--- Average Time: 20:14.08

 

11

Greenville

321

52

57

68

69

75

76

77

 

 

Top 5 Times: 1:46:08.75--- Average Time: 21:13.75

 

Inc.

Wood River (East Alton-W.R.)

4 finishers

 

 

 

Inc.

Madison

1 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Boys

Boys JV 5K

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edwardsville

23

2

3

5

6

7

8

12

 

 

Top 5 Times: 1:34:31.30--- Average Time: 18:54.26

 

2

O'Fallon

39

1

4

9

11

14

19

20

 

 

Top 5 Times: 1:36:10.20--- Average Time: 19:14.04

 

3

Collinsville

82

10

13

17

18

24

33

34

 

 

Top 5 Times: 1:40:50.97--- Average Time: 20:10.19

 

4

Belleville (East)

107

15

16

22

26

28

30

31

 

 

Top 5 Times: 1:43:52.19--- Average Time: 20:46.44

 

5

Wood River (East Alton-W.R.)

144

21

27

29

32

35

39

 

 

Top 5 Times: 1:49:11.94--- Average Time: 21:50.39

 

6

Breese (Mater Dei)

167

23

25

38

40

41

44

 

 

Top 5 Times: 1:57:51.93--- Average Time: 23:34.39

 

7

Roxana

203

36

37

42

43

45

46

47

 

 

Top 5 Times: 2:10:04.30--- Average Time: 26:00.86

 

Inc.

Granite City

4 finishers

 

 

 

Inc.

Greenville

2 finishers

 

 

 
 

Final Team Results - Boys

Boys Varsity 5K

Team - Edwardsville Finish Position - 1
Team Score (places): 22 Team Score (times): 1:26:06.89 Ave Time:17:13.38
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

281

Roland Prenzler

11

2

2

16:41.94

16:41.94

0:00.00

2

283

Francesco Romano

12

3

5

16:56.84

33:38.78

0:14.90

3

264

Max Hartmann

11

4

9

17:07.59

50:46.37

0:25.65

4

278

Jack Pifer

10

5

14

17:26.64

1:08:13.01

0:44.70

5

279

Holden Potter

12

8

22

17:53.88

1:26:06.89

1:11.94

6

245

Todd Baxter

11

(12)

(34)

18:01.33

1:44:08.22

1:19.39

7

260

Raleigh Brazier

9

(13)

(47)

18:09.65

2:02:17.87

1:27.71

8

272

Andrew Meng

12

More Than 7

 

19:40.91

2:21:58.78

2:58.97

 
Team - O'Fallon Finish Position - 2
Team Score (places): 93 Team Score (times): 1:32:41.62 Ave Time:18:32.32
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

339

Triston Fornes

10

15

15

18:16.35

18:16.35

0:00.00

2

366

Spencer Woll

12

16

31

18:29.16

36:45.51

0:12.81

3

347

Brendan Krell

11

17

48

18:29.85

55:15.36

0:13.50

4

359

Nico Parker

9

22

70

18:41.15

1:13:56.51

0:24.80

5

341

Braden Gaab

10

23

93

18:45.11

1:32:41.62

0:28.76

6

335

Eoin Devine

12

(24)

(117)

18:45.78

1:51:27.40

0:29.43

7

356

Kolson Mendelsohn

11

(37)

(154)

19:12.05

2:10:39.45

0:55.70

 
Team - Mt. Vernon Finish Position - 3
Team Score (places): 95 Team Score (times): 1:32:21.71 Ave Time:18:28.34
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

326

Evan Owens

12

6

6

17:44.26

17:44.26

0:00.00

2

321

Nate Blevins

12

14

20

18:10.49

35:54.75

0:26.23

3

324

Landon James

9

20

40

18:34.18

54:28.93

0:49.92

4

323

Eli Epplin

9

27

67

18:56.11

1:13:25.04

1:11.85

5

327

Kevin Perkins

9

28

95

18:56.67

1:32:21.71

1:12.41

6

329

Jay Reiss

11

(32)

(127)

19:06.65

1:51:28.36

1:22.39

7

328

Maliq Petties

9

(38)

(165)

19:12.92

2:10:41.28

1:28.66

 
Team - Breese (Mater Dei) Finish Position - 4
Team Score (places): 127 Team Score (times): 1:32:10.28 Ave Time:18:26.06
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

200

Luke Goebel

12

1

1

16:27.45

16:27.45

0:00.00

2

206

Kevin Medlin

12

11

12

17:59.12

34:26.57

1:31.67

3

198

Alex Detmer

11

26

38

18:51.60

53:18.17

2:24.15

4

209

Andrew Stevenson

10

41

79

19:14.64

1:12:32.81

2:47.19

5

201

Steve Hirte

9

48

127

19:37.47

1:32:10.28

3:10.02

6

210

James Sullivan

11

(49)

(176)

19:39.53

1:51:49.81

3:12.08

7

197

Ryan Clancy

10

(58)

(234)

20:20.61

2:12:10.42

3:53.16

 
Team - Collinsville Finish Position - 5
Team Score (places): 144 Team Score (times): 1:34:25.03 Ave Time:18:53.01
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

229

Benito Hernandez

12

10

10

17:58.33

17:58.33

0:00.00

2

239

Jacob Sewell

12

29

39

19:01.04

36:59.37

1:02.71

3

236

Theo Paxton

9

30

69

19:02.54

56:01.91

1:04.21

4

233

Axel Muniz

9

31

100

19:04.68

1:15:06.59

1:06.35

5

241

Nathan Stehman

12

44

144

19:18.44

1:34:25.03

1:20.11

6

234

Adrian Ochoa

12

(50)

(194)

19:48.17

1:54:13.20

1:49.84

7

231

Garrett Lee

10

(53)

(247)

19:55.45

2:14:08.65

1:57.12

 
Team - Granite City Finish Position - 6
Team Score (places): 150 Team Score (times): 1:34:35.16 Ave Time:18:55.03
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

303

Tony Harold

11

9

9

17:55.78

17:55.78

0:00.00

2

307

Jeremiah Perry

10

21

30

18:39.51

36:35.29

0:43.73

3

310

Tyler Tindall

12

34

64

19:08.52

55:43.81

1:12.74

4

299

Jack Blomme

12

39

103

19:14.26

1:14:58.07

1:18.48

5

306

Eri Neri

11

47

150

19:37.09

1:34:35.16

1:41.31

6

309

Aiden Sampson

12

(55)

(205)

