Lincoln Magnet Cross Country Invitational

September 21, 2019


Results By Endurance Race Timing

Table of Contents

Finish List - Girls - Girls Varsity 2M - Cross Country
Finish List - Girls - Girls Open 2M - Cross Country
Team Summary - Girls - Girls Varsity 2M - Cross Country
Team Summary - Girls - Girls Open 2M - Cross Country
Team Detail - Girls - Girls Varsity 2M - Cross Country
Team Detail - Girls - Girls Open 2M - Cross Country
Finish List - Boys - Boys Varsity 2M - Cross Country
Finish List - Boys - Boys Open 2M - Cross Country
Team Summary - Boys - Boys Varsity 2M - Cross Country
Team Summary - Boys - Boys Open 2M - Cross Country
Team Detail - Boys - Boys Varsity 2M - Cross Country
Team Detail - Boys - Boys Open 2M - Cross Country
Top

Overall Finish List - Boys

Boys Varsity 2M

Cross Country


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1630  Joe Warning           Quincy St. Peter                       11:45.40  5:53/M    7 
    2      2   1542  Carter Hemmer         Christ the King (Co-Op)                11:53.60  5:57/M    8 
    3      3   1661  Cole Boatman          Springfield Franklin                   11:57.80  5:59/M    8 
    4      4   1527  Jovan Richmond        Auburn Junior High at Divernon         12:05.20  6:03/M    8 
    5      5   1597  Devon Funk            Liberty Junior High School             12:11.00  6:06/M    8 
    6      6   1549  Parker Summers        Christ the King (Co-Op)                12:22.30  6:11/M    8 
    7      7   1626  Aden Genenbacher      Quincy St. Peter                       12:25.90  6:13/M    8 
    8      8   1522  Bryan Lamb            Auburn Junior High at Divernon         12:27.70  6:14/M    7 
    9      9   1664  Anthony Donald        Springfield Franklin                   12:30.00  6:15/M    8 
   10     10   1623  Tyler Bozarth         Quincy St. Peter                       12:35.70  6:18/M    8 
   11     11   1514  Carson Devine         Auburn Junior High at Divernon         12:37.60  6:19/M    5 
   12     12   1511  Jacob Barth           Auburn Junior High at Divernon         12:40.50  6:20/M    6 
   13     13   1547  EJ Sanchez            Christ the King (Co-Op)                12:44.10  6:22/M    8 
   14     14   1610  Keegan Sunde          Liberty Junior High School             12:47.20  6:24/M    8 
   15     15   1748  Wyatt Watson          Springfield Washington MS              12:47.90  6:24/M    7 
   16     16   1596  Gavin Fessler         Liberty Junior High School             12:51.20  6:26/M    8 
   17     17   1601  Dylan Hocking         Liberty Junior High School             12:53.70  6:27/M    6 
   18     18   1594  Blaine Deege          Liberty Junior High School             12:54.40  6:27/M    5 
   19     19   1719  Carter Kruse          Springfield Lincoln                    12:58.40  6:29/M    8 
   20     20   1605  Carter Krutmeier      Liberty Junior High School             13:00.20  6:30/M    8 
   21     21   1624  john Damm             Quincy St. Peter                       13:18.70  6:39/M    7 
   22     22   1608  Lane Obert            Liberty Junior High School             13:24.30  6:42/M    6 
   23     23   1523  Maddux McQuality      Auburn Junior High at Divernon         13:28.60  6:44/M    7 
   24     24   1544  Gino Moriconi         Christ the King (Co-Op)                13:30.30  6:45/M    7 
   25     25   1510  James Baisden         Auburn Junior High at Divernon         13:35.20  6:48/M    6 
   26     26   1745  Victor Smith          Springfield Washington MS              13:35.90  6:48/M    8 
   27  (< 5)   1578  Khorbin Gregory       Grant Middle School                    13:48.10  6:54/M    6 
   28     27   1564  Trevor Colwell        Franklin Jr. High                      13:57.60  6:59/M    8 
   29     28   1561  Marshall Bowman       Franklin Jr. High                      14:01.20  7:01/M    5 
   30     29   1797  Michael Johnson       St. Agnes/Blessed Sacrameent           14:01.50  7:01/M    5 
   31     30   1676  Alex Ratz             Springfield Franklin                   14:03.90  7:02/M    6 
   32     31   1707  Clayton Borah         Springfield Lincoln                    14:08.10  7:04/M    6 
   33     32   1526  Hunter Piper          Auburn Junior High at Divernon         14:09.80  7:05/M    6 
   34     33   1721  Luke Milliman         Springfield Lincoln                    14:09.90  7:05/M    6 
   35     34   1562  Mason Clayton         Franklin Jr. High                      14:10.20  7:05/M    8 
   36     35   1634  Isaac Flener          Roxana MS                              14:10.80  7:05/M    8 
   37     36   1713  Alex Heyen            Springfield Lincoln                    14:16.30  7:08/M    6 
   38     37   1799  Owen Neff             St. Agnes/Blessed Sacrameent           14:17.50  7:09/M    8 
   39     38   1794  Colin Curry           St. Agnes/Blessed Sacrameent           14:17.60  7:09/M    8 
   40     39   1800  Jude O'Brien          St. Agnes/Blessed Sacrameent           14:22.60  7:11/M    5 
   41     40   1627  Oliver Moore          Quincy St. Peter                       14:28.40  7:14/M    7 
   42     41   1663  Ashton Davis          Springfield Franklin                   14:33.00  7:17/M    8 
   43     42   1573  Dylan Walkington      Franklin Jr. High                      14:34.90  7:17/M    8 
   44     43   1714  Alex Hockenyos        Springfield Lincoln                    14:38.60  7:19/M    7 
   45     44   1639  Erick Scroggins       Roxana MS                              14:40.40  7:20/M    8 
   46     45   1628  Nathan Oliver         Quincy St. Peter                       14:43.10  7:22/M    7 
   47     46   1558  James Adkins          Franklin Jr. High                      14:43.30  7:22/M    8 
   48     47   1571  Owen Paluska          Franklin Jr. High                      14:53.30  7:27/M    6 
   49     48   1720  Jaden Kuntz           Springfield Lincoln                    14:53.70  7:27/M    8 
   50     49   1422  Max Judlicka          Springfield Lincoln                    14:59.80  7:30/M    8 
   51     50   1568  Collin Johnson        Franklin Jr. High                      15:34.50  7:47/M    6 
   52     51   1638  Daniel Scroggins      Roxana MS                              15:38.90  7:49/M    6 
   53     52   1543  Sam Luker             Christ the King (Co-Op)                15:51.80  7:56/M    7 
   54     53   1798  Noah Jugan            St. Agnes/Blessed Sacrameent           16:01.70  8:01/M    8 
   55     54   1670  Gabe Lobmaster        Springfield Franklin                   16:02.50  8:01/M    7 
   56     55   1743  Cedar Ngiramoa        Springfield Washington MS              16:13.70  8:07/M    8 
   57     56   1409  William Pittman       St. Agnes/Blessed Sacrameent           16:16.60  8:08/M    8 
   58     57   1674  Jackson O'Connor      Springfield Franklin                   16:25.60  8:13/M    7 
   59     58   1548  David Schafer         Christ the King (Co-Op)                16:27.50  8:14/M    6 
   60     59   1665  Cale Elam             Springfield Franklin                   16:38.80  8:19/M    7 
   61     60   1545  Finn Murphy           Christ the King (Co-Op)                17:08.90  8:34/M    7 
   62     61   1637  Hunter Ponce          Roxana MS                              17:28.80  8:44/M    8 
   63     62   1744  Raucher Noah          Springfield Washington MS              17:45.60  8:53/M    8 
   64     63   1640  Eithen Weigler        Roxana MS                              17:51.90  8:56/M    6 
   65     64   1746  Bladen Stefan         Springfield Washington MS              18:38.80  9:19/M    7 



