U High Indoor Invitational- BoysNormal, IL
3/7/2020

< Back

#4 Boys 800 Meters Start List

Section 1 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 TROSPER, Jake JR Salt Fork (Catlin) 2:30.00
2 SWANSON, Carter FR Clifton Central 2:38.60
3 HINKLE, Kobe SR Salt Fork (Catlin) 2:40.00
4 ESPINOSA, Tony SO Iroquois West 2:42.24
5 STEWART, Jaden SO Perspectives MSA 2:43.90
6 STRATTON, Jalen JR Perspectives MSA 2:45.23
7 TREMBLEY, Joey SR Prairie Central 2:54.00
8 HURLEY, Luke SR Fisher NT
9 CHRISTOPHE, Isaac FR Perspectives Charter NT
10 ARGUNDADE, Olamiposi SO Perspectives Charter NT
11 OTTNEY, Ben FR Fisher NT

Section 2 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 DAVIS, Kyle SR Morton 2:20.00
2 KRAUS, Ashton FR Beecher 2:20.00
3 WARD, Aiden SO Beecher 2:20.00
4 FRYER, Carter SR Rockford Christian 2:21.00
5 GRAY, Matthew FR East Peoria 2:21.30
6 BUCKNER, Oliver JR Rockford Christian 2:21.35 Rockford Auburn Boys Invitational
7 BOLLINGER, Seth SO East Peoria 2:25.00
8 MILLER, Wyatt FR Sandwich 2:25.00
9 WINSLOW, Ben FR Triad 2:25.00
10 PEHLER, Ethan SR St. Laurence 2:25.36
11 ZEPEDA, Josh SO St. Laurence 2:27.16
12 REIDEL, Sheldon SR Prairie Central 2:28.00

Section 3 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 ENDRESS, Brett SR El Paso-Gridley 2:11.70
2 WILLIAMS, Xavier SR Thornton Fractional North 2:12.00
3 BAIR, James FR University (Normal) 2:15.00
4 MCCORMICK, Collin JR University (Normal) 2:15.00
5 RAGLAND, Anthony SO Olympia 2:15.00
6 GREGORY, Carson SR Pontiac 2:17.00
7 O'DANIELL, Ethan SR Clinton 2:18.00
8 POLLACK, Jake JR Joliet West 2:18.00
9 WOLFE, Brennen JR Clinton 2:18.00
10 BAUMAN, Blaine JR Pontiac 2:19.00

Section 4 of 4

Lane Athlete Yr. Team Seed Note
1 TERRELL, Aaron JR Thornwood 2:03.43
2 WHEELER, Logan JR Olympia 2:05.00
3 SWANSON, Trevor SR Clifton Central 2:05.10
4 BOHM, Adam JR Havana 2:05.99 9th Annual Spoon River Indoor Track Invitational
5 RUFFIN, Demir SR Thornwood 2:07.56
6 POLLACK, Luke JR Joliet West 2:08.00
7 TORRES, Angel SR Wheeling 2:08.30
8 WATERSON, Ernie JR Cornerstone Christian 2:08.57
9 LAGUNES, Estaban SR Wheeling 2:09.60
10 DURAN, Diego SO Thornton Fractional North 2:10.00
11 AGUILAR, Steve JR Sandwich 2:11.14 1A/2A High School Meet Hosted by Lincoln Way East