19:57.49

1:54:32.65

2:01.71

7

301

Logan Gilmore

10

(60)

(265)

20:40.81

2:15:13.46

2:45.03

 
Team - Belleville (East) Finish Position - 7
Team Score (places): 186 Team Score (times): 1:35:58.82 Ave Time:19:11.76
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

190

Zachariah Panek

10

33

33

19:08.38

19:08.38

0:00.00

2

195

Quinten Titchenal

11

35

68

19:09.27

38:17.65

0:00.89

3

183

Jackson Howell

12

36

104

19:10.52

57:28.17

0:02.14

4

191

Austin Radden

11

40

144

19:14.58

1:16:42.75

0:06.20

5

178

Jack Gray

10

42

186

19:16.07

1:35:58.82

0:07.69

6

196

Reed Wilks

10

(46)

(232)

19:34.36

1:55:33.18

0:25.98

7

182

Ty Hill

12

(63)

(295)

20:50.67

2:16:23.85

1:42.29

 
Team - Centralia Finish Position - 8
Team Score (places): 194 Team Score (times): 1:37:15.97 Ave Time:19:27.19
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

216

Crede Correll

11

7

7

17:46.63

17:46.63

0:00.00

2

215

Jared Brothers

10

18

25

18:30.44

36:17.07

0:43.81

3

217

Cory Fleeman

9

43

68

19:16.08

55:33.15

1:29.45

4

222

Adam Moulder

10

62

130

20:50.08

1:16:23.23

3:03.45

5

219

Andrew Hiltibidal

9

64

194

20:52.74

1:37:15.97

3:06.11

6

220

Deven Mayes

12

(71)

(265)

22:04.76

1:59:20.73

4:18.13

7

221

Branson McCray

9

(73)

(338)

23:16.56

2:22:37.29

5:29.93

 
Team - Troy (Triad) Finish Position - 9
Team Score (places): 241 Team Score (times): 1:39:10.53 Ave Time:19:50.11
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

384

Caleb Bagwell

9

25

25

18:50.02

18:50.02

0:00.00

2

389

Zach Knopf

12

45

70

19:24.32

38:14.34

0:34.30

3

394

Christian Poddig

10

54

124

19:56.62

58:10.96

1:06.60

4

395

Zach Rose

11

56

180

20:13.27

1:18:24.23

1:23.25

5

393

Andrew Plantz

11

61

241

20:46.30

1:39:10.53

1:56.28

6

396

Jaskson Saffel

12

(66)

(307)

21:05.55

2:00:16.08

2:15.53

7

397

Ted Tiernan

11

(72)

(379)

22:14.06

2:22:30.14

3:24.04

8

383

Logan Abbett

11

More Than 7

 

22:17.27

2:44:47.41

3:27.25

9

388

Jaden Henderson

9

More Than 7

 

22:50.05

3:07:37.46

4:00.03

 
Team - Roxana Finish Position - 10
Team Score (places): 261 Team Score (times): 1:41:10.40 Ave Time:20:14.08
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

378

Cree Stumpf

11

19

19

18:31.11

18:31.11

0:00.00

2

380

Jarrett Warmack

51

70

19:51.70

38:22.81

1:20.59

3

377

Kaleb St. Cyr

59

129

20:38.93

59:01.74

2:07.82

4

374

Carlos Ruvalcaba

65

194

20:58.26

1:20:00.00

2:27.15

5

371

Douglas Johnson

10

67

261

21:10.40

1:41:10.40

2:39.29

6

367

David Akeman

11

(70)

(331)

22:03.06

2:03:13.46

3:31.95

7

372

Isaac Lewis

(74)

(405)

23:16.64

2:26:30.10

4:45.53

 
Team - Greenville Finish Position - 11
Team Score (places): 321 Team Score (times): 1:46:08.75 Ave Time:21:13.75
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

314

Ryker Grove

12

52

52

19:54.03

19:54.03

0:00.00

2

313

Justin Erickson

10

57

109

20:16.04

40:10.07

0:22.01

3

317

Clayton Neilsen

12

68

177

21:18.18

1:01:28.25

1:24.15

4

316

David Munshaw

12

69

246

21:18.19

1:22:46.44

1:24.16

5

319

Will Sussenbach

9

75

321

23:22.31

1:46:08.75

3:28.28

6

312

John Campbell

11

(76)

(397)

23:24.88

2:09:33.63

3:30.85

7

318

Simeon Robart

12

(77)

(474)

23:42.44

2:33:16.07

3:48.41

 
Team - Wood River (East Alton-W.R.) Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

409

Chase Wallendorff

12

Less Than 5

 

19:39.03

19:39.03

0:00.00

2

406

Jacob Mustain

12

Less Than 5

 

21:37.52

41:16.55

1:58.49

3

402

Nikolas Duley

Less Than 5

 

21:59.99

1:03:16.54

2:20.96

4

408

Blake Unterbrink

12

Less Than 5

 

22:17.55

1:25:34.09

2:38.52

 
Team - Madison Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

320

Javon Watkins

12

Less Than 5

 

16:50.40

16:50.40

0:00.00

 

Final Team Results - Boys

 

Boys JV 5K

 
 
Team - Edwardsville Finish Position - 1
Team Score (places): 23 Team Score (times): 1:34:31.30 Ave Time:18:54.26
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

263

Henry Gruben

10

2

2

18:23.98

18:23.98

0:00.00

2

258

Tyler Duty

11

3

5

18:37.31

37:01.29

0:13.33

3

277

Jack Perulfi

9

5

10

19:00.74

56:02.03

0:36.76

4

274

Colten O'Brien

10

6

16

19:05.38

1:15:07.41

0:41.40

5

266

Austin Krone

9

7

23

19:23.89

1:34:31.30

0:59.91

6

265

Wyatt Hennig

12

(8)

(31)

19:26.07

1:53:57.37

1:02.09

7

248

Kurt Brase

10

(12)

(43)

19:41.61

2:13:38.98

1:17.63

8

276

Josh Perry

11

More Than 7

 

19:54.54

2:33:33.52

1:30.56

9

271

Ian McRae

10

More Than 7

 

20:06.38

2:53:39.90

1:42.40

10

296

Patrick Welch

9

More Than 7

 

20:12.68

3:13:52.58

1:48.70

11

282

Logan Pursell

12

More Than 7

 

20:16.10

3:34:08.68

1:52.12

12

289

Dean Stuart

12

More Than 7

 

20:24.62

3:54:33.30

2:00.64

13

291

Avery Thompson

9

More Than 7

 