Top

Overall Finish List - Boys

Boys Open 2M

Cross Country


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1604  Calen Koch            Liberty Junior High School             13:16.50  6:38/M    5 
    2      2   1593  Charlie Curry         Liberty Junior High School             13:26.90  6:43/M    5 
    3      3   1789  Grant Blackburn       St. Agnes/Blessed Sacrameent           13:38.10  6:49/M    8 
    4      4   1520  Austin Komnick        Auburn Junior High at Divernon         13:53.90  6:57/M    6 
    5      5   1686  Derrick Davis         Springfield Jefferson                  14:33.00  7:17/M    7 
    6      6   1679  Zack Wilson           Springfield Franklin                   14:37.60  7:19/M    6 
    7      7   1566  Carson Ford           Franklin Jr. High                      14:46.30  7:23/M    5 
    8      8   1724  Lucas Trimmer         Springfield Lincoln                    14:49.50  7:25/M    8 
    9      9   1609  Daniel Parrish        Liberty Junior High School             14:52.90  7:26/M    8 
   10     10   1595  Jason Dyer            Liberty Junior High School             14:57.10  7:29/M    7 
   11     11   1517  Caleb Kendall         Auburn Junior High at Divernon         15:02.10  7:31/M    7 
   12     12   1607  Julian Luaders        Liberty Junior High School             15:21.20  7:41/M    8 
   13     13   1519  Adrian Koerper        Auburn Junior High at Divernon         15:29.60  7:45/M    7 
   14     14   1704  Inigo Angeles         Springfield Lincoln                    15:30.70  7:45/M    6 
   15     15   1411  Hunter Schukai        St. Agnes/Blessed Sacrameent           15:37.60  7:49/M    7 
   16     16   1530  Spencer Seiler        Auburn Junior High at Divernon         15:45.60  7:53/M    7 
   17     17   1723  Cameron Trimmer       Springfield Lincoln                    15:47.80  7:54/M    6 
   18     18   1513  Kelton Chelbian       Auburn Junior High at Divernon         16:14.30  8:07/M    6 
   19     19   1795  Keagan Eck            St. Agnes/Blessed Sacrameent           16:16.40  8:08/M    6 
   20     20   1710  Levi Freidrich        Springfield Lincoln                    16:25.50  8:13/M    6 
   21     21   1708  Starrez Curry         Springfield Lincoln                    16:31.00  8:16/M    6 
   22     22   1709  John Eichinger        Springfield Lincoln                    16:34.40  8:17/M    8 
   23     23   1524  Michael Moldenhauer   Auburn Junior High at Divernon         16:36.80  8:18/M    6 
   24     24   1413  Max Stanley           St. Agnes/Blessed Sacrameent           16:38.30  8:19/M    7 
   25     25   1559  Clark Bergschneider   Franklin Jr. High                      16:38.70  8:19/M    5 
   26     26   1570  James Johnson         Franklin Jr. High                      16:46.30  8:23/M    5 
   27     27   1690  Adrian Nevarez        Springfield Jefferson                  16:55.40  8:28/M    7 
   28  (< 5)   1629  Cayson Peters         Quincy St. Peter                       16:56.40  8:28/M    7 
   29     28   1688  Carter Hernandez      Springfield Jefferson                  17:10.00  8:35/M    6 
   30     29   1675  Faaiz Quershi         Springfield Franklin                   17:10.70  8:35/M    6 
   31     30   1716  Dalton Hustedt        Springfield Lincoln                    17:16.30  8:38/M    6 
   32     31   1563  Caden Colwell         Franklin Jr. High                      17:34.80  8:47/M    6 
   33     32   1509  Dallas Alavazarez     Auburn Junior High at Divernon         17:36.80  8:48/M    6 
   34     33   1793  Liam Cunningham       St. Agnes/Blessed Sacrameent           17:42.90  8:51/M    7 
   35  (< 5)   1625  Tegan Dawson          Quincy St. Peter                       17:43.50  8:52/M    7 
   36     34   1680  Amir Womack           Springfield Franklin                   17:44.70  8:52/M    8 
   37  (> 7)   1712  Keyshaun Harris       Springfield Lincoln                    17:45.10  8:53/M    7 
   38  (> 7)   1515  Noah Farthing         Auburn Junior High at Divernon         17:56.50  8:58/M    6 
   39     35   1677  Shaun Snyder          Springfield Franklin                   18:11.90  9:06/M    8 
   40  (> 7)   1726  Eric West             Springfield Lincoln                    18:14.40  9:07/M    8 
   41  (> 7)   1718  Elliot Kaisner        Springfield Lincoln                    18:16.90  9:08/M    6 
   42     36   1600  Wyatt Heinecke        Liberty Junior High School             18:33.60  9:17/M    6 
   43     37   1560  Leo Bergschneider     Franklin Jr. High                      18:33.80  9:17/M    6 
   44     38   1419  Zach Roodhouse        Franklin Jr. High                      18:40.90  9:20/M    6 
   45     39   1569  Drew Johnson          Franklin Jr. High                      18:42.30  9:21/M    5 
   46     40   1668  Simon Lanter          Springfield Franklin                   19:02.80  9:31/M    7 
   47     41   1671  Sawyer Lobmaster      Springfield Franklin                   19:23.60  9:42/M    6 
   48  (> 7)   1725  Eli Usher             Springfield Lincoln                    19:38.20  9:49/M    7 
   49     42   1689  Chance Howard         Springfield Jefferson                  19:51.70  9:56/M    6 
   50     43   1685  Jveon Bailey          Springfield Jefferson                  19:56.00  9:58/M    6 
   51  (> 7)   1703  Isaac Alexander       Springfield Lincoln                    20:01.30 10:01/M    6 
   52  (> 7)   1521  Eli LaFountain        Auburn Junior High at Divernon         20:02.20 10:01/M    6 
   53     44   1796  Harrison Faulkner     St. Agnes/Blessed Sacrameent           20:14.90 10:07/M    7 
   54     45   1599  Zach Haynes           Liberty Junior High School             20:49.10 10:25/M    8 
   55     46   1412  Zane Shelton          St. Agnes/Blessed Sacrameent           21:12.00 10:36/M    5 
   56  (> 7)   1711  Ben Haferkamp         Springfield Lincoln                    21:17.90 10:39/M    6 
   57     47   1687  Zamarion Heard        Springfield Jefferson                  21:38.30 10:49/M    6 
   58  (> 7)   1410  David Reichensperger  St. Agnes/Blessed Sacrameent           22:25.40 11:13/M    7 
   59  (< 5)   1742  Bladen Matthew        Springfield Washington MS              22:39.60 11:20/M    6 
   60  (> 7)   1529  Jacob Schnelten       Auburn Junior High at Divernon         23:20.70 11:40/M    5 
   61  (> 7)   1606  Jaron Long            Liberty Junior High School             23:59.80 12:00/M    6 
   62  (> 7)   1705  Aden Blake            Springfield Lincoln                    25:01.10 12:31/M    7 
Top

