#4 Boys 800 Meters Start List
Section 1 of 6
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Connor WARHAUSEN |
JR |
Steeleville |
2:30.16 |
2 |
Cameron JACKSON |
8 |
McCracken County High |
2:32.70 |
3 |
Jakarie KING |
JR |
Henderson County |
2:38.67 |
4 |
Christian OLIVER |
SO |
Harrisburg |
2:40.88 |
5 |
Reid WALTMON |
8 |
St. Mary |
2:50.00 |
6 |
Wyatt DUCLOS |
SR |
Red Bud |
NT |
7 |
Kobe FITZGERALD |
JR |
Owensboro |
NT |
8 |
Gavin MILLER |
JR |
Owensboro |
NT |
9 |
Ethan SMITH |
FR |
McCracken County High |
NT |
10 |
Nathanael TURNER |
FR |
Owensboro |
NT |
Section 2 of 6
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Ethan DOWELL |
JR |
Marshall County |
2:24.00 |
2 |
Trace BUTLER |
FR |
Hamilton County |
2:25.00 |
3 |
Grant GINALICK |
SR |
Monticello |
2:25.00 |
4 |
Alex GWINN |
SO |
Sparta |
2:25.00 |
5 |
Kolton SHOEMAKER |
FR |
Centralia |
2:25.00 |
6 |
Cole WYATT |
JR |
Marshall County |
2:25.00 |
7 |
Nicholas SZEMETHY |
FR |
Apollo |
2:26.99 |
8 |
Charlie WEST |
JR |
St. Mary |
2:27.54 |
9 |
Avery COZZI |
FR |
Mascoutah |
2:28.00 |
10 |
Jared SAUZEK |
SO |
Sparta |
2:28.00 |
11 |
Connor SCHOLL |
SO |
McCracken County High |
2:28.71 |
12 |
William SEAY |
SO |
St. Mary |
2:30.00 |
Section 3 of 6
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Caton RAMOS |
SR |
Sparta |
2:18.00 |
2 |
Dilan HARBERT |
SO |
Evansville North |
2:18.12 |
3 |
Eli EPPLIN |
FR |
Mt. Vernon |
2:19.30 |
4 |
Maliq PETTIES |
FR |
Mt. Vernon |
2:19.50 |
5 |
Grant BATTEAU |
SR |
Pinckneyville |
2:20.00 |
6 |
Hadden LYBARGER |
FR |
Salem |
2:20.00 |
7 |
Adam RUSSELL |
JR |
Carbondale |
2:20.00 |
8 |
Braden TATE |
SO |
Salem |
2:20.28 |
9 |
Jacob FEDDERKE |
SR |
Steeleville |
2:20.61 |
10 |
Alexander MENDIOLA |
SO |
Mascoutah |
2:21.00 |
11 |
Sean EDE |
SO |
Mascoutah |
2:22.00 |
Section 4 of 6
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Houston GORE |
SR |
Apollo |
2:12.88 |
2 |
Jalen TAYLOR |
SR |
Apollo |
2:12.89 |
3 |
Matt SPEIDEL |
SO |
Centralia |
2:13.00 |
4 |
Max ZINZILIETA |
SO |
Mt. Vernon |
2:13.00 |
5 |
Ben PETERS |
JR |
Daviess County |
2:13.23 |
6 |
Logan GISH |
FR |
Daviess County |
2:13.26 |
7 |
Matthew CRABTREE |
JR |
Marion |
2:14.00 |
8 |
Cole SIMPSON |
SR |
Olney (Richland County) |
2:14.00 |
9 |
Alex STACK |
JR |
Champaign Central |
2:14.10 |
10 |
Alex GOTTSCHALK |
JR |
Herrin |
2:14.70 |
11 |
Tucker POSHARD |
FR |
Carbondale |
2:17.00 |
Section 5 of 6
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Colton TOWLE |
SR |
Herrin |
2:08.70 |
2 |
Josiah RATTS |
JR |
Monticello |
2:08.75 |
3 |
Sam KING |
SR |
Daviess County |
2:08.85 |
4 |
Jonathan HALL |
SR |
Greenville |
2:09.00 |
5 |
Jack RAUCH |
SR |
Henderson County |
2:09.76 |
6 |
Tyler BEASLEY |
JR |
Johnston City |
2:10.00 |
7 |
Michael OLIVER |
JR |
Herrin |
2:10.20 |
8 |
Greer OPEL |
SR |
Evansville North |
2:10.36 |
9 |
IAN CLAPPER |
SO |
St. Thomas More |
2:10.50 |
10 |
Eric TATE |
SR |
Monticello |
2:10.50 |
11 |
Dalshaun MITCHELL |
SO |
Centralia |
2:11.00 |
12 |
Gabe STEPHENS |
SO |
Carterville |
2:11.00 |
13 |
Brenden SHRODE |
FR |
Evansville North |
2:12.60 |
Section 6 of 6
Lane |
Athlete |
Yr. |
Team |
Seed |
1 |
Austin KNIGHT |
SR |
Carterville |
1:59.90 |
2 |
Hayden WIMBERLEY |
SR |
Salem |
2:00.64 |
3 |
Bryaun MANUEL |
SR |
East St. Louis |
2:03.00 |
4 |
John MILLER |
SR |
Champaign Central |
2:04.82 |
5 |
Cade FLATT |
FR |
Marshall County |
2:05.00 |
6 |
Damien SMITH |
SR |
East St. Louis |
2:05.00 |
7 |
Caleb ZGONINA |
SR |
Nashville |
2:05.00 |
8 |
Noah BRUNSON |
SR |
Champaign Central |
2:07.00 |
9 |
Gavin LOVE |
SO |
Nashville |
2:07.00 |
10 |
Matt RUBENACKER |
SR |
Hamilton County |
2:07.02 |
11 |
Ryan MELVIN |
SR |
Marion |
2:08.20 |
12 |
Jade CHEW |
JR |
Marion |
2:08.50 |