Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | DICKEY, Matt | SO | Tri-Valley | NT | |
2 | NETZBAND, Eric | SR | Iroquois West | NT | |
3 | WYLIE, Zack | SO | Fisher | NT | |
4 | PEWEE, Jimmy | SR | Perspectives Charter | 1:15.40 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | HARMS, Parker | FR | Prairie Central | 1:14.30 | |
2 | BENJAMIN, Tyler | SO | Perspectives MSA | 1:13.78 | |
3 | LEWIS, Elijah | JR | Perspectives MSA | 1:09.45 | |
4 | JONES, Ryan | JR | Beecher | 1:05.00 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | NETZBAND, David | SO | Iroquois West | 1:04.91 | 1A/2A High School Meet Hosted by Lincoln Way East |
2 | ARCHIBALD, Kyle | SO | Perspectives Charter | 1:04.45 | |
3 | BROWN, Hayden | SR | Beecher | 1:03.14 | 1A/2A High School Meet Hosted by Lincoln Way East |
4 | PERHAY, Alex | SO | Clinton | 1:02.00 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | TRAVIS, Hunter | FR | Pontiac | 59.90 | |
2 | SMITH, Travis | SO | Pontiac | 59.90 | |
3 | BUGARIN, Alex | JR | Rockford Christian | 59.73 | |
4 | LANDESS, Dax | FR | University (Normal) | 58.00 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | JAMES, Spencer | SR | Triad | 58.00 | |
2 | KIRBY, Nathan | FR | Salt Fork (Catlin) | 58.00 | |
3 | KIM, Edward | FR | University (Normal) | 58.00 | |
4 | DAVIS, Omari | SO | Thornton Fractional North | 57.87 | 2019 Golden Timer F/S Invitational |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | APPIAH, Regis | FR | Joliet West | NT | |
2 | KEEDY, Ethan | JR | Olympia | 57.50 | |
3 | WILLARD, Ridge | SO | Cornerstone Christian | 57.23 | |
4 | GRAMM, Travis | SO | El Paso-Gridley | 57.06 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | DUDLEY, Ethan | SO | Triad | 57.00 | |
2 | SHANKS, Aidan | SO | Clinton | 56.99 | |
3 | TUDOR , Drake | SO | Riverton | 56.52 | |
4 | FLORES, Braulio | SO | Sandwich | 56.50 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | CHAMNESS, Caden | SR | Clifton Central | 56.41 | 1A/2A High School Meet Hosted by Lincoln Way East |
2 | RUTTER, Kaleb | JR | Riverton | 56.13 | |
3 | DARE, Owen | SO | Olympia | 56.00 | |
4 | KELSON, Ian | JR | Sandwich | 55.70 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | CARLSON, Bjorn | FR | Rockford Christian | 55.64 | |
2 | APPELMAN, Logan | SR | Salt Fork (Catlin) | 55.42 | Uni Mini Meet #4 |
3 | KNIPP, David | JR | Tri-Valley | 55.25 | |
4 | BAILEY, Billy | FR | Joliet West | 55.23 | 3A High School Meet Hosted by Lincoln Way East |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | ADAMS, Isaiah | SO | Prairie Central | 54.80 | |
2 | WILLARD, Quinn | JR | Cornerstone Christian | 54.16 | First to the Finish Rantoul Invite |
3 | WILSON, Brandon | SR | St. Laurence | 53.68 | |
4 | OCHOA , Matt | SO | St. Laurence | 53.42 |
Lane | Athlete | Yr. | Team | Seed | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | PERRY, Caden | JR | Clifton Central | 53.20 | |
2 | EJI LASISI, Rahim | SR | Thornwood | 53.00 | |
3 | SHIPLEY, Michael | SR | Thornton Fractional North | 53.00 | |
4 | SOMERVILLE, Michael | JR | Thornwood | 52.00 |