Team Summary Report - Boys

Boys Varsity 2M

Cross Country


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Auburn Junior High at Divernon         58               4   8  11  12  23  25  32         
        Top  5 Times: 1:03:19.60

    2 Liberty Junior High School             70               5  14  16  17  18  20  22         
        Top  5 Times: 1:03:37.50

    3 Quincy St. Peter                       79               1   7  10  21  40  45             
        Top  5 Times: 1:04:34.10

    4 Christ the King (Co-Op)                97               2   6  13  24  52  58  60         
        Top  5 Times: 1:06:22.10

    5 Springfield Franklin                  137               3   9  30  41  54  57  59         
        Top  5 Times: 1:09:07.20

    6 Springfield Lincoln                   162              19  31  33  36  43  48  49         
        Top  5 Times: 1:10:11.30

    7 Franklin Jr. High                     177              27  28  34  42  46  47  50         
        Top  5 Times: 1:11:27.20

    8 St. Agnes/Blessed Sacrameent          196              29  37  38  39  53  56             
        Top  5 Times: 1:13:00.90

    9 Springfield Washington MS             222              15  26  55  62  64                 
        Top  5 Times: 1:19:01.90

   10 Roxana MS                             254              35  44  51  61  63                 
        Top  5 Times: 1:19:50.80

 Inc. Grant Middle School                  1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Top

Team Summary Report - Boys

Boys Open 2M

Cross Country


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Liberty Junior High School             34               1   2   9  10  12  36  45         
        Top  5 Times: 1:11:54.60

    2 Auburn Junior High at Divernon         62               4  11  13  16  18  23  32         
        Top  5 Times: 1:16:25.50

    3 Springfield Lincoln                    80               8  14  17  20  21  22  30         
        Top  5 Times: 1:19:04.50

    4 St. Agnes/Blessed Sacrameent           94               3  15  19  24  33  44  46         
        Top  5 Times: 1:19:53.30

    5 Franklin Jr. High                     126               7  25  26  31  37  38  39         
        Top  5 Times: 1:24:19.90

    6 Springfield Franklin                  144               6  29  34  35  40  41             
        Top  5 Times: 1:26:47.70

    7 Springfield Jefferson                 145               5  27  28  42  43  47             
        Top  5 Times: 1:28:26.10

 Inc. Quincy St. Peter                     2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Springfield Washington MS            1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Top

Detail Team Results - Boys

Boys Varsity 2M

Cross Country

Auburn Junior High at Divernon    Finish Position -     1

  Team Score (places):  58  Team Score (times):   1:03:19.60   Average Time: 12:39.92

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1527  Jovan Richmond         8        4            4       12:05.20     12:05.20     0:19.80
    2   1522  Bryan Lamb             7        8           12       12:27.70     24:32.90     0:42.30
    3   1514  Carson Devine          5       11           23       12:37.60     37:10.50     0:52.20
    4   1511  Jacob Barth            6       12           35       12:40.50     49:51.00     0:55.10
    5   1523  Maddux McQuality       7       23           58       13:28.60   1:03:19.60     1:43.20
    6   1510  James Baisden          6       25           83       13:35.20   1:16:54.80     1:49.80
    7   1526  Hunter Piper           6       32          115       14:09.80   1:31:04.60     2:24.40

Liberty Junior High School    Finish Position -     2

  Team Score (places):  70  Team Score (times):   1:03:37.50   Average Time: 12:43.50

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1597  Devon Funk             8        5            5       12:11.00     12:11.00     0:25.60
    2   1610  Keegan Sunde           8       14           19       12:47.20     24:58.20     1:01.80
    3   1596  Gavin Fessler          8       16           35       12:51.20     37:49.40     1:05.80
    4   1601  Dylan Hocking          6       17           52       12:53.70     50:43.10     1:08.30
    5   1594  Blaine Deege           5       18           70       12:54.40   1:03:37.50     1:09.00
    6   1605  Carter Krutmeier       8       20           90       13:00.20   1:16:37.70     1:14.80
    7   1608  Lane Obert             6       22          112       13:24.30   1:30:02.00     1:38.90

Quincy St. Peter    Finish Position -     3

  Team Score (places):  79  Team Score (times):   1:04:34.10   Average Time: 12:54.82

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1630  Joe Warning            7        1            1       11:45.40     11:45.40     0:00.00
    2   1626  Aden Genenbacher       8        7            8       12:25.90     24:11.30     0:40.50
    3   1623  Tyler Bozarth          8       10           18       12:35.70     36:47.00     0:50.30
    4   1624  john Damm              7       21           39       13:18.70     50:05.70     1:33.30
    5   1627  Oliver Moore           7       40           79       14:28.40   1:04:34.10     2:43.00
    6   1628  Nathan Oliver          7       45          124       14:43.10   1:19:17.20     2:57.70

Christ the King (Co-Op)    Finish Position -     4

  Team Score (places):  97  Team Score (times):   1:06:22.10   Average Time: 13:16.42

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1542  Carter Hemmer          8        2            2       11:53.60     11:53.60     0:08.20
    2   1549  Parker Summers         8        6            8       12:22.30     24:15.90     0:36.90
    3   1547  EJ Sanchez             8       13           21       12:44.10     37:00.00     0:58.70
    4   1544  Gino Moriconi          7       24           45       13:30.30     50:30.30     1:44.90
    5   1543  Sam Luker              7       52           97       15:51.80   1:06:22.10     4:06.40
    6   1548  David Schafer          6       58          155       16:27.50   1:22:49.60     4:42.10
    7   1545  Finn Murphy            7       60          215       17:08.90   1:39:58.50     5:23.50

Springfield Franklin    Finish Position -     5

  Team Score (places): 137  Team Score (times):   1:09:07.20   Average Time: 13:49.44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1661  Cole Boatman           8        3            3       11:57.80     11:57.80     0:12.40
    2   1664  Anthony Donald         8        9           12       12:30.00     24:27.80     0:44.60
    3   1676  Alex Ratz              6       30           42       14:03.90     38:31.70     2:18.50
    4   1663  Ashton Davis           8       41           83       14:33.00     53:04.70     2:47.60
    5   1670  Gabe Lobmaster         7       54          137       16:02.50   1:09:07.20     4:17.10
    6   1674  Jackson O'Connor       7       57          194       16:25.60   1:25:32.80     4:40.20
    7   1665  Cale Elam              7       59          253       16:38.80   1:42:11.60     4:53.40

Springfield Lincoln    Finish Position -     6

  Team Score (places): 162  Team Score (times):   1:10:11.30   Average Time: 14:02.26

