Belleville West InvitationalBelleville, IL
4/6/2019

< Back

#15 Boys 4 x 400m Relay (Varsity) Results

Finals

PL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts HPL
1 Lockport Township A 3:27.32
Walkosz
Czako
Holland
Langellier
10 4 (1)
2 Homewood-Flossmoor A 3:28.60
Hunter
Robinson
Lenoir
Clemon
8 4 (2)
3 Minooka A 3:30.66
Ramos Jr
Haase
Freese
Hoffman
6 4 (3)
4 Edwardsville A 3:32.09
Borden
Tolle
Reed
Battle
5 2 (1)
5 Plano A 3:32.91
Dixon
Esparza
Graham
Vann
4 2 (2)
6 Plainfield East A 3:34.20
Bright
Croce
Manney
Perkins
3 3 (1)
7 Belleville West A 3:34.72
McLean
Rule
Calvin
Perkins
2 3 (2)
8 Mascoutah A 3:35.48
Cozzi
Heriford
Seaberry
Jackson
1 2 (3)
9 Springfield A 3:36.13
Abe-Bell
Formea
Kling
Williams
  4 (4)
10 South Elgin A 3:37.23
Jacobson
Lamb
Harvey
Patrick
  2 (4)
11 Hononegah A 3:37.71
Anderson
Meyers
Hayag
Kline
  3 (3)
12 O'Fallon A 3:37.84
Williams
Wallace
Tillock
Somraty
  4 (5)
13 Metea Valley A 3:37.87
Griffin
Corso
Bernas
Varzino
  3 (4)
14 St. Rita A 3:39.03
Coleman
Green
Alvarez
Lenehan
  3 (5)
15 Normal West A 3:39.19
Gufrinck
Morse
Wetzel
Fisher
  2 (5)
16 Waterloo A 3:39.24
McAlister
Ward
Kirchner
Broske
  4 (6)
17 Triad A 3:39.36
Hansen
Milligan
Covert
Walter
  3 (6)
18 Centennial A 3:39.51
Olaivar
Hornbrook
Olaivar
Burton
  2 (6)
19 Freeburg A 3:39.56
Williams
Elbe
Pluff
Stock
  3 (7)
20 Effingham A 3:40.13
Cramsey
Chaves
Patel
Kihne
  1 (1)
21 Althoff Catholic A 3:41.21
Sadler
Hiller
Branson
Branson
  1 (2)
22 Thornton A 3:41.63
Terrell
Wright
Woodley
Harris
  1 (3)
23 Plainfield North A 3:42.81
Cutlerywala
Pearson
Bridges
Walczak
  2 (7)
24 Belleville East A 3:43.52
Schooler
Panek
Kerney
Shindler
  4 (7)
25 Cahokia A 3:51.23
Fortson
PAGE
PITTMAN
GRANGER
  3 (8)
26 Alton A 3:53.67
Bratton
Havis
Johnson
Morrissey
  4 (8)

Finals Section: 1

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 Effingham A 3:40.13
Cramsey
Chaves
Patel
Kihne
 
2 Althoff Catholic A 3:41.21
Sadler
Hiller
Branson
Branson
 
3 Thornton A 3:41.63
Terrell
Wright
Woodley
Harris
 


Finals Section: 2

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 Edwardsville A 3:32.09
Borden
Tolle
Reed
Battle
5
2 Plano A 3:32.91
Dixon
Esparza
Graham
Vann
4
3 Mascoutah A 3:35.48
Cozzi
Heriford
Seaberry
Jackson
1
4 South Elgin A 3:37.23
Jacobson
Lamb
Harvey
Patrick
 
5 Normal West A 3:39.19
Gufrinck
Morse
Wetzel
Fisher
 
6 Centennial A 3:39.51
Olaivar
Hornbrook
Olaivar
Burton
 
7 Plainfield North A 3:42.81
Cutlerywala
Pearson
Bridges
Walczak
 


Finals Section: 3

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 Plainfield East A 3:34.20
Bright
Croce
Manney
Perkins
3
2 Belleville West A 3:34.72
McLean
Rule
Calvin
Perkins
2
3 Hononegah A 3:37.71
Anderson
Meyers
Hayag
Kline
 
4 Metea Valley A 3:37.87
Griffin
Corso
Bernas
Varzino
 
5 St. Rita A 3:39.03
Coleman
Green
Alvarez
Lenehan
 
6 Triad A 3:39.36
Hansen
Milligan
Covert
Walter
 
7 Freeburg A 3:39.56
Williams
Elbe
Pluff
Stock
 
8 Cahokia A 3:51.23
Fortson
PAGE
PITTMAN
GRANGER
 


Finals Section: 4

HPL JD Team Squad Time Athlete 1 Athlete 2 Athlete 3 Athlete 4 Pts
1 Lockport Township A 3:27.32
Walkosz
Czako
Holland
Langellier
10
2 Homewood-Flossmoor A 3:28.60
Hunter
Robinson
Lenoir
Clemon
8
3 Minooka A 3:30.66
Ramos Jr
Haase
Freese
Hoffman
6
4 Springfield A 3:36.13
Abe-Bell
Formea
Kling
Williams
 
5 O'Fallon A 3:37.84
Williams
Wallace
Tillock
Somraty
 
6 Waterloo A 3:39.24
McAlister
Ward
Kirchner
Broske
 
7 Belleville East A 3:43.52
Schooler
Panek
Kerney
Shindler
 
8 Alton A 3:53.67
Bratton
Havis
Johnson
Morrissey