20:38.49

4:15:11.79

2:14.51

14

287

Hunter Sitki

10

More Than 7

 

21:08.87

4:36:20.66

2:44.89

15

284

Adam Sarabia

10

More Than 7

 

21:10.64

4:57:31.30

2:46.66

16

254

Nick DeMare

9

More Than 7

 

21:15.59

5:18:46.89

2:51.61

17

295

Alex Welch

11

More Than 7

 

21:40.55

5:40:27.44

3:16.57

18

267

Polson Kyle

9

More Than 7

 

21:50.72

6:02:18.16

3:26.74

19

275

Ivan Pazmino

10

More Than 7

 

22:36.35

6:24:54.51

4:12.37

20

297

Trevor Welsh

10

More Than 7

 

22:53.04

6:47:47.55

4:29.06

21

250

Garrison Daniel

9

More Than 7

 

23:12.35

7:10:59.90

4:48.37

22

256

Evan Driscoll

10

More Than 7

 

23:16.65

7:34:16.55

4:52.67

23

270

Mason McKinney

9

More Than 7

 

23:33.20

7:57:49.75

5:09.22

24

261

Xavier Frisse

9

More Than 7

 

23:45.33

8:21:35.08

5:21.35

25

247

Jackson Borden

10

More Than 7

 

24:00.93

8:45:36.01

5:36.95

26

246

Charlie Belobrajdic

10

More Than 7

 

24:03.11

9:09:39.12

5:39.13

27

292

Blake Thorneberry

10

More Than 7

 

24:10.31

9:33:49.43

5:46.33

28

273

Steinkuehler Mitchell

9

More Than 7

 

24:35.88

9:58:25.31

6:11.90

29

255

Will Dimitroff

9

More Than 7

 

24:37.45

10:23:02.76

6:13.47

30

262

Zack Gibbs

9

More Than 7

 

25:02.60

10:48:05.36

6:38.62

31

252

Tyler Deets

9

More Than 7

 

25:45.54

11:13:50.90

7:21.56

32

288

Keaton Smith

9

More Than 7

 

25:48.02

11:39:38.92

7:24.04

33

285

Ryan Shustrin

12

More Than 7

 

26:27.25

12:06:06.17

8:03.27

 
Team - O'Fallon Finish Position - 2
Team Score (places): 39 Team Score (times): 1:36:10.20 Ave Time:19:14.04
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

345

Ashton Hess

11

1

1

18:21.61

18:21.61

0:00.00

2

360

Will Ray

11

4

5

18:52.34

37:13.95

0:30.73

3

363

David Tady

10

9

14

19:26.33

56:40.28

1:04.72

4

364

Alex Tillock

9

11

25

19:41.51

1:16:21.79

1:19.90

5

365

Alex Wilhelm

11

14

39

19:48.41

1:36:10.20

1:26.80

6

351

Shawn Largent

11

(19)

(58)

20:29.42

1:56:39.62

2:07.81

7

350

Eric Largent

11

(20)

(78)

20:29.59

2:17:09.21

2:07.98

8

334

Jacob Denley

10

More Than 7

 

20:56.73

2:38:05.94

2:35.12

9

355

Ben McCoy

9

More Than 7

 

20:59.46

2:59:05.40

2:37.85

10

346

James Kelly

11

More Than 7

 

21:03.84

3:20:09.24

2:42.23

11

336

Eamonn Dixon

11

More Than 7

 

21:05.50

3:41:14.74

2:43.89

12

340

Landon Fuller

10

More Than 7

 

22:02.55

4:03:17.29

3:40.94

13

338

TJ Ferrenbach

12

More Than 7

 

22:06.81

4:25:24.10

3:45.20

14

362

Zac Tackett

9

More Than 7

 

22:08.08

4:47:32.18

3:46.47

15

343

Christian Hairr

9

More Than 7

 

22:13.27

5:09:45.45

3:51.66

16

358

Drake O'Leary

9

More Than 7

 

22:15.36

5:32:00.81

3:53.75

17

353

Darwin Mah

10

More Than 7

 

23:01.42

5:55:02.23

4:39.81

18

354

Max Marrel

9

More Than 7

 

23:22.69

6:18:24.92

5:01.08

19

349

Ryan Kukorola

9

More Than 7

 

23:49.23

6:42:14.15

5:27.62

20

348

Ryan Krell

9

More Than 7

 

23:51.22

7:06:05.37

5:29.61

21

361

Wyatt Robinson

9

More Than 7

 

24:14.66

7:30:20.03

5:53.05

22

352

Carter Leibig

9

More Than 7

 

27:59.24

7:58:19.27

9:37.63

 
Team - Collinsville Finish Position - 3
Team Score (places): 82 Team Score (times): 1:40:50.97 Ave Time:20:10.19
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

225

Edgar Acevedo

12

10

10

19:38.89

19:38.89

0:00.00

2

242

Kevin Varela

9

13

23

19:42.50

39:21.39

0:03.61

3

226

Joel Arnold

10

17

40

20:08.67

59:30.06

0:29.78

4

230

Diego Hernandez

11

18

58

20:16.36

1:19:46.42

0:37.47

5

227

Paul Falbe

10

24

82

21:04.55

1:40:50.97

1:25.66

6

243

Matt Wilde

10

(33)

(115)

22:27.60

2:03:18.57

2:48.71

7

232

Cameron Marek

9

(34)

(149)

22:52.42

2:26:10.99

3:13.53

8

237

Landon Risler

9

More Than 7

 

26:09.02

2:52:20.01

6:30.13

9

240

Alex Stannke

9

More Than 7

 

26:55.34

3:19:15.35

7:16.45

10

244

Joseph Woodard

10

More Than 7

 

29:05.62

3:48:20.97

9:26.73

11

235

Jesus Ochoa

12

More Than 7

 

31:03.08

4:19:24.05

11:24.19

12

228

Chase Giacoletto

10

More Than 7

 

36:22.83

4:55:46.88

16:43.94

 
Team - Belleville (East) Finish Position - 4
Team Score (places): 107 Team Score (times): 1:43:52.19 Ave Time:20:46.44
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

176

Nate Enriquez

9

15

15

19:56.21

19:56.21

0:00.00

2

186

Anthony Mannino

11

16

31

20:02.73

39:58.94

0:06.52

3

180

Cesco Henrichs

10

22

53

20:59.25

1:00:58.19

1:03.04

4

194

Greyson Tichenal

9

26

79

21:13.68

1:22:11.87

1:17.47

5

179

Gavin Green

12

28

107

21:40.32

1:43:52.19

1:44.11

6

187

Curtis Martin

9

(30)