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1719  Carter Kruse           8       19           19       12:58.40     12:58.40     1:13.00
    2   1707  Clayton Borah          6       31           50       14:08.10     27:06.50     2:22.70
    3   1721  Luke Milliman          6       33           83       14:09.90     41:16.40     2:24.50
    4   1713  Alex Heyen             6       36          119       14:16.30     55:32.70     2:30.90
    5   1714  Alex Hockenyos         7       43          162       14:38.60   1:10:11.30     2:53.20
    6   1720  Jaden Kuntz            8       48          210       14:53.70   1:25:05.00     3:08.30
    7   1422  Max Judlicka           8       49          259       14:59.80   1:40:04.80     3:14.40

Franklin Jr. High    Finish Position -     7

  Team Score (places): 177  Team Score (times):   1:11:27.20   Average Time: 14:17.44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1564  Trevor Colwell         8       27           27       13:57.60     13:57.60     2:12.20
    2   1561  Marshall Bowman        5       28           55       14:01.20     27:58.80     2:15.80
    3   1562  Mason Clayton          8       34           89       14:10.20     42:09.00     2:24.80
    4   1573  Dylan Walkington       8       42          131       14:34.90     56:43.90     2:49.50
    5   1558  James Adkins           8       46          177       14:43.30   1:11:27.20     2:57.90
    6   1571  Owen Paluska           6       47          224       14:53.30   1:26:20.50     3:07.90
    7   1568  Collin Johnson         6       50          274       15:34.50   1:41:55.00     3:49.10

St. Agnes/Blessed Sacrameent    Finish Position -     8

  Team Score (places): 196  Team Score (times):   1:13:00.90   Average Time: 14:36.18

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1797  Michael Johnson        5       29           29       14:01.50     14:01.50     2:16.10
    2   1799  Owen Neff              8       37           66       14:17.50     28:19.00     2:32.10
    3   1794  Colin Curry            8       38          104       14:17.60     42:36.60     2:32.20
    4   1800  Jude O'Brien           5       39          143       14:22.60     56:59.20     2:37.20
    5   1798  Noah Jugan             8       53          196       16:01.70   1:13:00.90     4:16.30
    6   1409  William Pittman        8       56          252       16:16.60   1:29:17.50     4:31.20

Springfield Washington MS    Finish Position -     9

  Team Score (places): 222  Team Score (times):   1:19:01.90   Average Time: 15:48.38

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1748  Wyatt Watson           7       15           15       12:47.90     12:47.90     1:02.50
    2   1745  Victor Smith           8       26           41       13:35.90     26:23.80     1:50.50
    3   1743  Cedar Ngiramoa         8       55           96       16:13.70     42:37.50     4:28.30
    4   1744  Raucher Noah           8       62          158       17:45.60   1:00:23.10     6:00.20
    5   1746  Bladen Stefan          7       64          222       18:38.80   1:19:01.90     6:53.40

Roxana MS    Finish Position -    10

  Team Score (places): 254  Team Score (times):   1:19:50.80   Average Time: 15:58.16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1634  Isaac Flener           8       35           35       14:10.80     14:10.80     2:25.40
    2   1639  Erick Scroggins        8       44           79       14:40.40     28:51.20     2:55.00
    3   1638  Daniel Scroggins       6       51          130       15:38.90     44:30.10     3:53.50
    4   1637  Hunter Ponce           8       61          191       17:28.80   1:01:58.90     5:43.40
    5   1640  Eithen Weigler         6       63          254       17:51.90   1:19:50.80     6:06.50

Grant Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1578  Khorbin Gregory        6    Less Than  5          13:48.10     13:48.10     2:02.70



Top

Detail Team Results - Boys

Boys Open 2M

Cross Country


Liberty Junior High School    Finish Position -     1

  Team Score (places):  34  Team Score (times):   1:11:54.60   Average Time: 14:22.92

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1604  Calen Koch             5        1            1       13:16.50     13:16.50     0:00.00
    2   1593  Charlie Curry          5        2            3       13:26.90     26:43.40     0:10.40
    3   1609  Daniel Parrish         8        9           12       14:52.90     41:36.30     1:36.40
    4   1595  Jason Dyer             7       10           22       14:57.10     56:33.40     1:40.60
    5   1607  Julian Luaders         8       12           34       15:21.20   1:11:54.60     2:04.70
    6   1600  Wyatt Heinecke         6       36           70       18:33.60   1:30:28.20     5:17.10
    7   1599  Zach Haynes            8       45          115       20:49.10   1:51:17.30     7:32.60
    8   1606  Jaron Long             6    More Than  7          23:59.80   2:15:17.10    10:43.30

Auburn Junior High at Divernon    Finish Position -     2

  Team Score (places):  62  Team Score (times):   1:16:25.50   Average Time: 15:17.10

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1520  Austin Komnick         6        4            4       13:53.90     13:53.90     0:37.40
    2   1517  Caleb Kendall          7       11           15       15:02.10     28:56.00     1:45.60
    3   1519  Adrian Koerper         7       13           28       15:29.60     44:25.60     2:13.10
    4   1530  Spencer Seiler         7       16           44       15:45.60   1:00:11.20     2:29.10
    5   1513  Kelton Chelbian        6       18           62       16:14.30   1:16:25.50     2:57.80
    6   1524  Michael Moldenhauer    6       23           85       16:36.80   1:33:02.30     3:20.30
    7   1509  Dallas Alavazarez      6       32          117       17:36.80   1:50:39.10     4:20.30
    8   1515  Noah Farthing          6    More Than  7          17:56.50   2:08:35.60     4:40.00
    9   1521  Eli LaFountain         6    More Than  7          20:02.20   2:28:37.80     6:45.70
   10   1529  Jacob Schnelten        5    More Than  7          23:20.70   2:51:58.50    10:04.20

Springfield Lincoln    Finish Position -     3

  Team Score (places):  80  Team Score (times):   1:19:04.50   Average Time: 15:48.90

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1724  Lucas Trimmer          8        8            8       14:49.50     14:49.50     1:33.00
    2   1704  Inigo Angeles          6       14           22       15:30.70     30:20.20     2:14.20
    3   1723  Cameron Trimmer        6       17           39       15:47.80     46:08.00     2:31.30
    4   1710  Levi Freidrich         6       20           59       16:25.50   1:02:33.50     3:09.00
    5   1708  Starrez Curry          6       21           80       16:31.00   1:19:04.50     3:14.50
    6   1709  John Eichinger         8       22          102       16:34.40   1:35:38.90     3:17.90
    7   1716  Dalton Hustedt         6       30          132       17:16.30   1:52:55.20     3:59.80
    8   1712  Keyshaun Harris        7    More Than  7          17:45.10   2:10:40.30     4:28.60
    9   1726  Eric West              8    More Than  7          18:14.40   2:28:54.70     4:57.90
   10   1718  Elliot Kaisner         6    More Than  7          18:16.90   2:47:11.60     5:00.40
   11   1725  Eli Usher              7    More Than  7          19:38.20   3:06:49.80     6:21.70
   12   1703  Isaac Alexander        6    More Than  7          20:01.30   3:26:51.10     6:44.80
   13   1711  Ben Haferkamp          6    More Than  7          21:17.90   3:48:09.00     8:01.40
   14   1705  Aden Blake             7    More Than  7          25:01.10   4:13:10.10    11:44.60

