Winston Brown InvitationalEdwardsville, IL
4/20/2019

< Back

#4 Boys 800 Meters (Varsity) Results

Finals

PL JD # Athlete Yr. Team Time Splits Pts HPL
1 157 Boston STEWART SR St. Teresa 2:00.89
1:01.43 59.47
(1:01.43) (2:00.89)
10 2 (1)
2 116 Corbin SCHWABLE SR Freeburg 2:02.88
1:01.06 1:01.82
(1:01.06) (2:02.88)
8 2 (2)
3 67 Garrison SHINDLER SO Belleville East 2:03.35
1:02.08 1:01.28
(1:02.08) (2:03.35)
6 2 (3)
4 62 Zach PANEK JR Belleville East 2:04.30
1:01.59 1:02.72
(1:01.59) (2:04.30)
5 2 (4)
5 16 Gerard BRUCE SO Alton 2:04.42
1:01.77 1:02.65
(1:01.77) (2:04.42)
4 2 (5)
6 143 Stephen GREEN SO Collinsville 2:04.70
1:01.82 1:02.88
(1:01.82) (2:04.70)
3 2 (6)
7 205 Elijah HALL SR Rantoul 2:04.89
1:02.04 1:02.85
(1:02.04) (2:04.89)
2 2 (7)
8 131 Theo PAXTON SO Collinsville 2:08.49
1:02.74 1:05.75
(1:02.74) (2:08.49)
1 2 (8)
9 200 Jonathan GOSSETT JR Rantoul 2:08.92
1:02.60 1:06.32
(1:02.60) (2:08.92)
  2 (9)
10 272 Nick NOVY SO O'Fallon 2:09.40
1:02.85 1:06.55
(1:02.85) (2:09.40)
  2 (10)
11 37 Jack BALLARD JR Andrew 2:10.26
1:02.55 1:07.71
(1:02.55) (2:10.26)
  2 (11)
12 229 Micheal SCHMAUDERER JR Plainfield North 2:11.33
1:03.49 1:07.84
(1:03.49) (2:11.33)
  1 (1)
13 112 Henry GRUBEN JR Edwardsville 2:12.05
1:03.40 1:08.66
(1:03.40) (2:12.05)
  1 (2)
14 236 Andrew RADULOVICH SO Plainfield North 2:13.35
1:03.11 1:10.25
(1:03.11) (2:13.35)
  1 (3)
15 35 Elantae HUMPHREY SR Crete-Monee 2:13.50
1:03.07 1:10.43
(1:03.07) (2:13.50)
  2 (12)
16 217 Suchir SUMANT FR Plainfield North 2:16.03
1:06.09 1:09.94
(1:06.09) (2:16.03)
  1 (4)
17 97 Ryan LUITJOHAN SO Edwardsville 2:16.29
1:04.47 1:11.82
(1:04.47) (2:16.29)
  1 (5)
18 146 Garrett LEE JR Collinsville 2:20.51
1:05.90 1:14.61
(1:05.90) (2:20.51)
  1 (6)
19 14 Trae CORBY SO Alton 2:21.59
1:08.45 1:13.14
(1:08.45) (2:21.59)
  1 (7)
20 175 Jarod WILLIS JR Triad 2:22.18
1:06.65 1:15.53
(1:06.65) (2:22.18)
  1 (8)
21 109 Joseph BROOKS SR Edwardsville 2:26.72
1:11.12 1:15.60
(1:11.12) (2:26.72)
  1 (9)
22 13 Nick KOTZAMANIS JR Alton 2:28.21
1:08.84 1:19.38
(1:08.84) (2:28.21)
  1 (10)

Finals Section: 1

HPL JD # Athlete Yr. Team Time Splits Pts
1 229 Micheal SCHMAUDERER JR Plainfield North2:11.33
1:03.49 1:07.84
(1:03.49) (2:11.33)
 
2 112 Henry GRUBEN JR Edwardsville2:12.05
1:03.40 1:08.66
(1:03.40) (2:12.05)
 
3 236 Andrew RADULOVICH SO Plainfield North2:13.35
1:03.11 1:10.25
(1:03.11) (2:13.35)
 
4 217 Suchir SUMANT FR Plainfield North2:16.03
1:06.09 1:09.94
(1:06.09) (2:16.03)
 
5 97 Ryan LUITJOHAN SO Edwardsville2:16.29
1:04.47 1:11.82
(1:04.47) (2:16.29)
 
6 146 Garrett LEE JR Collinsville2:20.51
1:05.90 1:14.61
(1:05.90) (2:20.51)
 
7 14 Trae CORBY SO Alton2:21.59
1:08.45 1:13.14
(1:08.45) (2:21.59)
 
8 175 Jarod WILLIS JR Triad2:22.18
1:06.65 1:15.53
(1:06.65) (2:22.18)
 
9 109 Joseph BROOKS SR Edwardsville2:26.72
1:11.12 1:15.60
(1:11.12) (2:26.72)
 
10 13 Nick KOTZAMANIS JR Alton2:28.21
1:08.84 1:19.38
(1:08.84) (2:28.21)
 


Finals Section: 2

HPL JD # Athlete Yr. Team Time Splits Pts
1 157 Boston STEWART SR St. Teresa2:00.89
1:01.43 59.47
(1:01.43) (2:00.89)
10
2 116 Corbin SCHWABLE SR Freeburg2:02.88
1:01.06 1:01.82
(1:01.06) (2:02.88)
8
3 67 Garrison SHINDLER SO Belleville East2:03.35
1:02.08 1:01.28
(1:02.08) (2:03.35)
6
4 62 Zach PANEK JR Belleville East2:04.30
1:01.59 1:02.72
(1:01.59) (2:04.30)
5
5 16 Gerard BRUCE SO Alton2:04.42
1:01.77 1:02.65
(1:01.77) (2:04.42)
4
6 143 Stephen GREEN SO Collinsville2:04.70
1:01.82 1:02.88
(1:01.82) (2:04.70)
3
7 205 Elijah HALL SR Rantoul2:04.89
1:02.04 1:02.85
(1:02.04) (2:04.89)
2
8 131 Theo PAXTON SO Collinsville2:08.49
1:02.74 1:05.75
(1:02.74) (2:08.49)
1
9 200 Jonathan GOSSETT JR Rantoul2:08.92
1:02.60 1:06.32
(1:02.60) (2:08.92)
 
10 272 Nick NOVY SO O'Fallon2:09.40
1:02.85 1:06.55
(1:02.85) (2:09.40)
 
11 37 Jack BALLARD JR Andrew2:10.26
1:02.55 1:07.71
(1:02.55) (2:10.26)
 
12 35 Elantae HUMPHREY SR Crete-Monee2:13.50
1:03.07 1:10.43
(1:03.07) (2:13.50)