(137)

21:56.14

2:05:48.33

1:59.93

7

188

TJ McKinley

9

(31)

(168)

22:01.54

2:27:49.87

2:05.33

8

192

Noah Stinnett

11

More Than 7

 

22:06.49

2:49:56.36

2:10.28

9

185

Devin Jankowski

11

More Than 7

 

22:42.43

3:12:38.79

2:46.22

10

193

Dylan Taylor

10

More Than 7

 

24:18.76

3:36:57.55

4:22.55

11

184

Jamari Jackson

11

More Than 7

 

25:32.65

4:02:30.20

5:36.44

12

177

Erik Fournier

9

More Than 7

 

26:45.74

4:29:15.94

6:49.53

13

181

KJ Hill

11

More Than 7

 

28:04.42

4:57:20.36

8:08.21

14

175

Joshua Brueggemann

10

More Than 7

 

28:52.39

5:26:12.75

8:56.18

 
Team - Wood River (East Alton-W.R.) Finish Position - 5
Team Score (places): 144 Team Score (times): 1:49:11.94 Ave Time:21:50.39
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

410

Jake Wells

21

21

20:50.03

20:50.03

0:00.00

2

411

Ryne White

11

27

48

21:16.49

42:06.52

0:26.46

3

401

Austin Brimer

11

29

77

21:45.72

1:03:52.24

0:55.69

4

403

Kody Fitton

11

32

109

22:25.23

1:26:17.47

1:35.20

5

404

Damien Holbrook-blair

35

144

22:54.47

1:49:11.94

2:04.44

6

405

Trent Klabough

10

(39)

(183)

24:09.25

2:13:21.19

3:19.22

 
Team - Breese (Mater Dei) Finish Position - 6
Team Score (places): 167 Team Score (times): 1:57:51.93 Ave Time:23:34.39
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

213

Chuan Xu

10

23

23

21:04.38

21:04.38

0:00.00

2

199

Matt Fuehne

10

25

48

21:05.87

42:10.25

0:01.49

3

207

Will Schleper

11

38

86

24:05.55

1:06:15.80

3:01.17

4

204

Colby Litteken

10

40

126

25:46.08

1:32:01.88

4:41.70

5

203

Adam Klostermann

9

41

167

25:50.05

1:57:51.93

4:45.67

6

214

Luke Zurliene

10

(44)

(211)

27:31.47

2:25:23.40

6:27.09

 
Team - Roxana Finish Position - 7
Team Score (places): 203 Team Score (times): 2:10:04.30 Ave Time:26:00.86
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

373

Matthew Olbert

36

36

23:13.16

23:13.16

0:00.00

2

379

Mark Vongprachahn

37

73

23:16.11

46:29.27

0:02.95

3

376

Kaleb Smith

42

115

26:13.13

1:12:42.40

2:59.97

4

382

Brydon Young

43

158

27:16.52

1:39:58.92

4:03.36

5

375

Jacob Sitton

45

203

30:05.38

2:10:04.30

6:52.22

6

370

Caleb Hurst

(46)

(249)

30:58.43

2:41:02.73

7:45.27

7

368

Noah Bedwell

(47)

(296)

39:00.60

3:20:03.33

15:47.44

 
Team - Granite City Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

300

Mason Drake

9

Less Than 5

 

23:23.94

23:23.94

0:00.00

2

302

Stephen Glasgow

9

Less Than 5

 

25:17.22

48:41.16

1:53.28

3

305

Aaron McKeal

9

Less Than 5

 

25:50.17

1:14:31.33

2:26.23

4

298

Corey Anderson

12

Less Than 5

 

31:40.64

1:46:11.97

8:16.70

 
Team - Greenville Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

315

Daniel Kester

11

Less Than 5

 

28:19.24

28:19.24

0:00.00

2

311

Eli Borwick

10

Less Than 5

 

33:16.66

1:01:35.90

4:57.42

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity 5K

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

417

Abby Schrobilgen Edwardsville

19:30.90

6:17/M

11

 

2

2

419

Melissa Spencer Edwardsville

19:38.60

6:20/M

12

 

3

3

64

Jaycie Hudson Edwardsville

20:00.30

6:27/M

11

 

4

4

414

Maddie Miller Edwardsville

20:07.70

6:29/M

11

 

5

5

67

Elise Krone Edwardsville

20:14.80

6:32/M

11

 

6

6

418

Katelyn Singh Edwardsville

20:16.60

6:32/M

12

 

7

7

14

Seleiya Wilson Belleville (East)

20:18.90

6:33/M

12

 

8

8

3

Hannah Eastman Belleville (East)

20:55.90

6:45/M

11

 

9

9

18

Elyse Faust Breese (Mater Dei)

21:02.80

6:47/M

11

 

10

10

51

Kayla Tirey Collinsville

21:03.20

6:47/M

12

 

11

11

131

Katie Mank O'Fallon

21:15.40

6:51/M

11

 

12

12

420

Hannah Stuart Edwardsville

21:22.20

6:54/M

11

 

13

(< 5)

108

Summer Chelf Mt. Vernon

21:28.70

6:55/M

10

 

14

(< 5)

173

Madi Walter Troy (Triad)

21:39.40

6:59/M

12

 

15

13

128

Kylie James O'Fallon

21:41.10

7:00/M

12

 

16

(< 5)

109

Savannah Childers Mt. Vernon

21:44.00

7:01/M

12

 

17

14

135

Peyton Mutters O'Fallon

21:52.40

7:03/M

9

 

18

15

119

Kimberly Davenport O'Fallon

21:58.20

7:05/M

10

 

19

(< 5)

90

Chessy Nikonowicz Granite City

21:58.90

7:05/M

10

 

20

16

137

Taylor Peck O'Fallon

22:08.00

7:08/M

11

 

21

17

16

Kata Bowen Breese (Mater Dei)

22:22.90

7:13/M

11

 

22

18

15

Mya Albers Breese (Mater Dei)

22:29.40

7:15/M

11

 

23

19

133

Madeline McKittrick O'Fallon

22:31.60

7:16/M

10

 

24

20

46

McKenna Laing Collinsville

22:31.90

7:16/M

10

 

25

21

39

Maggie Fitzgerald Collinsville

22:32.00

7:16/M

9

 

26

22

24

Faith Rackers Breese (Mater Dei)