St. Agnes/Blessed Sacrameent    Finish Position -     4

  Team Score (places):  94  Team Score (times):   1:19:53.30   Average Time: 15:58.66

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1789  Grant Blackburn        8        3            3       13:38.10     13:38.10     0:21.60
    2   1411  Hunter Schukai         7       15           18       15:37.60     29:15.70     2:21.10
    3   1795  Keagan Eck             6       19           37       16:16.40     45:32.10     2:59.90
    4   1413  Max Stanley            7       24           61       16:38.30   1:02:10.40     3:21.80
    5   1793  Liam Cunningham        7       33           94       17:42.90   1:19:53.30     4:26.40
    6   1796  Harrison Faulkner      7       44          138       20:14.90   1:40:08.20     6:58.40
    7   1412  Zane Shelton           5       46          184       21:12.00   2:01:20.20     7:55.50
    8   1410  David Reichensperger   7    More Than  7          22:25.40   2:23:45.60     9:08.90

Franklin Jr. High    Finish Position -     5

  Team Score (places): 126  Team Score (times):   1:24:19.90   Average Time: 16:51.98

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1566  Carson Ford            5        7            7       14:46.30     14:46.30     1:29.80
    2   1559  Clark Bergschneider    5       25           32       16:38.70     31:25.00     3:22.20
    3   1570  James Johnson          5       26           58       16:46.30     48:11.30     3:29.80
    4   1563  Caden Colwell          6       31           89       17:34.80   1:05:46.10     4:18.30
    5   1560  Leo Bergschneider      6       37          126       18:33.80   1:24:19.90     5:17.30
    6   1419  Zach Roodhouse         6       38          164       18:40.90   1:43:00.80     5:24.40
    7   1569  Drew Johnson           5       39          203       18:42.30   2:01:43.10     5:25.80

Springfield Franklin    Finish Position -     6

  Team Score (places): 144  Team Score (times):   1:26:47.70   Average Time: 17:21.54

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1679  Zack Wilson            6        6            6       14:37.60     14:37.60     1:21.10
    2   1675  Faaiz Quershi          6       29           35       17:10.70     31:48.30     3:54.20
    3   1680  Amir Womack            8       34           69       17:44.70     49:33.00     4:28.20
    4   1677  Shaun Snyder           8       35          104       18:11.90   1:07:44.90     4:55.40
    5   1668  Simon Lanter           7       40          144       19:02.80   1:26:47.70     5:46.30
    6   1671  Sawyer Lobmaster       6       41          185       19:23.60   1:46:11.30     6:07.10

Springfield Jefferson    Finish Position -     7

  Team Score (places): 145  Team Score (times):   1:28:26.10   Average Time: 17:41.22

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1686  Derrick Davis          7        5            5       14:33.00     14:33.00     1:16.50
    2   1690  Adrian Nevarez         7       27           32       16:55.40     31:28.40     3:38.90
    3   1688  Carter Hernandez       6       28           60       17:10.00     48:38.40     3:53.50
    4   1689  Chance Howard          6       42          102       19:51.70   1:08:30.10     6:35.20
    5   1685  Jveon Bailey           6       43          145       19:56.00   1:28:26.10     6:39.50
    6   1687  Zamarion Heard         6       47          192       21:38.30   1:50:04.40     8:21.80

Quincy St. Peter    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1629  Cayson Peters          7    Less Than  5          16:56.40     16:56.40     3:39.90
    2   1625  Tegan Dawson           7    Less Than  5          17:43.50     34:39.90     4:27.00

Springfield Washington MS    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1742  Bladen Matthew         6    Less Than  5          22:39.60     22:39.60     9:23.10
Top

Overall Finish List - Girls

Girls Varsity 2M

Cross Country


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1587  Arianna Neisen        Liberty Junior High School             12:53.30  6:27/M    8 
    2      2   1755  Maggie Fleischli      St. Agnes/Blessed Sacrameent           13:26.30  6:43/M    8 
    3      3   1756  Grayson Hady          St. Agnes/Blessed Sacrameent           13:31.20  6:46/M    8 
    4  (< 5)   1417  Hallie Smith          VisionWay Christian School             13:34.00  6:47/M    8 
    5      4   1659  Mia Volpert           Springfield Franklin                   13:44.80  6:52/M    7 
    6  (< 5)   1631  Laynie Gehrs          Roxana MS                              13:58.90  6:59/M    8 
    7      5   1641  Phoebe Barnes         Springfield Franklin                   13:59.10  7:00/M    6 
    8      6   1502  Rylee Chelbian        Auburn Junior High at Divernon         14:01.20  7:01/M    8 
    9      7   1763  Reese Watson          St. Agnes/Blessed Sacrameent           14:03.80  7:02/M    7 
   10      8   1759  Ali Londrigan         St. Agnes/Blessed Sacrameent           14:15.70  7:08/M    5 
   11      9   1553  Sydne Dean            Franklin Jr. High                      14:28.40  7:14/M    7 
   12     10   1584  Ally Lefringhouse     Liberty Junior High School             14:29.70  7:15/M    7 
   13     11   1551  Alivia Clayton        Franklin Jr. High                      14:38.70  7:19/M    8 
   14     12   1758  Ali Klinner           St. Agnes/Blessed Sacrameent           14:46.70  7:23/M    7 
   15     13   1503  Emily Dennis          Auburn Junior High at Divernon         14:50.30  7:25/M    6 
   16     14   1644  Simone Dolan          Springfield Franklin                   14:59.10  7:30/M    6 
   17     15   1757  Emma Johnson          St. Agnes/Blessed Sacrameent           15:01.90  7:31/M    6 
   18     16   1618  Makayla Patton        Quincy St. Peter                       15:04.00  7:32/M    7 
   19     17   1694  Kamryn Hoffman        Springfield Lincoln                    15:04.10  7:32/M    6 
   20     18   1654  Josie Ralph           Springfield Franklin                   15:06.20  7:33/M    8 
   21     19   1760  Miriam O'Brien        St. Agnes/Blessed Sacrameent           15:10.00  7:35/M    7 
   22     20   1507  Katie Pace            Auburn Junior High at Divernon         15:21.40  7:41/M    8 
   23  (< 5)   1575  Kyis Kinnell          Grant Middle School                    15:36.90  7:48/M    7 
   24     21   1612  Mia Coval             Quincy St. Peter                       15:44.00  7:52/M    6 
   25     22   1535  Kyra Kersting         Christ the King (Co-Op)                15:55.30  7:58/M    5 
   26     23   1611  Ellie Bozarth         Quincy St. Peter                       16:16.90  8:08/M    6 
   27     24   1615  Adayre Klauser        Quincy St. Peter                       16:20.20  8:10/M    8 
   28     25   1588  Briella Neisen        Liberty Junior High School             16:21.60  8:11/M    5 
   29     26   1645  Olivia Filipiak       Springfield Franklin                   16:26.60  8:13/M    7 
   30     27   1581  Natasha Dyer          Liberty Junior High School             16:29.40  8:15/M    5 
   31     28   1701  Nola Sommer           Springfield Lincoln                    16:32.90  8:16/M    7 
   32     29   1621  Ari Waters            Quincy St. Peter                       16:38.20  8:19/M    6 
   33     30   1536  Macey Koehn           Christ the King (Co-Op)                16:43.30  8:22/M    5 
   34  (< 5)   1734  Alannah Lowry         Springfield Washington MS              16:47.60  8:24/M    6 
   35  (< 5)   1738  Ashley Watson         Springfield Washington MS              16:48.00  8:24/M    7 
   36     31   1589  Karlee Obert          Liberty Junior High School             16:54.00  8:27/M    5 
   37     32   1646  Lucy Graham           Springfield Franklin                   16:55.90  8:28/M    7 
   38     33   1552  Aliviah Colwell       Franklin Jr. High                      17:00.20  8:30/M    5 
   39     34   1695  Olivia Kell           Springfield Lincoln                    17:10.80  8:35/M    7 
   40     35   1537  Molly Sanchez         Christ the King (Co-Op)                17:12.00  8:36/M    5 
   41     36   1579  Caydence Ancelet      Liberty Junior High School             17:14.60  8:37/M    6 
   42     37   1505  Cambrey Hedges        Auburn Junior High at Divernon         17:19.60  8:40/M    8 
   43     38   1508  Ivyee Reynolds        Auburn Junior High at Divernon         17:24.80  8:42/M    6 
   44     39   1591  Anna Wheelock         Liberty Junior High School             17:26.40  8:43/M    8 
   45     40   1651  Amelia Paul           Springfield Franklin                   17:38.30  8:49/M    6 
   46  (< 5)   1731  Laprionna Collins     Springfield Washington MS              17:42.20  8:51/M    6 
   47     41   1554  Emma Greathouse       Franklin Jr. High                      17:49.00  8:55/M    6 
   48  (< 5)   1574  Abby Edwards          Grant Middle School                    18:25.90  9:13/M    8 
   49     42   1697  Rayna Kruger          Springfield Lincoln                    18:27.50  9:14/M    7 
   50     43   1699  Katherine Minch       Springfield Lincoln                    18:30.30  9:15/M    8 
   51  (< 5)   1632  Kendra Mason          Roxana MS                              18:38.10  9:19/M    8 
   52     44   1555  Jenna Harris          Franklin Jr. High                      18:47.90  9:24/M    6 
   53  (< 5)   1577  Lily Smith            Grant Middle School                    19:00.40  9:30/M    8 
   54     45   1534  Lucia Hassebrock      Christ the King (Co-Op)                19:05.70  9:33/M    5 
   55     46   1533  Heidi Bruce           Christ the King (Co-Op)                19:26.10  9:43/M    5 
   56     47   1702  Nikala Walker         Springfield Lincoln                    20:23.50 10:12/M    7 
   57  (< 5)   1576  Elizabeth Sievers     Grant Middle School                    20:44.90 10:22/M    8 
   58     48   1532  Mary Bracco           Christ the King (Co-Op)                20:52.70 10:26/M    7 
   59  (< 5)   1732  Aleyah Evans          Springfield Washington MS              22:44.10 11:22/M    6 
   60     49   1557  Katy Wiser            Franklin Jr. High                      23:20.80 11:40/M    8 



