Knight Boys Indoor InviteElsah, IL
2/22/2020

< Back

#5 Men's 800 Meters (Varsity) Results

Finals Section: 1

HPL Athlete Yr. Team Time Splits PL
1 Will MILLER JR Shelbyville2:22.27
34.25 35.77 36.43 35.83
(34.25) (1:10.02) (1:46.45) (2:22.27)
15
2 Gabriel PERSCHBACHER JR Mascoutah2:24.10
30.71 34.38 39.55 39.47
(30.71) (1:05.09) (1:44.63) (2:24.10)
17
3 Colin KREIPE SO Carlinville2:24.12
36.05 36.15 37.91 34.03
(36.05) (1:12.19) (1:50.09) (2:24.12)
18
4 Stephen GLASGOW JR Granite City2:29.70
35.59 37.74 39.65 36.74
(35.59) (1:13.32) (1:52.97) (2:29.70)
21
5 Breyton BECK SO Shelbyville2:35.84
36.40 37.81 42.00 39.65
(36.40) (1:14.21) (1:56.20) (2:35.84)
22
6 Decarlo SORIA-LAMAR SO Alton2:36.74
36.71 35.96 40.71 43.37
(36.71) (1:12.67) (1:53.38) (2:36.74)
23
7 Cody ALBRIGHT JR Pleasant Plains2:38.45
30.39 34.27 43.05 50.76
(30.39) (1:04.65) (1:47.70) (2:38.45)
25
8 Kole FISK JR Highland2:39.45
37.12 37.78 42.05 42.52
(37.12) (1:14.89) (1:56.94) (2:39.45)
26
9 Griffin SCHURICT FR Shelbyville2:54.78
37.73 42.01 47.92 47.13
(37.73) (1:19.74) (2:07.65) (2:54.78)
27


Finals Section: 2

HPL Athlete Yr. Team Time Splits PL
1 Jacob MORRISON JR Alton Marquette2:13.48
32.81 34.53 34.46 31.69
(32.81) (1:07.34) (1:41.80) (2:13.48)
6
2 Braden MOORE SR Pleasant Plains2:13.49
32.53 34.57 34.73 31.67
(32.53) (1:07.10) (1:41.83) (2:13.49)
7
3 Max COUCH JR Pittsfield2:16.49
33.33 34.13 34.92 34.14
(33.33) (1:07.45) (1:42.36) (2:16.49)
10
4 Camron AURELIO JR Mascoutah2:17.47
33.77 35.19 35.44 33.08
(33.77) (1:08.96) (1:44.39) (2:17.47)
11
5 Trae CORBY JR Alton2:20.01
33.51 34.97 35.89 35.67
(33.51) (1:08.47) (1:44.35) (2:20.01)
14
6 Zeke FRAPPIER JR Pleasant Plains2:26.17
33.19 35.01 37.92 40.06
(33.19) (1:08.20) (1:46.12) (2:26.17)
19
7 Ryan HEITZIG JR Jersey2:29.48
34.03 35.31 38.51 41.64
(34.03) (1:09.34) (1:47.84) (2:29.48)
20
8 Jacob LYONS SR Highland2:37.45
34.19 36.26 42.62 44.39
(34.19) (1:10.44) (1:53.06) (2:37.45)
24


Finals Section: 3

HPL Athlete Yr. Team Time Splits PL
1 Cassius HAVIS SR Alton1:58.12
29.12 29.09 29.38 30.54
(29.12) (58.20) (1:27.58) (1:58.12)
1
2 Jeremiah PERRY SR Granite City2:07.48
31.38 32.32 32.18 31.62
(31.38) (1:03.69) (1:35.86) (2:07.48)
2
3 Ben WALTER SR Triad2:08.80
31.75 32.06 32.47 32.54
(31.75) (1:03.80) (1:36.27) (2:08.80)
3
4 Luke PERRY JR Triad2:09.07
32.10 32.04 32.75 32.20
(32.10) (1:04.14) (1:36.88) (2:09.07)
4
5 Mason DRAKE JR Granite City2:12.22
32.09 33.88 34.01 32.25
(32.09) (1:05.97) (1:39.97) (2:12.22)
5
6 Kaleb ST. CYR JR Roxana2:15.49
32.68 33.68 35.09 34.06
(32.68) (1:06.35) (1:41.44) (2:15.49)
8
7 Jacob RUMMERFIELD SR Alton Marquette2:16.25
32.99 34.22 34.75 34.30
(32.99) (1:07.21) (1:41.95) (2:16.25)
9
8 Ethan DUDLEY SO Triad2:18.83
33.68 34.51 35.53 35.11
(33.68) (1:08.19) (1:43.72) (2:18.83)
12
9 Noah JENSEN JR Mascoutah2:19.35
32.97 34.89 36.21 35.30
(32.97) (1:07.85) (1:44.06) (2:19.35)
13
10 Ethan AUGUSTIN SR Highland2:23.32
33.29 35.16 37.04 37.84
(33.29) (1:08.45) (1:45.48) (2:23.32)
16