22:44.40

7:20/M

10

 

27

(< 5)

93

Claire Sykes Granite City

22:47.50

7:21/M

9

 

28

23

125

Julia Gundlach O'Fallon

22:50.70

7:22/M

11

 

29

(< 5)

33

Cheyenne Finley Centralia

22:59.30

7:25/M

11

 

30

24

7

Abbie Kuykendall Belleville (East)

23:00.10

7:25/M

9

 

31

(< 5)

96

Emma Leonhard Greenville

23:07.80

7:27/M

12

 

32

25

98

Marissa Basi Marion

23:14.30

7:30/M

11

 

33

26

26

Gretta Stark Breese (Mater Dei)

23:16.20

7:30/M

10

 

34

27

158

Michaela Tarpley Roxana

23:18.30

7:31/M

11

 

35

28

97

Lexi Basi Marion

23:35.80

7:36/M

 

36

(< 5)

163

Katie Chase Troy (Triad)

23:45.40

7:40/M

12

 

37

(< 5)

162

Mya Bain Troy (Triad)

23:46.90

7:40/M

10

 

38

(< 5)

164

Allison Dempsey Troy (Triad)

23:50.80

7:41/M

9

 

39

(< 5)

428

Kendra Kirkover Granite City

24:04.40

7:46/M

9

 

40

29

17

Mallory Emig Breese (Mater Dei)

24:12.20

7:48/M

9

 

41

30

101

Quincy Gordon Marion

24:24.70

7:52/M

12

 

42

(< 5)

32

Olivia Beaver Centralia

24:41.40

7:58/M

9

 

43

(< 5)

34

Raelan Gold Centralia

24:41.60

7:58/M

10

 

44

31

9

JC Nunnery Belleville (East)

25:03.20

8:05/M

11

 

45

32

30

Emily Wiegmann Breese (Mater Dei)

25:08.20

8:06/M

11

 

46

(< 5)

95

Alexis Feaster Greenville

25:17.20

8:09/M

10

 

47

33

44

Payten Geppert Collinsville

25:19.00

8:10/M

10

 

48

34

161

Janelynn Wirth Roxana

25:21.20

8:11/M

 

49

(< 5)

88

Patty Lahey Granite City

25:23.10

8:11/M

10

 

50

35

45

Makenzie Kell Collinsville

25:24.80

8:12/M

10

 

51

36

104

McKenzie Miller Marion

25:28.00

8:13/M

10

 

52

37

99

Ana Cuartas Marion

25:30.80

8:14/M

11

 

53

(< 5)

35

Gracee Kelly Centralia

25:35.30

8:15/M

11

 

54

38

50

Ashley Sanchez Collinsville

25:37.10

8:16/M

10

 

55

39

10

Lauren Smith Belleville (East)

25:52.80

8:21/M

10

 

56

40

151

Alyssa Mendoza Roxana

26:00.80

8:23/M

10

 

57

41

149

Bailey Isom Roxana

26:04.40

8:25/M

 

58

42

1

Camryn Cook Belleville (East)

26:13.10

8:27/M

12

 

59

43

147

Meg Bosse Roxana

26:25.80

8:31/M

11

 

60

44

153

Delaney O?Donnell Roxana

26:36.00

8:35/M

 

61

45

5

Ashley Fisher Belleville (East)

26:45.70

8:38/M

9

 

62

46

103

Tamara Keene Marion

26:58.90

8:42/M

12

 

63

47

102

Kayla Keene Marion

29:28.90

9:30/M

12

 

 

Overall Finish List - Girls

 

Girls JV 5K

 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

Grade

 

1

1

62

Payton Flowers Edwardsville

21:27.39

6:55/M

11

 

2

2

60

Kiara Delgado Edwardsville

21:40.23

6:59/M

11

 

3

3

55

Kennison Adams Edwardsville

21:49.70

7:02/M

12

 

4

4

59

Lorie Cashdollar Edwardsville

22:31.64

7:16/M

12

 

5

5

145

Maddy Vorce O'Fallon

22:52.54

7:23/M

9

 

6

6

113

Abby Causey O'Fallon

22:58.74

7:25/M

9

 

7

7

56

Haley Allard Edwardsville

23:04.90

7:26/M

12

 

8

8

136

Olivia Ori O'Fallon

23:12.14

7:29/M

9

 

9

9

120

Jessica Davis O'Fallon

23:25.16

7:33/M

12

 

10

10

134

Bella Miller O'Fallon

23:36.84

7:37/M

9

 

11

11

412

Kaitlyn Loyet Edwardsville

23:38.48

7:37/M

9

 

12

12

29

Madeline Sullivan Breese (Mater Dei)

23:39.84

7:38/M

11

 

13

13

130

Elizabeth Long O'Fallon

23:45.24

7:40/M

12

 

14

14

143

Faye Swanson O'Fallon

23:52.29

7:42/M

10

 

15

(< 5)

424

Alyssa Comer Granite City

23:57.89

7:44/M

12

 

16

(> 7)

141

Kendall Schieppe O'Fallon

24:16.37

7:50/M

10

 

17

(> 7)

116

Grace Clinton O'Fallon

24:33.03

7:55/M

10

 

18

(> 7)

112

Jordan Baskette O'Fallon

24:37.67

7:56/M

11

 

19

(> 7)

117

J'Annah Adkins O'Fallon

24:38.11

7:57/M

11

 

20

(> 7)

132

Amanda Matthews O'Fallon

24:50.39

8:01/M

9

 

21

(> 7)

115

Talia Christensen O'Fallon

25:04.12

8:05/M

12

 

22

(> 7)

144

Caitlyn Thamke O'Fallon

25:07.53

8:06/M

10

 

23

(> 7)

140

Savannah Ruhman O'Fallon

25:13.60

8:08/M

9

 

24

15

19

Grace Fuehne Breese (Mater Dei)

25:13.77

8:08/M

12

 

25

16

27

Kinsey Stockmann Breese (Mater Dei)

25:17.98

8:09/M

12

 

26

17

11

Mia Smith Belleville (East)

25:21.12

8:11/M

10

 

27

18

22

Morgan Oertel Breese (Mater Dei)

25:22.65

8:11/M

9

 

28

(> 7)

126

Celena Haight O'Fallon

25:24.57

8:12/M

10

 

29

19

23

Olivia Perkes Breese (Mater Dei)

25:38.00

8:16/M

10

 

30

20

69

Lauren Ladd Edwardsville

25:38.22

8:16/M

10

 