Top

Overall Finish List - Girls

Girls Open 2M

Cross Country


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1   1648  Nishi Korrapati       Springfield Franklin                   15:02.80  7:31/M    8 
    2      2   1762  Caroline Sheehan      St. Agnes/Blessed Sacrameent           15:46.80  7:53/M    7 
    3      3   1619  Meghan Spears         Quincy St. Peter                       16:43.70  8:22/M    6 
    4      4   1652  Jane Portugalilza     Springfield Franklin                   16:54.90  8:27/M    6 
    5  (< 5)   1504  Emme Divjak           Auburn Junior High at Divernon         16:55.40  8:28/M    5 
    6      5   1657  Keziah Toran          Springfield Franklin                   17:04.70  8:32/M    7 
    7      6   1750  Sophia Bommarito      St. Agnes/Blessed Sacrameent           17:14.70  8:37/M    6 
    8      7   1696  Akeela Knox           Springfield Lincoln                    17:32.50  8:46/M    7 
    9      8   1754  Sophia Cathers        St. Agnes/Blessed Sacrameent           17:35.60  8:48/M    7 
   10      9   1616  Addison Koch          Quincy St. Peter                       17:41.00  8:51/M    6 
   11     10   1620  Alena Thomas          Quincy St. Peter                       18:10.60  9:05/M    6 
   12     11   1752  Karigan Books         St. Agnes/Blessed Sacrameent           18:18.10  9:09/M    6 
   13  (< 5)   1582  Josie Hocking         Liberty Junior High School             18:23.10  9:12/M    7 
   14  (< 5)   1586  Andi Mixer            Liberty Junior High School             18:41.20  9:21/M    5 
   15     12   1420  Audrey Delcomyn       Springfield Franklin                   18:43.60  9:22/M    8 
   16  (< 5)   1416  Lauren Metcalf        VisionWay Christian School             19:00.30  9:30/M    6 
   17     13   1692  Raylea Dodson         Springfield Lincoln                    19:05.00  9:33/M    6 
   18     14   1653  Zahra Qureshi         Springfield Franklin                   19:29.40  9:45/M    8 
   19     15   1788  Anna West             St. Agnes/Blessed Sacrameent           19:43.00  9:52/M    5 
   20  (< 5)   1684  Talaya Williams       Springfield Jefferson                  19:44.00  9:52/M    7 
   21     16   1691  Grace Anselment       Springfield Lincoln                    19:53.90  9:57/M    6 
   22     17   1698  Julia Longstaff       Springfield Lincoln                    20:02.60 10:01/M    8 
   23     18   1658  Melodi Victory        Springfield Franklin                   20:31.20 10:16/M    8 
   24     19   1617  Aleena Murphy         Quincy St. Peter                       20:36.70 10:18/M    7 
   25  (< 5)   1733  Kamiya Hadley         Springfield Washington MS              20:43.60 10:22/M    6 
   26     20   1613  Violet Ehrhart        Quincy St. Peter                       20:45.20 10:23/M    8 
   27     21   1660  Bella Yu              Springfield Franklin                   20:49.00 10:25/M    8 
   28  (< 5)   1682  Desiree McCullum      Springfield Jefferson                  21:06.80 10:33/M    8 
   29  (< 5)   1592  Preslea Zanger        Liberty Junior High School             21:24.90 10:42/M    5 
   30     22   1753  Samantha Cathers      St. Agnes/Blessed Sacrameent           21:34.40 10:47/M    5 
   31  (< 5)   1736  Caitlyn Rainey        Springfield Washington MS              21:44.50 10:52/M    8 
   32  (< 5)   1681  Isobel Maxey          Springfield Jefferson                  21:49.10 10:55/M    6 
   33  (< 5)   1585  Abi Lunt              Liberty Junior High School             21:50.60 10:55/M    6 
   34  (> 7)   1649  Promise Legget        Springfield Franklin                   22:00.00 11:00/M    8 
   35  (> 7)   1656  Natalie Stewart       Springfield Franklin                   22:08.10 11:04/M    7 
   36  (< 5)   1728  Desiree Bass          Springfield Washington MS              22:11.30 11:06/M    8 
   37     23   1700  Makenna Rodgers       Springfield Lincoln                    22:26.40 11:13/M    6 
   38  (> 7)   1647  Lily Ha               Springfield Franklin                   22:32.50 11:16/M    8 
   39  (< 5)   1501  Delaney Barrow        Auburn Junior High at Divernon         24:36.20 12:18/M    5 
Top