31

21

2

Joslyn Crosby Belleville (East)

25:49.55

8:20/M

9

 

32

(> 7)

123

Brooke Fulton O'Fallon

25:56.31

8:22/M

9

 

33

(> 7)

421

Jaydi Swanson Edwardsville

26:05.75

8:25/M

11

 

34

(> 7)

57

Jacquelin Anderson Edwardsville

26:17.74

8:29/M

10

 

35

22

12

Anyae Williams Belleville (East)

26:26.01

8:32/M

12

 

36

(> 7)

129

Kenah Johnson O'Fallon

26:26.13

8:32/M

9

 

37

(> 7)

423

Natalee Wooff Edwardsville

26:52.84

8:40/M

12

 

38

(> 7)

58

Muriel Bowen Edwardsville

27:00.31

8:43/M

10

 

39

(> 7)

114

Carissa Christensen O'Fallon

27:14.67

8:47/M

12

 

40

(> 7)

415

Maya Noonan Edwardsville

27:38.88

8:55/M

11

 

41

23

49

Hannah Pettit Collinsville

27:44.06

8:57/M

9

 

42

(> 7)

121

Raven Eastern O'Fallon

28:34.62

9:13/M

9

 

43

(< 5)

174

Meagan Wallendorff Wood River (East Alton-W.R.)

28:40.25

9:15/M

10

 

44

(< 5)

152

Kendall Michael Roxana

28:47.16

9:17/M

 

45

24

31

Meredith Wilke Breese (Mater Dei)

29:07.98

9:24/M

11

 

46

25

53

Meleny Varela Collinsville

30:19.52

9:47/M

11

 

47

(< 5)

89

Jaden Myint Granite City

30:39.46

9:53/M

11

 

48

(< 5)

425

Brooke Du hart Granite City

30:52.25

9:57/M

11

 

49

(> 7)

142

Aubrie Swanger O'Fallon

31:08.35

10:03/M

9

 

50

26

8

Tyasia Mckinley Belleville (East)

31:28.72

10:09/M

11

 

51

(< 5)

91

Alexandra Rios Granite City

31:36.74

10:12/M

9

 

52

27

48

Shayla Mercado Collinsville

32:07.01

10:22/M

10

 

53

28

42

Christine Frisbee Collinsville

32:11.03

10:23/M

12

 

54

29

13

Daisia Wilson Belleville (East)

32:43.23

10:33/M

9

 

55

(> 7)

118

Tiyanna Crankfield O'Fallon

33:04.13

10:40/M

9

 

56

(< 5)

157

Elizabeth Ruvalcaba Roxana

34:05.53

11:00/M

 

57

30

43

Jessica Frisbee Collinsville

35:22.02

11:25/M

10

 

58

31

38

Sarah Acton Collinsville

35:23.85

11:25/M

9

 

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity 5K

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edwardsville

15

1

2

3

4

5

6

12

 

 

Top 5 Times: 1:39:32.30--- Average Time: 19:54.46

 

2

O'Fallon

69

11

13

14

15

16

19

23

 

 

Top 5 Times: 1:48:55.10--- Average Time: 21:47.02

 

3

Breese (Mater Dei)

92

9

17

18

22

26

29

32

 

 

Top 5 Times: 1:51:55.70--- Average Time: 22:23.14

 

4

Belleville (East)

109

7

8

24

31

39

42

45

 

 

Top 5 Times: 1:55:10.90--- Average Time: 23:02.18

 

5

Collinsville

119

10

20

21

33

35

38

 

 

Top 5 Times: 1:56:50.90--- Average Time: 23:22.18

 

6

Marion

156

25

28

30

36

37

46

47

 

 

Top 5 Times: 2:02:13.60--- Average Time: 24:26.72

 

7

Roxana

185

27

34

40

41

43

44

 

 

Top 5 Times: 2:07:10.50--- Average Time: 25:26.10

 

Inc.

Centralia

4 finishers

 

 

 

Inc.

Granite City

4 finishers

 

 

 

Inc.

Greenville

2 finishers

 

 

 

Inc.

Mt. Vernon

2 finishers

 

 

 

Inc.

Troy (Triad)

4 finishers

 

 

 
 

Team Summary Report - Girls

Girls JV 5K

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Edwardsville

17

1

2

3

4

7

11

20

 

 

Top 5 Times: 1:50:33.86--- Average Time: 22:06.77

 

2

O'Fallon

38

5

6

8

9

10

13

14

 

 

Top 5 Times: 1:56:05.42--- Average Time: 23:13.08

 

3

Breese (Mater Dei)

80

12

15

16

18

19

24

 

 

Top 5 Times: 2:05:12.24--- Average Time: 25:02.45

 

4

Belleville (East)

115

17

21

22

26

29

 

 

Top 5 Times: 2:21:48.63--- Average Time: 28:21.73

 

5

Collinsville

133

23

25

27

28

30

31

 

 

Top 5 Times: 2:37:43.64--- Average Time: 31:32.73

 

Inc.

Granite City

4 finishers

 

 

 

Inc.

Roxana

2 finishers

 

 

 

Inc.

Wood River (East Alton-W.R.)

1 finishers

 

 

 
 

Final Team Results - Girls

Girls Varsity 5K

Team - Edwardsville Finish Position - 1
Team Score (places): 15 Team Score (times): 1:39:32.30 Ave Time:19:54.46
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

417

Abby Schrobilgen

11

1

1

19:30.90

19:30.90

0:00.00

2

419

Melissa Spencer

12

2

3

19:38.60

39:09.50

0:07.70

3

64

Jaycie Hudson

11

3

6

20:00.30

59:09.80

0:29.40

4

414

Maddie Miller

11

4

10

20:07.70

1:19:17.50

0:36.80

5

67

Elise Krone

11

5

15

20:14.80

1:39:32.30

0:43.90

6

418

Katelyn Singh

12

(6)

(21)

20:16.60

1:59:48.90

0:45.70

7

420

Hannah Stuart

11

(12)

(33)

21:22.20

2:21:11.10

1:51.30

 
Team - O'Fallon Finish Position - 2
Team Score (places): 69 Team Score (times): 1:48:55.10 Ave Time:21:47.02
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

131

Katie Mank

11

11

11

21:15.40

21:15.40

0:00.00

2

128

Kylie James

12

13

24

21:41.10

42:56.50

0:25.70

3

135

Peyton Mutters

9

14

38

21:52.40

1:04:48.90

0:37.00

4

119

Kimberly Davenport

10

15

53

21:58.20

1:26:47.10

0:42.80

5

137

Taylor Peck

11

16

69

22:08.00

1:48:55.10

0:52.60

6

133

Madeline McKittrick

10

(19)

(88)

22:31.60

2:11:26.70

1:16.20

7

125

Julia Gundlach

11

(23)

(111)

22:50.70

2:34:17.40

1:35.30

 
Team - Breese (Mater Dei) Finish Position - 3
Team Score (places): 92 Team Score (times): 1:51:55.70 Ave Time:22:23.14
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

18

Elyse Faust

11

9

9

21:02.80

21:02.80

0:00.00

2

16

Kata Bowen

11

17

26

22:22.90

43:25.70

1:20.10

3

15

Mya Albers

11

18

44

22:29.40

1:05:55.10

1:26.60

4

24

Faith Rackers

10

22

66

22:44.40

1:28:39.50

1:41.60

5

26

Gretta Stark

10

26

92

23:16.20

1:51:55.70

2:13.40

6

17

Mallory Emig

9

(29)

(121)

24:12.20

2:16:07.90

3:09.40

7

30

Emily Wiegmann

11

(32)

(153)

25:08.20

2:41:16.10

4:05.40

 
Team - Belleville (East) Finish Position - 4
Team Score (places): 109 Team Score (times): 1:55:10.90 Ave Time:23:02.18
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

14

Seleiya Wilson

12

7

7

20:18.90

20:18.90

0:00.00

2

3

Hannah Eastman

11

8

15

20:55.90

41:14.80

0:37.00

3

7

Abbie Kuykendall

9

24

39

23:00.10

1:04:14.90

2:41.20

4

9

JC Nunnery

11

31

70

25:03.20

1:29:18.10

4:44.30

5

10

Lauren Smith

10

39

109

25:52.80

1:55:10.90

5:33.90

6

1

Camryn Cook

12

(42)

(151)

26:13.10

2:21:24.00

5:54.20

7

5

Ashley Fisher

9

(45)

(196)

26:45.70

2:48:09.70

6:26.80

 
Team - Collinsville Finish Position - 5
Team Score (places): 119 Team Score (times): 1:56:50.90 Ave Time:23:22.18
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

51

Kayla Tirey

12

10

10

21:03.20

21:03.20

0:00.00

2

46

McKenna Laing

10

20

30

22:31.90

43:35.10

1:28.70

3

39

Maggie Fitzgerald

9

21

51

22:32.00

1:06:07.10

1:28.80

4

44

Payten Geppert

10

33

84

25:19.00

1:31:26.10

4:15.80

5

45

Makenzie Kell

10

35

119

25:24.80

1:56:50.90

4:21.60

6

50

Ashley Sanchez

10

(38)

(157)

25:37.10

2:22:28.00

4:33.90

 
Team - Marion Finish Position - 6
Team Score (places): 156 Team Score (times): 2:02:13.60 Ave Time:24:26.72
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

98

Marissa Basi

11

25

25

23:14.30

23:14.30

0:00.00

2

97

Lexi Basi

28

53

23:35.80

46:50.10

0:21.50

3

101

Quincy Gordon

12

30

83

24:24.70

1:11:14.80

1:10.40

4

104

McKenzie Miller

10

36

119

25:28.00

1:36:42.80

2:13.70

5

99

Ana Cuartas

11

37

156

25:30.80

2:02:13.60

2:16.50

6

103

Tamara Keene

12

(46)

(202)

26:58.90

2:29:12.50

3:44.60

7

102

Kayla Keene

12

(47)

(249)

29:28.90

2:58:41.40

6:14.60

 
Team - Roxana Finish Position - 7
Team Score (places): 185 Team Score (times): 2:07:10.50 Ave Time:25:26.10
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

158

Michaela Tarpley

11

27

27

23:18.30

23:18.30

0:00.00

2

161

Janelynn Wirth

34

61

25:21.20

48:39.50

2:02.90

3

151

Alyssa Mendoza

10

40

101

26:00.80

1:14:40.30

2:42.50

4

149

Bailey Isom

41

142

26:04.40

1:40:44.70

2:46.10

5

147

Meg Bosse

11

43

185

26:25.80

2:07:10.50

3:07.50

6

153

Delaney O?Donnell

(44)

(229)

26:36.00

2:33:46.50

3:17.70

 
Team - Centralia Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

33

Cheyenne Finley

11

Less Than 5

 

22:59.30

22:59.30

0:00.00

2

32

Olivia Beaver

9

Less Than 5

 

24:41.40

47:40.70

1:42.10

3

34

Raelan Gold

10

Less Than 5

 

24:41.60

1:12:22.30

1:42.30

4

35

Gracee Kelly

11

Less Than 5

 

25:35.30

1:37:57.60

2:36.00

 
Team - Granite City Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

90

Chessy Nikonowicz

10

Less Than 5

 

21:58.90

21:58.90

0:00.00

2

93

Claire Sykes

9

Less Than 5

 

22:47.50

44:46.40

0:48.60

3

428

Kendra Kirkover

9

Less Than 5

 

24:04.40

1:08:50.80

2:05.50

4

88

Patty Lahey

10

Less Than 5

 

25:23.10

1:34:13.90

3:24.20

 
Team - Greenville Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

96

Emma Leonhard

12

Less Than 5

 

23:07.80

23:07.80

0:00.00

2

95

Alexis Feaster

10

Less Than 5

 

25:17.20

48:25.00

2:09.40

 
Team - Mt. Vernon Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

108

Summer Chelf

10

Less Than 5

 

21:28.70

21:28.70

0:00.00

2

109

Savannah Childers

12

Less Than 5

 

21:44.00

43:12.70

0:15.30

 
Team - Troy (Triad) Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

173

Madi Walter

12

Less Than 5

 

21:39.40

21:39.40

0:00.00

2

163

Katie Chase

12

Less Than 5

 

23:45.40

45:24.80

2:06.00

3

162

Mya Bain

10

Less Than 5

 

23:46.90

1:09:11.70

2:07.50

4

164

Allison Dempsey

9

Less Than 5

 

23:50.80

1:33:02.50

2:11.40

 

Final Team Results - Girls

 

Girls JV 5K

 
 
Team - Edwardsville Finish Position - 1
Team Score (places): 17 Team Score (times): 1:50:33.86 Ave Time:22:06.77
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