Team Summary Report - Girls

Girls Varsity 2M

Cross Country


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 St. Agnes/Blessed Sacrameent           32               2   3   7   8  12  15  19         
        Top  5 Times: 1:10:03.70

    2 Springfield Franklin                   67               4   5  14  18  26  32  40         
        Top  5 Times: 1:14:15.80

    3 Liberty Junior High School             94               1  10  25  27  31  36  39         
        Top  5 Times: 1:17:08.00

    4 Quincy St. Peter                      113              16  21  23  24  29                 
        Top  5 Times: 1:20:03.30

    5 Auburn Junior High at Divernon        114               6  13  20  37  38                 
        Top  5 Times: 1:18:57.30

    6 Franklin Jr. High                     138               9  11  33  41  44  49             
        Top  5 Times: 1:22:44.20

    7 Springfield Lincoln                   164              17  28  34  42  43  47             
        Top  5 Times: 1:25:45.60

    8 Christ the King (Co-Op)               178              22  30  35  45  46  48             
        Top  5 Times: 1:28:22.40

 Inc. Grant Middle School                  4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Roxana MS                            2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Springfield Washington MS            4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. VisionWay Christian School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 

Top

Team Summary Report - Girls

Girls Open 2M

Cross Country


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Springfield Franklin                   36               1   4   5  12  14  18  21         
        Top  5 Times: 1:27:15.40

    2 St. Agnes/Blessed Sacrameent           42               2   6   8  11  15  22             
        Top  5 Times: 1:28:38.20

    3 Quincy St. Peter                       61               3   9  10  19  20                 
        Top  5 Times: 1:33:57.20

    4 Springfield Lincoln                    76               7  13  16  17  23                 
        Top  5 Times: 1:39:00.40

 Inc. Auburn Junior High at Divernon       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Liberty Junior High School           4 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Springfield Jefferson                3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. Springfield Washington MS            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 

 Inc. VisionWay Christian School           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 


Top

Detail Team Results - Girls

Girls Varsity 2M

Cross Country

St. Agnes/Blessed Sacrameent    Finish Position -     1

  Team Score (places):  32  Team Score (times):   1:10:03.70   Average Time: 14:00.74

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1755  Maggie Fleischli       8        2            2       13:26.30     13:26.30     0:33.00
    2   1756  Grayson Hady           8        3            5       13:31.20     26:57.50     0:37.90
    3   1763  Reese Watson           7        7           12       14:03.80     41:01.30     1:10.50
    4   1759  Ali Londrigan          5        8           20       14:15.70     55:17.00     1:22.40
    5   1758  Ali Klinner            7       12           32       14:46.70   1:10:03.70     1:53.40
    6   1757  Emma Johnson           6       15           47       15:01.90   1:25:05.60     2:08.60
    7   1760  Miriam O'Brien         7       19           66       15:10.00   1:40:15.60     2:16.70

Springfield Franklin    Finish Position -     2

  Team Score (places):  67  Team Score (times):   1:14:15.80   Average Time: 14:51.16

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1659  Mia Volpert            7        4            4       13:44.80     13:44.80     0:51.50
    2   1641  Phoebe Barnes          6        5            9       13:59.10     27:43.90     1:05.80
    3   1644  Simone Dolan           6       14           23       14:59.10     42:43.00     2:05.80
    4   1654  Josie Ralph            8       18           41       15:06.20     57:49.20     2:12.90
    5   1645  Olivia Filipiak        7       26           67       16:26.60   1:14:15.80     3:33.30
    6   1646  Lucy Graham            7       32           99       16:55.90   1:31:11.70     4:02.60
    7   1651  Amelia Paul            6       40          139       17:38.30   1:48:50.00     4:45.00

Liberty Junior High School    Finish Position -     3

  Team Score (places):  94  Team Score (times):   1:17:08.00   Average Time: 15:25.60

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1587  Arianna Neisen         8        1            1       12:53.30     12:53.30     0:00.00
    2   1584  Ally Lefringhouse      7       10           11       14:29.70     27:23.00     1:36.40
    3   1588  Briella Neisen         5       25           36       16:21.60     43:44.60     3:28.30
    4   1581  Natasha Dyer           5       27           63       16:29.40   1:00:14.00     3:36.10
    5   1589  Karlee Obert           5       31           94       16:54.00   1:17:08.00     4:00.70
    6   1579  Caydence Ancelet       6       36          130       17:14.60   1:34:22.60     4:21.30
    7   1591  Anna Wheelock          8       39          169       17:26.40   1:51:49.00     4:33.10

Quincy St. Peter    Finish Position -     4

  Team Score (places): 113  Team Score (times):   1:20:03.30   Average Time: 16:00.66

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1618  Makayla Patton         7       16           16       15:04.00     15:04.00     2:10.70
    2   1612  Mia Coval              6       21           37       15:44.00     30:48.00     2:50.70
    3   1611  Ellie Bozarth          6       23           60       16:16.90     47:04.90     3:23.60
    4   1615  Adayre Klauser         8       24           84       16:20.20   1:03:25.10     3:26.90
    5   1621  Ari Waters             6       29          113       16:38.20   1:20:03.30     3:44.90

Auburn Junior High at Divernon    Finish Position -     5

  Team Score (places): 114  Team Score (times):   1:18:57.30   Average Time: 15:47.46

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1502  Rylee Chelbian         8        6            6       14:01.20     14:01.20     1:07.90
    2   1503  Emily Dennis           6       13           19       14:50.30     28:51.50     1:57.00
    3   1507  Katie Pace             8       20           39       15:21.40     44:12.90     2:28.10
    4   1505  Cambrey Hedges         8       37           76       17:19.60   1:01:32.50     4:26.30
    5   1508  Ivyee Reynolds         6       38          114       17:24.80   1:18:57.30     4:31.50

Franklin Jr. High    Finish Position -     6

  Team Score (places): 138  Team Score (times):   1:22:44.20   Average Time: 16:32.84

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1553  Sydne Dean             7        9            9       14:28.40     14:28.40     1:35.10
    2   1551  Alivia Clayton         8       11           20       14:38.70     29:07.10     1:45.40
    3   1552  Aliviah Colwell        5       33           53       17:00.20     46:07.30     4:06.90
    4   1554  Emma Greathouse        6       41           94       17:49.00   1:03:56.30     4:55.70
    5   1555  Jenna Harris           6       44          138       18:47.90   1:22:44.20     5:54.60
    6   1557  Katy Wiser             8       49          187       23:20.80   1:46:05.00    10:27.50

Springfield Lincoln    Finish Position -     7

  Team Score (places): 164  Team Score (times):   1:25:45.60   Average Time: 17:09.12

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1694  Kamryn Hoffman         6       17           17       15:04.10     15:04.10     2:10.80
    2   1701  Nola Sommer            7       28           45       16:32.90     31:37.00     3:39.60
    3   1695  Olivia Kell            7       34           79       17:10.80     48:47.80     4:17.50
    4   1697  Rayna Kruger           7       42          121       18:27.50   1:07:15.30     5:34.20
    5   1699  Katherine Minch        8       43          164       18:30.30   1:25:45.60     5:37.00
    6   1702  Nikala Walker          7       47          211       20:23.50   1:46:09.10     7:30.20

Christ the King (Co-Op)    Finish Position -     8

  Team Score (places): 178  Team Score (times):   1:28:22.40   Average Time: 17:40.48

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1535  Kyra Kersting          5       22           22       15:55.30     15:55.30     3:02.00
    2   1536  Macey Koehn            5       30           52       16:43.30     32:38.60     3:50.00
    3   1537  Molly Sanchez          5       35           87       17:12.00     49:50.60     4:18.70
    4   1534  Lucia Hassebrock       5       45          132       19:05.70   1:08:56.30     6:12.40
    5   1533  Heidi Bruce            5       46          178       19:26.10   1:28:22.40     6:32.80
    6   1532  Mary Bracco            7       48          226       20:52.70   1:49:15.10     7:59.40

Grant Middle School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1575  Kyis Kinnell           7    Less Than  5          15:36.90     15:36.90     2:43.60
    2   1574  Abby Edwards           8    Less Than  5          18:25.90     34:02.80     5:32.60
    3   1577  Lily Smith             8    Less Than  5          19:00.40     53:03.20     6:07.10
    4   1576  Elizabeth Sievers      8    Less Than  5          20:44.90   1:13:48.10     7:51.60

Roxana MS    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1631  Laynie Gehrs           8    Less Than  5          13:58.90     13:58.90     1:05.60
    2   1632  Kendra Mason           8    Less Than  5          18:38.10     32:37.00     5:44.80

Springfield Washington MS    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1734  Alannah Lowry          6    Less Than  5          16:47.60     16:47.60     3:54.30
    2   1738  Ashley Watson          7    Less Than  5          16:48.00     33:35.60     3:54.70
    3   1731  Laprionna Collins      6    Less Than  5          17:42.20     51:17.80     4:48.90
    4   1732  Aleyah Evans           6    Less Than  5          22:44.10   1:14:01.90     9:50.80

VisionWay Christian School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1417  Hallie Smith           8    Less Than  5          13:34.00     13:34.00     0:40.70



Top

Detail Team Results - Girls

Girls Open 2M

Cross Country


Springfield Franklin    Finish Position -     1

  Team Score (places):  36  Team Score (times):   1:27:15.40   Average Time: 17:27.08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1648  Nishi Korrapati        8        1            1       15:02.80     15:02.80     0:00.00
    2   1652  Jane Portugalilza      6        4            5       16:54.90     31:57.70     1:52.10
    3   1657  Keziah Toran           7        5           10       17:04.70     49:02.40     2:01.90
    4   1420  Audrey Delcomyn        8       12           22       18:43.60   1:07:46.00     3:40.80
    5   1653  Zahra Qureshi          8       14           36       19:29.40   1:27:15.40     4:26.60
    6   1658  Melodi Victory         8       18           54       20:31.20   1:47:46.60     5:28.40
    7   1660  Bella Yu               8       21           75       20:49.00   2:08:35.60     5:46.20
    8   1649  Promise Legget         8    More Than  7          22:00.00   2:30:35.60     6:57.20
    9   1656  Natalie Stewart        7    More Than  7          22:08.10   2:52:43.70     7:05.30
   10   1647  Lily Ha                8    More Than  7          22:32.50   3:15:16.20     7:29.70

St. Agnes/Blessed Sacrameent    Finish Position -     2

  Team Score (places):  42  Team Score (times):   1:28:38.20   Average Time: 17:43.64

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1762  Caroline Sheehan       7        2            2       15:46.80     15:46.80     0:44.00
    2   1750  Sophia Bommarito       6        6            8       17:14.70     33:01.50     2:11.90
    3   1754  Sophia Cathers         7        8           16       17:35.60     50:37.10     2:32.80
    4   1752  Karigan Books          6       11           27       18:18.10   1:08:55.20     3:15.30
    5   1788  Anna West              5       15           42       19:43.00   1:28:38.20     4:40.20
    6   1753  Samantha Cathers       5       22           64       21:34.40   1:50:12.60     6:31.60

Quincy St. Peter    Finish Position -     3

  Team Score (places):  61  Team Score (times):   1:33:57.20   Average Time: 18:47.44

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1619  Meghan Spears          6        3            3       16:43.70     16:43.70     1:40.90
    2   1616  Addison Koch           6        9           12       17:41.00     34:24.70     2:38.20
    3   1620  Alena Thomas           6       10           22       18:10.60     52:35.30     3:07.80
    4   1617  Aleena Murphy          7       19           41       20:36.70   1:13:12.00     5:33.90
    5   1613  Violet Ehrhart         8       20           61       20:45.20   1:33:57.20     5:42.40

Springfield Lincoln    Finish Position -     4

  Team Score (places):  76  Team Score (times):   1:39:00.40   Average Time: 19:48.08

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1696  Akeela Knox            7        7            7       17:32.50     17:32.50     2:29.70
    2   1692  Raylea Dodson          6       13           20       19:05.00     36:37.50     4:02.20
    3   1691  Grace Anselment        6       16           36       19:53.90     56:31.40     4:51.10
    4   1698  Julia Longstaff        8       17           53       20:02.60   1:16:34.00     4:59.80
    5   1700  Makenna Rodgers        6       23           76       22:26.40   1:39:00.40     7:23.60

Auburn Junior High at Divernon    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1504  Emme Divjak            5    Less Than  5          16:55.40     16:55.40     1:52.60
    2   1501  Delaney Barrow         5    Less Than  5          24:36.20     41:31.60     9:33.40

Liberty Junior High School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1582  Josie Hocking          7    Less Than  5          18:23.10     18:23.10     3:20.30
    2   1586  Andi Mixer             5    Less Than  5          18:41.20     37:04.30     3:38.40
    3   1592  Preslea Zanger         5    Less Than  5          21:24.90     58:29.20     6:22.10
    4   1585  Abi Lunt               6    Less Than  5          21:50.60   1:20:19.80     6:47.80

Springfield Jefferson    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1684  Talaya Williams        7    Less Than  5          19:44.00     19:44.00     4:41.20
    2   1682  Desiree McCullum       8    Less Than  5          21:06.80     40:50.80     6:04.00
    3   1681  Isobel Maxey           6    Less Than  5          21:49.10   1:02:39.90     6:46.30

Springfield Washington MS    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1733  Kamiya Hadley          6    Less Than  5          20:43.60     20:43.60     5:40.80
    2   1736  Caitlyn Rainey         8    Less Than  5          21:44.50     42:28.10     6:41.70
    3   1728  Desiree Bass           8    Less Than  5          22:11.30   1:04:39.40     7:08.50

VisionWay Christian School    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                 Grade   Place        Place      Time        Time        Back
    1   1416  Lauren Metcalf         6    Less Than  5          19:00.30     19:00.30     3:57.50