62

Payton Flowers

11

1

1

21:27.39

21:27.39

0:00.00

2

60

Kiara Delgado

11

2

3

21:40.23

43:07.62

0:12.84

3

55

Kennison Adams

12

3

6

21:49.70

1:04:57.32

0:22.31

4

59

Lorie Cashdollar

12

4

10

22:31.64

1:27:28.96

1:04.25

5

56

Haley Allard

12

7

17

23:04.90

1:50:33.86

1:37.51

6

412

Kaitlyn Loyet

9

(11)

(28)

23:38.48

2:14:12.34

2:11.09

7

69

Lauren Ladd

10

(20)

(48)

25:38.22

2:39:50.56

4:10.83

8

421

Jaydi Swanson

11

More Than 7

 

26:05.75

3:05:56.31

4:38.36

9

57

Jacquelin Anderson

10

More Than 7

 

26:17.74

3:32:14.05

4:50.35

10

423

Natalee Wooff

12

More Than 7

 

26:52.84

3:59:06.89

5:25.45

11

58

Muriel Bowen

10

More Than 7

 

27:00.31

4:26:07.20

5:32.92

12

415

Maya Noonan

11

More Than 7

 

27:38.88

4:53:46.08

6:11.49

 
Team - O'Fallon Finish Position - 2
Team Score (places): 38 Team Score (times): 1:56:05.42 Ave Time:23:13.08
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

145

Maddy Vorce

9

5

5

22:52.54

22:52.54

0:00.00

2

113

Abby Causey

9

6

11

22:58.74

45:51.28

0:06.20

3

136

Olivia Ori

9

8

19

23:12.14

1:09:03.42

0:19.60

4

120

Jessica Davis

12

9

28

23:25.16

1:32:28.58

0:32.62

5

134

Bella Miller

9

10

38

23:36.84

1:56:05.42

0:44.30

6

130

Elizabeth Long

12

(13)

(51)

23:45.24

2:19:50.66

0:52.70

7

143

Faye Swanson

10

(14)

(65)

23:52.29

2:43:42.95

0:59.75

8

141

Kendall Schieppe

10

More Than 7

 

24:16.37

3:07:59.32

1:23.83

9

116

Grace Clinton

10

More Than 7

 

24:33.03

3:32:32.35

1:40.49

10

112

Jordan Baskette

11

More Than 7

 

24:37.67

3:57:10.02

1:45.13

11

117

J'Annah Adkins

11

More Than 7

 

24:38.11

4:21:48.13

1:45.57

12

132

Amanda Matthews

9

More Than 7

 

24:50.39

4:46:38.52

1:57.85

13

115

Talia Christensen

12

More Than 7

 

25:04.12

5:11:42.64

2:11.58

14

144

Caitlyn Thamke

10

More Than 7

 

25:07.53

5:36:50.17

2:14.99

15

140

Savannah Ruhman

9

More Than 7

 

25:13.60

6:02:03.77

2:21.06

16

126

Celena Haight

10

More Than 7

 

25:24.57

6:27:28.34

2:32.03

17

123

Brooke Fulton

9

More Than 7

 

25:56.31

6:53:24.65

3:03.77

18

129

Kenah Johnson

9

More Than 7

 

26:26.13

7:19:50.78

3:33.59

19

114

Carissa Christensen

12

More Than 7

 

27:14.67

7:47:05.45

4:22.13

20

121

Raven Eastern

9

More Than 7

 

28:34.62

8:15:40.07

5:42.08

21

142

Aubrie Swanger

9

More Than 7

 

31:08.35

8:46:48.42

8:15.81

22

118

Tiyanna Crankfield

9

More Than 7

 

33:04.13

9:19:52.55

10:11.59

 
Team - Breese (Mater Dei) Finish Position - 3
Team Score (places): 80 Team Score (times): 2:05:12.24 Ave Time:25:02.45
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

29

Madeline Sullivan

11

12

12

23:39.84

23:39.84

0:00.00

2

19

Grace Fuehne

12

15

27

25:13.77

48:53.61

1:33.93

3

27

Kinsey Stockmann

12

16

43

25:17.98

1:14:11.59

1:38.14

4

22

Morgan Oertel

9

18

61

25:22.65

1:39:34.24

1:42.81

5

23

Olivia Perkes

10

19

80

25:38.00

2:05:12.24

1:58.16

6

31

Meredith Wilke

11

(24)

(104)

29:07.98

2:34:20.22

5:28.14

 
Team - Belleville (East) Finish Position - 4
Team Score (places): 115 Team Score (times): 2:21:48.63 Ave Time:28:21.73
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

11

Mia Smith

10

17

17

25:21.12

25:21.12

0:00.00

2

2

Joslyn Crosby

9

21

38

25:49.55

51:10.67

0:28.43

3

12

Anyae Williams

12

22

60

26:26.01

1:17:36.68

1:04.89

4

8

Tyasia Mckinley

11

26

86

31:28.72

1:49:05.40

6:07.60

5

13

Daisia Wilson

9

29

115

32:43.23

2:21:48.63

7:22.11

 
Team - Collinsville Finish Position - 5
Team Score (places): 133 Team Score (times): 2:37:43.64 Ave Time:31:32.73
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

49

Hannah Pettit

9

23

23

27:44.06

27:44.06

0:00.00

2

53

Meleny Varela

11

25

48

30:19.52

58:03.58

2:35.46

3

48

Shayla Mercado

10

27

75

32:07.01

1:30:10.59

4:22.95

4

42

Christine Frisbee

12

28

103

32:11.03

2:02:21.62

4:26.97

5

43

Jessica Frisbee

10

30

133

35:22.02

2:37:43.64

7:37.96

6

38

Sarah Acton

9

(31)

(164)

35:23.85

3:13:07.49

7:39.79

 
Team - Granite City Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

424

Alyssa Comer

12

Less Than 5

 

23:57.89

23:57.89

0:00.00

2

89

Jaden Myint

11

Less Than 5

 

30:39.46

54:37.35

6:41.57

3

425

Brooke Du hart

11

Less Than 5

 

30:52.25

1:25:29.60

6:54.36

4

91

Alexandra Rios

9

Less Than 5

 

31:36.74

1:57:06.34

7:38.85

 
Team - Roxana Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

152

Kendall Michael

Less Than 5

 

28:47.16

28:47.16

0:00.00

2

157

Elizabeth Ruvalcaba

Less Than 5

 

34:05.53

1:02:52.69

5:18.37

 
Team - Wood River (East Alton-W.R.) Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

Grade

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

174

Meagan Wallendorff

10

Less Than 5

 

28:40.25

28:40.25

0:00.00